Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι και 15αυγουστος τώρα. Μην περιμένετε πολλά πολλά...

 

Από poco f3 με Tapatalk

Ναι αλλά οι μέρες είναι εργάσιμες.

Επίσης, η εξυπηρέτηση πελατών πρέπει να δικαιολογεί τον τίτλο "εξυπηρέτηση".

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχει αποκατασταθεί πλήρως το γενικευμένο πρόβλημα της Cosmote που εμφανίστηκε πριν τρεις μέρες.

Οπλιστείτε με υπομονή, και εάν έχετε υποψία ότι το δικό σας πρόβλημα είναι ατομικό, δηλώστε και την βλάβη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά οι μέρες είναι εργάσιμες.

 

Επίσης, η εξυπηρέτηση πελατών πρέπει να δικαιολογεί τον τίτλο "εξυπηρέτηση".

Σίγουρα θα υπάρχει όμως λιγότερο προσωπικό λόγω αδειών όπως πάντα τέτοια εποχή.

Δεν τους δικαιολογώ αλλά έτσι συμβαίνει συνήθως ειδικά τέτοιες μέρες .

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αντι να τους λέμε και ευχαριστώ που με πραγματικά τιτάνιες προσπάθειες :lol: κατάφεραν σε ούτε 3 μέρες :lol: απο την βλάβη, να μας κάνουν την χάρη να το επαναφέρουν, εμείς ασχολούμαστε γιατί δεν απαντάνε στο messenger αύγουστο μήνα. :lol: Αφου όλα δουλεύουν ρολόι, δεν δικαιούνται να το κλείσουν εν μέρει το "μαγαζί" για λίγες ημέρες?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την αίτηση φορητότητας για αποδέσμευση του αριθμού μου και την μεταφορά της γραμμής μου δεν την υπέβαλε η Cosmote στην Vodafone, ενημερώθηκα από το τσατ της Vodafone γιατί μου φάνηκε περίεργο που από τις 11 του μηνός δεν μου έχει σταλεί το tracking number, και τελικά δεν υπάρχει αίτημα φορητότητας για τον αριθμό μου, η κοπέλα που μιλήσαμε στο τηλέφωνο για επιβεβαίωση μου είπε από αύριο ή την Τρίτη.
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα για φορητότητα έπρεπε να είχες καλέσει στο 13888.
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα για φορητότητα έπρεπε να είχες καλέσει στο 13888.

 

Είχα κάνει αίτημα μέσω What's Up site από αύριο θα πάρω τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται η εγγραφή στο Μητρώο 11. Κατόπιν, οι εταιρίες που σε καλούν θα ενημερώσουν τις λίστες τους μεσα στις επόμενες 30 μέρες για να σταματήσουν να καλούν.

Εγγραφή στο μητρώο μπορείς να κανεις και επικοινωνώντας με την εξυπηρέτηση, δηλαδή με κλήση στο 13888, μέσω live chat ή της φόρμας επικοινωνίας. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, hlias74 said:

Και αν στειλω στο 1256 τι γίνεται σταματάει αυτόματα αυτό; 

Το είχα γράψει και παλαιότερα.
Είχα 15 χρόνια σύνδεση Cosmote (εταιρική). Σπάνια, σπανιΟΤΑΤΑ θα έλεγα, με ενοχλούσαν με διαφημίσεις.
Με το που άλλαξα σε Whatsup, έγινε ο κακός χαμός. Από την πρώτη μέρα κιόλας. Μιλάμε για τουλάχιστον 3 τηλεφωνήματα την ημέρα και πάντα σε ακατάλληλες ώρες.
Γράφτηκα ξανά στο Μητρώο 11 (από την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι είμαι ήδη εγγεγραμμένος αλλά κάναμε αίτηση για επανεγγραφή). Σε 15-20 ημέρες ο πανικός των τηλεφωνημάτων σταμάτησε. Δέχομαι και πάλι κλήσεις, αλλά 1-2 τον μήνα. Ανεχτό νούμερο.

Η τελευταία ήταν εχθές από το 2810300388 (εταιρεία του Ηρακλείου που ασχολείται με την ακτινοβολία) στις 16:30. Μια κοπέλα η οποία μιλούσα σπαστά Ελληνικά. Όταν της είπα ότι με καλεί σε ακατάλληλη ώρα μου απάντησε με αγενέστατο τρόπο : Σιγά...16:30 είναι...ο κόσμος έξω κινείται!
Γενικά η κατάσταση είναι απελπιστική με τις παρωθήσεις. Και φυσικά δεν σέβονται όλοι το Μητρώο 11. Η Cosmote σε εντάσει στο Μητρώο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι εντελώς προστατευμένος.

Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι το γεγονός ότι οι ενοχλήσεις άρχισαν από τότε που έκανα το νούμερό μου Whatsup. Λές και κάποιος το έβγαλε σε δημόσια προβολή παντού, μετά την αλλαγή.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις αλλαγες στο πακετο ή σύνδεση, εγω ξέρω πως βγαίνει απο το μητρωο 11 και πρεπει να ξανακανει εγγραφη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη λύση είναι να βάλεις τα συγκεκριμένα νούμερα σε black list (λιστα αυτόματης απορριψης). Εγω αυτο κανω. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mobileras said:

Μία άλλη λύση είναι να βάλεις τα συγκεκριμένα νούμερα σε black list (λιστα αυτόματης απορριψης). Εγω αυτο κανω. 

Νομίζω είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλες σε black listή 3 νούμερα.
Αύριο έβαλες άλλα 3.
Μεθαύριο θα βγούν 103 καινούρια.
Η black list δεν είναι λύση.

Κάτι άλλο που έχω να αναφέρω (από τότε που άλλαξα σε Whatsup) είναι οι κλήσεις από εξωτερικό. Κυρίως από Αγγλία.
Κάποιες μέρες γίνεται...στην κυριολεξία χορός! 3-4 κλήσεις απανωτά σε διάστημα 1 λεπτού και μετά σιγή. Από διαφορετικά νούμερα πάντα εννοείται. Ξέρετε πόσα από αυτά έχω σε black list? Καμιά 30αριά. Κάθε φορά από άλλο γίνεται η κλήση.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που έγραψε για κλήσεις από Αγγλία που συνήθως αφορούν forex και αηδίες. Μπλόκαρε όλες τις κλήσεις με πρόθεμα 0044. Εγώ στο Xiaomi το βρήκα μέσα από το μενού της επιλογής ασφάλεια. Πλέον δεν περνάει καμία κλήση.

Πριν δεν προλάβαινα να βάζω φραγή ένα νούμερο και πετάγονταν καπάκι άλλο

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε στείλει αυτό το μήνυμα η κοσμοτέ, αφού πρώτα μου έγραφε για 5gb 

 

MHN ΠEPIMENEIΣ: ANANEΩΣE TΩPA AΠO 12€ ΓIA NA EXEIΣ ΔΩPO 3GB KAI 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 15 HMEPEΣ. ΠPOΣΦOPA ANANEΩΣHΣ MEXPI 26/08/2021

 

Έβαλα 12€ εδώ και 10 λεπτά αλλά ακόμα δεν ήρθε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Inevar said:

Εντάξει μπήκαν 5gb

 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω ανανέωση σήμερα και τα δύο νούμερα what up από 10€ το καθένα αλλά δεν μπορώ και στα δύο να κάνω πάρε- μοίρασε. Έτυχε δε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να σου επιτρέπει κανονικά. Μπορείς να κάνεις από εδώ, μπαίνοντας με τα δεδομένα σου; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω νούμερο what's up. Τις τελευταίες ημέρες σχεδόν κάθε φορά που περνώ κάποιον τηλέφωνο απαντάει στην κλήση αλλά δεν με ακούει. Έτσι πρέπει να κλείσω κ να ξαναπάρω τηλέφωνο.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Δεν είναι θέμα σήματος γιατί συμβαίνει σε διάφορες περιοχές κ όχι στο ίδιο σημείο

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι συνδρομητές Cosmote αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα, είτε σε εισερχόμενες είτε σε εξερχόμενες. Δεν υπάρχει κάποια λύση.. 

Link to comment
Share on other sites

εγω σωθηκα με το do not disturb που εχει το android!εχω μεσα 20 νουμερα που θελω να απανταω και οταν θελω να κοιμηθω η γενικα να μην ενοχληθω το ενεργοποιω με το πατημα ενος κουμπιου και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...