Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι συνέβη;

 

Εμένα ρωτάς;

 

Αν όντως με ρωτάς, σε 3 βράδια, όχι συνεχόμενα, η cosmote δεν έχει η καμία κίνηση δεδομένων ή χάνει και όλη τη σύνδεση με το δίκτυο, παρόλο που δε σου δείχνει εκτός δικτύου η συσκευή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρωτάς;

 

Αν όντως με ρωτάς, σε 3 βράδια, όχι συνεχόμενα, η cosmote δεν έχει η καμία κίνηση δεδομένων ή χάνει και όλη τη σύνδεση με το δίκτυο, παρόλο που δε σου δείχνει εκτός δικτύου η συσκευή.

Το γνωρίζω το πρόβλημα, απλά ρωτάω αν άρχισαν και σήμερα οι δυσλειτουργιες. Αυτό κατάλαβα από το ποστ σου

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα βλεπω μία μικρή δυσλειτουργία σε ότι αφορά την εφαρμογή του what's up. δεν ανανεώνεται με τη μία αλλά αυτό προς το παρόν τουλάχιστον και στην περιοχή μου δεν έχει κάποια επίπτωση στη λειτουργία των δεδομένων. Αν κάποιος χρειάζεται από σήμερα την προσφορά και δεν μπορεί να την ενεργοποιησει λόγω αυτού του θέματος, μπορεί να καλέσει στο 1330 και να γίνει από κει ενεργοποίηση

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα το κραξιμο που ορθως της ριξαμε για τα προβληματα, αυτη οντως ειναι μια πολυ καλη προσφορα.

αφου ειναι καρτελ να φανταστω θα αντιγραψουν και οι αλλοι την προσφορα? ;)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω το πρόβλημα, απλά ρωτάω αν άρχισαν και σήμερα οι δυσλειτουργιες. Αυτό κατάλαβα από το ποστ σου

 

Ναι, η εφαρμογή λειτουργεί και δε λειτουργεί. Σε κανα δίωρο μπορεί να επανέλθει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ως όγκος αλλά ως ταχύτητα. Μπορεί να την αναπροσαρμόσει εως 1,5Mbps.

 

Πού το γράφει αυτό; Επίσης μου χρωστάς ένα λινκ για κάτι άλλα που ισχυριζοσουν.

Link to comment
Share on other sites

Και μέσω της εφαρμογής What's Up με την επιλογή της επιβεβαίωσης γράφει "Δίκτυο μη διαθέσιμο"! 4η φορά που συμβαίνει μέσα σε λίγες μέρες! Ωραίοι! :rotfl: :lol:

 

Με δεδομένα αντί για wifi δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη προσφορά αυτό δεν το γράφει για τώρα τουλάχιστον. Προσωπικά αυτό με τον περιορισμό της ταχύτητας έχω δει να το αναφέρει η cosmote στο απεριόριστο συμβόλαιο της αλλά και σε sms που σου έρχεται στο wu όταν έχεις απενεργοποιημένο το my internet και κάνεις χρήση internet όπου χρεώνει 2 ευρώ και μετά δίνει δώρο 1gb για 24 ωρες και άμα το καταναλώσεις και αυτό, αναφέρει ότι μπορεί η ταχύτητα για το υπόλοιπο της ημέρας να πέσει στο 1,5 mbps

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σωστά αυτά που λες αλλά προσωπικά δε με αφορούν τα συμβόλαια και δεν έχω αναφερθεί σε αυτα. στην απίθανη περίπτωση που θα καταργηθούν κάποια στιγμή τα καρτοκινητά προτιμάω να μην έχω καθόλου κινητό παρα να τους κάνω συμβολαιο

 

Μακάρι να μπορούσα να κόψω το κινητό αλλά δυστυχώς λόγο δουλείας είμαι εξαρτημένος όπως και πολλοί άλλοι. Αν φέρει τα συμβόλαια που πρέπει στα 40 με 50 ευρώ όπως στην υπόλοιπη ΕΕ με όλα απεριόριστα το συμβόλαιο το σκεπτόμαστε αρκετοί.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πού το γράφει αυτό; Επίσης μου χρωστάς ένα λινκ για κάτι άλλα που ισχυριζοσουν.

 

 

x2PogqI_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

 

Πες μου τωρα και τι αλλα ελεγα και δε σου εδωσα λινκ. Δε μου αρεσει να αφηνω κοσμο με παραπονα.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινεις τι εννοει με αυτό? αυτο που έγραψα εγω πιο πανω αναλυτικότερα.. Αυτα που λες θα ισχύσουν αν πας στο λινκ απο το κινητο σου -->myinternet.cosmote.gr και πατήσεις απενεργοποίηση στην υπηρεσία αυτή και μπεις στο νετ.

Καμμια σχέση με την προσφορά που συζητάμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι να διαβάζουμε λίγο και τι παραθέτουμε.:)

Το 1,5 Mbps δεν αφορά την XMAS OFFER αλλά τα mb πέραν αυτής.

καμμια σχεση. αφορα την απενεργοποιηση της υπηρεσιας mi ή myinternet. Και ειναι ένα εξαιρετικό εργαλειο για κάποιον χρηστη καρτοκινητής που θα του τελειώσουν τα mb και χρειάζεται να μπει στο ιντερνετ και να καταναλώσει απεριόριστα για μια ημερα με 2 ευρω. Η άλλη επιλογή ειναι οτι με 2ευρω αγοραζεις για 24 ωρες 2gb gigaday..

Ισως να το γράφω μπερδεμένα αλλά η cosmote και εδώ πρωτοπορεί σε σχέση με την (αυθαίρετη) χρέωση του daily internet των άλλων 2

Link to comment
Share on other sites

Τα 300 λεπτά με 4 ευρώ πως τα ενεργοποιούμε; Δεν μου το εμφανίζει στην εφαρμογή από την ώρα που βγήκε η προσφορά με το ίντερνετ. Εννοείται ότι πριν την εμφάνιζε και μου είχε έρθει και μήνυμα που έλεγε να την ενεργοποιήσω μέσω της εφαρμογής. Μέχρι 16 -12 έλεγε.
Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση. αφορα την απενεργοποιηση της υπηρεσιας mi ή myinternet. Και ειναι ένα εξαιρετικό εργαλειο για κάποιον χρηστη καρτοκινητής που θα του τελειώσουν τα mb και χρειάζεται να μπει στο ιντερνετ και να καταναλώσει απεριόριστα για μια ημερα με 2 ευρω. Η άλλη επιλογή ειναι οτι με 2ευρω αγοραζεις για 24 ωρες 2gb gigaday..

Ισως να το γράφω μπερδεμένα αλλά η cosmote και εδώ πρωτοπορεί σε σχέση με την (αυθαίρετη) χρέωση του daily internet των άλλων 2

 

Τι καμία σχέση;

Τα απεριόριστα είναι απεριόριστα αυτό λέω.

Ίσως μπερδεύτηκες γιατί δεν αναφερόμουν σε σένα αλλά στον @gpapas640.

Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση. αφορα την απενεργοποιηση της υπηρεσιας mi ή myinternet. Και ειναι ένα εξαιρετικό εργαλειο για κάποιον χρηστη καρτοκινητής που θα του τελειώσουν τα mb και χρειάζεται να μπει στο ιντερνετ και να καταναλώσει απεριόριστα για μια ημερα με 2 ευρω. Η άλλη επιλογή ειναι οτι με 2ευρω αγοραζεις για 24 ωρες 2gb gigaday..

Ισως να το γράφω μπερδεμένα αλλά η cosmote και εδώ πρωτοπορεί σε σχέση με την (αυθαίρετη) χρέωση του daily internet των άλλων 2

 

Και να το απενεργοποιήσεις το my internet όσο έχεις τα απεριόριστα δε χρεώνεσαι. Το λέει ξεκάθαρα, "με τη ΛΗΞΗ της προσφοράς και εφόσον δεν υπάρχουν διαθέσιμα mb" κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δίκιο, παρερμηνευσα τη σημειωση, ζητώ συγγνώμη. Αν θελει καποιος mod ας σβήσει το ποστ μου για να μη μπερδεύεται ο κόσμος.

 

Mikakilo, περιμένω να μου θυμισεις το θεμα για το οποιο σου χρωσταω λινκ.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναφέρω πως και με χρήση του easy transfer ξεκλειδώνει το δώρο των Χριστουγέννων. Σε ένα φίλο που του μετέφερα 10 ευρώ σήμερα το ενεργοποίησε κανονικά πριν λίγο. Απλώς δεν ξέρω τι γίνεται με μεταφορά 5 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η προσφορα με το απεριοριστο ιντερνετ μπορει να ενεργοποιηθει και με μηδεν υπολοιπο?

Πριν μια βδομαδα εκανα ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η προσφορα με το απεριοριστο ιντερνετ μπορει να ενεργοποιηθει και με μηδεν υπολοιπο?

 

Πριν μια βδομαδα εκανα ανανεωση.

Δεν βλέπω τον λόγο να μη γίνεται. Πάρε στο 1330 τηλέφωνο, αν δεν είναι προνομιακο θα σου δώσει την επιλογή να το ενεργοποιήσεις πατώντας το 9.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που ανανέωσα 30/11 δε φαίνεται τίποτα στο My Cosmote. Στο What's Up application φαίνεται κανονικά.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που ανανέωσα 30/11 δε φαίνεται τίποτα στο My Cosmote. Στο What's Up application φαίνεται κανονικά.
Πρέπει να έχεις κάνει ανανέωση από 1/12 δυστυχώς. Είσαι άτυχος
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις κάνει ανανέωση από 1/12 δυστυχώς. Είσαι άτυχος

ανανεωση του χρονου ομιλιας ή να βαλεις λεφτα στη καρτα?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα σήμερα τα ξημερώματα το δώρο με τα απεριόριστα σε καρτοκινητο what's up που έχει να βάλει κάρτα πάνω από 10 μήνες και την βγάζει μόνο με μεταφορές υπολοιπου των 2 και 5 ευρω, όχι παραπάνω. Να πω ότι είναι τυχαίο? Σε όσους δεν ενεργοποιήται το δώρο λόγο μη ανανέωσης δοκιμάσετε να το σπαμαρετε σε άκυρες στιγμές και ώρες μπορεί να περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα σήμερα τα ξημερώματα το δώρο με τα απεριόριστα σε καρτοκινητο what's up που έχει να βάλει κάρτα πάνω από 10 μήνες και την βγάζει μόνο με μεταφορές υπολοιπου των 2 και 5 ευρω, όχι παραπάνω. Να πω ότι είναι τυχαίο? Σε όσους δεν ενεργοποιήται το δώρο λόγο μη ανανέωσης δοκιμάσετε να το σπαμαρετε σε άκυρες στιγμές και ώρες μπορεί να περάσει.

 

Πιθανώς να θέλει καποια ανανέωση η εεφαρμογή. Αν οχι, πιστευω η δουλειά μπορεί να γίνει και απο το σαιτ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...