Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανεις γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα ; Σήμερα ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου στην κοτε5e964625a6dae78865a56807f37402e6.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα ; Σήμερα ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου στην κοτε5e964625a6dae78865a56807f37402e6.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Θέλει έξτρα 24 ώρες για το ID...
Λογικά αύριο θα είσαι οκ

Redmi Note 8 Pro & Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, tolisfz6 said:

Θέλει έξτρα 24 ώρες για το ID...
Λογικά αύριο θα είσαι οκ

Redmi Note 8 Pro & Tapatalk
 

 

Ανανεωση με paypal δεν μπορω να κανω απ την εφαρμογη, μονο απο broser

Εδω και χρονια και μαλιστα σε διαφορετικες συσκευες

Εκανα και cosmote id, συνδεεται κανονικα αλλα paypal δε μπαινει

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, empeiros said:

 

Ανανεωση με paypal δεν μπορω να κανω απ την εφαρμογη, μονο απο broser

Εδω και χρονια και μαλιστα σε διαφορετικες συσκευες

Εκανα και cosmote id, συνδεεται κανονικα αλλα paypal δε μπαινει

μονο με ΡΡ ανανεώνω εδω και 3 χρόνια.Μεσα απο την εφαρμογή.Σε δυο διαφορετικές  συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, empeiros said:

 

Ανανεωση με paypal δεν μπορω να κανω απ την εφαρμογη, μονο απο broser

Εδω και χρονια και μαλιστα σε διαφορετικες συσκευες

Εκανα και cosmote id, συνδεεται κανονικα αλλα paypal δε μπαινει

Κατι δεν κανεις καλα , εδω και αρκετα χρονια με paypal ανανεωνω απο την εφαρμογη.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aenaos15 said:

Κατι δεν κανεις καλα , εδω και αρκετα χρονια με paypal ανανεωνω απο την εφαρμογη.

Δεν ξέρω τι κάνω λάθος. Όποιος ξέρει ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμένα ανανεώνει με ΡΡ εδώ και χρόνια και είναι κάτι που το χρησιμοποιώ για όλες τις συναλλαγές μου.
Άλλωστε δεν μπορείς να κάνεις λάθος. Σε πάει από μόνο του. Μετρημένα κουκιά είναι.
Βέβαια έχω κάμποσους μήνες να δοκιμάσω γιατί είχα βαρεθεί αυτό "ουπς! Κάτι πήγε λάθος".
Μπορεί να έχει διορθωθεί πια.

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο My Cosmote από υπολογιστή ή κινητό μέσω του browser, βρες τον αριθμό σου και στα πακέτα βρες το ειδοποίηση κλήσεων με ενημερωση του καλούντα. Ενεργοποίησέ το από εκεί. 
Πολύ χρήσιμο αυτό. Να είσαι καλά φίλε.
Ήθελα καιρό να το ενεργοποιήσω γιατί κατά καιρούς έχανα κλήσεις, αλλά όποτε το αποφάσιζα, μου έλεγαν ότι γινεται μόνο τηλεφωνικώς στο 13888 και είχε τρελή αναμονή.

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, tolisfz6 said:

Θέλει έξτρα 24 ώρες για το ID...
Λογικά αύριο θα είσαι οκ

Redmi Note 8 Pro & Tapatalk
 

Είχες δίκιο ! Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2021 at 8:22 ΜΜ, jimteo said:

Καλησπέρα.
Αυτά τα ύποπτα μηνύματα που χρεώνουν τον παραλήπτη, έρχονται μόνο σε συνδρομητές cosmote ή είναι ιδέα μου;
Όντας συνδρομητής cosmote, με είχαν χρεώσει μια δυο φορές, μέχρι που ενεργοποίησα τη φραγή.
Ο πιτσιρικάς τώρα ήταν στη wind πάνω από δύο χρόνια, χωρίς κανένα τέτοιο κρούσμα.
Μόλις χθες γύρισε το καρτοκινητο του από wind σε what's up και σήμερα κιόλας του έφαγαν γύρω στα €11 που είχε μέσα.

Υπάρχει κάποια υπηρεσια την οποία ενημερώνουμε προκειμένου να μας πιστωσουν το ποσό που αφαιρέθηκε ή θυμάμαι λάθος;

Ευχαριστώ πολύ

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)

Στα μηνύματα που έλαβε αναφέρεται η εταιρεία που τον χρέωσε. Μπορεί να τα ζητήσει από εκεί, επισημαίνοντας ότι δεν ζήτησε την υπηρεσία και δεν επιβεβαίωσε την εγγραφή με PIN, όπως απαιτείται.

Επίσης μπορείς να τα ζητήσεις από την Cosmote και να απαιτήσεις να τα βρουν αυτοί με την τρίτη εταιρεία. Και στις δύο περιπτώσεις θα χρειαστεί επιμονή και υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά για 1 εβδομάδα:

1500 λεπτά προς όλους ή 30 GB

Αρκεί να έχεις ανανεώσει από 16 Αυγούστου και να την ενεργοποιήσεις μέχρι 30 Σεπτεμβρίου.

 

Screenshot_2021-09-13-18-34-34-633_gr.cosmote.whatsup.jpg

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, rob21 said:

Προσφορά για 1 εβδομάδα:

1500 λεπτά προς όλους ή 30 GB

Αρκεί να έχεις ανανεώσει από 16 Αυγούστου και να την ενεργοποιήσεις μέχρι 30 Σεπτεμβρίου.

 

Screenshot_2021-09-13-18-34-34-633_gr.cosmote.whatsup.jpg

Στην cosmokarta δίνει μόνο απεριόριστα data για 7 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά με δωρεάν αποστολή γραπτού μηνύματος στο 1330 το λεκτικό «1500» για το δώρο φωνής ή «30GB» για το δώρο των GB

1861310101_2021-09-131330150030GBGB.thumb.png.5e051977a327a4a58740f77928519e2e.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην Cosmote, αυτοί είναι όγκοι, όχι το 1.5 που δίνουν όλες. Μακάρι σύντομα να αναβαθμίσει κανα πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο Paypal κάτι ψιλά, περίπου 1.5 ευρώ, και τα έχω και κάθονται εδώ και πολύ καιρό. Όχι ότι τσιγκουνεύομαι 1.5 ευρώ αλλά λυπάμαι να πάει χαμένο. Σκέφτομαι να στείλω αίτημα στον εαυτό μου για να το φορτώσω με άλλα 8.5 ευρώ από την χρεωστική μου κάρτα ώστε να γίνουν σύνολο 10 ευρώ, και μετά να κάνω ανανέωση 10 ευρώ στο What's Up μου. Πρέπει να έχω τίποτα στα υπόψη; Μήπως υπάρχει καμιά κρυφή προμήθεια ή φτάνουν τα 10 ευρώ ακριβώς;

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Φτάνουν τα 10€ ακριβώς. Ο φόρος αφαιρείται από την αξία ανανέωσης (δηλαδή θα προστεθούν 8,93€ στο υπόλοιπο σου).

Link to comment
Share on other sites

Χαμουλης

Screenshot_2021-09-14-21-55-54-247_gr.cosmote.whatsup.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξέρεις ότι για πληρωμή μέσω pp από το υπόλοιπό του (όχι από τη συνδεδεμένη με αυτό κάρτα) μπορεί να υπάρξει δυσκολία μέσω browser chrome (ίσως και μέσω app WU).

Κάντην από άλλο browser (εγώ χρησιμοποιώ τον Maxthon εγγυημένα).

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paanos said:

Φτάνουν τα 10€ ακριβώς. Ο φόρος αφαιρείται από την αξία ανανέωσης (δηλαδή θα προστεθούν 8,93€ στο υπόλοιπο σου).

Το ξέρω αυτό για τον φόρο, εννοούσα μήπως έχει κάποια προμήθεια όπως όταν πας στο περίπτερο ή στο σούπερ μάρκετ, και σου παίρνουν έξτρα προμήθεια μισό ευρώ για την συναλλαγή, δηλαδή πληρώνεις 10,50. Αλλά αν δεν έχει έξτρα προμήθεια τότε ΟΚ.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gokuthelegend said:

Έχω στο Paypal κάτι ψιλά, περίπου 1.5 ευρώ, και τα έχω και κάθονται εδώ και πολύ καιρό. Όχι ότι τσιγκουνεύομαι 1.5 ευρώ αλλά λυπάμαι να πάει χαμένο. Σκέφτομαι να στείλω αίτημα στον εαυτό μου για να το φορτώσω με άλλα 8.5 ευρώ από την χρεωστική μου κάρτα ώστε να γίνουν σύνολο 10 ευρώ, και μετά να κάνω ανανέωση 10 ευρώ στο What's Up μου. Πρέπει να έχω τίποτα στα υπόψη; Μήπως υπάρχει καμιά κρυφή προμήθεια ή φτάνουν τα 10 ευρώ ακριβώς;

Δεν τραβάει μονο του το pp αυτο που χρειάζεται πάνω απο το υπολοιπο του;

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αν έχει συνδεδεμένη κάρτα ή λογαριασμό. Αν δεν έχει τίποτα αναγκαστικά μόνο από το balance

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...