Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να το κάνεις αν έχεις 40.80 ευρώ

Αλλιώς 35

 

Ευχαριστώ πολύ και για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

edit: Έχετε δίκιο, sorry μπέρδεψα τα thread :sorry: Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Απο πότε η cosmote κρατάει 0,30? 8,93€ μπαίνουν στην 10αρα και 10,71 στην 12αρα χωρίς άλλες κρατήσεις. Αλλά απο κει και πέρα όχι με 9,99 δεν βάζεις πακέτο των 10
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βάλεις 12€, για να μπουν 10,71 και δηλαδή να έχεις 11,76€.

 

Ο φίλος user_one μάλλον μπερδεύει την Cosmote με τη Wind ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν βάζω 10 ευρώ κάρτα.

Βάζω 12 και περνω τα δύο σε κωδικό BOX.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν βάζω 10 ευρώ κάρτα.

Βάζω 12 και περνω τα δύο σε κωδικό BOX.

 

Όντως, είναι ο καλύτερος τρόπος τα 12€ γιατί με το BOX και μαζέυεις πόντους που μπορούν να σώσουν αρκετά χρήματα σε κάποιες περιπτώσεις και παίρνεις και τα δωρεάν GB.

Φίλος μάζευε πόντους (ειδικά μετά το merge του BOX με το Skroutz food που έδιναν δώρο 8k πόντους) και μας έκανε τραπέζι και λίγα χρήματα. :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις τους πόντους στο box από τα 12 ευρώ ανανέωση χρειάζεται να είναι ηλεκτρονικά ή μπορείς και με κάρτα ανανέωσης; Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις τους πόντους στο box από τα 12 ευρώ ανανέωση χρειάζεται να είναι ηλεκτρονικά ή μπορείς και με κάρτα ανανέωσης;

 

Μόνο από την εφαρμογή του what’s up δίνει κωδικό

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του what's up, παω στο παρε καβατζα για να παρω ίντερνετ για 1 ώρα και μονίμως ποσες μερες τωρα, βγάζει κάτι πήγε λάθος προσπαθήστε αργότερα. Έσβησα την εφαρμογή και τα δεδομένα της μήπως φτιάξει, τίποτα, τα ίδια..

Εχει κανείς καμιά ιδέα τι αλλο να κανω? Να πάρω την κόσμοτε σε κάποιο τηλέφωνο?

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του what's up, παω στο παρε καβατζα για να παρω ίντερνετ για 1 ώρα και μονίμως ποσες μερες τωρα, βγάζει κάτι πήγε λάθος προσπαθήστε αργότερα. Έσβησα την εφαρμογή και τα δεδομένα της μήπως φτιάξει, τίποτα, τα ίδια..

 

Εχει κανείς καμιά ιδέα τι αλλο να κανω? Να πάρω την κόσμοτε σε κάποιο τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ,

2 περιορισμούς βλέπω.

- Για να πάρεις την καβάτζα σου αρκεί να έχεις ανανεώσει τον χρόνο ομιλίας σου τις τελευταίες 60 ημέρες.

- Η ενσωματωμένη χρήση δεδομένων και η 1 ώρα ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα δεν είναι διαθέσιμα για χρήση σε περιαγωγή εντός ΕΕ/ΕΟΧ.

Αν τους πλήρεις τότε ναι πάρε τηλ.

Link to comment
Share on other sites

2 περιορισμούς βλέπω.

- Για να πάρεις την καβάτζα σου αρκεί να έχεις ανανεώσει τον χρόνο ομιλίας σου τις τελευταίες 60 ημέρες.

- Η ενσωματωμένη χρήση δεδομένων και η 1 ώρα ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα δεν είναι διαθέσιμα για χρήση σε περιαγωγή εντός ΕΕ/ΕΟΧ.

Αν τους πλήρεις τότε ναι πάρε τηλ.

Ναι αυτά τα γραφει και στην εφαρμογή. Ανανεώνω κάθε μηνα με 12ε και είμαι Ελλάδα, αρα δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Άλλωστε στο παρελθόν δούλευε. Που να παρω τηλέφωνο για να πω γι αυτό ξέρει κανείς?

 

Edit, έψαξα στο Google και βρήκα και αλλον με το ιδιο πρόβλημα. Του δούλεψε μεσω browser οπότε το δοκίμασα και εγω και δουλεψε. Κατι παιζει με την εφαρμογή σε μερικούς.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο της οικογενειας, με το που εβαζες καρτα, οποιοδηποτε ποσο,

εξαντλουνταν ανεξηγητα, εντος λιγων ημερων.

Σημερα καλεσα στο helpdesk, μου ειπαν οτι ειδαν χρεωσεις απο μηνυματα απο 5ψηφια νουμερα.

Βεβαια, ο κατοχος του συγκεκριμενου κινητου, μου ειπε οτι δεν θυμαται να εχει κανει τετοια εγγραφη πουθενα.

Ομως στο helpdesk, αυτο ειδαν.

Ζητησα φραγη, ολων των χρεωσιμων 5ψηφιων αριθμων.

Για να δουμε τωρα αν θα στρωσει η κατασταση....

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο της οικογενειας, με το που εβαζες καρτα, οποιοδηποτε ποσο,

εξαντλουνταν ανεξηγητα, εντος λιγων ημερων.

Σημερα καλεσα στο helpdesk, μου ειπαν οτι ειδαν χρεωσεις απο μηνυματα απο 5ψηφια νουμερα.

Βεβαια, ο κατοχος του συγκεκριμενου κινητου, μου ειπε οτι δεν θυμαται να εχει κανει τετοια εγγραφη πουθενα.

Ομως στο helpdesk, αυτο ειδαν.

Ζητησα φραγη, ολων των χρεωσιμων 5ψηφιων αριθμων.

Για να δουμε τωρα αν θα στρωσει η κατασταση....

 

δεν χρειαζεται ο κατοχος να εχει κανει εγγραφη, ειναι η γνωστη αλητεια αυτων των εταιριων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο της οικογενειας, με το που εβαζες καρτα, οποιοδηποτε ποσο,

εξαντλουνταν ανεξηγητα, εντος λιγων ημερων.

Σημερα καλεσα στο helpdesk, μου ειπαν οτι ειδαν χρεωσεις απο μηνυματα απο 5ψηφια νουμερα.

Βεβαια, ο κατοχος του συγκεκριμενου κινητου, μου ειπε οτι δεν θυμαται να εχει κανει τετοια εγγραφη πουθενα.

Ομως στο helpdesk, αυτο ειδαν.

Ζητησα φραγη, ολων των χρεωσιμων 5ψηφιων αριθμων.

Για να δουμε τωρα αν θα στρωσει η κατασταση....

 

Κάνεις φραγή μέσα από το app για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο της οικογενειας, με το που εβαζες καρτα, οποιοδηποτε ποσο,

εξαντλουνταν ανεξηγητα, εντος λιγων ημερων.

Σημερα καλεσα στο helpdesk, μου ειπαν οτι ειδαν χρεωσεις απο μηνυματα απο 5ψηφια νουμερα.

Βεβαια, ο κατοχος του συγκεκριμενου κινητου, μου ειπε οτι δεν θυμαται να εχει κανει τετοια εγγραφη πουθενα.

Ομως στο helpdesk, αυτο ειδαν.

Ζητησα φραγη, ολων των χρεωσιμων 5ψηφιων αριθμων.

Για να δουμε τωρα αν θα στρωσει η κατασταση....

Κανονικά πρέπει να ζητήσεις επιστροφή των ποσών που σας έκλεψαν.

Link to comment
Share on other sites

Ας ασχοληθει αυτός που έχει το κινητό στο όνομα του.

Η λογική του να κάνει ο γνωστός ότι δεν καταλαβαίνει τι γίνεται και να τρέχουμε εμεις να κάνουμε το λαγωνικό δεν οδηγεί πουθενά.

Δαν γνωρίζουμε τι έχει κάνει το μέλος της οικογένειας.

Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote One κάθε πότε μπορούμε να το ενεργοποιούμε; Είχε μια στάνταρ ημερομηνία, με την οποία όποτε κι αν το ενεργοποιούσα, μετά μόνο ύστερα απ' αυτήν την ημερομηνία μπορούσα να το ξάνα κάνω.

Τώρα έχει περάσει και δεν μπορώ. Έχει αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται ο κατοχος να εχει κανει εγγραφη, ειναι η γνωστη αλητεια αυτων των εταιριων

 

Οντως, ο κατοχος του εν λογω κινητου, μου ειπε οτι δεν θυμαται να εκανε ποτε εγγραφη σε τετοιες υπηρεσιες.

Πως στην ευχη τον χρεωνουν;;;;

:(

Link to comment
Share on other sites

Οντως, ο κατοχος του εν λογω κινητου, μου ειπε οτι δεν θυμαται να εκανε ποτε εγγραφη σε τετοιες υπηρεσιες.

Πως στην ευχη τον χρεωνουν;;;;

:(

 

υπαρχει θεμα στο φορουμ που εξηγει τις πρακτικες αυτων των εταιριων και καποιους τροπους διεκδικησης επιστροφης των χρηματων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις φραγή μέσα από το app για να είσαι σίγουρος.

 

Δεν το εχω λειτουργησει το app. Οντως γινεται και απο εκει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει θεμα στο φορουμ που εξηγει τις πρακτικες αυτων των εταιριων και καποιους τροπους διεκδικησης επιστροφης των χρηματων

 

thanks! Μαλλον πρεπει να εντοπισω και ριξω μια ματια και σε αυτο το νημα.

Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote One κάθε πότε μπορούμε να το ενεργοποιούμε; Είχε μια στάνταρ ημερομηνία, με την οποία όποτε κι αν το ενεργοποιούσα, μετά μόνο ύστερα απ' αυτήν την ημερομηνία μπορούσα να το ξάνα κάνω.

 

Τώρα έχει περάσει και δεν μπορώ. Έχει αλλάξει κάτι;

Δε σου γράφει μέσα η εφαρμογή? Σε εμένα αναφέρει ημερομηνία

 

Poco F3 viaTapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δε σου γράφει μέσα η εφαρμογή? Σε εμένα αναφέρει ημερομηνία

 

Poco F3 viaTapatalk

 

Βασικά, τώρα μόλις είδα ότι έχει μια καρτέλα ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΡΟΝΟΜΙΩΝ όσον αφορά το Cosmote One, στην εφαρμογή της Cosmote. Και λέει πως: θα έχεις τη δυνατότητα να αλλάξεις το δώρο του Cosmote One σε 30 μέρες. Αλλά η μόνη επιλογή που έχει είναι το GB. Το επέλεξα από εκεί και μου τα έδωσε.

Στην εφαρμογή του What's Up, απ' όπου πάντα το ενεργοποιούσα, είναι απενεργοποιημένο.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, τώρα μόλις είδα ότι έχει μια καρτέλα ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΡΟΝΟΜΙΩΝ όσον αφορά το Cosmote One, στην εφαρμογή της Cosmote. Και λέει πως: θα έχεις τη δυνατότητα να αλλάξεις το δώρο του Cosmote One σε 30 μέρες. Αλλά η μόνη επιλογή που έχει είναι το GB. Το επέλεξα από εκεί και μου τα έδωσε.

 

Στην εφαρμογή του What's Up, απ' όπου πάντα το ενεργοποιούσα, είναι απενεργοποιημένο.

Κάνε καμιά εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής. Σε εμένα το δείχνει κανονικά

 

 

305ab305f94ef0beedfae09c5255214c.jpg

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...