Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία

Αυτό μπορεί να δουλέψει μαζί με τα αυτόματα προγράμματα της κοσμοκάρτας;

Απ' ότι διάβασα, τα προγράμματα αυτά ενεργοποιούνται αυτόματα όταν καταναλωθούν τα λεπτά ομιλίας. (προϋπόθεση ότι έχεις χρηματικό υπόλοιπο)

Εγώ αυτό που θέλω είναι αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου κάθε μήνα και μεταφορά των παροχών (λεπτά, MB, SMS) που δεν καταναλώθηκαν στους επόμενους μήνες.

Στην ουσία ένα άτυπο καρτοσυμβόλαιο χωρίς δεσμεύσεις, και δυνατότητα "παγώματος" για τους ορισμένουν μήνες.

 

Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Στο Whatsup μπορεί, πιθανότατα θα γίνεται και στην Cosmoκάρτα. Μεταφορά θα γίνεται αν ρυθμίσεις σωστά την ανανεωση, που δεν ξέρω αν είναι εφικτό γιατί ανανεώνεται συγκεκριμένη μέρα του μήνα και το πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος με ποιον τρόπο μπορεί να υποβάλλει παράπονο στην cosmote?

Δυστυχώς η φόρμα που έχουν για επικοινωνία δεν λειτουργεί όταν πατάς υποβολή.

Κάποιο e-mail?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος με ποιον τρόπο μπορεί να υποβάλλει παράπονο στην cosmote?

 

Δυστυχώς η φόρμα που έχουν για επικοινωνία δεν λειτουργεί όταν πατάς υποβολή.

 

Κάποιο e-mail?

Μέσω τσατ έχω μιλήσει πολλές φορές

 

Poco F3 viaTapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής της Cosmote, ελέγχω 4 καρτοκινητά και 1 σταθερό του σπιτιού μου. Τα 2 (το δικό μου και της συζύγου μου) είναι κοσμοκάρτες και άλλα 2 των παιδιών μου watsup. Στο δικό μου νούμερο, επειδή έχω την παλιά προσφορά ανανέωσης από 12€ και πάνω, παίρνω δωρεάν λεπτά και MBs, χωρίς μάλιστα την χρέωση των 6€ (αν δεν κάνω λάθος), οπότε βάζω χρήματα κάθε δεύτερο μήνα. Στο νούμερο της συζύγου μου, έχω βάλει αυτόματη ανανέωση μέσω κάρτας κάθε μήνα, όπως και αυτόματη ενεργοποίηση του Combo Auto με 10€. Μία ημέρα πριν ανανεώνεται αυτόματα το υπόλοιπο (σου δίνει την επιλογή ημερομηνίας) και την επόμενη που βάσει του προγράμματος τελειώνουν τα λεπτά, ανανεώνεται αυτόματα, μεταφέροντας εννοείται και ότι υπόλοιπο υπήρχε. Την αυτόματη ανανέωση, απ΄οτι έψαξα, μπορώ να την σταματήσω όποτε θέλω, όπως και το auto combo.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία

Αυτό μπορεί να δουλέψει μαζί με τα αυτόματα προγράμματα της κοσμοκάρτας;

Απ' ότι διάβασα, τα προγράμματα αυτά ενεργοποιούνται αυτόματα όταν καταναλωθούν τα λεπτά ομιλίας. (προϋπόθεση ότι έχεις χρηματικό υπόλοιπο)

Εγώ θέλω επιπλέον την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου κάθε μήνα και μεταφορά των παροχών (λεπτά, MB, SMS) που δεν καταναλώθηκαν στους επόμενους μήνες.

Στην ουσία ένα άτυπο καρτοσυμβόλαιο χωρίς δεσμεύσεις, και δυνατότητα "παγώματος" για τους ορισμένουν μήνες.

 

Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Μόνο σε cosmoκάρτα ενεργοποιούνται όταν τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας. Αν έχεις what’s up δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Μία ημέρα πριν ανανεώνεται αυτόματα το υπόλοιπο (σου δίνει την επιλογή ημερομηνίας) και την επόμενη που βάσει του προγράμματος τελειώνουν τα λεπτά, ανανεώνεται αυτόματα, μεταφέροντας εννοείται και ότι υπόλοιπο υπήρχε.

 

Σ' ευχαριστώ, αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω. Εάν στο τέλος του μήνα όπου τελειώνει το πακέτο μηδενίζονται τα λεπτά κι ύστερα γίνεται η αυτόματη ενεργοποίηση ή μεταφέρονται τα λεπτά που δεν καταναλώθηκαν.

 

Μόνο σε cosmoκάρτα ενεργοποιούνται όταν τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας. Αν έχεις what’s up δεν γίνεται

 

Φαντάζομαι ότι αυτός είναι κι ο μοναδικός λόγος που έχει απομείνει για να επιλέξει κανείς το πακέτο της κοσμοκάρτας έναντι του whatsup. Αυτό και οι 2 ώρες κάθε μήνα data me now. Tο whatsup πλέον προσφέρει καλύτερες παροχές παντού. Ακόμα και αυτόματο πακέτο προσφέρει περισσότερα λεπτά από αυτό της κοσμοκάρτας. (Η αυτόματη ενεργοποίηση δίνει bonus άλλα 60', οπότε συνολικά παρέχει 360' στο ίδιο κόστος)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με την εφαρμογή του What's up δεν έχω καταφέρει να πληρώσω με PayPal πότε.

Μόλις πατάω ανανέωση αρχίζει και γυρίζει σαν να φορτώνει. Ξέρει κανείς τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή (ή απεγκατάσταση και εγκατάσταση) και δοκιμασε ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος με ποιον τρόπο μπορεί να υποβάλλει παράπονο στην cosmote?

Δυστυχώς η φόρμα που έχουν για επικοινωνία δεν λειτουργεί όταν πατάς υποβολή.

Κάποιο e-mail?

 

Δοκίμασε με Internet Explorer! :lol:

..δεν κάνω πλάκα, μόνο έτσι λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή (ή απεγκατάσταση και εγκατάσταση) και δοκιμασε ξανά.

 

Το εχω κανει. Και η πλακα ειναι οτι αυτο γινοταν και στο παλιο τηλεφωνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε με Internet Explorer! :lol:

..δεν κάνω πλάκα, μόνο έτσι λειτουργεί

 

Για την εφαρμογη του what's up λεω

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής επιτέλους δούλεψε το 1GB από το cosmote one.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι στα βασικό τιμοκατάλογο της cosmote, στις βασικές χρεώσεις των συμβολαίων (Cosmote Mobile Basic), δε γίνεται διαχωρισμός κλήσεων και βιντεοκλήσεων. Ισχύει το ίδιο για τα καρτοκινητά; Μπορώ να αξιοποιώ τα δωρεάν λεπτά ομιλίας για βιντεοκλήσεις;

 

Κι αν ναι, πώς γίνεται αυτό; Τι ρυθμίσεις χρειάζονται;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κάνα μήνα όταν προσπαθώ να πάρω το δωρεάν 1gb από cosmote 1 λέει συνεχώς προσπαθήστε σε λίγο

Έκανα και επαναγκατασταση της εφαρμογής αλλά τπτ

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κάνα μήνα όταν προσπαθώ να πάρω το δωρεάν 1gb από cosmote 1 λέει συνεχώς προσπαθήστε σε λίγο

 

Έκανα και επαναγκατασταση της εφαρμογής αλλά τπτ

 

Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?

Ναι είχε θέμα για καιρό. Χθες πήρε update η εφαρμογή και έφτιαξε

 

Poco F3 viaTapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: σε καρτοκινητά (frog - what's up) με sms μπορεί κάποιος να ενεργοποιήσει τ απεριόριστα Σ/Κ;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση: σε καρτοκινητά (frog - what's up) με sms μπορεί κάποιος να ενεργοποιήσει τ απεριόριστα Σ/Κ;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βρήκα GB στο 1330!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μια ερώτηση:

 

Σε What's Up, ενεργοποιώ κάθε μήνα το πακέτο Combo

- 300' προς όλους

- 300' προς What’s Up

- 400 ΜΒ

- 300 SMS προς όλους

και έτσι όλα τα υπόλοιπα μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

 

Εάν αντί για Combo, ενεργοποιήσω το DIY

- 100' προς όλους

- 300 προς What's Up (δώρο)

- 1GB

- 5GB social & chat (δώρο)

 

τότε θα μεταφερθούν μόνο αυτά που είναι κοινά;

 

Τα SMS π.χ θα μεταφερθούν;

 

Εάν ναι (ή όχι), το ίδιο ισχύει και σε άλλες αλλαγές πακέτων;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα κοινά θα μεταφερθούν. Αν διαλέξεις για δώρο SMS, τότε θα μεταφερθούν και αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Έχω πάρει για ένα μήνα από reload 1200 mb.

Αν ανανεώσω ξανά και επιλέξω με το νέο κωδικό reload 2Gb για μια βδομάδα, θα πάρουν όλα τα Mb τη πιο μακρινή ημερομηνία που είναι από το πρώτο κωδικό reload ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Έχω πάρει για ένα μήνα από reload 1200 mb.

Αν ανανεώσω ξανά και επιλέξω με το νέο κωδικό reload 2Gb για μια βδομάδα, θα πάρουν όλα τα Mb τη πιο μακρινή ημερομηνία που είναι από το πρώτο κωδικό reload ?

 

Ναι θα πάνε με την πιο μακρινή όλα μαζί

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Είμαι νέος whatsup μέλος και ήρθα από f2g καθώς δεινοπάθησα με την κάλυψη της wind σε συγκεκριμένα μέρη... Όχι ότι συμπαθώ την cosmote αλλά αναγκάστηκα...Τελοσπαντων...Αυτό που θέλω να ρωτήσω, και δεν το ξέρω αν το έχει επισημάνει κάποιος, είναι ότι με το whats up σα να φεύγουν πιο γρήγορα τα mb απ' ο,τι με το f2g....Και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είναι ιδέα μου. Το συζήτησα με φίλη που έχει και τα δύο δίκτυα και συμφώνησε....Παίζει κάτι με τη συμπίεση δεδομένων που χρησιμοποιούν οι δύο εταιρείες; Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας διαφωτίσει! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Είμαι νέος whatsup μέλος και ήρθα από f2g καθώς δεινοπάθησα με την κάλυψη της wind σε συγκεκριμένα μέρη... Όχι ότι συμπαθώ την cosmote αλλά αναγκάστηκα...Τελοσπαντων...Αυτό που θέλω να ρωτήσω, και δεν το ξέρω αν το έχει επισημάνει κάποιος, είναι ότι με το whats up σα να φεύγουν πιο γρήγορα τα mb απ' ο,τι με το f2g....Και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είναι ιδέα μου. Το συζήτησα με φίλη που έχει και τα δύο δίκτυα και συμφώνησε....Παίζει κάτι με τη συμπίεση δεδομένων που χρησιμοποιούν οι δύο εταιρείες; Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας διαφωτίσει! Ευχαριστώ!

 

Κάτι τέτοιο παρατηρώ κι εγώ. Αλλά πρέπει να έγινε τώρα τελευταία αυτό (μερικούς μήνες), νομίζω μαζί με τις αυξήσεις στα πακέτα, αλλά και την κατάργηση μερικών.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...