Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορείς ναι.

Δεν παίζει ρόλο ότι οι ip στα καρτοκινητά τουλάχιστον δεν βγαίνουν απευθείας στο νετ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν παίζει ρόλο ότι οι ip στα καρτοκινητά τουλάχιστον δεν βγαίνουν απευθείας στο νετ?

 

Εξαρτάται από το τι θες να συνδέσεις. Πχ κάμερες που συνδέονται σε cloud (όπως xiaomi), θα παίζουν μια χαρά. Το ίδιο ισχύει και για τα τηλεκοντρόλ κλιματιστικών κλπ. Θέμα υπάρχει με το ΝΑΤ όταν θέλεις να διαχειριστείς απομακρυσμένα κάποια συσκευή μέσω πόρτας (πχ torrent client που τρέχει σε υπολογιστή), ή να μπεις στη σελίδα του ρουτερ απομακρυσμένα κ.α.

 

Όπως και να’χει, το ΝΑΤ σε καρτοκινητο δεν το γλιτώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις cosmoκάρτα. Κατόπιν, μπορείς να το αφήσεις cosmoκάρτα για 3 μήνες για να επωφεληθείς της προσφοράς και να το γυρίσεις μετά, ή να το γυρίσεις κατευθείαν σε whatsup. Η αλλαγή δεν έχει κόστος.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmokarta.html

 

Η αλλαγή γίνεται στέλνοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετά W.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βγάλω κάρτα what's up online η πρέπει να πάω σε κατάστημα?

Όχι, δεν χρειάζεται να πας σε κατάστημα, η διαδικασία γίνεται αποκλειστικά online.

Αν θες αποκτήσεις νέο αριθμό What's Up, μπες εδώ.

Αν θες να μεταφέρεις τον αριθμό σου από άλλο δίκτυο απευθείας στο What's Up, μπες εδώ.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα τη βγάλω online, ελπίζω να μην έχω θέμα να συνδέσω aircondition, κάμερα και κάνα θερμοσίφωνα μέσω του κινητού μου. Θα κάνω μια προσπάθεια και θα επανέλθω... Είναι φοβερή προσφορά για 10 ευρώ μόνο..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είχα μία σύνδεση Cosmote την οποία γύρισα σε Cosmoκαρτα (τελείωσε η 24μηνη δέσμευση).

Τώρα θέλω να την γυρίσω από Cosmoκαρτα σε Whatsup.

 

Ερώτηση: Εάν αυτό το νούμερο μετά από κάποιες μέρες αλλάξει ΑΦΜ (γίνει μεταβίβασή) η σύνδεση θα παραμείνει Whatsup; Ότι GB-χρόνους-υπηρεσίες θα ενεργοποιήσω τώρα, θα παραμείνουν και μετά την αλλαγή ΑΦΜ;

 

Σημείωση (χωρίς να ξέρω εάν παίζει ρόλο). Το τώρα ΑΦΜ είναι επαγγελματικό. Θα μεταβιβαστεί σε οικιακό.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Στις 9/5 έκανα ανανέωση του πρόγραμμα μου cosmote παλιο L σε Gigamax Unlimited.

Αυτό το έκανα μέσα απο το application της Cosmote.

 

Γνωρίζετε εάν μπορώ να διακόψω για να το κάνω Cosmoκάρτα.

Θα πληρώσω κάτι ?

Εχω δεσμευση 24 μηνες.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πληρώσεις το τέλος διακοπής, όπως αυτό ορίζεται στο πινακακι του συμβολαίου σου.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο θα μπορέσω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΛΗΣΕΩΝ με SMS, με τους παρακάτω όμως όρους:

1. Να ειδοποιούμαι με SMS όταν κάποιος με καλεί ενώ εγώ μιλάω σε άλλη γραμμή (κατειλημμένο) ή όταν το κινητό μου είναι εκτός περιοχής κάλυψης (εκτός δικτύου), όμως να ΜΗΝ ενημερώνεται αυτός που με καλεί ότι εγώ ειδοποιήθηκα για την κλήση του.

2. Όταν το κινητό μου είναι κατειλημμένο να δείχνει στον καλούντα ότι είναι κατειλημμένο και όταν είμαι εκτός δικτύου να του δείχνει ότι είναι εκτός δικτύου και

3. Να ΜΗΝ έχω καθόλου ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗ!!!

Ο αριθμός μου είναι COSMOTE WHATS UP 694xxxxxxx

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του My Cosmote από υπολογιστή, θα ενεργοποιήσεις το «Ειδοποίηση κλήσεων χωρίς ενημερωση του καλούντα». Εναλλακτικά μέσω του chat ή του 13738.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο θα μπορέσω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΛΗΣΕΩΝ με SMS, με τους παρακάτω όμως όρους:

1. Να ειδοποιούμαι με SMS όταν κάποιος με καλεί ενώ εγώ μιλάω σε άλλη γραμμή (κατειλημμένο) ή όταν το κινητό μου είναι εκτός περιοχής κάλυψης (εκτός δικτύου), όμως να ΜΗΝ ενημερώνεται αυτός που με καλεί ότι εγώ ειδοποιήθηκα για την κλήση του.

2. Όταν το κινητό μου είναι κατειλημμένο να δείχνει στον καλούντα ότι είναι κατειλημμένο και όταν είμαι εκτός δικτύου να του δείχνει ότι είναι εκτός δικτύου και

3. Να ΜΗΝ έχω καθόλου ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗ!!!

Ο αριθμός μου είναι COSMOTE WHATS UP 694xxxxxxx

 

για δες εδω https://www.cosmote.gr/pdf/COSMOTE_Tilefonitis.pdf

3. για να απενεργοποιησεις τον τηλεφωνητη απενεργοποιησε την προωθηση #002# και πληκτρο κλησης.

οσο για την ενεργοποιηση ειδοποιησης κλησεων επειδη το νουμερο σου ειναι απο φορητοτα ( απο vodafone ) για αυτο ξεκιναει απο 694 τοτε καλυτερα να καλεσεις το 13888 και να σου δωσουνε τον τροπο ενεργοποιησης διοτι αλλαζει αμα το νουμερο ειναι απο φορητητα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιάνει με το ##002#, ούτε αυτές οι οδηγίες πιάνουν αν δεν είναι ενεργός ο τηλεφωνητής στη γραμμη. Πρέπει να το αλλάξει από το δίκτυο, μέσω του my cosmote ή μέσω της εξυπηρέτησης.
Link to comment
Share on other sites

2eacbd15b4107cb6eba44739a80ffcc6.jpg

 

-Προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα ΜΒ του πακέτου της προσφοράς.

-Τα ενσωματωμένα MB του πακέτου της προσφοράς είναι διαθέσιμα και στην περιαγωγή εντός ΕΕ/ΕΟΧ. Στο πακέτο εφαρμόζεται 5.530MB όριο στη χρήση δεδομένων εντός ΕΕ/ΕΟΧ. Πέραν του ορίου αυτού και μέχρι την κατανάλωση των διαθέσιμων ΜΒ, θα εφαρμόζεται επιπλέον χρέωση περιαγωγής 0,00372€/ΜΒ για την οποία ο συνδρομητής θα ενημερώνεται και με γραπτό μήνυμα.

- Η προσφορά είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση μέχρι 31/08.

 

To εχει δει κανεις σε Csomocarta;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν υπάρχει απάντηση για την ερώτηση που θα κάνω, αλλά έψαξα το θέμα (κι όχι μόνο αυτό) και δε βρήκα κάτι.

 

Έχω μια cosmoκαρτα κι αλλη μια ένας ακόμα συνάδελφος που είναι σε εταιρικό account στο όνομα του αφεντικού.

Δε μπορούμε με τίποτα να μπούμε στην cosmote app. Δοκιμάσαμε σε Android και την αντίστοιχη σε iOS.

Στέλνει το SMS για είσοδο, το βάζουμε και δε προχωράει.

Σημειωτέον, το ίδιο συμβαίνει και (σε άλλη εταιρεία) στην εφαρμογή στο εταιρικό τηλέφωνο (iOS) της γυναίκας μου.

Δοκίμασα μια παλιότερη συσκευή (Android App version 8.5.8) και μπαίνει κανονικά!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Nαι το 0. Ευχαριστω παιδες.

 

Και ποιος ο λογος να μην μπει μεσα στην εφαρμογη της Cosmote για εμας που εχουμε Cosmocarta δεν καταλαβαινω...

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω μήνυμα που να εχω βάλει 20ευρω ώστε να το δω επιβεβαιωμένο.

Αλλα στα 10 ευρώ μπαίνουν σίγουρα 8.93€, άρα με τον αντίστοιχο φόρο του 12% λογικά να μπαίνουν 17,86;

Link to comment
Share on other sites

Βαζωντας 20€ πόσα μένουν καθαρά μέσα?

Θυμάται κανείς?

Θέλω το υπόλοιπο να το στείλω σε άλλο κινητό..

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

17,86 ευρώ μένουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...