Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν βλεπω αναφορα στο φοιτητικο. Θαναι το ιδιο; με μπερδεψε η ανακοινωση. Τυπος στο adslgr ανεφερε ομως πως πακετα μονο απο 10 ευρω. Καλα παμε
Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια κατάργηση και εδώ των 8.5€ πακέτων και πάπαλα το plusi χωρις να λέει για ενδεχόμενη μεταφορά υπολοίπων στο επόμενο combo των 10€..
Link to comment
Share on other sites

Ήταν αναπόφευκτο να καταργήσει και η κοσμοτε το πακέτο των 8.5€ και να ξεκινάει από 10€ στο what's up αφού και η κόκκινη έκανε το ίδιο (Φεβρουάριος 2020) και η μπλε το ίδιο αλλά δεν θυμάμαι ημερομηνία. Κατά τα άλλα δεν έχουμε καρτέλ και οι τιμές δεν είναι ίδιες μεταξύ τους. Καληνύχτα στην εεττ
Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/announcements_kiniti.html

 

Εδώ έχει ανέβει και η ανακοίνωση με σημερινή ημερομηνία, όντως λυπηρό που δεν κάνει αναφορά ότι μεταφέρονται οι παροχές από το plus i σε κάποιο από τα καινουρια και θα είναι φάουλ αν δεν το δώσουν τελικα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω ότι το diy (πχ για εμένα που δεν μιλάω) πλέον θα δίνει με 10€ 1gb + πιο μεγάλα δώρα, με 1,5€ δεν με χαλάει όταν άλλες εταιρίες κράτησαν στο ίδιο επίπεδο τα ΜΒ..
Link to comment
Share on other sites

Nαι το diy ειναι καλή περίπτωση. Μου κάνει εντύπωση πάντως για τώρα, που κρατήσανε το πακέτο data στα 8.5€/2gb
Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/announcements_kiniti.html

 

Εδώ έχει ανέβει και η ανακοίνωση με σημερινή ημερομηνία, όντως λυπηρό που δεν κάνει αναφορά ότι μεταφέρονται οι παροχές από το plus i σε κάποιο από τα καινουρια και θα είναι φάουλ αν δεν το δώσουν τελικα

Στην cosmokarta μεταφέρονται σε άλλο πακέτο, αλλά για κάποιον που μιλά λίγο, δεν είναι λύση.

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmokarta μεταφέρονται σε άλλο πακέτο, αλλά για κάποιον που μιλά λίγο, δεν είναι λύση.

 

Που γράφει ότι στην κοσμοκαρτα μεταφέρονται? Στην ανακοίνωση διαβάζω αυτό: "Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα παραπάνω πακέτα έως και την 20/07/2020,

θα συνεχίσουν να τα χρησιμοποιούν με τις υφιστάμενες παροχές έως τη λήξη τους ή μέχρι

την εξάντληση των παροχών τους."

Link to comment
Share on other sites

Τα μαζεμενα υπόλοιπα απο το combo call them all plus i θα μεταφερθούν ενεργοποιώντας το 10αρι πακέτο;

 

Αυτό ακριβώς είναι που απασχολεί κι εμένα. Αν και πολύ φοβάμαι πως θα σου πουν πως από τη στιγμή που δεν είναι το ίδιο πακέτο δεν μπορούν να μεταβιβαστούν. Άρα οτιδήποτε μαζεμένο, χάνεται.

 

Και κάτι άλλο: για το προνομιακό δεν φαίνεται να αλλάζει κάτι, έτσι δεν είναι; Δεν διάβασα κάτι στις αλλαγές που ανακοινώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν που θα μας πήγαινε η cosmote στα "απεριόριστα" με 10€ μετά τον Δεκέμβρη...

Σε λίγο θα βλέπετε με το κιάλι τα 10€ και για τα εβδομαδιαία πακέτα.

Συνεχίστε την αβάντα στους παρόχους.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν που θα μας πήγαινε η cosmote στα "απεριόριστα" με 10€ μετά τον Δεκέμβρη...

Σε λίγο θα βλέπετε με το κιάλι τα 10€ και για τα εβδομαδιαία πακέτα.

Συνεχίστε την αβάντα στους παρόχους.:rolleyes:

 

Έχεις κάποια λύση?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια λύση?

 

Ναι αμέ.

Να σταματήσουμε να αβαντάρουμε τους παρόχους αρχικά.:)

Ξέρω δύσκολο γι αυτούς που με κάθε ευκαιρία δικαιολογούν την κατάσταση προσπαθώντας να κάνουν το μαύρο άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Παμε σε ιταλικά πακέτα και ας ψάχνουν το 10ευρο με το κυάλι..

Εγω δεν έχω πρόβλημα και με άλλες χώρες.. Το θέμα ειναι πως πείθω τους υπόλοιπους που θα πουν "ελα μωρε 2€ ειναι πάνω, που να μπλέκω με άλλες χώρες ή τις μλκς ειναι αυτές να σε καλώ σε ξένο νουμερό κτλ" να κάνουν το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Παντως, το GIGA DAY που περιστασιακα χρησιμοποιω, φαινεται να παραμενει το ιδιο.

Οχι οτι το λες φτηνο, 1 ευρω το 1gigabyte, αλλα εδω που φτασαμε, ικανους τους ειχα να βαλουν και σε αυτο αυξηση...

To χρησιμοποιει κανενας αλλος;

 

Το μη χειρον βελτιστον παντα σε αυτη τη χωρα...

:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ.

Να σταματήσουμε να αβαντάρουμε τους παρόχους αρχικά.:)

Ξέρω δύσκολο γι αυτούς που με κάθε ευκαιρία δικαιολογούν την κατάσταση προσπαθώντας να κάνουν το μαύρο άσπρο.

Εγώ ζήτησα λύσεις όχι αοριστίες. Υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζήτησα λύσεις όχι αοριστίες. Υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό?

 

Λύση στο πρόβλημα που δεν αναγνωρίζεις;

Εδώ μας λέτε πως είναι μια χαρά οι τιμές και ούτε βλέπετε να υπάρχει καρτέλ.

Άρα ποια "λύση" αναζητάς αφού όλα είναι φυσιολογικά;

Κάτι καλύτερο από το καρτέλ; Χμμ να σκεφτώ, το μη-καρτέλ μήπως;:lol:

 

 

*Να σημειώσω επίσης ότι μπορείς να περιμένεις του Αγίου Πνεύματος καλή ώρα και να πάρεις 10GB με 1€, που βγαίνει 0,1€/GB ακόμα φθηνότερα δηλαδή WOW.

Είπαμε συνεχίστε την αβάντα στους παρόχους και την εθελοντική εργασία...

"Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο άρα σωπάτε" οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν λύσεις, αρκει να ψαξεις ποιο καρτοκινητό εχει το φτηνοτερο κοστος συντήρησης...
Και θα πεις σε όλο τον κόσμο, πάρε δίκαρτο; Και μάθε να χρησιμοποιείς τις δύο σιμ; Εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα με αυτό αλλά βλέπω τι γίνεται γύρω μου. Οι περισσότεροι προτιμάνε στο τέλος να δώσουν 2€ παραπάνω (2€ κάθε χρόνο δηλαδή για να είμαστε πιο ακριβείς) παρά να ξεβολευτουν κτλ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λύση στο πρόβλημα που δεν αναγνωρίζεις;

 

Εδώ μας λέτε πως είναι μια χαρά οι τιμές και ούτε βλέπετε να υπάρχει καρτέλ.

 

Άρα ποια "λύση" αναζητάς αφού όλα είναι φυσιολογικά;

 

Κάτι καλύτερο από το καρτέλ; Χμμ να σκεφτώ, το μη-καρτέλ μήπως;:lol:

 

 

 

 

 

*Να σημειώσω επίσης ότι μπορείς να περιμένεις του Αγίου Πνεύματος καλή ώρα και να πάρεις 10GB με 1€, που βγαίνει 0,1€/GB ακόμα φθηνότερα δηλαδή WOW.

 

Είπαμε συνεχίστε την αβάντα στους παρόχους και την εθελοντική εργασία...

 

"Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο άρα σωπάτε" οι υπόλοιποι.

Μία απλή λύση μπορείς να δώσεις; Του τυπου πήγαινε σε αυτή την εταιρεία που έχει τόσο τις τιμές και σπάει το καρτέλ; Εγώ αναγνωρίζω ότι υπάρχει θέμα αλλά δεν είμαι εις θέση να δώσω μαζική λύση

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που γράφει ότι στην κοσμοκαρτα μεταφέρονται? Στην ανακοίνωση διαβάζω αυτό: "Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα παραπάνω πακέτα έως και την 20/07/2020,

θα συνεχίσουν να τα χρησιμοποιούν με τις υφιστάμενες παροχές έως τη λήξη τους ή μέχρι

την εξάντληση των παροχών τους."

Γράφει ότι μεταφέρονται στο cosmokarta combo που δίνει 300' προς όλους, 300' προς cosmote, 200 sms προς όλους και 400ΜΒ internet.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναγνωρίζω ότι υπάρχει θέμα αλλά δεν είμαι εις θέση να δώσω μαζική λύση

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσύ επίσης έχεις πει κατά καιρούς ότι έχουμε την φθηνότερη κινητή στην Ευρώπη, οπότε άστο καλύτερα...:)

Δεν θα μπω σε αυτή την κουβέντα, όσοι θέλουν να καταλάβουν καταλαβαίνουν.

Συνεχίστε εσείς να λέτε τα δικά σας και εμείς τα δικά μας, όσο μας το επιτρέπετε.

Σίγουρα πάντως το να προσκυνάμε το καρτέλ, να παραπληροφορούμε και να ωραιοποιούμε την πραγματικότητα δεν θα φέρει καμία "λύση".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...