Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, τα απεριοριστα data 9.90 σε what's app παιζουν και με tehtering σε mobile wifi?Συμφωνα με τον παρακατω συνδεσμο οχι αλλα εχει δοκιμασει καποιος? https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/aperiorista-data-kalokairi.html
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Πρόσφατα εφυγα απο συμβόλαιο Cosmote και εβαλα cu, ωστόσο εχω και εναν αριθμό κοσμοκάρτα που έλεγα να τον χρησιμοποιώ για data κυρίως μιας και η Cosmote εχει θεωρω καλύτερο δικτυο. Ελεγα να το κάνω μετατροπή σε whatsapp.. εχει κάποιο νόημα ?

Εχει και η κοπέλα μου cosmokarta και δεν ξερω εαν το κάνει whatspp εαν μας συμφέρει και τους δυο.

 

Ο αριθμός (κοσμοκαρτα) καθε πότε πρέπει να κάνω ανανεωση για να μπορώ να χρησιμοποιώ data ; Kάθε μήνα ;

 

ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγαλο μηνυμα

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό ρε cosmote, καταναλώνει πρώτα αυτά που λιγουν αργότερα? Είναι το ίδιο πακέτο 38164ab13c4fd2f6b8afcd7ba4c461bf.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ένα από τα δυο είναι δώρο μήπως;

 

Είναι, αλλά είναι αυτό που λήγει πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως καταναλώνει πρώτα από το πάνω πακέτο, ή απλά το βγάζει πρώτο στην εφαρμογή;

Γιατί συνήθως στην εφαρμογή βγάζει πάνω πάνω αυτό από το οποίο καταναλώνει, αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις μπορεί να βγάζει κάποιο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως καταναλώνει πρώτα από το πάνω πακέτο, ή απλά το βγάζει πρώτο στην εφαρμογή;

Γιατί συνήθως στην εφαρμογή βγάζει πάνω πάνω αυτό από το οποίο καταναλώνει, αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις μπορεί να βγάζει κάποιο άλλο.

 

Κατανάλωνε από το δώρο μέχρι να βάλω πακέτο. Μετά αποφάσισε να καταναλώνει από το πακέτο που έβαλα και παράτησε το δώρο, για αυτό εμειναν τα 1,8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Πρόσφατα εφυγα απο συμβόλαιο Cosmote και εβαλα cu, ωστόσο εχω και εναν αριθμό κοσμοκάρτα που έλεγα να τον χρησιμοποιώ για data κυρίως μιας και η Cosmote εχει θεωρω καλύτερο δικτυο. Ελεγα να το κάνω μετατροπή σε whatsapp.. εχει κάποιο νόημα ?

Εχει και η κοπέλα μου cosmokarta και δεν ξερω εαν το κάνει whatspp εαν μας συμφέρει και τους δυο.

 

Ο αριθμός (κοσμοκαρτα) καθε πότε πρέπει να κάνω ανανεωση για να μπορώ να χρησιμοποιώ data ; Kάθε μήνα ;

 

ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγαλο μηνυμα

καλύτερα whatspp
Link to comment
Share on other sites

Το whatsApp είναι Application, δεν είναι πρόγραμμα καρτοκινητής τηλεφωνίας.

Το What's Up είναι πρόγραμμα καρτοκινητής.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έχουν πια με το 1gb δώρο από cosmote 1

Αυτη τη φορά ενώ ενεγοπιηθηκε δεν το έχουν βάλει και ήδη εχουν περάσει 2 ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αναφέρει ότι ενεργοποιείται μέσα από το My Cosmote App > Cosmote One > διαχείριση προνομίων
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω, ενεργοποιημενο που το δείχνει και λέει και σε πόσες μέρες μπορώ να το ενεργοποιήσω ξανά, απλά λέω ότι δεν τα έστειλαν ποτέ τα mb
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έχουν πια με το 1gb δώρο από cosmote 1

 

Αυτη τη φορά ενώ ενεγοπιηθηκε δεν το έχουν βάλει και ήδη εχουν περάσει 2 ημέρες...

Μόλις το ενεργοποίησα και φαίνονται κανονικά

 

Από poco f3 με Tapatalk

282047abe9dddccdd259ce6462a21697.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο αριθμούς CU ( το ένα φοιτητικό το οποίο θα το κρατήσω). Λέω τον πρώτο αριθμό που είναι ένα απλό να τον πάω Cosmote γιατί δύο VF δεν βοηθάνε λόγω κάλυψης.

Αξιζει να βαλω what's up ή cosmoκαρτα?

Έχει προσφορές μέσω SMS όπως έχει η VF, αν ναι είναι καλές?

 

Αν το κάνω για αρχή cosmoκαρτα τώρα που παίζει προσφορά 3μηνη και μόλις λήξει να το γυρίσω what's up αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Το Πακέτο θα γίνει cosmokarta κατα την μεταφορά.

Κοιτάς τα πακέτα , και αν για εσένα έχει καλύτερα το WU πας εκεί όποτε θες. Η πρώτη μεταφορά είναι δωρεάν.

Θα διαλέξεις πακέτο cosmokarta ή WU σύμφωνα με τις αναγκες σου.

Για εμένα αξίζει το WU για εσένα δεν ξέρω.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το Πακέτο θα γίνει cosmokarta κατα την μεταφορά.

Κοιτάς τα πακέτα , και αν για εσένα έχει καλύτερα το WU πας εκεί όποτε θες. Η πρώτη μεταφορά είναι δωρεάν.

Θα διαλέξεις πακέτο cosmokarta ή WU σύμφωνα με τις αναγκες σου.

Για εμένα αξίζει το WU για εσένα δεν ξέρω.

 

Και εγώ για what's up κοίταγα από την αρχή, διότι ύστερα μπορώ να το πάω στο μαθητικό (όχι φοιτητικό) ώστε να έχω κάποια εξτραδακια. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως, να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το μέσω του site cosmoκάρτα για 3 μήνες, επωφελησου της προσφοράς και στη συνέχεια άλλαξέ το σε Whatsup.

Αντίστοιχη προσφορά έχει και το Whatsup για ηλεκτρονική φορητότητα αλλά για κάποιο λόγο την εξαφανίζουν από το site.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το μέσω του site cosmoκάρτα για 3 μήνες, επωφελησου της προσφοράς και στη συνέχεια άλλαξέ το σε Whatsup.

Αντίστοιχη προσφορά έχει και το Whatsup για ηλεκτρονική φορητότητα αλλά για κάποιο λόγο την εξαφανίζουν από το site.

 

https://www.whatsup.gr/ela-sto-whatsup

 

Αυτή να φανταστώ εννοείς. Αλλα από ότι βλέπω η προσφορά του What's up με συμφέρει περισσότερο από αυτής της cosmoκαρτας

Edited by dennis99
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...