Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε καταλαβαίνω γιατί να το κάνει αυτό?αφού έτσι δεν έχουνε κέρδος φεύγει το μήνυμα δωρεάν

Γιατί χρησιμοποιείς το Messenger ή το Viber και όχι SMS/MMS; Η ίδια απάντηση είναι και για το RCS ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χρησιμοποιείς το Messenger ή το Viber και όχι SMS/MMS; Η ίδια απάντηση είναι και για το RCS ;)
Πάω να στείλω ένα sms απ' cosmote με χρέωση και στέλνετε εντέλει δωρεαν γιατί συμβαίνει αυτό ρωτάω

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν οι λειτουργίες συζήτησης (rcs) ειναι ενεργες και στις 2 συσκευές (μεσω google messages ή μιας ειδικής εφαρμογής που έχει η cosmote),δεν χρεώνεται το μήνυμα. Χρειάζεται βέβαια ίντερνετ. Ειναι σαν να στελνεις μεσω viber. Ειναι μετεξέλιξη των sms (μπορει να σταλει και εικονα) η οποία βέβαια δεν έχει εξαπλωθεί και τόσο πολύ. Πρόλαβαν οι αλλες messaging εφαρμογές, άργησαν και οι ελληνικοί πάροχοι να το εφαρμοσουν,δεν το διαφήμισαν και ιδιαίτερα. Δεν τους πολυνοιαζει να χασουν απο το sms,το χοντρο παιχνίδι γίνεται στα data.
Link to comment
Share on other sites

Πάω να στείλω ένα sms απ' cosmote με χρέωση και στέλνετε εντέλει δωρεαν γιατί συμβαίνει αυτό ρωτάω

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν είναι στο ίντερνετ συνδεδεμένοι και οι 2 η εφαρμογή sms της Google δεν χρεώνεται και μπορείς να στείλεις και φώτο - ήχο σαν mms ,πως την λένε την αντίστοιχη σε iOS; Φτάνει όπως είπα να είναι στο νετ και να έχουν την επίσημη εφαρμογή καί βλέπω ότι έχεις το mi a3 , android one δλδ

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πάρε δώσε δεν μου λειτουργεί πάνω από δύο μήνες.

Εχει αλλάξει κάτι;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αλλάξει προς το χειρότερο όπως και το πάρε-μοιρασε

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3+3 GB για σένα και έναν φίλο σου από What's Up με 1.90€.

 

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μια φορά ως 31/03. Αυτό που δεν διευκρινίζει είναι αν εγώ αγοράσω και δώσω και σε έναν φίλο μου, θα μπορεί μετά ο φίλος μου να αγοράσει και να δώσει σε μένα;

 

Λογικά ναι, αλλά με μπερδεύει το γεγονός ότι ενεργοποιείται μία φορά, ενώ εγώ και ο φίλος μου θα έχουμε επωφεληθεί 2 φορές της προσφοράς.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοήθειά σας, σας παρακαλώ. Δεν μπορώ να μπω σε καμία εφαρμογή, μου λέει η εφαρμογή διακόπηκε. Δεν μπορώ να στείλω ούτε μνμ από το κινητό μου, ούτε να μπω στην Google, μήπως ξέρει κάποιος γιατί? Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν καλώ το 1314 μου λέει ότι ο αριθμός που καλείτε δε χρησιμοποιείται; Έχει αλλάξει; Έχω μήνες να τον χρησιμοποιήσω, τα κάνω όλα μέσο της εφαρμογής. Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις δυο κάρτες και καλείς από την άλλη; Το 1314 και το 1330 συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις δυο κάρτες και καλείς από την άλλη; Το 1314 και το 1330 συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικά.

 

Μόνη sim έχει το κινητό μου, ούτε το 1314 μπορεί να καλέσει ούτε το 1330.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ανέφερα στο chat στο cosmote.gr και μέσα σε λίγα λεπτά έφτιαξε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλω τον ανηψιο μου και μου λεει οτι εχει φραγη εισερχομενων κλησεων , ξερω οτι δεν εχει βαλει καρτα και του εχει ληξει το υπολοιπο , το νουμερο του θα ληξει σε 12 μηνες απο την ημερομηνια ληξης του υπολοιπου; δηλαδη απο την ημερα απο μηδενιστηκε το υπολοιπο; ή μετραμε 12 μηνες απο την ημερομηνια φραγης εισερχομενων κλησεων ; . Καθε 2 μηνες διαρκει το υπολοιπο ; και στον 3 μηνα μπαινει φραγη; οπως και στα καρτοκινητα της vodafone ; ή οχι; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

στους 2 χανεται το υπολοιπο,στους 3 μπαινει φραγη. Στους 13 μηνες απο την τελευταια ανανεωση απενεργοποιειται η sim και το νουμερο φαινεται οτι δεν αντιστοιχει σε συνδρομητη. Ως 6 μηνες απο την απενεργοποιηση μπορεις να ζητησεις πισω τον αριθμο εκδιδοντας νεα σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Δείχνουν και σε σας γενικά πεσμένες οι ταχύτητες του δικτύου ή είναι τοπικό θέμα της περιοχής μου; Εδώ δεν παίζει vdsl κέντρο Αθήνας γαρ και είναι όλοι με το 4g

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες χρόνια πολλά, απορία, θέλω να μεταφέρω ένα cu σε what's up, μπορώ να το κάνω online; Κόστος και χρόνος μεταφοράς;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Συγγνώμη αν έχει συζητηθεί προηγουμένως, αλλα τα δωρεάν mb του cosmote one έχουν καταργηθεί πλέον;

Link to comment
Share on other sites

Στα Whatsup, κάθε 1η του μήνα μπορείς να ενεργοποιήσεις το 1GB για 7 μέρες, μέσα από την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Στα Whatsup, κάθε 1η του μήνα μπορείς να ενεργοποιήσεις το 1GB για 7 μέρες, μέσα από την εφαρμογή.

 

Δεν μου το βγάζει πουθενά η εφαρμογή (ίσως μετά την αναβάθμιση εγώ να μην το βρίσκω)... Με υποψίασε το γεγονός οτι στο καθιερωμένο sms notification για τα 1000 δωρεάν λεπτά που ενεργοποιήθηκαν δεν αναφέρει πλέον την ενεργοποίηση των δωρεάν data.

 

Anyway, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το βγάζει πουθενά η εφαρμογή (ίσως μετά την αναβάθμιση εγώ να μην το βρίσκω)... Με υποψίασε το γεγονός οτι στο καθιερωμένο sms notification για τα 1000 δωρεάν λεπτά που ενεργοποιήθηκαν δεν αναφέρει πλέον την ενεργοποίηση των δωρεάν data.

 

Anyway, ευχαριστώ!

 

Στα πακέτα και μετά προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση, εχω σκοπο να φυγω απο την κοσμοτε, εχω ενα μεγαλο υπολοιπο ομως μεσα στη καρτα μου, αυτο παιζει να μου το δωσουν πισω η θα χαθει με την φορητοτητα;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...