Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούσες να ζητήσεις να σου δώσουν το πακέτο της μιας εβδομάδας. Τώρα που έδωσαν του μήνα δεν νομίζω να το αλλάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι, κατι δεν καταλαβαινω. Το πακετο των 8,5 ευρω δεν καταργηθηκε? Γιατι ανανεώθηκε σημερα σε μενα μεσω της αυτοματαης ενεργοποιησης ?
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι, κατι δεν καταλαβαινω. Το πακετο των 8,5 ευρω δεν καταργηθηκε? Γιατι ανανεώθηκε σημερα σε μενα μεσω της αυτοματαης ενεργοποιησης ?
Στις 20 θα καταργηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες μου βγάζει στην εφαρμογή του What's Up αυτή τη προσφορά. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι εγώ δεν έχω σταθερό τηλέφωνο στο όνομά μου, ούτε στον OTE-COSMOTE ούτε σε κάποια άλλη εταιρία, ξέρει κανείς τι παίζει; Εκτός φυσικά αν πάω να την ενεργοποιήσω και μου ρίξει άκυρο εκ των υστέρων.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες μου βγάζει στην εφαρμογή του What's Up αυτή τη προσφορά. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι εγώ δεν έχω σταθερό τηλέφωνο στο όνομά μου, ούτε στον OTE-COSMOTE ούτε σε κάποια άλλη εταιρία, ξέρει κανείς τι παίζει; Εκτός φυσικά αν πάω να την ενεργοποιήσω και μου ρίξει άκυρο εκ των υστέρων.
Άκυρο θα φας φίλε μου..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες μου βγάζει στην εφαρμογή του What's Up αυτή τη προσφορά. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι εγώ δεν έχω σταθερό τηλέφωνο στο όνομά μου, ούτε στον OTE-COSMOTE ούτε σε κάποια άλλη εταιρία, ξέρει κανείς τι παίζει; Εκτός φυσικά αν πάω να την ενεργοποιήσω και μου ρίξει άκυρο εκ των υστέρων.
Άκυρο θα φας.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 100ΜΒ (πάρε μοίρασε) από άλλο κινητό για να μεταφερθούν τα ΜΒ στον επόμενο μήνα και ενώ ήρθε το sms, τα 100ΜΒ δεν προστέθηκαν στο υπόλοιπο μου. Να τους βρίσω ή να περιμένω λίγο;

 

Κι εμένα 2 φορά σε ένα μήνα έλαβα πάρε μοίρασε δεν μου από αποδόθηκαν ποτέ και ούτε μεταφέρθηκαν τα εναπομείναντα.

Την ίδια στιγμή έστειλα κι εγώ σε άλλον με τα ίδια αποτελέσματα.

 

Σε επικοινωνία μέσω τσατ (αφού τα τηλέφωνα είναι μόνιμα κατηλειμενα και κλείνει αυτόματα) με βγάζουν τρελό αφού έλαβα το μήνυμα ότι ήρθαν!!

 

Όσες φορές κι αν εξήγησα ότι "Δεν μου αποδοθηκαν “απλά έκλεισαν το τσατ.

 

Χτες λοιπόν ξαναεγινε το ίδιο...

Ξεφτίλα πραγματικά για την cosmote.

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Να επιμείνεις λέγοντας ότι αν τα πήρες θα ήταν για 30 ημέρες θα ειχαν τελευταια προτερεοτητα και θα φαινόντουσαν.
Link to comment
Share on other sites

Kαι θα προσπαθήσουν να τον βγάλουν "τρελό", οτι παρε-μοιρασε δεν μεταφέρεται κτλ :lol: όπως συνέβη και με άλλα 2 μέλη πριν μερικές ημέρες. Απλά αποδέχεσαι ότι τα έχασες και προχωράς σαν να μην υπήρξαν ποτέ αυτά τα mb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα ,μου ήρθε αυτό το μήνυμα (δες φώτο) , καταργείται το πακέτο που έχω; Πρέπει να ενεργοποιήσω το συγκεκριμένο που αναφέρει για να μην χάσω το υπόλοιπο; 9744db26b027acc575d362aa234773cb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι από 20/7 καταργείται των 8.5€ και πας αναγκαστικά στο combo των 10€

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το extra bonus των 3gb για 15 ημέρες απο την ενεργοποίηση των νέων combo πακέτων πήρε παράταση μέχρι 31/8/2020. Μακάρι να το παρατείνουν συνεχώς μέχρι την κατάργηση και αυτών των πακέτων. Γιατι λογικά... δε μπορεί του χρόνου τέτοιο καιρό θα κάνουν ότι μπορούν για να πάμε σε 15€ ελάχιστη κάρτα...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 2 φορά σε ένα μήνα έλαβα πάρε μοίρασε δεν μου από αποδόθηκαν ποτέ και ούτε μεταφέρθηκαν τα εναπομείναντα.

Την ίδια στιγμή έστειλα κι εγώ σε άλλον με τα ίδια αποτελέσματα.

 

Σε επικοινωνία μέσω τσατ (αφού τα τηλέφωνα είναι μόνιμα κατηλειμενα και κλείνει αυτόματα) με βγάζουν τρελό αφού έλαβα το μήνυμα ότι ήρθαν!!

 

Όσες φορές κι αν εξήγησα ότι "Δεν μου αποδοθηκαν “απλά έκλεισαν το τσατ.

 

Χτες λοιπόν ξαναεγινε το ίδιο...

Ξεφτίλα πραγματικά για την cosmote.

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

Να επιμείνεις λέγοντας ότι αν τα πήρες θα ήταν για 30 ημέρες θα ειχαν τελευταια προτερεοτητα και θα φαινόντουσαν.

 

Kαι θα προσπαθήσουν να τον βγάλουν "τρελό", οτι παρε-μοιρασε δεν μεταφέρεται κτλ :lol: όπως συνέβη και με άλλα 2 μέλη πριν μερικές ημέρες. Απλά αποδέχεσαι ότι τα έχασες και προχωράς σαν να μην υπήρξαν ποτέ αυτά τα mb

 

Άρα τελικά κατάργησαν τη μεταφορά MB από το πάρε μοίρασε; :blink::worry: Έχει κάνει κάποιος μεταφορά MB με το πάρε μοίρασε πρόσφατα;

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάρτα και ανανεώσεις τα ΜΒ εμφανίζονται κανονικά και ενώνονται με τα υπόλοιπα.

Αν σου στείλουν, έρχεται το sms αλλά τα ΜΒ δεν εμφανίζονται πουθενά (ούτε ενωμένα ούτε ξεχωριστα)

Link to comment
Share on other sites

Το extra bonus των 3gb για 15 ημέρες απο την ενεργοποίηση των νέων combo πακέτων πήρε παράταση μέχρι 31/8/2020. Μακάρι να το παρατείνουν συνεχώς μέχρι την κατάργηση και αυτών των πακέτων. Γιατι λογικά... δε μπορεί του χρόνου τέτοιο καιρό θα κάνουν ότι μπορούν για να πάμε σε 15€ ελάχιστη κάρτα...

 

Μ' αυτό το νέο, αν σε κάποιον φτάνουν 6GB για ένα μήνα, είναι προτιμότερο να ενεργοποιήσει 2 φορές (1 ανά δεκαπενθήμερο) το Combo παρά να αγοράσει την καλοκαιρινή προσφορά των 15GB.

 

Αν σου στείλουν, έρχεται το sms αλλά τα ΜΒ δεν εμφανίζονται πουθενά (ούτε ενωμένα ούτε ξεχωριστα)

 

Εμένα την Παρασκευή μου έστειλαν και, αν και δεν είμαι σίγουρος αν προστέθηκαν στα ήδη αποκτηθέντα (γιατί είναι αρκετά και δεν θυμάμαι πόσα είχα), είμαι απολύτως σίγουρος πως πήραν μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης απ' αυτή που είχαν, πράγμα που σημαίνει πως λογικά προστέθηκαν.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ηθελα να ρωτήσω αν τυχον γνωρίζει κανείς έστω εμπειρικά τι παίζει.

Από χθες δεν έχω Internet / τηλέφωνο στο σπίτι. Με τα πολλά μου είπαν στο τηλ κέντρο ότι κάποια ζημιά έχει γίνει στη γραμμή μου από το καφαο ως το dslam και θα το κοιτάξουν από Δευτέρα.

Μου έδωσαν 10GB στο κινητό ως compensation δώρο αλλά βλέπω ότι πρωτα καταναλωνονται τα MB που ήδη ειχα, ανάμεσα τους κι εκείνα που με κόπο κράτησα και μάζεψα από 2 μήνες που έβαλα το combo των 10 ευρώ και τα οποία μεταφέρονται από μήνα σε μηνα.

Ξέρει κανείς αν τυχον τα 10GB μεταφέρονται; Διότι αν όχι είναι απαράδεκτοι που δεν τα βάζουν να καταναλωνονται πρώτα και αφήνουν να καίγονται αυτά που πλήρωσα εγώ για να τα έχω!

 

Εγώ θα ζητούσα μείωση παγίου στον επόμενο λογαριασμό αντίστοιχη με τις ημέρες που το σπίτι έμεινε χωρίς υπηρεσίες από την Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Άρα τελικά κατάργησαν τη μεταφορά MB από το πάρε μοίρασε; :blink::worry: Έχει κάνει κάποιος μεταφορά MB με το πάρε μοίρασε πρόσφατα;

 

Όχι, αυτό που λέω είναι ότι μέσα σε ενα μήνα μου έπαιξαν αυτή την π*****α δυο φορές.

Τις υπόλοιπες τα πήρα κανονικά.

 

Μου έστειλαν 5 φορές, 3 τα πήρα, 2 πήρα κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα παλιά πακέτα ανανέωσης πότε καταργούνται; σήμερα ανανέωσα κανονικά το voice and data που είχα με 8.5€

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ μόλις είδα ότι αλλάζει 20/7ου

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου έστειλε η γυναίκα μου τα τελευταία 100 MB πάρε μοίρασε που είχε...

 

ΞΑΝΑ μου ΕΣΤΕΙΛΑΝ τα Α*****Α τους... :mad::angry:

 

Και φυσικά οι γραμμές κατηλειμένες ΑΛΛΑ τα 0,20€ τα χρέωσε κανονικά για να το ακούσω το ηχογραφημένο και να μου το κλείσει αυτόματα!

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα που μου στειλανε δεν εμφανίστηκαν, σε ένα άλλο κινητό 1 μέρα μετά όταν τα έλαβε εμφανίστηκαν και ενώθηκαν κανονικά....
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο αυτό με τα πάρε-μοίρασε, σε άλλους να έρχονται και σε άλλους όχι.

Φαντάζομαι πως είναι τεχνικό το πρόβλημα, οπότε το να τους ενοχλείτε κυρίως μέσω Messenger που συνήθως απαντάνε είναι μια καλή λύση.

Ελπίζω βέβαια να μην οδεύει σιγά σιγά προς κατάργηση το όλο πράγμα με το πάρε-μοίρασε και απλά να το κάνουν σιγά σιγά, για να μην υπάρξουν μαζικές αντιδράσεις.

Πιστεύω πάντως πως είναι το πρώτο (τεχνικό θέμα), γι' αυτό και επηρεάζει μόνο κάποιους χρήστες και όχι όλους.

Σε μένα, σε 2 νούμερα, δεν έχει εμφανιστεί καθόλου τέτοιο θέμα, ούτε μία φορά - όποτε μου έστελναν έμπαιναν κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι θα προσπαθήσουν να τον βγάλουν "τρελό", οτι παρε-μοιρασε δεν μεταφέρεται κτλ :lol: όπως συνέβη και με άλλα 2 μέλη πριν μερικές ημέρες. Απλά αποδέχεσαι ότι τα έχασες και προχωράς σαν να μην υπήρξαν ποτέ αυτά τα mb

 

Δεν είναι λύση αυτή, θα μου επιτρέψεις να πω. Πρόκειται για συστημικό πρόβλημα της κοσμοτε το οποίο ειναι υποχρεωμένοι να λύσουν! Οσοι εχετε πρόβλημα κινητοποιηθειτε λοιπον! Κληση δωρεαν στο 13738 και αιτημα τεχνικου ελέγχου.

 

Να πω οτι μου συνέβη και εμένα σήμερα ξανά, έπειτα από ένα μηνα. Εδωσαν κανονικά το αιτημα ελέγχου, αφου προεβαλαν τις γνωστες αντιδράσεις...

 

Το τελευταίο σοβαρο συστημικό πρόβλημα αφορουσε την κατανάλωση δεδομένων γενικής χρησης, ενω ειχε ενεργοποιηθει πακέτο ιντερνετ για streaming.

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι να το αναγνωρίσουν ότι υπάρχει θέμα και να το διορθώσουν. Σε ότι αφορά το πρόβλημα του streaming και εγώ που το είχα πάθει και τους τηλεφώνησα, δεν το έπαιξαν ανήξεροι κτλ σε σχέση με ότι διαβάζω εδώ για το παρε-μοιρασε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...