Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο καθένας πετάει ότι θέλει χωρίς να αναφέρει πως και τι.

 

Ναι όπως πέταξα για την e-sim πριν ανακοινωθεί και ανα καιρούς και αλλά πράγματα.

 

Ήρθε ενημέρωση στο κατάστημα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως πέταξα για την e-sim πριν ανακοινωθεί και ανα καιρούς και αλλά πράγματα.

 

Ήρθε ενημέρωση στο κατάστημα

Θα ισχυει το 3μηνο, αφου θα ειναι ανανενωση 12ε και πανω, ή θα το κάνουν 2μηνο; Μεσω εφαρμογής παραμένει το 10ε ή θα αλλάξει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχω cosmoκαρτα και εχω βαλει το πακετο 350 λεπτα προς ολους και 50 sms,σε περιπτωση που μεταβω σε whats up τα χανω τα λεπτα και τα sms???
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά! Πάντως παίζει με την τύχη της η Κοσμοτε. Και οι φορητοτητες δεν κοστίζουν πια 30€...

 

Δεν θελει και πολυ να μεταφερω 2 3 νουμερα δικων μου σε αλλες εταιριες πχ frog με τι μιση τιμη καθε μηνα μιας και δεν χρειαζονται τοσα λεπτα. Εγω αν δεν ειχα το promo 4 θα ειχα φυγει απο καιρο εξαλλου 100-150 λεπτα max αν μιλησω καθε μηνα. Γενικα η cosmote παιζει βρωμικα παιχνιδια. Το 2009 που πηγα στρατο και το 2010 ειχε βγαλει με 3 ευρω 1000 λεπτα προς what up και sms απλα με ανανεωση και τα χρηματα στην καρτα. Μετα το εκανε 5 ευρω ανανεωση για 1500 αντιστοιχα και επειτα που ολοι ειχαν μεταβει σε whats up αρχισε το αρμεγμα και απο οτι βλεπω δεν εχει τελειωμο. Πολυ καλο σχεδιο της cosmote και κουτοπονηρο αλλα δεν προκειται να της βγει αν συνεχισει ετσι ο κοσμος ποτε δεν ειχε λεφτα για πεταμα απλα αργει να το καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει επαναληφθεί αλλά δεν το βρίσκω

Το πακέτο 5GB 5ευρω για 14 μέρες, μπορεί να ανανεωθεί έπειτα με κάποιο άλλο πακέτο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελει και πολυ να μεταφερω 2 3 νουμερα δικων μου σε αλλες εταιριες πχ frog με τι μιση τιμη καθε μηνα μιας και δεν χρειαζονται τοσα λεπτα. Εγω αν δεν ειχα το promo 4 θα ειχα φυγει απο καιρο εξαλλου 100-150 λεπτα max αν μιλησω καθε μηνα. Γενικα η cosmote παιζει βρωμικα παιχνιδια. Το 2009 που πηγα στρατο και το 2010 ειχε βγαλει με 3 ευρω 1000 λεπτα προς what up και sms απλα με ανανεωση και τα χρηματα στην καρτα. Μετα το εκανε 5 ευρω ανανεωση για 1500 αντιστοιχα και επειτα που ολοι ειχαν μεταβει σε whats up αρχισε το αρμεγμα και απο οτι βλεπω δεν εχει τελειωμο. Πολυ καλο σχεδιο της cosmote και κουτοπονηρο αλλα δεν προκειται να της βγει αν συνεχισει ετσι ο κοσμος ποτε δεν ειχε λεφτα για πεταμα απλα αργει να το καταλαβει.

Και η Frog της εταιρια της cosmote ειναι

Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.. Και frog να πας, πάλι 10 ελάχιστη χρέωση το μήνα και cosmote θα τα παίρνει. Η q που είναι ας πούμε το αντίπαλο δέος, έφτασε στο Θεό και αυτή με τις αυξήσεις που κάνει και ανακοινώνει κάθε τόσο..

Δεν θελει και πολυ να μεταφερω 2 3 νουμερα δικων μου σε αλλες εταιριες πχ frog με τι μιση τιμη καθε μηνα μιας και δεν χρειαζονται τοσα λεπτα. Εγω αν δεν ειχα το promo 4 θα ειχα φυγει απο καιρο εξαλλου 100-150 λεπτα max αν μιλησω καθε μηνα. Γενικα η cosmote παιζει βρωμικα παιχνιδια. Το 2009 που πηγα στρατο και το 2010 ειχε βγαλει με 3 ευρω 1000 λεπτα προς what up και sms απλα με ανανεωση και τα χρηματα στην καρτα. Μετα το εκανε 5 ευρω ανανεωση για 1500 αντιστοιχα και επειτα που ολοι ειχαν μεταβει σε whats up αρχισε το αρμεγμα και απο οτι βλεπω δεν εχει τελειωμο. Πολυ καλο σχεδιο της cosmote και κουτοπονηρο αλλα δεν προκειται να της βγει αν συνεχισει ετσι ο κοσμος ποτε δεν ειχε λεφτα για πεταμα απλα αργει να το καταλαβει.

Ολοι έτσι κάνουν όμως.. Αλλη εταιρεία πχ που ξεκίνησε το φοιτητικο/ειδική προσφορά απο 5€ και τώρα το έφτασε 8.5.. Που έβαζες 10€ και έπαιρνες εντελώς δωρεάν 300΄ προς όλους για πάντα :lol: και μετά το πήγαν έξτρα χρέωση 5€ το χρόνο και τώρα το έφτασαν 8€ το 6μηνο... Ολοι τους τα ιδια σ..α είναι

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ολοι έτσι κάνουν όμως.. Αλλη εταιρεία πχ που ξεκίνησε το φοιτητικο/ειδική προσφορά απο 5€ και τώρα το έφτασε 8.5.. Που έβαζες 10€ και έπαιρνες εντελώς δωρεάν 300΄ προς όλους για πάντα :lol: και μετά το πήγαν έξτρα χρέωση 5€ το χρόνο και τώρα το έφτασαν 8€ το 6μηνο... Ολοι τους τα ιδια σ..α είναι

 

Λες για τη wind. Τετοιο προγραμμα εχει ο παππους μου και οντως βαζαμε 10αρα και εδινε τσαμπα τα 300 λεπτα. Μετα εγινε 6 το 6μηνο τωρα 8 ευρω. Ξερεις τι εκανα? Μιας και δεν μιλαει πολλα βαζω 5αρα κανω log in win καθε βδομαδα και με 80 λεπτα το μηνα τη βγαζει μια χαρα. Δευτερη 5αρα το δευτερο μηνα ξανα το ιδιο. Και τον τριτο βαζω πακετο με 7.5 ευρω. 40 ευρω το χρονο δηλαδη με αυτον τον τροπο. Δεν ειναι αυτοι οι εξυπνοι εμεις ειμαστε. Και η cosmote με αυτα που κανει εχω βρει τροπο με τη μεταφορα υπολοιπου και ανανεωνω και αλλα νουμερα περνω και παρε μοιρασε με 20 λεπτα. Θα την πατησουν να μου το θυμηθειτε ο κοσμος θα αρχισει να σταματαει πολλα νουμερα και στο τελος θα τους γυρισει boomerang.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η Frog της εταιρια της cosmote ειναι

 

Ναι αλλα αρκετα πιο τιμια η whats up αν δεν καταναλωνεις ολα αυτα που δινει reload it παρε μοιρασε παρε δωσε καβατζα δεν συμφερει πια.

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην ξέρουν ότι η μεταφορά υπολοίπου είναι 5€ και δίνει παρε-μοιρασε και ανανεώνει για ένα 3μηνο το νούμερο?.. Θέμα χρόνου είναι μόλις δουν ότι τους παίρνει να κόψουν την 5ευρη μεταφορά και να το κάνουν 10.. Οι έξυπνοι δυστυχώς είναι αυτοί και οχι εμεις που νομίζουμε ότι τους δουλεύουμε. Ειδικά το τελευταίο 6μηνο κατάλαβα ότι σε κάποιους αξίζει να τους πάνε 20€ το μήνα την κάρτα για 700mb και να τους λένε και ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως πέταξα για την e-sim πριν ανακοινωθεί και ανα καιρούς και αλλά πράγματα.

 

Ήρθε ενημέρωση στο κατάστημα

 

Ξερουμε αν ειναι και για την on line ανανεωση?

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην ξέρουν ότι η μεταφορά υπολοίπου είναι 5€ και δίνει παρε-μοιρασε και ανανεώνει για ένα 3μηνο το νούμερο?.. Θέμα χρόνου είναι μόλις δουν ότι τους παίρνει να κόψουν την 5ευρη μεταφορά και να το κάνουν 10.. Οι έξυπνοι δυστυχώς είναι αυτοί και οχι εμεις που νομίζουμε ότι τους δουλεύουμε. Ειδικά το τελευταίο 6μηνο κατάλαβα ότι σε κάποιους αξίζει να τους πάνε 20€ το μήνα την κάρτα για 700mb και να τους λένε και ευχαριστώ..

 

Για την ωρα δεν το εχουν κανει. Αν το κανουν θα κοψω απο αλλου παντως δεν ειναι αυτοι οι εξυπνοι τουλαχιστον για μας που ειμαστε στο myphone. Για το 90% του κοσμου ειναι οντως πιο εξυπνοι εδω τους τρωνε λεφτα με 5ψηφια νουμερα και ουτε γατα ουτε ζημια. Οπως εχω να βαλω πακετο ιντερνετ κατι χρονια και παντα εχω 6 7gb δεδομενα με το παρε μοιρασε ετσι θα βρουμε απο αλλου κατι ωστε να μην μας κλεβουν τα χρηματα μεσα απο τα χερια. Πριν κατι μηνες αρκετοι κρατουσαν απο 2 3 νουμερα. Αυτα στην πλειοψηφια εχουν κοπει ολα.

 

Επειδη εχω και cosmote στο σπιτι και ote tv στην προηγουμενη ανανεωση του ote tv εδινα 17.50 το μηνα. Τωρα μου ελεγαν 22. Τους λεω το κοβω μου λενε μετα απο 2 3 τηλεφωνα θα στο αφησουμε 17.50 και θα εχεις καθε μηνα για 1 χρονο δωρο 120 λεπτα προς ολους σε ενα νουμερο. Οποτε γλιτωσα 12x7.5 ευρω που εβαζα πακετο σε αυτο το νουμερο και τη 10αρα που βαζω ανα 2 μηνες για να μην μπει φραγη την κανω μεταφορα σε αλλο νουμερο της οικογενειας. Για δεδομενα το παρε μοιρασε και το reload it φτανουν. Ξανα λεω οτι δεν ειναι αυτοι οι εξυπνοι αλλα εμεις οι καταναλωτες. Αρκει να το καταλαβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ήδη Wind ελάχιστη ανανέωση 12 ευρώ σε καταστήματα

 

Εδω βαζουν 10 και σου λενε 10.50 στα περιπτερα. Γενικα καντε τα παντα online θα εχετε και διπλασιο reload it και εχει κανονικα 10αρα χωρις ταριφες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Στο wuats up που κοιταξα τωρα εχει 10 12 15 20 30 Μηπως απλα προσθεσανε και την επιλογη 12 ευρω η την ειχε δεν θυμαμαι ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ισχυει το 3μηνο, αφου θα ειναι ανανενωση 12ε και πανω, ή θα το κάνουν 2μηνο; Μεσω εφαρμογής παραμένει το 10ε ή θα αλλάξει;

 

Για ανανεώσεις με ποσό μεγαλύτερο ή ίσο των 12€: η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου είναι 3 μήνες (90 ημέρες) από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας. Αν περάσουν οι 3 μήνες (90 ημέρες) χωρίς να κάνεις ανανέωση υπολοίπου, χάνεις τυχόν χρηματικό υπόλοιπο που έχει μείνει στον λογαριασμό σου. Στους 4 μήνες (120 ημέρες) χωρίς ανανέωση υπολοίπου θα πραγματοποιείται φραγή εισερχομένης και εξερχόμενης κίνησης (ΟΜΙΛΙΑ, SMS, INTERNET)

 

Για ανανεώσεις με ποσό μικρότερο των 12€: η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου είναι 2 μήνες (60 ημέρες) από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας. Αν περάσουν οι 2 μήνες (60 ημέρες) χωρίς να κάνεις ανανέωση υπολοίπου, χάνεις τυχόν χρηματικό υπόλοιπο που έχει μείνει στον λογαριασμό σου. Στους 3 μήνες (90 ημέρες) χωρίς ανανέωση υπολοίπου θα πραγματοποιείται φραγή εισερχομένης και εξερχόμενης κίνησης (ΟΜΙΛΙΑ, SMS, INTERNET)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι και να λέμε, θα φύγουμε θα κάνουμε... τι νομίζετε ότι ιδρώνει το αφτί τους?

Μονοπώλιο είναι, αν δεν μπουν ακόμα κανένα δύο παίχτες στην αγορά δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.

Γύρω γύρω όλοι θα κάνουμε σε αυτές τις 2-3 εταιρείες.

Οπότε μην αναμασάμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια

Χεστ@κανε!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι και να λέμε, θα φύγουμε θα κάνουμε... τι νομίζετε ότι ιδρώνει το αφτί τους?

Μονοπώλιο είναι, αν δεν μπουν ακόμα κανένα δύο παίχτες στην αγορά δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.

Γύρω γύρω όλοι θα κάνουμε σε αυτές τις 2-3 εταιρείες.

Οπότε μην αναμασάμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια

Χεστ@κανε!

 

Αν παιξει μεγαλη αποχη να δεις τι ωραια που θα φτιαξουν ολα. Απλα προσπαθουν να δουν τα ορια του κοσμου ποσο μπορει να τους αρμεξει χωρις να φερουν αντιρρηση. Κατι που γινεται και στα κινητα που καθε χρονο αυξανουν τιμες ωστε να δουν μεχρι ποσο κερδος μπορουν να φανε απο καθε κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αν παιξει μεγαλη αποχη να δεις τι ωραια που θα φτιαξουν ολα. Απλα προσπαθουν να δουν τα ορια του κοσμου ποσο μπορει να τους αρμεξει χωρις να φερουν αντιρρηση. Κατι που γινεται και στα κινητα που καθε χρονο αυξανουν τιμες ωστε να δουν μεχρι ποσο κερδος μπορουν να φανε απο καθε κινητο.
Τι εννοείς λέγοντας αποχή?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λέγοντας αποχή?

 

Μαζικη μεταφορα σε αλλο παροχο κλεισιμο ολα τα δευτερα και τριτα νουμερα. Κανονικα θελει κοψιμο αλλα ειναι δυσκολο για τους περισσοτερους.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για θυμίστε μου λίγο, τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουμε για να συνδεθούμε στην εφαρμογή what's up για άλλο νούμερο, διαφορετικό απ' αυτό που έχει η συσκευή. Το έχω εγκαταστήσει σε συσκευή που έχω SIM Vodafone, και θέλω να τη χρησιμοποιώ για τη SIM που έχω στο 4G WiFi hotspot μου. Προφανώς θέλω να συνδεθώ με κωδικούς κι όχι με SIM, όπως ακριβώς κάνω με την εφαρμογή my Cosmote.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μαζικη μεταφορα σε αλλο παροχο κλεισιμο ολα τα δευτερα και τριτα νουμερα. Κανονικα θελει κοψιμο αλλα ειναι δυσκολο για τους περισσοτερους.
Και μετά θα κάνει τα ίδια και ο άλλος πάροχος και μετά πάλι αλλαγή και πάει λέγοντας...

Αυτό ακριβώς λέω ότι είναι τρεις για να μην πω δυο και κάνουν ότι θέλουν

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για θυμίστε μου λίγο, τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουμε για να συνδεθούμε στην εφαρμογή what's up για άλλο νούμερο, διαφορετικό απ' αυτό που έχει η συσκευή. Το έχω εγκαταστήσει σε συσκευή που έχω SIM Vodafone, και θέλω να τη χρησιμοποιώ για τη SIM που έχω στο 4G WiFi hotspot μου. Προφανώς θέλω να συνδεθώ με κωδικούς κι όχι με SIM, όπως ακριβώς κάνω με την εφαρμογή my Cosmote.

 

Οταν τρεξεις την εφαρμογη για πρωτη φορα θα σου ζητησει να βαλεις νουμερο. Θα βαλεις οποιο νουμερο whats up θελεις και θα πατησεις συνεχεια και θα ερθει ο κωδικος σε εκεινο το νουμερο. Το βαζεις και κανεις τα παντα απο εκει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μετά θα κάνει τα ίδια και ο άλλος πάροχος και μετά πάλι αλλαγή και πάει λέγοντας...

Αυτό ακριβώς λέω ότι είναι τρεις για να μην πω δυο και κάνουν ότι θέλουν

 

Ετσι γινεται οντως αλλα οταν φυγεις απο τον εναν και πας στον αλλο αυτος ο ενας θα κανει καλυτερες προσφορες οταν δει οτι φευγει πολυς κοσμος. Επιστροφη σε αυτον μεχρι να κανει τα ιδια και ο αλλος. Ειδικα τωρα που η μεταφορα που ηταν 30 ευρω καταργηθηκε ειναι το μονο ευκολο. Μονο ετσι καταλαβαινουν αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...