Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το my cosmote από υπολογιστή έχει κάποιο πρόβλημα; Βάζω κανονικά email και κωδικό το παίρνει ως σωστό αλλά με γυρνάει πάλι στην ίδια σελίδα που ζητάει email και κωδικό και δεν μπαίνει στη σελίδα για τη διαχείριση των αριθμών.

Γνωρίζει κανείς τίποτα;

 

Δοκίμασε να ανοίξεις νέα καρτέλα στον browser και μπες στο cosmote.gr

Πάνω δεξιά που είναι το tab του mycosmote λογικά θα έχει κάνει το login και πατώντας εκεί θα σε βάλει κανονικά μεσα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ανοίξεις νέα καρτέλα στον browser και μπες στο cosmote.gr

 

Πάνω δεξιά που είναι το tab του mycosmote λογικά θα έχει κάνει το login και πατώντας εκεί θα σε βάλει κανονικά μεσα

Το έχω δοκιμάσει και αυτό. Με πετάει κατευθείαν στο account.cosmote.gr όπου ζητάει πάλι email και κωδικό και δεν προχωράει παραπέρα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και αυτό. Με πετάει κατευθείαν στο account.cosmote.gr όπου ζητάει πάλι email και κωδικό και δεν προχωράει παραπέρα.
Ο ποιο γρήγορος τρόπος που χρησιμοποιώ είναι η είσοδος με σκαναρισμα QR code μέσω app. Οτιδήποτε άλλο με παιδεύει απίστευτα και δεν μπαίνει πάντα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι λες. Όχι δεν ζητούσε επιβεβαίωση του αριθμού μέσω του κωδικου που στέλνει. Αν ήταν έτσι θα είχα κάνει τη δουλειά.

 

Μάλλον επειδή βλέπει τον αριθμό καταχωρημένο στο app άλλου τηλεφώνου μου ζηταγε το email μου. Δεν ξέρω, όταν έχω πρόσβαση στο άλλο τηλέφωνο θα το δω καλύτερα και αν βγάλω άκρη θα ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται..

 

Τελικά κατάφερα να περάσω το my cosmote και στο άλλο τηλέφωνο.

 

Πρώτα μου ζητάει να κάνω επιβεβαίωση με sms και μετά να βάλω ενα email. Εκει στο email ειχε προσυμπληρωμενο το τηλέφωνο@.. και εγω αντι να το αλλάξω και να βάλω το δικό μου email, πάταγα οκ και μου έβγαζε λάθος..

 

Το πρόβλημα λύθηκε έχοντας τη διαχείριση σε δυο κινητά, αφού απο το ένα ειναι αδύνατον να αφαιρεθεί η σύνδεση:wacko:..

Link to comment
Share on other sites

αν προσπαθεις με mozila μπες με chrome και θα μπει.
Πάντα από Chrome μπαίνω. Μπήκα και στις ρυθμίσεις διέγραψα τα πάντα για οποιοδήποτε site της cosmote (cookies κλπ) και πάλι τίποτα. Προσπάθησα και από τον Chrome του κινητού να μπω και πάλι τίποτα. Στην εφαρμογή my cosmote συνδέεται κανονικά όμως δεν έχει τις ρυθμίσεις που θέλω να αλλάξω αλλιώς θα το έκανα από την εφαρμογή.

Απλώς μια ερώτηση για να ξέρω αν είναι πρόβλημα με τον λογαριασμό μου ή τίποτα άλλο. Εσείς μπαίνετε κανονικά στο my cosmote από το site;

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω κανονικα. Κοιτα ομως τις ρυθμισεις για τα cookies μηπως το cosmote.gr δεν τα αποθηκευει λογω εξαιρεσης. Επισης κοιτα μην σου κανει θεμα κανενα adblock.

Πάντα από Chrome μπαίνω. Μπήκα και στις ρυθμίσεις διέγραψα τα πάντα για οποιοδήποτε site της cosmote (cookies κλπ) και πάλι τίποτα. Προσπάθησα και από τον Chrome του κινητού να μπω και πάλι τίποτα. Στην εφαρμογή my cosmote συνδέεται κανονικά όμως δεν έχει τις ρυθμίσεις που θέλω να αλλάξω αλλιώς θα το έκανα από την εφαρμογή.

Απλώς μια ερώτηση για να ξέρω αν είναι πρόβλημα με τον λογαριασμό μου ή τίποτα άλλο. Εσείς μπαίνετε κανονικά στο my cosmote από το site;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα από Chrome μπαίνω. Μπήκα και στις ρυθμίσεις διέγραψα τα πάντα για οποιοδήποτε site της cosmote (cookies κλπ) και πάλι τίποτα. Προσπάθησα και από τον Chrome του κινητού να μπω και πάλι τίποτα. Στην εφαρμογή my cosmote συνδέεται κανονικά όμως δεν έχει τις ρυθμίσεις που θέλω να αλλάξω αλλιώς θα το έκανα από την εφαρμογή.

Απλώς μια ερώτηση για να ξέρω αν είναι πρόβλημα με τον λογαριασμό μου ή τίποτα άλλο. Εσείς μπαίνετε κανονικά στο my cosmote από το site;

 

μπες με τα addon disable καποιο ισως ενοχλει! εχεις ublock origin?

Link to comment
Share on other sites

μπες με τα addon disable καποιο ισως ενοχλει! εχεις ublock origin?
Στο pc έχω adblock αλλά και από το κινητό που προσπαθώ ούτε από εκεί μπαίνει. Έκανα και νέο cosmote id χρησιμοποιώντας τον αριθμό του κινητού και όχι το email και πάλι τίποτα. Να κάνω μια επικοινωνία με την εξυπηρέτηση καλύτερα;
Link to comment
Share on other sites

Στο pc έχω adblock αλλά και από το κινητό που προσπαθώ ούτε από εκεί μπαίνει. Έκανα και νέο cosmote id χρησιμοποιώντας τον αριθμό του κινητού και όχι το email και πάλι τίποτα. Να κάνω μια επικοινωνία με την εξυπηρέτηση καλύτερα;

 

εγω θα δοκιμαζα με καποιο αλλο browser καθαρο χωρις κανενα addon

Link to comment
Share on other sites

Στο pc έχω adblock αλλά και από το κινητό που προσπαθώ ούτε από εκεί μπαίνει. Έκανα και νέο cosmote id χρησιμοποιώντας τον αριθμό του κινητού και όχι το email και πάλι τίποτα. Να κάνω μια επικοινωνία με την εξυπηρέτηση καλύτερα;

Από το κινητό στον chrome δοκίμασε.

Ρυθμίσεις - ρυθμίσεις ιστότοπου - cookies - αποδοχή cookie τρίτου μέρους

Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό στον chrome δοκίμασε.

 

Ρυθμίσεις - ρυθμίσεις ιστότοπου - cookies - αποδοχή cookie τρίτου μέρους

Αυτό ήταν! Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί πρέπει να δεχτούμε και τέτοια cookie για την πρόσβαση στο site.. έλεος δηλαδή.. δεν μπορούμε να αρνηθούμε τίποτα κατευθείαν μας τα κόβουν όλα.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απέκτησα ένα καινούργιο whatsup με διπλασιασμό τους 3 πρώτους μήνες. Το easy transfer λειτουργεί σε αυτά τα whatsup? Το έχει δοκιμάσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργεί για ποσά που προέρχονται από ανανέωση,οχι για τα μπόνους (διπλασιασμός κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απέκτησα ένα καινούργιο whatsup με διπλασιασμό τους 3 πρώτους μήνες. Το easy transfer λειτουργεί σε αυτά τα whatsup? Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Δεν θα λειτουργεί για τον πρώτο χρόνο από την ενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Αφου πληρώσεις και (ξεχωριστή) συνδρομή στο netflix φαντάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το netflix και μετά τον δωρεάν μήνα, πρεπει να αγορασεις πακετο. Αρα πού είναι το δωρεάν του unlimited της Κοσμοτε;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα λειτουργεί για τον πρώτο χρόνο από την ενεργοποιηση
Το έχεις δοκιμάσει. Εγώ το δικό μου το μετέτρεψα δυστυχώς σε frog και δε σκέφτηκα να το δοκιμάσω πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το netflix και μετά τον δωρεάν μήνα, πρεπει να αγορασεις πακετο. Αρα πού είναι το δωρεάν του unlimited της Κοσμοτε;
Δωρεάν απεριόριστο όγκο δεδομένων, όχι και την συνδρομή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...