Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι απαραίτητα... Ίσως σε μερικές περιπτώσεις (συνήθως για νέες συνδέσεις) να έχουν κάποια καλύτερη προσφορά αλλά σε γενικές γραμμές καλύτερη προσφορά παίρνεις από την εταιρία απευθείας αν είσαι παλιός πελάτης.
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον μιλάμε για καρτοκινητή εδώ, προσωπικά καλύτερες προσφορές έχω συναντήσει στους εξωτερικούς συνεργάτες-πωλητές που βγαινουν στις διάφορες πλατείες, μετρο κτλ σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη
Link to comment
Share on other sites

Aλλά όχι για την μάζα των ανθρώπων που δύσκολα βρίσκουν το 12αρι --> που καθόλου απίθανο να πάει 15αρι (αλλά οκ στα συμβόλαια αυξήθηκαν τα data) για κάρτα κάθε μήνα και θα ήθελαν κάτι περισσότερο αλλά δεν έχουν την δυνατότητα να πληρώσουν περισσότερα. Για εμένα καθρεπτάκι σε ιθαγενείς και για λίγους. Αν κάνουν ανάλογη αύξηση και στα καρτοκινητά, θα πω μπράβο. Και η κόκκινη ανακοίνωσε αύξηση στα data για τα συμβόλαια και τώρα όλοι πρέπει να είμαστε ικανοποιημένοι επειδή ο πρωθυπουργός μας, μας σκέφτηκε :lol:

 

ΚΑΛΟ, είναι για αυτούς που θα επωφεληθούν. Για τους υπόλοιπους, τι είχανε τι χασανε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την αύξηση στα data το φθηνότερο συμβόλαιο 20gb με 13 ευρώ τον μήνα και με χρήση voip για κλήσεις είναι λουκούμι ;)
Link to comment
Share on other sites

για voip και μόνο φτάνουν και 5gb που λέει ο λόγος. εγώ πχ που έχω συνηθίσει στα +-100gb/μηνα τα 20 ειναι ελάχιστα
Link to comment
Share on other sites

για voip και μόνο φτάνουν και 5gb που λέει ο λόγος. εγώ πχ που έχω συνηθίσει στα +-100gb/μηνα τα 20 ειναι ελάχιστα

 

Εσύ όμως είσαι η εξαίρεση στον κανόνα :)

Τα 20gb για την πλειοψηφία (θεωρώ) ότι είναι υπεραρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Μονο για τα συμβολαια τελικα ειναι ολο αυτο;για καρτοκινητα δεν ειδα τιποτα.και παλι σε σχεση με τις περισσοτερες χωρες ειναι και πανακριβα και λιγα τα GB.
Link to comment
Share on other sites

Μονο για τα συμβολαια τελικα ειναι ολο αυτο;για καρτοκινητα δεν ειδα τιποτα.και παλι σε σχεση με τις περισσοτερες χωρες ειναι και πανακριβα και λιγα τα GB.

 

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο έτσι και αλλιώς. Σιγά μην έδιναν. Στην καρτοκινητη αν δώσουν θα αυξήσουν όλα τα πακέτα.

Μην συγκρίνουμε το εξωτερικό με το ελλαδισταν. Καλύτερα από πριν αλλά στάχτη στα μάτια για τον μέσο χρήστη.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

στο wu αν αντι για τις 1200 το πρωι που χανω τα λεπτα απο πακετο επειδη τελειωνει ο μηνας αγοραω πακετο στις 1800 το απογευμα δεν υπαρχει τροπος να επανερθουν τα υπολοιπα παλι πισω?

Όχι, δεν υπάρχει. Αλλά γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο έτσι και αλλιώς. Σιγά μην έδιναν. Στην καρτοκινητη αν δώσουν θα αυξήσουν όλα τα πακέτα.

Μην συγκρίνουμε το εξωτερικό με το ελλαδισταν. Καλύτερα από πριν αλλά στάχτη στα μάτια για τον μέσο χρήστη.

 

ΚΑΛΟ, για ίσως επωφελούνται.

Για τους υπόλοιπους, αδιάφορο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Μια μικρή βοήθεια στον άσχετο.

 

Από Vodafone σε what's up και το πρώτο πακέτο που ενεργοποίησα ηταν ένα DYI το οποίο λήγει σε λίγες μέρες.

Θα ήθελα να το επαναλάβω όταν λήξει καθώς μου έκατσε μια χαρά. Πότε να το κάνω αυτό? Αφού λήξει η ας πούμε 1 μέρα πριν? Φαντάζομαι κάθε πακέτο ενεργοποιείται άμεσα και δεν επεκτείνει το υπάρχον?

Όσα MB και χρόνο ομιλίας δεν χρησιμοποίησα θα μεταφερθούν?

Πόσα χρήματα πρέπει να κάνω κατάθεση για να έχω και reload?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Μια μικρή βοήθεια στον άσχετο.

 

Από Vodafone σε what's up και το πρώτο πακέτο που ενεργοποίησα ηταν ένα DYI το οποίο λήγει σε λίγες μέρες.

Θα ήθελα να το επαναλάβω όταν λήξει καθώς μου έκατσε μια χαρά. Πότε να το κάνω αυτό? Αφού λήξει η ας πούμε 1 μέρα πριν? Φαντάζομαι κάθε πακέτο ενεργοποιείται άμεσα και δεν επεκτείνει το υπάρχον?

Όσα MB και χρόνο ομιλίας δεν χρησιμοποίησα θα μεταφερθούν?

Πόσα χρήματα πρέπει να κάνω κατάθεση για να έχω και reload?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα

Θα το ενεργοποιήσεις νωρίτερα για να μεταφερθούν και ότι έμειναν. Εκτός από sms που δεν μεταφέρονται στην cosmote. Τα άλλα εφόσον ενεργοποιήσεις ίδιο πακέτο μεταφέρονται. Πλέον η ανανέωση είναι 10 ευρώ ελάχιστο και άρα θα πάρεις έτσι κι αλλιώς κωδικό reloadit. Απλώς αν έχεις σκοπό να βάλεις παραπάνω κάνε τα σε πολλαπλάσια του 10 για να πάρεις παραπάνω κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ καινούργιος στην Cosmote. Δεν έχω κλείσει δίμηνο.

Στις αρχές του μήνα ορισα αυτόματη αναναίωση υπολοίπου 10€ στις 9 κάθε μήνα και αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου Call them all plus 8,5€ Στις 10 κάθε μήνα. Πιστεύω ότι θα είμαι εντάξει και δεν θα γίνει κάνα μπέρδεμα σε μήνα με 31 ημέρες να λήξει το πακέτο και να μην έχει ανανεωθεί το υπόλοιπο. Τι λέτε;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

για voip και μόνο φτάνουν και 5gb που λέει ο λόγος. εγώ πχ που έχω συνηθίσει στα +-100gb/μηνα τα 20 ειναι ελάχιστα

 

Κάποια στιγμή στη ζωή μου θέλω να συναντήσω ένα άνθρωπο σαν εσένα να μου λυθεί η απορία , τι χρειάζονται τόσα GB :lol::lol::lol:

 

Πλάκα κάνω. Ότι χρειάζεται ο καθένας . Δεν είναι κανένας άνθρωπος μέτρο σύγκρισης.

Απλά ανήκω σε αυτούς που αγόρασαν κάποτε στη ζωή τους MODEM 9Kbps. :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Εγω που χρησιμοποιω μόνο από το κινητό data και βλέπω και πολύ youtube, με 30-40 γιγα καθε μήνα είμαι οκ. Τα 100 πώς τα ξοδεύει ο φίλος;
Link to comment
Share on other sites

Εγω που χρησιμοποιω μόνο από το κινητό data και βλέπω και πολύ youtube, με 30-40 γιγα καθε μήνα είμαι οκ. Τα 100 πώς τα ξοδεύει ο φίλος;

 

Φαντάζομαι ο φίλος εννοεί ότι κάνει αποκλειστικά χρήση μεσώ mobile data.

Γενικά στην Αυστραλία και Ευρώπη βέβαια χρόνια τώρα, παίζει πολύ αυτό το σενάριο, δηλαδή ο κόσμος δεν έχει σταθερές γραμμές στο σπίτι του και εξυπηρετείται από την σύνδεση στην κινητή.

Οπότε "λίγα" θεωρούνται τα 100gb.

Στην Ελλάδα δεν έχουμε ανακαλύψει την τεχνολογία ακόμα.:p

 

Με 1-1,5gb ημερησίως και "πολύ youtube" δεν νομίζω.

1 ώρα σε 480p είναι περίπου 500+mb να φανταστείς.

Βάλε και το υπόλοιπο της ημέρας για την χρήση που θα κάνεις, δεν βγαίνει.

Φυσικά ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες, απλώς λέω ότι δεν είναι υπερβολικά τα νούμερα για τα σενάρια που συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι πωλητής και να είναι όλη την εβδομάδα στη γύρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

100GB/μήνα όταν χρησιμοποιείς μόνο data mobile και καθόλου σταθερή σύνδεση είναι και πάλι πολύ λίγα. Είμαι και γω από αυτούς που δεν έχουν σταθερή σύνδεση ίντερνετ και χρησιμοποιω την υπηρεσία unlimited now της Cosmote, με τα προβλήματα που έχει κατά καιρούς στις χρεώσεις των data από τα πληρωμένα πακέτα που βάζω, και δεν σας κρύβω ότι κάθε μήνα δεν πέφτω κάτω από τα 150GB. Που τα τρώω θα μου πείτε ε; Σε Cosmote tv Go, σε Netflix, σε Youtube, κτλ κτλ !!!

 

Όταν θα φτάσουμε να δίνουμε περίπου 30-35 ευρώ τον μήνα και θα έχουμε απεριόριστα σταθερά και κινητά και απεριόριστα data mobile, τότε θα πούμε ότι έχουμε γίνει Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα φτάσουμε να δίνουμε περίπου 30-35 ευρώ τον μήνα και θα έχουμε απεριόριστα σταθερά και κινητά και απεριόριστα data mobile, τότε θα πούμε ότι έχουμε γίνει Ευρώπη.

Συμφωνώ.

 

Όσο για την πλήρη χρήση τα και τα 200gb είναι λίγα αν δίνεις internet και στο λάπτοπ και πρέπει να καλύψεις και τις επαγγελματικές ανάγκες και τις δίκες σου.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

100GB/μήνα όταν χρησιμοποιείς μόνο data mobile και καθόλου σταθερή σύνδεση είναι και πάλι πολύ λίγα. Είμαι και γω από αυτούς που δεν έχουν σταθερή σύνδεση ίντερνετ και χρησιμοποιω την υπηρεσία unlimited now της Cosmote, με τα προβλήματα που έχει κατά καιρούς στις χρεώσεις των data από τα πληρωμένα πακέτα που βάζω, και δεν σας κρύβω ότι κάθε μήνα δεν πέφτω κάτω από τα 150GB. Που τα τρώω θα μου πείτε ε; Σε Cosmote tv Go, σε Netflix, σε Youtube, κτλ κτλ !!!

 

Όταν θα φτάσουμε να δίνουμε περίπου 30-35 ευρώ τον μήνα και θα έχουμε απεριόριστα σταθερά και κινητά και απεριόριστα data mobile, τότε θα πούμε ότι έχουμε γίνει Ευρώπη.

 

Fast 4G Broadband from just £22 per month (subject to location) - no landline needed.

 

5G available at selected postcodes (it's even faster!)

http://www.three.co.uk/store/broadband/home-broadband

Mε ενα http://www.three.co.uk/Discover/Devices/Huawei/B535?memory=0&colour=White κάνεις δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 15€ και μου ήρθε αυτό. Πόσο έδινε δώρο με on line ανανέωση; 500mb?5334d9a442b19294f82b72b3d6c05381.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Fuzzy logic συστημα. Εγώ ανανέωσα 10 Ευρώ χτές και μου έδωσαν 2Gb δώρο αλλά για 15 ημέρες...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσείς που χρησιμοποιείτε αποκλειστικά 4G data για όλες τις ανάγκες σας, πώς έχετε πρόσβαση σε εσωτερικό χώρο; Να φανταστώ ότι παίζει κανένας 4G router ή κανένα 4G WiFi hotspot στη βεράντα για να έχεις σήμα μέσα στο σπίτι; Εγώ από προσωπική εμπειρία, σε εσωτερικό χώρο, σε όλα τα κινητά της οικογένειας που είναι Cosmote καρτοκινητά και συμβόλαια, πάνω από Edge δεν έχω δει.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφία δεν ξέρει καν ότι έχει data στο κινητό της

 

Η πλειοψηφία σε αυτή τη χώρα δεν ξέρει τι τις γινεται γενικώς...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...