Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 17/1/2022 at 9:58 ΠΜ, takpanos said:

@GREGORYMO σε όλα λάθος απαντάς ρε φίλε.
Το cosmote one μπορεί να έχει διαφορετικά νούμερα αρκεί οι ιδιοκτήτες να έχουν κοινή διεύθυνση.
Δε χρειάζεται ίδιο αφμ ή αδτ.
Το λέει κιόλας η κοσμοτε.
Στο κοσμοτε one είμαι εγώ η πεθερά η γυναίκα οι γονείς μου όλοι με ίδια διεύθυνση

Θα είσαι οκ με ίδια διεύθυνση. Το έχω κάνει εγώ με 5 διαφορετικά νούμερα στην ίδια διεύθυνση.
Εδώ μέσα δε βγάζεις ακρη

Έχεις δίκιο !!!!

Το είδα και εγώ εκ των υστέρων.

On 17/1/2022 at 9:45 ΠΜ, gpapas640 said:

Κατάλαβα τι λες, ωστόσο θέλω να κρατήσω τον δικό μου αριθμό με μηδενικό φόρο. Φοβάμαι μήπως αν τυχόν τον διαγράψω δε με αφήσει να τον ξανακαταχωρήσω (βέβαια στο εγχειρίδιο του mobilefees.gov δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο). Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ.

Τι εννοεί ?

Να μπαίνω βγάζεις τον αριθμό από το σύστημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, GREGORYMO said:

Τι εννοεί ?

Να μπαίνω βγάζεις τον αριθμό από το σύστημα ?

Αυτό κατάλαβα κι εγώ, όμως δεν θέλω να ρισκάρω να "μπλοκαριστεί" ο αριθμός μου και να μη μπορώ να τον καταχωρήσω. Άλλωστε, ακόμη και να είναι δυνατό, σίγουρα θα το μυριστούν και θα βάλουν περιορισμό καθώς είναι περίεργο να μπαινοβγαίνουν αριθμοί στο σύστημα συνέχεια εκ μέρους ενός ονόματος.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΠΑΚΕΤΟΥ GIGA MONTH ΜΕ ΔΙΠΛΑΣΙΑ DATA ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ

Ανακοινώνεται ότι από 19/01/2022 για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP, COSMOKAPTA & FROG της COSMOTE Διπλασιάζεται ο όγκος του πακέτου δεδομένων GIGA MONTH από 2GB σε 4GB με την χρέωση του πακέτου να παραμένει στα 8,5€. Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 19/01/2022 για του συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP αυξάνεται ο όγκος του πακέτου αυτόματης ενεργοποίησης GIGA MONTH από 3GB σε 5GB. Η χρέωση του πακέτου παραμένει στα 8,5€. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά των πακέτων δεν τροποποιούνται. Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε από κινητό την Εξυπηρέτηση Πελατών της COSMOTE στο 13888 (χρέωση 0,19€/κλήση) ή επισκεφτείτε την ιστοσελίδα www.cosmote.gr. Η καρτοκινητή FROG είναι προϊόν COSMOTE. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών FROG στο 1299 από κινητό FROG (χρέωση 0,190 €/κλήση) ή στο (+30) 697 100 1299 από σταθερό ή άλλο κινητό τηλέφωνο. Στην ανωτέρω χρεώση συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 24%.

 

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/Prepaid_19_01_22.pdf

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, να ρωτησω κατι μιας και ειμαι σχετικα καινουρια στην κοσμοκαρτα. Εβαλα καρτα στην κορη μου που εχει what's up, εγω εχω κοσμοκαρτα, μπορω να της βαλω πακετο (συγκεκριμενα θελω DIY ) απο το κινητο μου η απο τον υπολογιστη; Δεν εχω αυτη τη στιγμη προσβαση στο κινητο της αλλα θελω να μπορει να επικοινωνησει μαζι μου σε λιγες ωρες χωρις να φαει τη καρτα της.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, marmichali said:

καλημερα, να ρωτησω κατι μιας και ειμαι σχετικα καινουρια στην κοσμοκαρτα. Εβαλα καρτα στην κορη μου που εχει what's up, εγω εχω κοσμοκαρτα, μπορω να της βαλω πακετο (συγκεκριμενα θελω DIY ) απο το κινητο μου η απο τον υπολογιστη; Δεν εχω αυτη τη στιγμη προσβαση στο κινητο της αλλα θελω να μπορει να επικοινωνησει μαζι μου σε λιγες ωρες χωρις να φαει τη καρτα της.

Το DIY πακέτο ενεργοποιείται μόνο από την εφαρμογή του what's up , θα πρέπει λοιπόν να εγκαταστήσεις την εφαρμογή του what's up στο δικό σου κινητό να βάλεις το νούμερο της κόρης σου και στη συνέχεια να βάλεις τον κωδικό που θα έρθει με sms στο νούμερό της κόρης σου.  Επειτα μπορείς να κάνεις ενεργοποίηση του πακέτου .

Η άλλη λύση είναι όταν θα σε πάρει τηλέφωνο να την απορρίψεις για να την καλέσεις εσύ.

Edited by panosss567
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Τα ΜΒ από ένα αγορασμένο πακέτο giga month (τα πλέον 4GB) ανανεώνονται αν μπει ένα πακέτο ομιλίας combo?

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, τα δεδομένα από το Giga Month, το DIY και τα Combo ενώνονται. 

Σε υπέρ ευχαριστώ!

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Ενώ εμείς με τα 2Gb /25 ημέρες 4,44€ που θα πάμε στα νεα combo πακέτα θα τα χάσουμε λέτε;

Στάλθηκε από το POCO F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Da_rudakos said:

Ενώ εμείς με τα 2Gb /25 ημέρες 4,44€ που θα πάμε στα νεα combo πακέτα θα τα χάσουμε λέτε;

Στάλθηκε από το POCO F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υποθέτω ότι λογικά θα χαθούν, αφου ειναι άλλο πακετο. Τεράστιο φαουλ να σταματήσει τα φτηνά πακέτα ίντερνετ. Αμέσως θα δώσει πλεονέκτημα στην κιου που με 4€ δίνει δίνει ομιλία+λίγο ίντερνετ, ή 4gb χωρις ομιλία με τα ίδια λεφτά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Da_rudakos said:

Ενώ εμείς με τα 2Gb /25 ημέρες 4,44€ που θα πάμε στα νεα combo πακέτα θα τα χάσουμε λέτε;

Στάλθηκε από το POCO F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αναφέρεσαι στις αλλαγές της Frog; Αν ναι, τότε κατά πάσα πιθανότητα δεν θα χαθούν γιατί τα νέα πακέτα δεν είναι όντως νέα, αλλά ήδη υπάρχοντα αναβαθμισμένα. Σε τέτοιες περιπτώσεις, αρκεί να παραμείνεις στο ίδιο πακέτο (πχ συνεχίζεις να ενεργοποιείς το πακέτο των 4,44€ που γίνεται -αν θυμάμαι σωστά- 5,35€) για να μεταφερθούν. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπουμε όλα τα πακέτα της frog? Στο σαιτ δεν τα βρίσκω

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, tolisfar said:

Που βλέπουμε όλα τα πακέτα της frog? Στο σαιτ δεν τα βρίσκω

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κατέβασε το αππ της φρογκ και μπορείς να μπεις χωρίς login

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Και εκεί πάντως τα γνωστά έχει. Πχ ένα combo που έχω ακουστά δεν υπάρχει. Εκτός αν κάνω κάτι λάθος

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το national combo ? Στο frog απο 21/2 θα υπάρχει το πακέτο αυτό που θα ονομάζεται national combo με κόστος 8.90€ και αντικαθιστά το τωρινό πακέτο 5gb-->8,5€

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το national combo ? Στο frog απο 21/2 θα υπάρχει το πακέτο αυτό που θα ονομάζεται national combo με κόστος 8.90€ και αντικαθιστά το τωρινό πακέτο 5gb-->8,5€
Ίσως. Απλά θέλει κάποιος ηλικιωμένος και ψάχνω ένα σταθερό πακέτο μηνιαίο

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, tolisfar said:

Ίσως. Απλά θέλει κάποιος ηλικιωμένος και ψάχνω ένα σταθερό πακέτο μηνιαίο

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπάρχει και το μηνιαίο πακετο ομιλίας με 3,02€ 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το μηνιαίο πακετο ομιλίας με 3,02€ 
Ναι αυτό το είδα. Ίσως με 2 ενεργοποίησεις ειναι εντάξει

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, tolisfar said:

Ναι αυτό το είδα. Ίσως με 2 ενεργοποίησεις ειναι εντάξει

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βδομάδα παρά βδομάδα δίνει 2πλασιο χρόνο ομιλίας με τα ίδια χρήματα για 1 μήνα.

Π.χ. εάν αγόραζες το πακετο αυτήν την εβδομάδα θα επαιρνες 60 λεπτά με 3,02€, που σημαίνει ότι εάν αγορασεις την επόμενη εβδομάδα (ή αγόραζες την προηγουμενη εβδομάδα) θα παρεις 120'/3,02€.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Από ότι λέει, ναι. 0,18€/λεπτό

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=dc12957a-410c-422a-8d88-0daf6b902eda

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να εκανε φορητότητα μέσω του whatsup.gr μπορεί να μου πει σε πόσες μέρες ενεργοποιήθηκε στο δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...