Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχω στο wu αυτόματο πακετο των 8,50€, ξέρουμε ποτε σταματάει αυτό το πακετο; Μου ήρθε μήνυμα να ενεργοποίηση των 10€ για να μη χάσω τα υπόλοιπα αλλά νομίζω ότι προλαβαινω ακόμα ένα πακετο των 8,50

 

H ανακοίνωση έλεγε ότι αυτόματα οι χρήστες της COSMOKAΡTA θα μεταφερθούν στα πακέτα των 10€. Θεωρώ ότι κάτι αντίστοιχο μπορεί να γίνει και στους χρήστες WU!

 

"Παύει η εμπορική διάθεση των πακέτων COSMOKAPTA VOICE & DATA, που παρέχει 300΄ προς όλους &

500ΜΒ με κόστος 8,50€ και COSMOKAPTA VOICE & SMS που παρέχει 350΄ & 50SMS προς όλους με κόστος

8,50€. Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης των

πακέτων αυτών, θα ενεργοποιείται πλέον αυτόματα το πακέτο COSMOΚΑΡΤΑ COMBO που προσφέρει 300΄

προς όλους & 300΄ προς προορισμούς COSMOTE & 200SMS προς όλους & 400MB με κόστος 10€."

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ οτι ενώ μέχρι τώρα έβαζα το πακέτο των 8,5 ευρώ, σήμερα έβαλα των 10 ευρώ και όλα μου τα υπόλοιπα σε ομιλία και δεδομένα αθροίστηκαν όπως κάθε μήνα. Οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας οτι θα χαθούν τα υπόλοιπα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο μετά από ποσο καιρό χάνω το χρηματικό υπόλοιπο αν δεν βάλω κάρτα; 3 μήνες;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο μετά από ποσο καιρό χάνω το χρηματικό υπόλοιπο αν δεν βάλω κάρτα; 3 μήνες;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυο μηνες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρξει ποτε προγραμμα που να δινει αρκετα GB τον μηνα + 1 ωρα μονο προς ολους για εμας που δεν μιλαμε πολυ, αλλα θελουμε να εχουμε και κανενα λεπτο σε ωρα αναγκης;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το reloadit bonus, το παρε-μοιρασε και το πάρε καβαντζα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου υπενθυμίσει ποιο μήνυμα στέλνεις και σε ποιο νούμερο για να μην σου ανοίγουν τα δεδομένα (day pass) όταν δεν έχεις πακέτο δεδομένων ή όταν αυτά σου έχουν τελειώσει για να μη χρεώνομαι 1 ευρώ τη μέρα; Νομίζω το γράφει το μήνυμα του day pass αλλά σβήστηκε κατά λάθος.

Εχω ένα θέμα και το κινητό μου συνδέεται στο ίντερνετ κάθε μέρα την ίδια ώρα αναζητώντας κάτι, χωρίς να μεταφέρονται καθόλου δεδομένα πράγμα το οποίο αναγνωρίζει και η cosmote και μου επιστρέφει κάθε φορά τα χρήματα. Στο κινητό τα πάντα είναι μηδενικά στα δεδομένα, πως να μην είναι άλλωστε; Έχω μπλοκάρει όλες τις εφαρμογές μου, καθώς και τις εφαρμογές συστήματος και έχω φτάσει στο σημείο να σηκώσω τα χέρια ψηλά αφού δεν μπορώ να βρω τι ενεργοποιεί το internet day pass. Μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών έκανα με το κινητό να αναζητά λίγο μετά τις 18:30 κάτι στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιήσεις το my internet, στείλε ΜΙ στο 1333.

Να απενεργοποιήσω το internet day pass θέλω. Αν εννοούσες να απενεργοποιήσω, γράψε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η επιλογή να αλλάξεις το apn στα ονόματα σημείων πρόσβασης από "Internet" σε οτιδήποτε άλλο, απλά θα χρειαστεί να θυμηθείς να το διορθώσεις όταν θα έχεις δεδομένα και θα χρειαστει να ξανασυνδεθεις
Link to comment
Share on other sites

Να απενεργοποιήσω το internet day pass θέλω. Αν εννοούσες να απενεργοποιήσω, γράψε.

Ευχαριστώ.

Από όσο ξέρω δεν υπάρχει επιλογή. Το my internet κόβει τελείως τη σύνδεση σου σε δεδομένα (ανοίγουν μόνο οι εφαρμογές της cosmote) όταν δεν έχεις δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις με δεδομένα απο το κινητό σου στο myinternet.cosmote.gr

Αν το έχεις ήδη ενεργοποιημένο τότε εμφανίζεται η σελίδα για αγορά πακέτων και αν δεν έχεις mb δεν σε χρεώνει κάτι και γενικά δεν σε χρεώνει κάτι με 0mb και υπόλοιπο χρημάτων

Αν δεν το έχεις ήδη ενεργοποιημένο, σε προτρέπει να το ενεργοποιήσεις. Αν δεν το κάνεις και έχεις υπόλοιπο χρημάτων, αρχίζει να χρεώνει 0.2€/mb μέχρι να φτάσεις την μέγιστη χρέωση των 2€ και μετά δίνει 1gb δώρο και αφού το ξεπεράσεις και αυτό, δίνει unlimited internet για το υπόλοιπο 24ωρο με ενδεχόμενο κόφτη στα 1,5mbps. Εξαιρετική επιλογή για ημερήσιο απεριόριστο ίντερνετ λίγων ημερών αφου αν το κάνουμε αναγωγή στον μήνα, βγαίνει περισσότερο απο το νεο συμβόλαιο των 55€ που δεν έχει και το μήνυμα του ενδεχόμενου κόφτη

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το auto combo, των 10€, συνεχίζει και έχει 3GB μπόνους για 15 μέρες; Έγινε την πρώτη φορά, όταν πέσανε μαζεμένες διαμαρτυρίες πως θα έπρεπε να το έδιναν μιας και το ανέφεραν στο κείμενο του πακέτου, αλλά το έχει ξαναβάλει κανείς; Έχει πάρει το μπόνους;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η επιλογή να αλλάξεις το apn στα ονόματα σημείων πρόσβασης από "Internet" σε οτιδήποτε άλλο, απλά θα χρειαστεί να θυμηθείς να το διορθώσεις όταν θα έχεις δεδομένα και θα χρειαστει να ξανασυνδεθεις

 

Το γνωρίζω αυτό αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνω.

 

Μπαίνεις με δεδομένα απο το κινητό σου στο myinternet.cosmote.gr

Αν το έχεις ήδη ενεργοποιημένο τότε εμφανίζεται η σελίδα για αγορά πακέτων και αν δεν έχεις mb δεν σε χρεώνει κάτι και γενικά δεν σε χρεώνει κάτι με 0mb και υπόλοιπο χρημάτων

Αν δεν το έχεις ήδη ενεργοποιημένο, σε προτρέπει να το ενεργοποιήσεις. Αν δεν το κάνεις και έχεις υπόλοιπο χρημάτων, αρχίζει να χρεώνει 0.2€/mb μέχρι να φτάσεις την μέγιστη χρέωση των 2€ και μετά δίνει 1gb δώρο και αφού το ξεπεράσεις και αυτό, δίνει unlimited internet για το υπόλοιπο 24ωρο με ενδεχόμενο κόφτη στα 1,5mbps. Εξαιρετική επιλογή για ημερήσιο απεριόριστο ίντερνετ λίγων ημερών αφου αν το κάνουμε αναγωγή στον μήνα, βγαίνει περισσότερο απο το νεο συμβόλαιο των 55€ που δεν έχει και το μήνυμα του ενδεχόμενου κόφτη

 

Έχω 2 κινητά Cosmote, στο ένα έχω κάνει τη διαδικασία που αναφέρει το μήνυμα του day pass που λέει "μόλις συνδέθηκες στο ίντερνετ με χρέωση 1 ευρώ..". Αμέσως μετά αναφέρει τι χρειάζεται να κάνεις όταν δεν θες να γίνεται αυτό, αν κάποιος έχει το μήνυμα πιθανώς να μπορεί να μας πει. Στο τηλέφωνο που έχω μπλοκάρει το day pass, όταν δεν έχω πακέτο δεδομένων δεν ανοίγει ποτέ το day pass ενώ παλαιότερα άνοιγε κανονικά. Απλά δεν θυμάμαι τον τρόπο! Θα μιλήσω με την Cosmote και όταν έχω και εγώ την απάντηση, θα την γράψω εδώ.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνω.

 

 

 

Έχω 2 κινητά Cosmote, στο ένα έχω κάνει τη διαδικασία που αναφέρει το μήνυμα του day pass που λέει "μόλις συνδέθηκες στο ίντερνετ με χρέωση 1 ευρώ..". Αμέσως μετά αναφέρει τι χρειάζεται να κάνεις όταν δεν θες να γίνεται αυτό, αν κάποιος έχει το μήνυμα πιθανώς να μπορεί να μας πει. Στο τηλέφωνο που έχω μπλοκάρει το day pass, όταν δεν έχω πακέτο δεδομένων δεν ανοίγει ποτέ το day pass ενώ παλαιότερα άνοιγε κανονικά. Απλά δεν θυμάμαι τον τρόπο! Θα μιλήσω με την Cosmote και όταν έχω και εγώ την απάντηση, θα την γράψω εδώ.

 

Ευχαριστώ.

 

Για δοκίμασε END DAY στο 1333.

 

Οσον αφορά την αλλαγή του apn το έχεις δοκιμάσει και το λες? Το έκανες δηλαδή και παρόλα αυτά εκείνη η εφαρμογή συνδεόταν?

Link to comment
Share on other sites

Το Ξαναγράψαν εδώ . Η εντολή για απενεργοποίηση της ημερήσιας χρέωσης είναι ΜΙ στο 1333
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μάλλον ψάχνει τον τρόπο για να χρεώνεται ανά ΜΒ αντί να ενεργοποιηθεί το my internet.

Δεν συμφέρει γιατί πάλι θα χρεώνεται τα 0,2€ τουλάχιστον, αλλά αυτός ξέρει.

Ίσως το END DAY στο 1333 να είναι αυτό που ψάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρξει ποτε προγραμμα που να δινει αρκετα GB τον μηνα + 1 ωρα μονο προς ολους για εμας που δεν μιλαμε πολυ, αλλα θελουμε να εχουμε και κανενα λεπτο σε ωρα αναγκης;

 

Στη frog με 3€ μπορείς να αγοράζεις 60'+60' για ένα μήνα (σχεδόν κάθε 2η εβδομάδα είναι η προσφορά αλλιώς 60' που θέλεις)

Με τα υπόλοιπα λεφτά της κάρτας , αγόρασε δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα παιδιά..

Η φίλη μου έχει καρτοτηλεφωνο Vodafone, και θέλει να πηγαίνει, σε καρτοτηλεφωνο, της cosmote..

Πήγε στην cosmote στην Κατερίνη, και την είπαν ότι τώρα δεν γίνεται αυτό..

Πιστεύω ότι την δούλεψαν κανονικά..

Εσείς τι λέτε!??????

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία λέγεται φορητότητα.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...