Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει τρόπος να πληρώσω στο google playstore με το υπόλοιπο της whatsup;

 

Μήπως αυτό γίνεται μόνο σε συμβόλαιο:;

 

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μόνο σε συμβόλαιο μπορείς να κάνεις αγορές από play store

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν τελικά δώσει διπλασιασμό και στα καρτοκινητά να υποθέσουμε ότι θα είναι για καλόπιασμα και αυτό;

 

Τι !!

Για να μην σε χάσει από πελάτη !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο σε συμβόλαιο μπορείς να κάνεις αγορές από play store
Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ή μόλις βάλω κάρτα σιμ συμβολαίου την καταλαβαίνει αυτόματα;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η COSMOTE προχώρησε σε αναβάθμιση των παρεχόμενων δεδομένων, στα ακόλουθα πακέτα What's Up.c23f83539fc40d59a19331f6614fb1fa.jpg
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Η COSMOTE προχώρησε σε αναβάθμιση των παρεχόμενων δεδομένων, στα ακόλουθα πακέτα What's Up.c23f83539fc40d59a19331f6614fb1fa.jpg

 

Δώρο άδωρο, δεδομένου οτι οι περισσότεροι επιλέγουν συνδυαστικά πακέτα, στα οποία δεν έγινε κάποια αλλαγή.

Και η CU και η Wind έκανε ανάλογες αναπροσαρμογές σε πακέτα αποκλειστικά data.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο άδωρο, δεδομένου οτι οι περισσότεροι επιλέγουν συνδυαστικά πακέτα, στα οποία δεν έγινε κάποια αλλαγή.

Και η CU και η Wind έκανε ανάλογες αναπροσαρμογές σε πακέτα αποκλειστικά data.

 

Η όλη συζήτηση αφορούσε ΜΟΝΟ data.

Τώρα, αν είναι δώρον αδωρον, αντί για 1G να πάρεις 2, αυτό εξαρτάται από τις ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο άδωρο, δεδομένου οτι οι περισσότεροι επιλέγουν συνδυαστικά πακέτα, στα οποία δεν έγινε κάποια αλλαγή.

Και η CU και η Wind έκανε ανάλογες αναπροσαρμογές σε πακέτα αποκλειστικά data.

 

Σε ποια πακέτα; έχω μπει στο σάιτ τους και δε βλέπω κάτι ακόμα. Έχεις κάποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

στο καρτοιντερνετ εχουν διπλασιαστει απο την εβδομαδα του black friday και παρεμειναν. Μόνο για ίντερνετ χωρις συμβολαιο μονο το cosmote internet on the go αξιζει με 80 ευρω εχεις για 365 ημερες διαρκεια περνεις 100gb και στην ανανεωση κερδιζεις για καθε 30 ευρω 3 ευρω δηλαδη το 10% δηλαδη 0,75ευρω/mb.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 3 GB στο πακέτο των 8.5€ μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αν έχεις ήδη μαζεμένα GB;;;

Έχω μία SIM What's Up που χρησιμοποιώ σε 4G WiFi hotspot, έχω μαζεμένα κάπου 80 GB περίπου. Τη συγκεκριμένη SIM τη χρησιμοποιώ μόνο για ίντερνετ. Συνήθως βάζω χειροκίνητα το πακέτο που δίνει 1 GB. Αν πάω σ' αυτό με τα 3 GB με την αυτόματη ανανέωση θα όλου θα μαζέψει όλα, ή θα χάσω όσα έχω ήδη;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια πακέτα; έχω μπει στο σάιτ τους και δε βλέπω κάτι ακόμα. Έχεις κάποιο λινκ;

 

Στο CU δε το τσεκαρα ο ιδιος ωστοσο, η Q εχει βγαλει νεο πακετο που δίνει 2GB με 8,5ε. Οχι κατι wow! βεβαια, αλλα το λες κ ψιλοανταποκριση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η όλη συζήτηση αφορούσε ΜΟΝΟ data.

Τώρα, αν είναι δώρον αδωρον, αντί για 1G να πάρεις 2, αυτό εξαρτάται από τις ανάγκες σου.

 

Δηλαδη σε ενα συνδυαστικο πακετο δεν υπαρχουν data?? Δε λεω να διπλασιάσουν και τις αλλες παροχές.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο combo call them all των 8.5€ δίνει 200mb που μεταφέρονται, ενώ στο diy πακέτο με 8.5€ που ειναι η χαμηλοτερη τιμη του πακέτου μπορεις να πάρεις πέρα απο τα 100 λεπτα ομιλιας, 400mb γενικής χρήσης ως βασικά και μετά να επιλέξεις μεταξύ 2 δώρων (που επισης μεταφέρονται) και υπαρχουν 1gb νυχτερινης χρησης, 5gb videostreaming playnow και 2gb socialchat και επιλεγεις οποια 2 θες.
Link to comment
Share on other sites

Στο CU δε το τσεκαρα ο ιδιος ωστοσο, η Q εχει βγαλει νεο πακετο που δίνει 2GB με 8,5ε. Οχι κατι wow! βεβαια, αλλα το λες κ ψιλοανταποκριση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδη σε ενα συνδυαστικο πακετο δεν υπαρχουν data?? Δε λεω να διπλασιάσουν και τις αλλες παροχές.

 

Για τα συνδιαστικα, ΣΥΜΦΩΝΩ.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται ναι, όπως και με τα πακέτα ομιλίας των 8,5 ή των 10€

Σε ευχαριστώ πολύ. Άλλη μία ερώτηση: αν κάποια στιγμή θέλω να σταματήσω την αυτόματη ανανέωση και θέλω να βάζω πάλι χειροκίνητα, τι παίζει; Βάζω απλά χειροκίνητα το πακέτο των 1 GB (αυτό που έκαναν 2 GB), ας πούμε πιο νωρίς απ' την ημερομηνία αυτόματης ανανέωσης, π.χ. 1 μέρα νωρίτερα, και επανέρχομαι πάλι στη χειροκίνητη ανανέωση, χωρίς να χάσω κάτι απ' τα μαζεμένα;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα, απλά στην αυτόματη ανανέωση είναι υποχρεωτικό να μείνεις ένα μηνα (δηλαδή μια ενεργοποίηση και μια αυτόματη) πριν το απενεργοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα στο site του whatsup πριν λιγο αλλα ανεφερει μετα τις 16/12

http://wumobdev.ourwork.gr/

Screenshot-20191212-132125-Chrome.jpg

 

Ακόμα δεν την έχουν τελειοποίηση από ότι βλέπω καθώς γράφει στις σημειώσεις

- Προϋπόθεση ενεργοποίησης της προσφοράς να έχει γίνει ανανέωση οποιασδήποτε αξίας >=10€ μετά τις ##/##.

Λογικά μέχρι αύριο θα την βγάλουν και στην εφαρμογή ολόκληρη αν και μου φαίνεται δύσκολο να δώσουν στα καρτοκινητα απεριόριστα data γιατι βλέπω το δίκτυο στις γιορτές να σέρνετε εκτός και αν θέλουν να το τεσταρουν. Εκτός και αν βάλουν έως 100gb η ένα πλαφόν.

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά όσοι θέλουν να την ενεργοποιήσουν και δεν έχουν ανανεώσει τελευταία ουσιαστικά θα την πληρώσουν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...