Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το combo plus i στο combo των 10€ ναι γίνεται κανονικά μεταφορά. Σε diy από combo θεωρώ πως όχι μιας και δεν γινόταν και πριν. Για το combo max των 12€ δεν γνωριζω και προσωπικά το θεωρώ υπερτιμημένο για 300 επιπλέον (άχρηστα εν έτει 2020 τόσα sms κατά την γνώμη μου παντα, τα 300 είναι αρκετά) και μολις 400mb ακόμη σε σχέση με το πακέτο των 10€

Aπο το παλιό diy των 8.5€ σε αυτό των 10€ δεν ανέφερε κανείς ακόμη αν του μετέφερε τα υπόλοιπα και τα δώρα

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα. Ενεργοποιησα καταλαθος ενα mini combo με 5 ευρω που ειναι για 7 μερες ενω εχω χρονο και δεδομενα που ληγουν Αυγουστο. Εστειλα στο chat 2 φορες και λενε δεν υπαρχει δυνατοτητα αναιρεσης. Τωρα περιμενω στο 13888 κανα μισαωρο και δεν βγαινει γραμμη. Γινετα να με βαλουν τα χρηματα πισω και να παρουν το πακετο?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τα δωρα ειναι 3 στο συνολο.

τα 2 που γραφει ο paanos μαζι στο post + 1 πανω πανω που δινει και 1 Gb.

 

Το πακετο των 8.5 ευρω δλδ τωρα παει καταργηθηκε. Οποτε η ελαχιστη μηνιαια χρεωση για να μεταφερθουν και τα υπολοιπα ειναι 10 ευρω.

Τα οποια 10 ευρω για να τα βαλεις σε καρτα, αν αφαιρεσεις το φορο , θελεις 12αρα;;

Μηπως να κοιτουσαμε κανα συμβολαιο ρε παιδια;;;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τα δωρα ειναι 3 στο συνολο.

τα 2 που γραφει ο paanos μαζι στο post + 1 πανω πανω που δινει και 1 Gb.

 

Το πακετο των 8.5 ευρω δλδ τωρα παει καταργηθηκε. Οποτε η ελαχιστη μηνιαια χρεωση για να μεταφερθουν και τα υπολοιπα ειναι 10 ευρω.

Τα οποια 10 ευρω για να τα βαλεις σε καρτα, αν αφαιρεσεις το φορο , θελεις 12αρα;;

Μηπως να κοιτουσαμε κανα συμβολαιο ρε παιδια;;;

 

12αρα θελει ελαχιστα ναι. Τα συμβολαια δινουν ψιχουλα με πανακριβες τιμες. Και η καρτοκινητη δεν συμφερει παντως ετσι οπως τα εκαναν δεν βλεπουν την κατασταση της χωρας αυτοι το χαβα τους.

Link to comment
Share on other sites

Το diy μπορεί να ταιριάξει σε αρκετούς που δεν μιλάνε προς όλους, γιατί δίνει περισσότερα gb γενικής χρήσης + gb νυχτερινά ή για social.

Οποιος τα θέλει όλα, δεν θα πρέπει να κοιτάει καρτοκινητά. Τα συμβόλαια έχουν βελτιωθεί αρκετά κι αν ψάξετε υπάρχουν καλές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

μα αμα εχει συμβολαιο με 15 ευρω που δινει πανω κατω τα ιδια, γιατι να μην πας;;;

 

Τι να πω , ολο αυξησεις βλεπω και απο προσφορες ψιχουλα... σου δινουν 200MB και 100 και 300... 2 βιντεο youtube να βαλεις τελειωσαν....

 

Τουλαχιστον να δινεις κανα 15αρι να εχεις και gigabyte και προς ολους και τελος....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πακέτο που να δίνει 200 ΜΒ

Το ελάχιστο πλέον είναι 400 ΜΒ .

Επιπλέον 1700 από reload it και 100 από πάρε μοίρασε .

Και επιπλέον αν χρειαστει κανεις υπαρχει και το πάρε δώσε για άλλα 600

Link to comment
Share on other sites

μα αμα εχει συμβολαιο με 15 ευρω που δινει πανω κατω τα ιδια, γιατι να μην πας;;;

 

Τι να πω , ολο αυξησεις βλεπω και απο προσφορες ψιχουλα... σου δινουν 200MB και 100 και 300... 2 βιντεο youtube να βαλεις τελειωσαν....

 

Τουλαχιστον να δινεις κανα 15αρι να εχεις και gigabyte και προς ολους και τελος....

To diy στα 15€ για τώρα τουλάχιστον σου δίνει 200΄ προς όλους, 2gb γενικής χρήσης, συν τα 2 έξτρα πακέτα που παίρνεις πχ 5gb για yt,netflix και άλλα 5gb για social ή μπορεις να πάρεις άλλα δώρα πχ sms ή βραδινά gb ή λεπτά προς wu

Συν τα 3gb γενικής χρήσης για 15 ημέρες που τρέχουν αυτόν τον καιρό και αυτά που ανέφερε ο βασιλειος για reloadit κτλ

Και αν αντι 200 προς όλους, πάρεις τα 100 προς όλους, τότε η τιμή με τα υπόλοιπα μέσα ειναι στα 12,5€

 

Τέτοιο συμβόλαιο/καρτοσυμβόλαιο προσωπικά δεν έχω δει να υπάρχει.. βέβαια τώρα θα μου πεις ότι και στην καρτοκινητή του χρόνου αυτό το 12,5αρι μπορει πχ να γινει 15αρι ενώ με το συμβόλαιο έχεις μια δέσμευση τιμής για όσο κρατάει.. αποφασίζεις τι θες και πράττεις ανάλογα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενεργοποιησα καταλαθος ενα mini combo με 5 ευρω που ειναι για 7 μερες ενω εχω χρονο και δεδομενα που ληγουν Αυγουστο. Εστειλα στο chat 2 φορες και λενε δεν υπαρχει δυνατοτητα αναιρεσης. Τωρα περιμενω στο 13888 κανα μισαωρο και δεν βγαινει γραμμη. Γινετα να με βαλουν τα χρηματα πισω και να παρουν το πακετο?
Σε μένα το εχουν κάνει. Ενεργοποίησα κατά λάθος το giga month ενώ είχα 50+gb. Μίλησα με το 13888 κατευθείαν και ζήτησα την ακύρωση του. Μου βαλαν τα λεφτά πίσω χωρίς μάλιστα να αφαιρέσουν το mb. Εξήγησα στην κοπέλα ότι ενώ είχα πάρει το 1330 τηλ κατά λάθος πάτησα την επιλογή. Ευγενικη, δέχτηκε αλλά μου ανέφερε ότι κανονικά δε γίνεται. Το προώθησε κάπου αλλού και έγινε μετά από κάποιες ώρες. Εξαρτάται που θα πέσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αν μπορει καποιος-α να βοηθησει. Εχω ενα σχετικα μεγαλο υπολοιπο στην καρτα μου και θελω να μου πειτε εναν οποιοδηποτε τροπο-ους τα χρηματα που ειναι μεσα να τα 'παρω στη τσεπη'
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις αγγελία στον ειδικό χώρο του Myphone.

Μπορείς να κάνεις μέχρι 4 μεταφορές των 10 ευρώ τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι . Το αυτόματο πακέτο έβαλα και μου έδωσε και τα 3 GB

 

Στη δική μου περίπτωση που δεν τα είχα πάρει, μου τα έδωσαν μετά από επικοινωνία με το support. Όποιος δεν τα έχει πάρει ας κάνει το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις αγγελία στον ειδικό χώρο του Myphone.

Μπορείς να κάνεις μέχρι 4 μεταφορές των 10 ευρώ τον μήνα.

 

Σ'ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάθος καταλαβες. Η διαφορά στην αυτόματη είναι ότι σου δίνει 60 λ ακομα. Τα 3 γ τα παίρνεις εννοειται

ee61f9eb8aece116ed1dd7ac35223af8.jpg

 

εγω παντως που το ενεργοποιησα σε μια γνωστη μου σημερα , ειδα οτι ειτε δινει δωρο 60 λεπτα προς ολους με αυτοματη ενεργοποιηση αλλιως αμα δεν βαλεις και το ενεργοποιησεις χειροκινητα τοτε δινει 3gb internet για 15 ημερες .

Επισης εκεινη ειχε ενεργοποιημενο το πακετο των 8,50 ευρω και αθροιστηκε το υπολοιπο με το νεο πακετο των 10 ευρω!! πολυ καλο αυτο!! μιλαω για τα λεπτα ομιλιας προς ολους για τα mb δεν το κοιταξα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα για το τι γίνεται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας για what's up online? Δεύτερος μήνας που μου κάνει το ίδιο, βγάζει ένα άσχετο σφάλμα "Η ημερομηνία λήξης της κάρτας δεν είναι σωστή". Την πρώτη φορά(πριν 1 μήνα) που μου το έκανε αφού δοκίμασα πολλές φορές και από άλλο browser, πήρα τηλέφωνο στην τράπεζα όπου μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα απ' αυτούς και ότι έχει πρόβλημα η φόρμα της κόσμοτε. Αφού αναγκάστηκα να κάνω ανανέωση μέσω καταστήματος "Γερμανός" εκεί μου είπε ο υπάλληλος ότι έχει πρόβλημα το σύστημα.

Και σήμερα όμως που δοκίμασα μου βγάζει και πάλι αυτό το πρόβλημα. Έχει όντως πρόβλημα το σύστημά τους ακόμη, ή τυχαίνει όταν πάω ν' ανανεώσω εγώ? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που το ενεργοποιησα σε μια γνωστη μου σημερα , ειδα οτι ειτε δινει δωρο 60 λεπτα προς ολους με αυτοματη ενεργοποιηση αλλιως αμα δεν βαλεις και το ενεργοποιησεις χειροκινητα τοτε δινει 3gb internet για 15 ημερες .

 

Επισης εκεινη ειχε ενεργοποιημενο το πακετο των 8,50 ευρω και αθροιστηκε το υπολοιπο με το νεο πακετο των 10 ευρω!! πολυ καλο αυτο!! μιλαω για τα λεπτα ομιλιας προς ολους για τα mb δεν το κοιταξα.

Θα σου ξαναπώ ότι κατάλαβες λάθος. Τα 3 γιγα τα δίνει ούτως η λάθος σαν ανανέωση.

Η διαφορά στην αυτόματη είναι ότι σου δίνει 60 λ ακομα.

Το εκανα στους γονείς.

Τα 3 γιγα που βλέπεις είναι που δίνει για 15 μέρες

Το άθροισμα του χρόνου ομιλίας των 8,5 ευρώ με των 10 ευρώ είναι γνωστό εδώ και καιρό. Είναι σα να ανανεώνεις το ίδιο πακετο. Ανανεώνονται τα λεπτά τα sms προς όλους και τα mb

ef2e860a7e0a2c8f6b8254fe9b1aabc3.jpg5817d6c9c2483fe4839bbacd641ce6c6.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μα αμα εχει συμβολαιο με 15 ευρω που δινει πανω κατω τα ιδια, γιατι να μην πας;;;

 

Τι να πω , ολο αυξησεις βλεπω και απο προσφορες ψιχουλα... σου δινουν 200MB και 100 και 300... 2 βιντεο youtube να βαλεις τελειωσαν....

 

Τουλαχιστον να δινεις κανα 15αρι να εχεις και gigabyte και προς ολους και τελος....

Δείξε μας ένα συμβόλαιο να παμε Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα για το τι γίνεται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας για what's up online?
Με την εφαρμογή του whatsup δεν είχα θέμα.

Ποια φόρμα δοκιμάζεις; Αν δοκιμάζεις αυτή στο site του whatsup, δοκίμασε αυτή στην αρχική του cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα για το τι γίνεται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας για what's up online? Δεύτερος μήνας που μου κάνει το ίδιο, βγάζει ένα άσχετο σφάλμα "Η ημερομηνία λήξης της κάρτας δεν είναι σωστή". Την πρώτη φορά(πριν 1 μήνα) που μου το έκανε αφού δοκίμασα πολλές φορές και από άλλο browser, πήρα τηλέφωνο στην τράπεζα όπου μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα απ' αυτούς και ότι έχει πρόβλημα η φόρμα της κόσμοτε. Αφού αναγκάστηκα να κάνω ανανέωση μέσω καταστήματος "Γερμανός" εκεί μου είπε ο υπάλληλος ότι έχει πρόβλημα το σύστημα.

Και σήμερα όμως που δοκίμασα μου βγάζει και πάλι αυτό το πρόβλημα. Έχει όντως πρόβλημα το σύστημά τους ακόμη, ή τυχαίνει όταν πάω ν' ανανεώσω εγώ? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

Γιατί δεν δοκιμάζεις μέσω PayPal;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, από cosmote.gr έγινε κανονικά η ανανέωση. Paypal δε χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια. Δε θέλω άλλωστε να συνδέσω τη συγκεκριμένη κάρτα με το paypal, οπότε αφού έχει καταργηθεί αυτή που είχα συνδεδεμένη και δεν υπάρχουν αρκετά χρήματα στο λογαριασμό δε νομίζω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Το application δεν το χρησιμοποιώ και γενικότερα αποφεύγω να κάνω οποιαδήποτε συναλλαγή μέσω τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Με το που ανανέωσα το υπόλοιπο μου χθες, μετά από μήνες μηδενικού υπολοίπου, έλαβα μήνυμα από το 1256 για ενεργοποίηση της SPORTWIRE. Έστειλα στο Whats'Up chat και οι απίθανοι τύποι επιμένουν ότι ενεργοποίησα την απιθανότατη υπηρεσία τους. Τι μπορεί να γίνει μ'αυτήν την ληστρική πρακτική τους;!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Με το που ανανέωσα το υπόλοιπο μου χθες, μετά από μήνες μηδενικού υπολοίπου, έλαβα μήνυμα από το 1256 για ενεργοποίηση της SPORTWIRE. Έστειλα στο Whats'Up chat και οι απίθανοι τύποι επιμένουν ότι ενεργοποίησα την απιθανότατη υπηρεσία τους. Τι μπορεί να γίνει μ'αυτήν την ληστρική πρακτική τους;!

 

Είναι και άλλοι τόσοι που το έπαθαν.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα καταγγελία για αυτό στην ΕΕΤΤ. Έλαβα την απάντηση της κοσμοτε που κλασικά αναφέρει περί πίστωσης και δε φταίμε κλπ και εδώ και 2 μήνες αναμένω την απάντηση και της ΕΕΤΤ. Εικάζω ότι έχουν γίνει πολλές καταγγελίες και θα απαντήσει κατόπιν σχετικής έρευνας

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το εχουν κάνει. Ενεργοποίησα κατά λάθος το giga month ενώ είχα 50+gb. Μίλησα με το 13888 κατευθείαν και ζήτησα την ακύρωση του. Μου βαλαν τα λεφτά πίσω χωρίς μάλιστα να αφαιρέσουν το mb. Εξήγησα στην κοπέλα ότι ενώ είχα πάρει το 1330 τηλ κατά λάθος πάτησα την επιλογή. Ευγενικη, δέχτηκε αλλά μου ανέφερε ότι κανονικά δε γίνεται. Το προώθησε κάπου αλλού και έγινε μετά από κάποιες ώρες. Εξαρτάται που θα πέσεις

Και σε εμένα επίσης μου τα επέστρεψαν αμέσως, μετά από καταλάθος ενεργοποίηση του αφτερ νταρκ πριν κάνα τρίμηνο

Link to comment
Share on other sites

Με το chat που μιλησα χθες με 2 ατομα μου ειπαν οτι δεν γινεται. Μετα απο ωρα επιασα γραμμη στο 13888 και μιλησα με μια υπαλληλο και μου ειπε ζητησε ταυτοτητα κτλ και ανεφερε οτι σε 2 24ωρα θα μου επιστραφουν τα χρηματα και να μην κανω χρηση του πακετου. Ακομα δεν εχει ερθει κατι για να δουμε μεχρι αυριο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...