Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι, ενεργοποιείται άμεσα.

 

Ευχαριστώ φίλε μου....

Να σαι καλά (και για την άμεση ανταπόκριση σου.)

Link to comment
Share on other sites

Εφυγα απο wind και ας ειχα προνομιακο,σημα χαλια και 5g ποτε,τωρα εχω λιγοτερο χρονο ομιλιας αλλα σημα παντα και 5g συχνα,παντα ομως 4+
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω φορητότητα στο what's up, λόγω σήματος της cosmote.

ψάχνοντας είδα το frog. Τι είναι ακριβώς αυτό; Της cosmote; Ποια η διαφορά;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Της κοσμοτε είναι. Σήμα κοσμοτε και πιο οικονομικά πακετα. Από την στιγμή που θελεις φορητότητα, πας πρώτα what's up ή κοσμοκαρτα και μετα με ένα σμσ και χρέωση 10€ γίνεσαι φρογκ.
Link to comment
Share on other sites

Της κοσμοτε είναι. Σήμα κοσμοτε και πιο οικονομικά πακετα. Από την στιγμή που θελεις φορητότητα, πας πρώτα what's up ή κοσμοκαρτα και μετα με ένα σμσ και χρέωση 10€ γίνεσαι φρογκ.

 

Ερώτηση, γίνεται φορητοτητα σε καρτοκινητα στην κοσμοτε? Εγω που ειχα παει σε ενα καταστημα μου ειχαν πει πως κανουν φορητοτητα μονο αν ειναι να κανεις συμβολαιο. Δε φερνουν καρτοκινητα....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως κάνουν. Κάλεσε στο 13888 ώστε να την κάνεις εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως κάνουν. Κάλεσε στο 13888 ώστε να την κάνεις εκεί.

 

Εχω καλεσει και μου ειπαν να απευθυνθω σε καταστημα διοτι αυτοι δεν αναλαμβανουν...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, γίνεται φορητοτητα σε καρτοκινητα στην κοσμοτε? Εγω που ειχα παει σε ενα καταστημα μου ειχαν πει πως κανουν φορητοτητα μονο αν ειναι να κανεις συμβολαιο. Δε φερνουν καρτοκινητα....

 

Το λένε αυτό για να σε αναγκάσουν να πας σε συμβόλαιο, προσπαθώντας να πιάσουν στόχους. Και στις 3 εταιρίες υπάρχουν πιεσεις στα καταστήματα να φέρνουν πελάτες συμβολαιων. Τώρα ανάλογα με το κατάστημα, κάποιοι σου λένε αυτό που σου ειπαν (έχω ακουσει περιστατικό ότι είπαν σε κάποιον ότι θα σταματήσουν να υπάρχουν τα καρτοκινητα) και κάποιοι θα σου κάνουν την αλλαγή σε καρτοκινητο. Εγώ στη θέση σου θα έστελνα email στην κοσμοτε ότι "το τάδε κατάστημα μου είπε αυτο" και να σου βρουν λύση.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Έχω whatsup και είναι στο Cosmote One. Εδώ και 2 εβδομάδες προσπαθώ να ενεργοποιήσω το πακέτο 1GB για μια εβδομάδα, από το Cosmote One, αλλά η επιλογή είναι γκριζαρισμένη. Δεν μου δίνεται η δυνατότητα να το ενεργοποιήσω.

Έχω κάνει επανεκκίνηση τη συσκευή, έχω καθαρίσει cache, έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής, αλλά και πάλι τα ίδια. καμιά ιδέα κανείς τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το ενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένουμε κάτι αντίστοιχο σαν την κόκκινη για το Πάσχα;

Unlimited DATA για 10 ημέρες με 4,90€!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένουμε κάτι αντίστοιχο σαν την κόκκινη για το Πάσχα;

Unlimited DATA για 10 ημέρες με 4,90€!

 

Εάν είναι να δώσει το ίδιο, θα ενεργοποιησουμε της κόκκινης που το προκαλεσε. Θα πρεπει να δώσει κάτι καλυτερο η κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Έχω whatsup και είναι στο Cosmote One. Εδώ και 2 εβδομάδες προσπαθώ να ενεργοποιήσω το πακέτο 1GB για μια εβδομάδα, από το Cosmote One, αλλά η επιλογή είναι γκριζαρισμένη. Δεν μου δίνεται η δυνατότητα να το ενεργοποιήσω.

 

Έχω κάνει επανεκκίνηση τη συσκευή, έχω καθαρίσει cache, έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής, αλλά και πάλι τα ίδια. καμιά ιδέα κανείς τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το ενεργοποιήσω?

Μίλα με εξυπηρέτηση πελατών. Τα ίδια και σε εμένα

 

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι να δώσει το ίδιο, θα ενεργοποιησουμε της κόκκινης που το προκαλεσε. Θα πρεπει να δώσει κάτι καλυτερο η κοσμοτε.

 

Δηλαδή θα δώσεις τα ίδια χρήματα για να το πάρεις από την κόκκινη με τις τρομερές ταχύτητες που έχει και δεν θα δώσεις αυτά τα 5€ να πιάσουν όντως τόπο στην cosmote με τις 3παλασιες ταχύτητες... Μάλιστα...

Υγ. Για να μην απογοητευτείς συνήθως δίνει χειρότερη προσφορα από τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα δώσεις τα ίδια χρήματα για να το πάρεις από την κόκκινη με τις τρομερές ταχύτητες που έχει και δεν θα δώσεις αυτά τα 5€ να πιάσουν όντως τόπο στην cosmote με τις 3παλασιες ταχύτητες... Μάλιστα...

Υγ. Για να μην απογοητευτείς συνήθως δίνει χειρότερη προσφορα από τους υπόλοιπους.

 

Κοίταξε, δεν είμαι με το ταχύμετρο στο χέρι. Η δουλειά μου μια χαρά γίνεται και με τις "χαμηλοτερες" (1 δευτερόλεπτο διαφορά στο άνοιγμα σελίδας) ταχυτητες των κοκκινων. Προσωπικά θεωρώ ότι από την στιγμή που η κόκκινη ξεκίνησε την προσφορά, αυτή αξίζει τα λεφτά μου. Τώρα εάν η κοσμοτε δώσει το ίδιο με λιγότερα λεφτά, εννοείται ότι θα τιμήσω την καλύτερη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, γίνεται φορητοτητα σε καρτοκινητα στην κοσμοτε? Εγω που ειχα παει σε ενα καταστημα μου ειχαν πει πως κανουν φορητοτητα μονο αν ειναι να κανεις συμβολαιο. Δε φερνουν καρτοκινητα....
Και εμένα αυτό με το συμβόλαιο με είπαν στην αρχή, πήγα σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ και μου έκαναν εκεί κανονικά φορητότητα σε καρτοκινητο WU. Για το συμβόλαιο, εμένα μου είπαν πως θα είναι 30€/μήνα, ότι θα πρέπει να το κρατούσα 3 μήνες, και μετά να το ακυρωνα με ένα πέναλτι των ~27€. Στην ουσία περίπου χαμένα 110€.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, γίνεται φορητοτητα σε καρτοκινητα στην κοσμοτε? Εγω που ειχα παει σε ενα καταστημα μου ειχαν πει πως κανουν φορητοτητα μονο αν ειναι να κανεις συμβολαιο. Δε φερνουν καρτοκινητα....

 

 

Ναι, έκανα την περασμένη Πέμπτη απόγευμα και την Τρίτη κατά τις 12 το μεσημέρι ενεργοποιήθηκα. Έφυγα από cu σε whats up και την έκανα σε κατάστημα Γερμανός.

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θέλω να σταματήσει η cosmote να μου στελνει προωθητικά sms καθε τρεις και λίγο (π.χ. παρε και εσυ τώρα δωρεαν το calling tunes, παρε μερος σε μια ερευνα κλπ.)

 

Στο κατω μερος των τελευταιων μηνυμάτων γραφουν: cosmote ρυθμισεις επικοινωνιας και εχει ενα link το οποιο ξερα ζηταει τον αριθμο του κινητου για να στειλει λεει ενα pin που εγω ομως δεν εχω ιδεα τι κανει. Επιπλεον το site στο οποιο παραπεμπει αυτη τη στιγμη δεν εχει καν valid https certificate.

 

Για τους παραπανω λογους δεν εχω προσπαθησει να το χρησιμοποιησω. Το εχει μηπως κανει καποιος απο εδώ; Αλλιως μηπως εχει βρει κανεις σχετικο documentation για το πώς δουλευει η ολη διαδικασια γιατι εγω δεν μπορεσα να βρω πουθενα.

 

Δεν μου αρεσει και ουτε καταλαβαινω γιατι το κανουν τοσο δυσκολο. Ή για να το γραψω και καλυτερα καταλαβαινω γιατι το κανουν, αλλα προσωπικά δεν το θεωρω σωστο. Γιατι δεν βαζουν τις σχετικες επιλογες μεσα στο app να τελειωνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Mια από τα ίδια. Κάθε τρεις και λίγο sms αναβάθμισε σε 100αρα και cote tv. Δεν θέλω ρε φίλε. Μας έπρηξες!
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Mια από τα ίδια. Κάθε τρεις και λίγο sms αναβάθμισε σε 100αρα και cote tv. Δεν θέλω ρε φίλε. Μας έπρηξες!
Εμένα έρχονται και email :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τα μβ που δίνει δώρο με κάθε αγορά με τη prepaid τα έχει σταματήσει; έχει τρεις μέρες δεν έχουν μπει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στο κατω μερος των τελευταιων μηνυμάτων γραφουν: cosmote ρυθμισεις επικοινωνιας και εχει ενα link το οποιο ξερα ζηταει τον αριθμο του κινητου για να στειλει λεει ενα pin που εγω ομως δεν εχω ιδεα τι κανει. Επιπλεον το site στο οποιο παραπεμπει αυτη τη στιγμη δεν εχει καν valid https certificate.

 

(…)Δεν μου αρεσει και ουτε καταλαβαινω γιατι το κανουν τοσο δυσκολο. Ή για να το γραψω και καλυτερα καταλαβαινω γιατι το κανουν, αλλα προσωπικά δεν το θεωρω σωστο. Γιατι δεν βαζουν τις σχετικες επιλογες μεσα στο app να τελειωνουμε;

Είναι ασφαλής η σελίδα. Δεν έχει επιλογές στο app, πράγματι.

Βάζοντας το PIN, σε βγάζει στη σελίδα για να επιλέξεις τι μηνύματα θέλεις να λαμβάνεις από την Cosmote.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω τα μβ που δίνει δώρο με κάθε αγορά με τη prepaid τα έχει σταματήσει; έχει τρεις μέρες δεν έχουν μπει

Έχει αναφερθεί ήδη. Έχουν προτείνει τη κλήση στο 1305 για να το αναφέρετε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έκανα την περασμένη Πέμπτη απόγευμα και την Τρίτη κατά τις 12 το μεσημέρι ενεργοποιήθηκα. Έφυγα από cu σε whats up και την έκανα σε κατάστημα Γερμανός.

 

Σας άκουσα όλους, εκανα ένα τηλεφωνημα στην εξυπηρετηση και μου ειπαν πως γίνεται κ τηλεφωνικά! Οπότε καταχώρησα ήδη το αίτημα μου. Ευχαριστώ παιδιά. Βοηθήσατε όλοι.:up:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...