Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρέχει αλλά το τσάμπα είναι καλύτερο από τα 9.90€...

 

που στο κάτω κάτω δεν είναι τζάμπα διότι κάθε μήνα πιστώνω λεφτά και αγοράζω πακέτα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

που στο κάτω κάτω δεν είναι τζάμπα διότι κάθε μήνα πιστώνω λεφτά και αγοράζω πακέτα.

 

Δεν μπορούμε να δουλέψουμε με αυτή τη λογική. Η "χωρίς επιπλέον κόστος - ελεύθερη" χρήση υπηρεσίας, που σε άλλη περίπτωση θα απαιτούσε μείωση της πίστωσης που έχεις, είναι... τζάμπα (από τη στιγμή που δεν προβλέπεται κιόλας σαν υποχρέωση από την εταιρία σαν κάποιο πάγιο πχ.).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω ένα πακέτο ομιλίας, πχ. το combo σε μια συσκευή, απο μακριά, μέσω ίντερνετ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω ένα πακέτο ομιλίας, πχ. το combo σε μια συσκευή, απο μακριά, μέσω ίντερνετ?

Δεν γίνεται μέσω της εφαρμογής;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσω My Cosmote App/ cosmote.gr. Μπορείς να συνδεθείς με λογαριασμό ή με κωδικό μιας χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάρτα Q στο κινητό μου, για να ενεργοποιήσω πακέτο κοσμοκαρτας ενός άλλου ατόμου που έχει κοσμοτε, αν κατεβάσω την εφαρμογή στο κινητο μου, θα γίνει η δουλειά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα πρέπει να συνδεθείς στην εφαρμογή με προσωρινό κωδικό που θα λάβει ο κάτοχος στο κινητό του ή με κωδικούς My Cosmote (για την εγγραφή πάλι λαμβάνεις κωδικό μιας χρήσης με SMS).
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα πρέπει να συνδεθείς στην εφαρμογή με προσωρινό κωδικό που θα λάβει ο κάτοχος στο κινητό του ή με κωδικούς My Cosmote (για την εγγραφή πάλι λαμβάνεις κωδικό μιας χρήσης με SMS).

 

Οπότε οι My Cosmote είναι σταθεροί, απλά θα χρειαστεί μια φορά μονο να λαβω τους προσωρινούς κωδικούς στην συσκευή και απο κει και πέρα θα βάζω τα πακέτα με τους κωδικούς My Cosmote. Σωστά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κάρτα what's up και να ενεργοποιήσω τα απερίοριστα data me 9,90 για το καλοκαίρι.Μου έχει επιλογές για να επιλέξω το ποσό ανανέωσης, με 12 ευρώ θα είμαι εντάξει για να το ενεργοποιήσω?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κάρτα what's up και να ενεργοποιήσω τα απερίοριστα data me 9,90 για το καλοκαίρι.Μου έχει επιλογές για να επιλέξω το ποσό ανανέωσης, με 12 ευρώ θα είμαι εντάξει για να το ενεργοποιήσω?

 

 

Ναι αφού θα σου μπουν 10,71€.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κάρτα what's up και να ενεργοποιήσω τα απερίοριστα data me 9,90 για το καλοκαίρι.Μου έχει επιλογές για να επιλέξω το ποσό ανανέωσης, με 12 ευρώ θα είμαι εντάξει για να το ενεργοποιήσω?

Θα είσαι εντάξει, διότι βάζοντας 12 € θα σου μείνουν 10,71 € καθαρά.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε οι My Cosmote είναι σταθεροί, απλά θα χρειαστεί μια φορά μονο να λαβω τους προσωρινούς κωδικούς στην συσκευή και απο κει και πέρα θα βάζω τα πακέτα με τους κωδικούς My Cosmote. Σωστά?

 

Σωστά. (10χαρ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μη "πιστοποιημένη" συσκευή από την Cosmote για 5g, έστειλα μήνυμα 5G στο 1333 και εμφανίστηκε η ένδειξη 5g στο σήμα του κινητού, Σημαίνει πως είμαι κομπλέ ή είναι "εικονική" η ένδειξη και έχω ταχύτητες 4g+;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μη "πιστοποιημένη" συσκευή από την Cosmote για 5g, έστειλα μήνυμα 5G στο 1333 και εμφανίστηκε η ένδειξη 5g στο σήμα του κινητού, Σημαίνει πως είμαι κομπλέ ή είναι "εικονική" η ένδειξη και έχω ταχύτητες 4g+;

 

Λογικά είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μη "πιστοποιημένη" συσκευή από την Cosmote για 5g, έστειλα μήνυμα 5G στο 1333 και εμφανίστηκε η ένδειξη 5g στο σήμα του κινητού, Σημαίνει πως είμαι κομπλέ ή είναι "εικονική" η ένδειξη και έχω ταχύτητες 4g+;

 

Σε λίγο καιρό η συσκευή σου θα είναι πιστοποιημένη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην περιοχη σου σέρνεται, δεν σημαίνει ότι σε όλη την Ελλάδα σέρνεται. Οι γενικεύσεις δεν προσφερουν πραγματικη εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μη "πιστοποιημένη" συσκευή από την Cosmote για 5g, έστειλα μήνυμα 5G στο 1333 και εμφανίστηκε η ένδειξη 5g στο σήμα του κινητού, Σημαίνει πως είμαι κομπλέ ή είναι "εικονική" η ένδειξη και έχω ταχύτητες 4g+;

Μια χαρά θα έχεις όπου υπάρχει 5G. Την παρούσα στιγμή υπάρχει και το εικονικό 5G/disconnected 5G και αυτό είναι για όλους μας όχι μόνο για τις μη πιστοποιημένες συσκευές. Σχετικά με αυτό δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8184812#post8184812

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην περιοχη σου σέρνεται, δεν σημαίνει ότι σε όλη την Ελλάδα σέρνεται. Οι γενικεύσεις δεν προσφερουν πραγματικη εικόνα.

 

Καλά ντε, δεν κατηγόρησε το σύνολο του δικτύου, φαντάζομαι εννοεί ότι βλέποντας σηματάκι 5G χωρίς τρελές ταχύτητες, να μην υποθέσει ο άνθρωπος ότι είναι κάποιο σφάλμα και δεν πιάνει στην πραγματικότητα 5G. Άλλωστε ούτε τελείως ώριμο είναι, ούτε η ταχύτητα είναι το Α και το Ω στο 5G. Θυμίσου ότι η αρχική ερώτηση του GTherion ήταν αν μπορεί να πιστέψει ότι αυτό που βλέπει είναι όντως 5G στη συσκευή του, γιατί αρκετοί παρεξηγούν ότι 5G = πύραυλος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Μια ερώτηση.

Θέλω να ενεργοποιήσω σε whats up πρόγραμμα DIY, το οποίο δίνει λεπτά προς όλους, δεδομένα 1GB, και από 5GB σε τσατ-σόσιαλ και video streaming. Η ερώτησή μου είναι αν τα λεπτά προς όλους και το 1GB θα πιστωθούν στο υπόλοιπο που ήδη έχω.

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας και mb που έχεις τώρα είναι απο το combo των 10€? Αν ναι, δοκιμασμένο ότι μεταφέρονται κανονικά στο diy
Link to comment
Share on other sites

Οι παροχές μεταξύ των combo, combo max και των DIY μεταφέρονται κανονικά, αρκεί να υπάρχει η παροχή.

Πχ αν ενεργοποιήσεις DIY χωρίς το δώρο Whatsup λεπτών, θα χασεις τυχόν υπόλοιπο Whatsup λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...