Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το πρόγραμμα diy με πακέτο youtube & Instagram. Έβαλα τα 30 γιγα και μου τρώει data από YouTube παρότι λήγουν πιο μετά. Useless....

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει στους όρους. Καταναλώνει από τα now πακέτα πρώτα και μετά από τα γενικής. 

Όπως και στα λεπτά, πρώτα καταναλώνει τα προς what’s up. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω πρόσβαση στο καρτοκινητό cosmote what's up για να ενεργοποιήσω αυτή την προσφορά των 7 ημερών που δίνει 1500 λεπτά ομιλίας ή 30gb, υπάρχει τρόπος να γίνει η ενεργοποίηση από απόσταση; Για παράδειγμα έχω εγκαταστήσει το cosmote app και βλέπω το καρτοκινητό μου εκεί αλλά πουθενά στα πακέτα data δεν αναφέρεται αυτή η δωρεάν προσφορά για να την ενεργοποιήσω από το app.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή στο κινητό σου και βάζεις τον κωδικό που έρχεται με SMS.. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, rodriguez said:

Επειδή δεν έχω πρόσβαση στο καρτοκινητό cosmote what's up για να ενεργοποιήσω αυτή την προσφορά των 7 ημερών που δίνει 1500 λεπτά ομιλίας ή 30gb, υπάρχει τρόπος να γίνει η ενεργοποίηση από απόσταση; Για παράδειγμα έχω εγκαταστήσει το cosmote app και βλέπω το καρτοκινητό μου εκεί αλλά πουθενά στα πακέτα data δεν αναφέρεται αυτή η δωρεάν προσφορά για να την ενεργοποιήσω από το app.

Αντί να πας μέσω Shop στα πακέτα data, πατα πάνω στα υπολοιπόμενα mb του πακέτου σου και ακριβως απο κατω θα στο εμφανίσει ως προσφορά

Αν δε σου εμφανίζει καθόλου ούτε απο εκει μήπως θελει update η εφαρμογή σου.. Αλλιως απο browser δοκιμασες; 

Τέλος μόνο μέσω sms αν υπάρχει δυνατότητα(γιατι έγραψες για απόσταση)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης 

Για την ενεργοποίηση του δώρου της προσφοράς ισχύει προϋπόθεση ανανέωσης από 16/08 και μετά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή whatsup app φαίνεται το πακέτο 30GB δωρεάν για 7 μέρες.

Στην εφαρμογή cosmte app δεν φαίνεται το πακέτο

Στο web δεν φαίνεται το πακέτο.

 

Γιατί το μπερδεύουν έτσι;

 

Όταν πάω να το ενεργοποιήσω μέσω του whatsup app μου βγάζει ένα μήνυμα "συμπλήρωσε τον αριθμό του whatsup σου και θα λάβει ένα sms για να συνδεθείς στο whatsup application". (Αλλά εγώ δεν έχω φυσική πρόβαση στο κινητό για να δω το sms).

Η πλάκα είναι ότι έχω βάλει και άλλες φορές αυτό το sms επιβεβαίωσης που ζητά το whatsup app και απ' ό,τι έχω καταλάβει μου ζητάει περιοδικά να μου στείλει sms για να επιβεβαιώνει τον αριθμό μου. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ και μου σπάει τα νεύρα; Έπρεπε να το κάνει μια μόνο φορά.

 

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται λόγω του τρόπου που έχουν επιλέξει να συνδέεσαι. Δηλαδή χωρίς όνομα χρήστη και κωδικό. Στην εφαρμογή του what's up συνδέεσαι απροβλημάτιστα μόνο όταν έχεις δεδομένα από την ίδια κάρτα. Σε κάθε άλλη περίπτωση ζητάει επιβεβαίωση με sms κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το πακέτο για τα απεριόριστα data με 9,90€ υποτίθεται είναι καλοκαιρινό αλλά παίζει ακόμα και μέσα στο Σεπτέμβρη... υπάρχει καμιά εκτίμηση βάσει ιστορικού (δεν θυμάμαι, υπήρχε και πιο παλιά; ) μέχρι πότε θα το προσφέρουν;

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το 20/9, αλλά και τον Αύγουστο είχε "ενεργοποίηση έως" (30/8 αν θυμάμαι καλά) και μετά ανανεώθηκε το κείμενο με τις πληροφορίες και αλλαξε σε εως 20/9. Οπότε αναρωτιέμαι αν ξαναλλάξει / συνεχίσει κι άλλο μήνα-ες μετά...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, apVga said:

Το ξέρω το 20/9, αλλά και τον Αύγουστο είχε "ενεργοποίηση έως" (30/8 αν θυμάμαι καλά) και μετά ανανεώθηκε το κείμενο με τις πληροφορίες και αλλαξε σε εως 20/9. Οπότε αναρωτιέμαι αν ξαναλλάξει / συνεχίσει κι άλλο μήνα-ες μετά...

ΔΕΝ θα κρατήσει παραπάνω !!!!

Είναι και το δωράκι με τα απεριόριστα για 7 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ...κρίμα, ήταν πολύ βολικό πακέτο για κάποιον χωρίς κανονική σύνδεση νετ, τα άλλα πακέτα που βλέπω δεν φτάνουν ουτε για γκούχου αν θέλεις πολύ στριμινγκ, βντεο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

αφαντη η προσφορά με τα 30gb, ούτε στη μια εφαρμογή, ούτε στην άλλη, νομίζω κάπου διάβασα ότι ενεργοποιούμε και με sms αλλά δεν το βρίσκω, μήπως ξέρει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, patrickdrd said:

αφαντη η προσφορά με τα 30gb, ούτε στη μια εφαρμογή, ούτε στην άλλη, νομίζω κάπου διάβασα ότι ενεργοποιούμε και με sms αλλά δεν το βρίσκω, μήπως ξέρει κανένας;

sms 30GB sto 1330

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, patrickdrd said:

αφαντη η προσφορά με τα 30gb, ούτε στη μια εφαρμογή, ούτε στην άλλη, νομίζω κάπου διάβασα ότι ενεργοποιούμε και με sms αλλά δεν το βρίσκω, μήπως ξέρει κανένας;

Ό,τι είπε ο παραπάνω, με την προϋπόθεση ότι έχεις ανανεώσει από τις 16/08.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα. Εδώ και λίγες μέρες πετυχαινω διαφήμιση στην τηλεόραση για 2πλασια λεπτά ομιλίας σε πακετα. Στο app δεν βλέπω κάτι. Ξέρει κανείς κάτι περισσοτερο;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο My Cosmote από υπολογιστή ή κινητό μέσω του browser, βρες τον αριθμό σου και στα πακέτα βρες το ειδοποίηση κλήσεων με ενημερωση του καλούντα. Ενεργοποίησέ το από εκεί. 
Καλημέρα.
Έκανα την πιο πάνω διαδικασία, καταχωρήθηκε μάλιστα το αίτημά μου στα ολοκληρωμένα, αλλά όποτε χάνω κλήση, ποτέ δε μου έρχεται sms.
Πάει πουθενά το μυαλό σου;

e8eaddc758f27eae9326dfd7c6d1a8b0.jpg

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Στη διαφήμιση του what's up αναφέρομαι. 

Τελικά για το DIY και για φοιτητές μόνο είναι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, jimteo said:

Καλημέρα.
Έκανα την πιο πάνω διαδικασία, καταχωρήθηκε μάλιστα το αίτημά μου στα ολοκληρωμένα, αλλά όποτε χάνω κλήση, ποτέ δε μου έρχεται sms.
Πάει πουθενά το μυαλό σου;

e8eaddc758f27eae9326dfd7c6d1a8b0.jpg

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)
 

Δυστυχώς αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι στο mycosmote όταν σου λέει ότι το αίτημα σου ολοκληρώθηκε, δεν σημαίνει ότι ολοκληρώθηκε. Σε έμένα σε όλα τα αιτήματα που είχα κάνει ή τα άφηνε συνέχεια στα εκκρεμή ή τα είχε ολοκληρωμένα αλλά η υπηρεσία δεν είχε ενεργοποιηθεί. Νομίζω για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία σου πρέπει να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση ή μέσω chat. Δεν νομίζω να σου ενεργοποιηθεί από το mycosmote.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Καλημέρα στην παρεα. Εδώ και λίγες μέρες πετυχαινω διαφήμιση στην τηλεόραση για 2πλασια λεπτά ομιλίας σε πακετα. Στο app δεν βλέπω κάτι. Ξέρει κανείς κάτι περισσοτερο;

Τα διπλάσια λεπτά ομιλίας είναι στα πακέτα DIY

Παράδειγμα 

DIY 10 ευρώ έχει 200 Λεπτά από 100 που είχε πριν 

DIY 15 ευρώ 400 Λεπτά από 200 που είχε πριν 

Είναι καλή επιλογή αν σκεφτείς όλα τα άλλα καλούδια που δίνει στο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Ευχαριστώ για την απάντηση.
Κι εγώ αυτό συμπέρανα, αλλά ήθελα να ακούσω και μια δεύτερη άποψη.

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vasileios said:

Τα διπλάσια λεπτά ομιλίας είναι στα πακέτα DIY

Παράδειγμα 

DIY 10 ευρώ έχει 200 Λεπτά από 100 που είχε πριν 

DIY 15 ευρώ 400 Λεπτά από 200 που είχε πριν 

Είναι καλή επιλογή αν σκεφτείς όλα τα άλλα καλούδια που δίνει στο πακέτο.

Είδα στο σάιτ ότι έλεγε για φοιτητές (στη δευτερη εικόνα). Πολυ καλο εάν είναι για όλους. Είδα στο app ότι με 11,50€ δίνει 1gb κ 300' (+ 2 δωρα) πολυ καλό

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ναι , είναι καλό αν ξεφύγεις από την λογική του δεκάρικου.

Αυτό φαίνεται να επιδιώκουν

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vasileios said:

Ναι , είναι καλό αν ξεφύγεις από την λογική του δεκάρικου.

Αυτό φαίνεται να επιδιώκουν

Πάντως τραγικό οι εταιρίες να μετρανε ακόμη και τώρα τα gb που θα δώσουν. Όσοι έφυγαν από συμβόλαια δεν προκειται να ξαναγυρισουν, γιατί δεν το καταλαβαίνουν;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...