Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν είχαμε σοβαρή, μη χρηματιζομενη, ρυθμιστική αρχή θα υποχρέωνε πχ, και τους 3 να δίνουν ένα ποσοστό του φάσματος σε virtual παροχους αλλιώς x% παραπάνω φόρο στα κέρδη.

.

 

 

 

Για την φορολογική υποχρέωση δεν νομοθετεί η Ε.Ε.Τ.Τ ούτε καμμία σοβαρή ή όχι δημοσια αρχή. Υπεύθηνο είναι το υπουργείο Οικονομικών και μόνο αυτό.

Να θυμίσω επίσης ότι η Ελλάδα ανήκει στηνΕ.Ε. 40 χρόνια τώρα και στην Ευρώπη χιλιάδες χρόνια.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρουμε αν με τις αλλαγές των πακέτων, όσα GB προερχόταν από τα συνδυαστικά πακέτα των 8.5€ που καταργούνται, θα μηδενιστούν κι αυτά;

Κάποια απ' αυτά τα GB τα είχα συμπληρώσει και με giga month. Θα χαθούν όλα; Μπορώ να βάλω ένα giga month ακόμα ώστε να μη χάσω τα GB αλλά μόνο τα λεπτά ομιλίας;

 

Επίσης, να ρωτήσω, σε ένα 4G WiFi hotspot που έχω ένα νούμερο what's up με κάμποσα μαζεμένα GB μέσω του πακέτου giga month και μόνο (δεν έβαζα πακέτα ομιλίας), αυτά θα επηρεαστούν;

 

Ευχαριστώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα ΜΒ από τα combo ενώνονται μεταξύ τους και με το giga month, άρα δεν νομίζω να χαθούν.
Link to comment
Share on other sites

To giga month έτσι και αλλιώς δεν καταργείται προς το παρόν τουλάχιστον και ισως η επέκταση να λειτουργήσει και με το "120MB" πακέτο. Το ζητούμενο είναι να δούμε τι θα γίνει και με τα λεπτά ομιλίας

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά από το πακέτο των 8,5 δεν είναι κοινά με αυτό των 10, άρα δεν μεταφέρονται και δεν νομίζω ότι θα το αλλάξουν κιόλας. Ίσως δώσουν τριπλάσια πχ λεπτά όπως είχε κάνει η cosmote ή κάποια άλλη εταιρία παλιότερα (δεν θυμάμαι ποιος το έκανε)
Link to comment
Share on other sites

Κανένα προνομιακό (όπως αυτά που βάζουν σε online αγγελίες ως cosmote φοιτητικά), πως μπορούμε να βρούμε; Πέρα από αυτές τις αγγελίες με τα 60€ που δεν τις εμπιστεύομαι.

 

Από ότι είχα διαβάσει πριν 2-3 χρόνια είναι προωθητικά, αλλά αντε να βρεις που στήνονται (και ΑΝ υπάρχουν ακόμα).

Αν πετύχει κανείς κάτι τέτοιο, θα μπορούσε να ενημερώσει εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν σταματήσει αυτά εντελώς. Μόνο από αγγελία ότι βρεις πλέον.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεχνάς τι έγινε με την cyta. Που η βονταφον δεν της έδινε 4G...
Αφού η ΕΕΤΤ σφύριζε κλέφτικα και το ίδιο κάνει σε όσα συμβαίνουν στο χώρο...

Κανείς καταγγελία πχ σήμερα και σου απαντάνε ενάμιση μήνα μετά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω .....

Μεχρι τωρα εβαζα 10€ κάρτα , και με αυτην αγοραζα το πακετο των 8,5€ και με αυτόματη ανανεωση επαιρνα 300'' προς ολους και 400'' προς wp και 200 sms προς ολους και 200 sms προς wp συν το reload

Τώρα θα πρεπει να δινω 12€ για κάρτα για να εχω 10€ καθαρά να αγοράσω το νεο πακέτο και με αυτο θα εχω 100'' προς ολους και 300'' προς wp και 600 sms προς ολους και 1gb συν το reload

Δηλαδη 2€ περισσότερα και το ενα τριτο του χρονου ομιλιας προς ολους ;

Κατλαβα κατι λαθος ;

 

https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_diathesis_neoy_whats_up_diy_tropopoiiseon_sto_hartofylakio.pdf

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

300 προς όλους, όχι 100. Και εάν το κάνεις αυτόματο, +60'

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΩΡΑ με το νέο πακέτο COMBO έχεις περισσότερα λεπτά ομιλίας προς όλους, γιατί παίρνεις 300’ & 300 SMS προς όλους, 300’ προς WHAT’S UP και 400MB για 1 μήνα, με 10€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΩΡΑ με το νέο πακέτο COMBO MAX παίρνεις 300’ & 600 SMS προς όλους, 300’ προς WHAT’S UP και 800MB για 1 μήνα, με 12€.

Link to comment
Share on other sites

300 προς όλους, όχι 100. Και εάν το κάνεις αυτόματο, +60'

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΩΡΑ με το νέο πακέτο COMBO έχεις περισσότερα λεπτά ομιλίας προς όλους, γιατί παίρνεις 300’ & 300 SMS προς όλους, 300’ προς WHAT’S UP και 400MB για 1 μήνα, με 10€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΩΡΑ με το νέο πακέτο COMBO MAX παίρνεις 300’ & 600 SMS προς όλους, 300’ προς WHAT’S UP και 800MB για 1 μήνα, με 12€.

 

Στο πίνακα εδω στην πρωτη σελιδα ειναι άλλο πακετο ; https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_diathesis_neoy_whats_up_diy_tropopoiiseon_sto_hartofylakio.pdf

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω .....

Μεχρι τωρα εβαζα 10€ κάρτα , και με αυτην αγοραζα το πακετο των 8,5€ και με αυτόματη ανανεωση επαιρνα 300'' προς ολους και 400'' προς wp και 200 sms προς ολους και 200 sms προς wp συν το reload

Τώρα θα πρεπει να δινω 12€ για κάρτα για να εχω 10€ καθαρά να αγοράσω το νεο πακέτο και με αυτο θα εχω 100'' προς ολους και 300'' προς wp και 600 sms προς ολους και 1gb συν το reload

Δηλαδη 2€ περισσότερα και το ενα τριτο του χρονου ομιλιας προς ολους ;

Κατλαβα κατι λαθος ;

 

https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_diathesis_neoy_whats_up_diy_tropopoiiseon_sto_hartofylakio.pdf

 

300'' είναι 300 δευτερόλεπτα.

300' είναι 300 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

300'' είναι 300 δευτερόλεπτα.

300' είναι 300 λεπτά.

 

Ενταξει δικιο εχεις. Ολοι κανουμε λαθη.

Βαλε μου κακο βαθμό στο τριμηνο

Επι της ουσιας εχεις απάντηση ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που είδες είναι τα DIY, αυτά που έγραψα εγώ είναι τα combo

 

Επομενως εκει εκανα το λαθος. Ευχαριστω.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έχουν σταματήσει αυτά εντελώς. Μόνο από αγγελία ότι βρεις πλέον.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Αν το κάνω για το νούμερο μου (γιατί έχω βρει και αγγελία που στο κάνουν αυτό), θα μπορούσε αυτός να το κόψει μετά; Αν είναι φοιτητικό με πασο κτλ λογικά θα μπορεί. Εκεί κολλάω εγώ. Εκτός κι αν είναι κάποιο πακέτο που έχει ξεμείνει.

 

Είναι επίφοβο για κάποιον άλλο λόγο να δοκιμάσω μια τέτοια λύση; Το σκέφτομαι σοβαρά, αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το φοιτητικό και άλλο το ειδικό πακέτο. Πρώτα από όλα πρέπει να ξέρεις τι από τα 2 παίρνεις. Δεν αποκλείεται να έχει κάποιος ειδικό πακέτο που απλά το πουλάει. Η άλλη περίπτωση είναι κάποιος που έχει άκρες από την εταιρεία και στο κάνει φοιτητικό παράτυπα χωρίς να είσαι φοιτητής. Αυτό γίνεται στο νούμερο που έχεις ήδη. Το ειδικό πακέτο ήταν μόνο σε νέο νούμερο. Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ αυτονόητο πως δεν αγοράζεις απλά ένα νούμερο, αν σου πουν ότι θα σου δώσουν καινούριο αριθμό, αλλά κάνετε μεταβίβαση στο όνομά σου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το φοιτητικό και άλλο το ειδικό πακέτο. Πρώτα από όλα πρέπει να ξέρεις τι από τα 2 παίρνεις. Δεν αποκλείεται να έχει κάποιος ειδικό πακέτο που απλά το πουλάει. Η άλλη περίπτωση είναι κάποιος που έχει άκρες από την εταιρεία και στο κάνει φοιτητικό παράτυπα χωρίς να είσαι φοιτητής. Αυτό γίνεται στο νούμερο που έχεις ήδη. Το ειδικό πακέτο ήταν μόνο σε νέο νούμερο. Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ αυτονόητο πως δεν αγοράζεις απλά ένα νούμερο, αν σου πουν ότι θα σου δώσουν καινούριο αριθμό, αλλά κάνετε μεταβίβαση στο όνομά σου.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Λογικά όλα αυτά που λες για το νούμερο και ότι απλά γίνεται μεταβίβαση..

Προφανώς και θα δω τι από τα δυο ισχύει (προσφορά ή φοιτητικό).

 

Με τις τελευταίες αλλαγές της cosmote το κοιτάω κι εγώ τώρα για κάτι που να συμφέρει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό, ρώτα τι πακέτα έχει. Αν έχει ένα 1500' + 1500mb με 8,5€ είναι το ειδικό. Αν έχει παραπάνω πακέτα, με 7 και με 8,5 είναι φοιτητικό.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ένα λινκ παλιά που έβαζες αριθμό Cosmote και σου έλεγε αν είναι What's Up. Υπάρχει ακόμα ή καταργήθηκε;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...