Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι αυτό με τα 120 mb ρε παιδιά ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενα πακέτο που δίνει με 3.02€ 120mb για ένα μήνα και το χρησιμοποιούμε συνήθως για να επεκτείνουμε την ημερομηνία λήξης των mb που έχουμε καβάντζα απο άλλα αγορασμένα πακέτα πχ combo/data/diy-->τα γενικής χρήσης mb

Link to comment
Share on other sites

Ενα πακέτο που δίνει με 3.02€ 120mb για ένα μήνα και το χρησιμοποιούμε συνήθως για να επεκτείνουμε την ημερομηνία λήξης των mb που έχουμε καβάντζα απο άλλα αγορασμένα πακέτα πχ combo/data/diy-->τα γενικής χρήσης mb
Thanks

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε σε κάποιον να μηδενιστούν mb απο reload it 2-3 μέρες μετά από την ενεργοποίηση?

Δεν είναι φυσιολογικό. Αν δεν τα κατανάλωσες, κάλεσε δωρεάν 13738 ή στειλε τους μήνυμα στο facebook για να το αναφέρεις και να το ελέγξουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό. Αν δεν τα κατανάλωσες, κάλεσε δωρεάν 13738 ή στειλε τους μήνυμα στο facebook για να το αναφέρεις και να το ελέγξουν.
Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Πρόσφατα εκανα το what’s up καρτοκινητο μου καρτοσυμβολαιο. Όταν είχα το what’s up μέσω της εφαρμογής του what’s up είχα βάλει να κάνει αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα 10 ευρώ αποθηκεύοντας την visa μου στην εφαρμογή. Πλέον πληρώνω τον λογαριασμό του καινούργιου μου καρτοσυμβολαιου αλλά μου κραταει και τα 10 ευρώ. Στην εφαρμογή του what’s up πλέον δεν μου δίνει την δυνατότητα να αλλάξω κάτι. Τι μπορώ να κάνω; Σας Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Πρόσφατα εκανα το what’s up καρτοκινητο μου καρτοσυμβολαιο. Όταν είχα το what’s up μέσω της εφαρμογής του what’s up είχα βάλει να κάνει αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα 10 ευρώ αποθηκεύοντας την visa μου στην εφαρμογή. Πλέον πληρώνω τον λογαριασμό του καινούργιου μου καρτοσυμβολαιου αλλά μου κραταει και τα 10 ευρώ. Στην εφαρμογή του what’s up πλέον δεν μου δίνει την δυνατότητα να αλλάξω κάτι. Τι μπορώ να κάνω; Σας Ευχαριστώ
Πάρε στην εξυπηρέτηση και κανε παράπονο. Τα λεφτά που πάνε; Ζήτησε να στα επιστρέψουν
Link to comment
Share on other sites

Από cosmote one που παίρναμε 1gb σταμάτησε η πρόσφορα;;

 

Προχθές ενεργοποίησα από το application για το What's Up.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Πλέον πληρώνω τον λογαριασμό του καινούργιου μου καρτοσυμβολαιου αλλά μου κραταει και τα 10 ευρώ. Στην εφαρμογή του what’s up πλέον δεν μου δίνει την δυνατότητα να αλλάξω κάτι. Τι μπορώ να κάνω; Σας Ευχαριστώ

account.cosmote.gr > συνδεεσαι με τα στοιχεία σου > σβήνεις την αποθηκευμένη κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πηρα τηλ στην cosmote κ αυτή την φορά με εξυπηρετησαν. Μου έκαναν αίτημα απενεργοποίησης αυτόματης ανανέωσης κ θα ειδοποιηθώ με sms. Για να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Από cosmote one που παίρναμε 1gb σταμάτησε η πρόσφορα;;
Κάνε εκκαθάριση δεδομένων.

Εμένα έτσι εμφανίστηκε ξανά η επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις ρυθμίσεις, εφαρμογές, επιλέγεις την εφαρμογή της cosmote κι ύστερα κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Με την εκκαθάριση δεδομένων χάνονται τα credentials και θα πρέπει να τα περάσεις από την αρχή

(είναι σαν να την κάνεις uninstall και ξανά install.)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε εκκαθάριση δεδομένων στο whatsup, ώστε να πάρω το 1GB από το Cosmote one?
Για δοκίμασε με αυτό το link:

https://cosmote.page.link/oneManageCC

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε εκκαθάριση δεδομένων στο whatsup, ώστε να πάρω το 1GB από το Cosmote one?[/quote

Καλησπέρα, θα κάνεις απεγκατασταση της εφαρμογής και ξανά εγκατάσταση. Με αυτόν στον τρόπο δεν θα χαθεί τίποτα και θα εμφανιστεί το το cosmote one. Το έκανα πριν μερικά λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβασμένη την εφαρμογή του PayPal στο κινητό;

Μπορεί να είναι εκεί το πρόβλημα. Πιθανώς να κόβει την πληρωμή λόγω ταυτοποίησης όπως γίνεται και με τις κάρτες πλέον που θέλουν την εφαρμογή για να εγκρίνεις την χρέωση.

Κανονικά εγκατεστημένη η εφαρμογή του PayPal.

Δεν είχα ποτέ προβλήματα στις ανανεώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε μου παρακαλώ, κάθε πότε πρέπει να βάζουμε κάρτα για να μην χάσουμε τον αριθμό μας?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 12 μήνες, αλλά για να μπορείς να δέχεσαι κλήσεις, πρεπει κάθε 3 μήνες, αλλιώς εάν κάποιος σε καλέσει θα του λέει "αυτός ο αριθμός έχει φραγή εισερχομενων κλήσεων. Μετά το 12μηνο θα λέει "αυτος ο αριθμός δεν υπάρχει".
Link to comment
Share on other sites

Κάθε 12 μήνες, αλλά για να μπορείς να δέχεσαι κλήσεις, πρεπει κάθε 3 μήνες, αλλιώς εάν κάποιος σε καλέσει θα του λέει "αυτός ο αριθμός έχει φραγή εισερχομενων κλήσεων. Μετά το 12μηνο θα λέει "αυτος ο αριθμός δεν υπάρχει".
Ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγες φορές κάθε εβδομάδα, ενώ εχω φουλ σήμα κοσμοτε, με καλούν και τους λέει ότι δεν είμαι διαθέσιμος. Παίζει να έχει γίνει αντίγραφο κάρτας μου;
Link to comment
Share on other sites

Λίγες φορές κάθε εβδομάδα, ενώ εχω φουλ σήμα κοσμοτε, με καλούν και τους λέει ότι δεν είμαι διαθέσιμος. Παίζει να έχει γίνει αντίγραφο κάρτας μου;
Νομίζω αν θα γινόταν SIM Swapping, θα κοβόταν το σήμα από το κινητό σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Λίγες φορές κάθε εβδομάδα, ενώ εχω φουλ σήμα κοσμοτε, με καλούν και τους λέει ότι δεν είμαι διαθέσιμος. Παίζει να έχει γίνει αντίγραφο κάρτας μου;
Αυτό σκέφτηκα κ γω, αλλά σε περίπτωση dual sim όταν δουλεύει η μία, δεν δουλεύει η άλλη και το αντίθετο.
Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ πρόσφατα όμως στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής μας(mi 9 lite) είχαμε κι άλλοι χρήστες της συσκευής με cosmote το ίδιο πρόβλημα και για μένα θα πω ότι το είχα ανεξάρτητου περιοχής που βρισκόμουν στην Αττική. Τώρα έχει σταματήσει και δεν το κάνει.

 

Τι συσκευή έχεις; Κάνε μια ερώτηση και στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής σου μήπως το έχει κι άλλος το ίδιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ πρόσφατα όμως στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής μας(mi 9 lite) είχαμε κι άλλοι χρήστες της συσκευής με cosmote το ίδιο πρόβλημα και για μένα θα πω ότι το είχα ανεξάρτητου περιοχής που βρισκόμουν στην Αττική. Τώρα έχει σταματήσει και δεν το κάνει.

 

Τι συσκευή έχεις; Κάνε μια ερώτηση και στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής σου μήπως το έχει κι άλλος το ίδιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το συγκεκριμένο νουμερο το έχω σε Redmi 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...