Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To κακό είναι ότι δεν έχουμε επιλογή για φραγή εισερχόμενων με συγκεκριμένο κωδικό περιοχής.

Με έχει ταλαιπωρήσει και εμένα ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ το θέμα το οποίο ξεκίνησε από τότε που άλλαξα το business πακέτο μου σε Whats Up. Δεν ξέρω εάν ήταν τυχαία συγκυρία, πάντως με το που έκανα αλλαγή άρχισαν τα προβλήματα αυτά.
Από Αγγλία τις περισσότερες φορές, αλλά και από άλλες χώρες οι κλήσεις. Οι οποίες είναι πάντα από διαφορετικό νούμερο οπότε το black list δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Επικοινώνησα πριν κάνα μήνα με Cosmote. Μου είπαν ότι δεν υπάρχει υπηρεσία φραγής όπως την ζητάω. Η λύση που μου έδωσα ήταν...να κάνω υπομονή (!) και σε κάποια φάση εφόσον δεν απαντάω, θα σταματήσουν να καλούν. 
Αν έχεις Xiaomi σου έχω την λύση. Τα ίδια ακριβώς τράβαγα και τώρα απολαμβάνω να βλέπω να τρώνε τα μούτρα τους τα αποβρασματα...
Μα να καλούν ότι ώρα να ναι συμπεριλαμβανομένων και των Κυριακών?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

20 minutes ago, sgatzo said:

Αν έχεις Xiaomi σου έχω την λύση. Τα ίδια ακριβώς τράβαγα και τώρα απολαμβάνω να βλέπω να τρώνε τα μούτρα τους τα αποβρασματα...
Μα να καλούν ότι ώρα να ναι συμπεριλαμβανομένων και των Κυριακών?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

για πες την λύση για xiaomi αν θες 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το truecaller όσοι θέλετε να απαλλαγείτε από του είδους κλησεις

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο μηνυματάκι αλλά... πουθενά στο app το δωράκι!

ΔΩPO ΓIA EΣENA 30GB ΓIA 15 HMEPEΣ. O TPOΠOΣ MAΣ ΓIA NA ΣOY ΠOYME EYXAPIΣTΩ ΓIA TH ΣYNEXH EMΠIΣTOΣYNH ΣOY ΣTIΣ YΠHPEΣIEΣ ΣTAΘEPHΣ KAI KINHTHΣ COSMOTE. ENEPΓOΠOIHΣE TO OΠOTE EΣY ΘEΛEIΣ EΩΣ KAI 31/10/21 ΣTO WHAT'S UP APP 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

για πες την λύση για xiaomi αν θες 
Πας ασφάλεια - λίστα αποκλεισμού και στη συνέχεια πατάς πάνω δεξιά στο γρανάζι.
Στη συνέχεια επιλέγεις αποκλεισμένοι αριθμοί και με το + κάνεις προσθήκη προθέματος.
Εκεί πιθανότατα δεν σε αφήνει να πατήσεις +44 γιατί δεν έχει το + το πληκτρολόγιο , οπότε το τρικ είναι να το γράψεις κάπου αλλού και μετά επικόλληση εκεί.
Αυτό ήταν! Τα αγγλάκια θα τρώνε πόρτα.

Τέλος απλά να ξέρεις θα σου έρχεται μια ειδοποίηση για τις κλήσεις οπότε πας και επιλέγεις πρόσθετες ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις λίστας αποκλεισμών και επιλέγεις όλες οι κλήσεις.

Αν θες ενημέρωσε ότι δούλεψε, αν χρειαστείς βοήθεια πες για να βάλω τα βήματα σε φωτογραφίες

Υγ αν έχεις δύο κάρτες το κάνεις και στις 2 επιλέγοντας την αντίστοιχη κάρτα . Εγώ έχω μία και δεν το χρειάστηκα. Ίσως να το περάσει και στις δύο αλλά δεν το ξέρω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ωραίο μηνυματάκι αλλά... πουθενά στο app το δωράκι!
ΔΩPO ΓIA EΣENA 30GB ΓIA 15 HMEPEΣ. O TPOΠOΣ MAΣ ΓIA NA ΣOY ΠOYME EYXAPIΣTΩ ΓIA TH ΣYNEXH EMΠIΣTOΣYNH ΣOY ΣTIΣ YΠHPEΣIEΣ ΣTAΘEPHΣ KAI KINHTHΣ COSMOTE. ENEPΓOΠOIHΣE TO OΠOTE EΣY ΘEΛEIΣ EΩΣ KAI 31/10/21 ΣTO WHAT'S UP APP 
Για κοίταξε τώρα στο app .
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alexpef said:
5 ώρες πριν, spookype20 said:
Ωραίο μηνυματάκι αλλά... πουθενά στο app το δωράκι!
ΔΩPO ΓIA EΣENA 30GB ΓIA 15 HMEPEΣ. O TPOΠOΣ MAΣ ΓIA NA ΣOY ΠOYME EYXAPIΣTΩ ΓIA TH ΣYNEXH EMΠIΣTOΣYNH ΣOY ΣTIΣ YΠHPEΣIEΣ ΣTAΘEPHΣ KAI KINHTHΣ COSMOTE. ENEPΓOΠOIHΣE TO OΠOTE EΣY ΘEΛEIΣ EΩΣ KAI 31/10/21 ΣTO WHAT'S UP APP 

Για κοίταξε τώρα στο app .

ΜΒ μόνο για μένα? 😉

2021-10-26 22.55.42.png

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω φραγή εξερχομένων κλήσεων σε μια από τις δύο κάρτες του κινητού μου. Ποιος είναι αυτός ο κωδικός που μου ζητάει; 

 

Screenshot_2021-10-26-18-19-46-072_com.android.phone.jpg

Screenshot_2021-10-26-18-19-34-918_com.android.phone.jpg

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, bbbb said:

https://www.whatsup.gr/fragi-kliseon
1234 ο προεπιλεγμένος κωδικός

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θεώρησα ότι είναι κάποιος κωδικός του τηλεφώνου και όχι της εταιρείας κινητής. Γι αυτό και δεν έγραψα ότι πρόκειται για Vodafone. Ζήτω συγνωμη

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, patrickdrd said:

Screenshot_20211026-144223_What's Up.jpg

Σε ευχαριστω πολυ!!!Μολις το εκανα πανω που χρειαζομουν επειγοντως mb γιατι εχουμε μεινει ολοι στο σπιτι, να εισαι καλα, με εσωσες!

Link to comment
Share on other sites

Πας ασφάλεια - λίστα αποκλεισμού και στη συνέχεια πατάς πάνω δεξιά στο γρανάζι.
Στη συνέχεια επιλέγεις αποκλεισμένοι αριθμοί και με το + κάνεις προσθήκη προθέματος.
Εκεί πιθανότατα δεν σε αφήνει να πατήσεις +44 γιατί δεν έχει το + το πληκτρολόγιο , οπότε το τρικ είναι να το γράψεις κάπου αλλού και μετά επικόλληση εκεί.
Αυτό ήταν! Τα αγγλάκια θα τρώνε πόρτα.

Τέλος απλά να ξέρεις θα σου έρχεται μια ειδοποίηση για τις κλήσεις οπότε πας και επιλέγεις πρόσθετες ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις λίστας αποκλεισμών και επιλέγεις όλες οι κλήσεις.

Αν θες ενημέρωσε ότι δούλεψε, αν χρειαστείς βοήθεια πες για να βάλω τα βήματα σε φωτογραφίες

Υγ αν έχεις δύο κάρτες το κάνεις και στις 2 επιλέγοντας την αντίστοιχη κάρτα . Εγώ έχω μία και δεν το χρειάστηκα. Ίσως να το περάσει και στις δύο αλλά δεν το ξέρω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Καλησπέρα , έκανα και εγώ την διαδικασία αλλά ξανά είχα κλήσεις από το εξωτερικό...μισή ώρα μετά τον αποκλεισμό που θεωρητικά έκανα .....

Μήπως δεν έκανα κάτι σωστά ? Για xiaomi και εγώ αναφέρομαι ....

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung + Cosmote το παραπάνω δεν δουλεύει πάντως.

+44
0044
+44********** (ένα αστεράκι για κάθε επόμενο ψηφίο) 
0044********** (ένα αστεράκι για κάθε επόμενο ψηφίο) 
+44*
0044*

Όλα αυτά τα έχω βάλει εδώ και κάνα 2μηνο αλλά οι κλήσεις περνάνε.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεθεί καμία λύση και σε iPhone θα ήθελα και εγώ να την μάθω γιατί μου τα χουν πρήξει

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Eγώ κατέβασα αυτό το app και μπλόκαρα και ηρέμησα. Το έβαλα να μην με ενοχλέι καθόλου και δουλεύει άψογα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cuiet.blockCalls&hl=en&gl=US

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω εδω και πολλα χρονια παιδια το true caller, ειναι αψογο, σε γλυτωνει σχεδον απ ολα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έκανα και εγώ την διαδικασία αλλά ξανά είχα κλήσεις από το εξωτερικό...μισή ώρα μετά τον αποκλεισμό που θεωρητικά έκανα .....

Μήπως δεν έκανα κάτι σωστά ? Για xiaomi και εγώ αναφέρομαι ....

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο με +44 τα κόβει. Επειδή όμως στο πληκτρολόγιο δεν έχει το + γράφουμε κάπου αλλού το +44 και το κάνουμε copy paste.
Με 0044 ή 44* και ότι άλλο δεν τις κόβει.
Τι να πω , σε δύο συσκευές τις έκοψα έτσι

Για του λόγου το αληθές ανέβασα screen

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


822fb91828f982c0f3b24590a2347764.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έσβησα όλα τα άλλα και άφησα μόνο το +44.
Για να δούμε (αν και νομίζω ότι το είχα παλαιότερα μόνο του και δεν δούλεψε).

Παρεμπιπτόντως, το δικό μου πληκτρολόγιο έχει κανονικά το +.

from my S10lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι οι τύποι παίρνουν και σε σταθερά, έβλεπα κλήσεις κάθε μέρα γύρω στις 8+ το πρωί αλλά έλειπα από το σπίτι... Οπότε μετά με πήραν 6:30 το πρωί!!! Το σήκωσα λέγοντας τους ότι θα καλέσω την αστυνομία και νομίζω πως δεν είδα άλλη κλήση μέχρι στιγμής... 

Εμένα έπαιρναν για την απάτη με την υποτιθέμενη Microsoft και όχι για ενημέρωση Forex...

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Τρία μεγέθη μαζί. Είναι ουσιαστικά nano sim με ανταπτορες για να τη προσαρμόσεις στο μέγεθος που θέλεις. 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με +44 τα κόβει. Επειδή όμως στο πληκτρολόγιο δεν έχει το + γράφουμε κάπου αλλού το +44 και το κάνουμε copy paste.
Με 0044 ή 44* και ότι άλλο δεν τις κόβει.
Τι να πω , σε δύο συσκευές τις έκοψα έτσι

Για του λόγου το αληθές ανέβασα screen

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


822fb91828f982c0f3b24590a2347764.jpg
Πολύ χρήσιμη η πληροφορία, δούλεψε σε Pocophone F1 και μπήκαν επιπρόσθετα και κάποια +39.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2021 at 11:09 ΠΜ, marmichali said:

Καλημερα, την εχω παρει εγω αυτη την προσφορα. Ηρθα στην cosmote πριν ενα μηνα και μου τα δωσανε ολα οσα αναφερει η προσφορα. Ελπιζω να συνεχιστει και στους αλλους δυο μηνες!

υγ αληθεια αν τελειωσουν τα mb chat-social θα παρει απο αυτα που ειναι για βιντεο και livestreaming; Δεν καταλαβαινω απο που τραβαει mb να πω την αληθεια (εχω 3 giga για βιντεο και τα αλλα μου τελειωνουν...)

Μετά από πόσες ημέρες την ενεργοποίησαν?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σμσ για ενεργοποιηση του δωρεαν ιντερνετ για 4 μερες; Για what's up. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Υπαρχει σμσ για ενεργοποιηση του δωρεαν ιντερνετ για 4 μερες; Για what's up. 

Μήνυμα Στείλε 10GB στο 1330

και μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 31/10 τα μεσάνυχτα.

Edited by cameranek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...