Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστούμε minotavros:):)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου έβγαλε την πίστη να κάνω ανανέωση μέσω του what's up και μέσω cosmote.gr με κάρτα χρεωστική της Alpha Bank enter 10 ευρώ ήθελα να βάλω στον αδερφό μου που είναι φαντάρος και μου βγάλε την πίστη! τι πήρα την εξυπηρέτηση πελατών μου είπανε να γράφω συγκεκομενα το όνομα και να μην βάλω το αρχικό γράμμα ανάμεσα στο όνομα και στο επώνυμο. τίποτα όλο πόρτα έτρωγα. μίλησα και με την τράπεζα και μου είπανε ότι ήτανε μια δικλειδα ασφαλείας που δεν το επέτρεπε και το έφτιαξαν. ξανά προσπάθησα και τίποτα. καλά αυτή η visa και στην Πειραιώς που την είχα μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα και την άλλαξα σε master card μάλλον θα την αλλάξω και στην alpha bank! δεν γίνεται να τρώω τόση ταλαιπωρία ενώ δεν υπάρχει πρόβλημα ορίου και υπήρχαν χρήματα στον λογαριασμό! εσείς έχετε αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα?.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα με PayPal κάνω. Είναι ακριβώς δύο κλικ. Τεράστια ευκολία. Απορώ γιατί ακόμα ο κόσμος παιδευεται βάζοντας 12αδες ψηφίων και ονομάτων.

Και σήμερα έκανα ανανέωση σε ΑΚΡΙΒΩΣ 10 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα με PayPal κάνω. Είναι ακριβώς δύο κλικ. Τεράστια ευκολία. Απορώ γιατί ακόμα ο κόσμος παιδευεται βάζοντας 12αδες ψηφίων και ονομάτων.

Και σήμερα έκανα ανανέωση σε ΑΚΡΙΒΩΣ 10 δευτερόλεπτα.

Και με χρεωστική αν την αποθηκεύσεις, 10 δευτερόλεπτα Θα κάνεις να τα βάλεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα με PayPal κάνω. Είναι ακριβώς δύο κλικ. Τεράστια ευκολία. Απορώ γιατί ακόμα ο κόσμος παιδευεται βάζοντας 12αδες ψηφίων και ονομάτων.

Και σήμερα έκανα ανανέωση σε ΑΚΡΙΒΩΣ 10 δευτερόλεπτα.

 

Το ιδιο και ο πατερας μου που κανει τις ανανεωσεις.Το θεωρω ασφαλεστερο σε σχεση με κατοχυρωση στοιχειων πιστωτικης/χρεωστικης καρτας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και ο πατερας μου που κανει τις ανανεωσεις.Το θεωρω ασφαλεστερο σε σχεση με κατοχυρωση στοιχειων πιστωτικης/χρεωστικης καρτας.

 

Στο paypal όμως δίνεις αριθμό λογαριασμού τραπέζης. Στη χρεωστική έχεις ασφάλεια βάζοντας λίγα λεφτά και στη πιστωτική βάζεις όρια. Άσε που μπορείς να ενημερώνεται για υποπτα ασυνήθιστες κινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ο αριθμος λογαριασμου τραπεζης ειναι επιλογη για μεταφορα απο τα υπολοιπα του balance αν δεν κανω λαθος. Οι πληρωμες με καταχωρηση καρτας γινονται.Δεν απαιτειται λογαριασμος τραπεζης για αγορες στο paypal.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Ας μην παραπληροφορούμε. Αριθμό τραπέζης χρειάζεται να βάλεις μόνο αν θέλεις να δέχεσαι χρήματα και να τα χρησιμοποιείς στην συνέχεια εκτός PayPal. Την ίδια χρεωστική/πιστωτική/προπληρωμένη που βάζεις στα site την κάνεις μια φορά link με το PayPal και τέλος.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σχετικα με όλα τα παραπανω, και εγω με paypal κανω ανανεωση και παιρνω και δωρο κάθε φορα μερικα MB. Όμως δεν εχει ολος ο κοσμος paypal γιατι απλα ΔΕΝ κανει ολος ο κοσμος αγορες από ιντερνετ!!!

γιαυτο και πεδευονται με τον κλασικο τροπο.

Επισης το Paypal είναι ποιο αμεσο, ευκολο, γρηγορο, αξιοπιστο και ΔΕΝ δινουμε ΠΟΤΕ αριθμο τραπεζας! ποιος λεει τετοια πραγματα??? :blink::blink::blink::blink:

όταν γραφτεις μονο καρτα δινεις ΟΧΙ λογαριασμο!

Φυσικα είναι και ποιο ασφαλες από το να δινουμε παντου τα στοιχεια της καρτας μας...

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp

 

Τώρα με το Reload It, με κάθε online ανανέωση από 10€ μέσα από το http://www.whatsup.gr διαλέγεις εσύ ένα από τα ανανεωμένα ΔΩΡΑ για να σερφάρεις στο internet με το απίστευτα γρήγορο δίκτυο της COSMOTE ή να μιλάς με όλο το What’s Up.

 

Ανανέωσε online από 10€ και πάνω και διαλέξε ένα από τα ΔΩΡΑ:

• 1200 ΜB για 1 μήνα, ή

• 2GB για 1 εβδομάδα, ή

• 240 λεπτά προς What’s Up για 1 εβδομάδα

 

Eγω παιρνω συνεχεια 1200MB για 1 μηνα δωρο.....:D

Link to comment
Share on other sites

Όλα σχετικά ειναι

Πέρυσι σε απόπειρα ανανέωσης με PayPal στη Wind, χρεώθηκα 5 φορές €5 χωρίς να γίνει ανανέωση.

Ειχα φτύσει αίμα να βγάλω άκρη τότε μεταξύ MobileMedia, Wind και Εθνικής. Μου πήρε πάνω από δυο εβδομάδες.

Δεν είναι πάντα όλα τόσο αυτονόητα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και τι θα γίνει και με αυτά τα δώρα από βδομάδα..

Επίσης PayPal δεν μπορείς να κάνεις τις 2 ανανεώσεις των 5€ και να πάρεις/στείλεις τα δώρα MB.

Οπότε ότι τον βολεύει τον καθένα. Εγώ προσωπικά κάνω μια 5€ μέσω PayPal και μια 5€ μέσω κάρτας, δεν αποθηκεύω τίποτα πουθενά και παίρνω και τα δώρα του reload it.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε μια κάρτα μόνιμη με 50 100 ευρώ μέσα. Την έχετε αποθηκευμένη στο κινητό σας στην εφαρμογή και 10 δεύτερα κάνετε ανανέωση σιγά. Το PayPal δεν δίνει τα καλά που δίνει η κάρτα οπότε μακριά.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Όλα σχετικά ειναι

Πέρυσι σε απόπειρα ανανέωσης με PayPal στη Wind, χρεώθηκα 5 φορές €5 χωρίς να γίνει ανανέωση.

Ειχα φτύσει αίμα να βγάλω άκρη τότε μεταξύ MobileMedia, Wind και Εθνικής. Μου πήρε πάνω από δυο εβδομάδες.

Δεν είναι πάντα όλα τόσο αυτονόητα...

 

Χθες εβαλα στην Wind καρτα,στο F2G του πατερα μου με paypal.Κανενα θεμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε μια κάρτα μόνιμη με 50 100 ευρώ μέσα. Την έχετε αποθηκευμένη στο κινητό σας στην εφαρμογή και 10 δεύτερα κάνετε ανανέωση σιγά. Το PayPal δεν δίνει τα καλά που δίνει η κάρτα οπότε μακριά.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Αν κανεις τα παρε μοιρασε και δεν σε νοιαζει το οριο 1 ανανεωση την ημερα κανενα θεμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα στην Wind καρτα,στο F2G του πατερα μου με paypal.Κανενα θεμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν κανεις τα παρε μοιρασε και δεν σε νοιαζει το οριο 1 ανανεωση την ημερα κανενα θεμα.

Πως γίνεται να μην σε νοιάζει? Βάζεις 5αρα αν δεν σε αφήνει να βάλεις ακόμα μια 5αρα αυτόματα χάνεις το reload it. Προφανώς και δεν αξίζει κάρτα all the way μονο καλά έχει.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, δεν μπορείς να κάνεις 2 φορές ανανέωση των 5€ με PayPal;

 

Sent from my SM-G930F

Αρκετούς δεν τους αφήνει στο καπάκι ενώ με χρεωστική βάζεις και 100 κάρτες αν θέλεις. Εγώ έχω μια κάρτα με 200 ευρώ μόνο για ανανεώσεις. Την έχω αποθηκευμένη στην εφαρμογή και βάζω κάρτα όπου θέλω χωρίς να την κουβαλάω μαζί μου.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρακολουθήσει την κουβέντα για τα πάρτε μοίρασε, αλλά προσωπικά δεν με ενδιαφέρει μιας και έχω άπειρα πρακτικά mb λόγω φοιτητικού(και σε συνάρτηση με τη χρήση που κάνω), και δεν έχω άτομα με what's up για να είχε κάποιο λόγο να το κάνω αυτό.

Ωστόσο με PayPal με βολεύει, μιας και έχω συνδέσει την prepaid της cosmote και μαζεύω και mb να δώσω σε κανέναν αν χρειαστεί. Αλλά η ευκολία χρήσης δεν συγκρίνεται, κατά τη γνώμη μου. Ειδικά όταν το χρησιμοποιώ από το κινητό, έχοντας εγκαταστήσει την εφαρμογή του PayPal βλέπω πως μου την ανοίγει αυτόματα και ζητάει μόνο δακτυλικό αποτύπωμα. Ούτε καν να γράφω κωδικούς.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρακολουθήσει την κουβέντα για τα πάρτε μοίρασε, αλλά προσωπικά δεν με ενδιαφέρει μιας και έχω άπειρα πρακτικά mb λόγω φοιτητικού(και σε συνάρτηση με τη χρήση που κάνω), και δεν έχω άτομα με what's up για να είχε κάποιο λόγο να το κάνω αυτό.

Ωστόσο με PayPal με βολεύει, μιας και έχω συνδέσει την prepaid της cosmote και μαζεύω και mb να δώσω σε κανέναν αν χρειαστεί. Αλλά η ευκολία χρήσης δεν συγκρίνεται, κατά τη γνώμη μου. Ειδικά όταν το χρησιμοποιώ από το κινητό, έχοντας εγκαταστήσει την εφαρμογή του PayPal βλέπω πως μου την ανοίγει αυτόματα και ζητάει μόνο δακτυλικό αποτύπωμα. Ούτε καν να γράφω κωδικούς.

 

Sent from my SM-G930F

Σεβαστό εγώ όμως που δεν έχω φοιτητικό με το πάρε μοίρασε έχω παρει 60gb δωρεάν έχω βάλω πακέτο MB 2 χρόνια. Το ίδιο εύκολο είναι και με την κάρτα πάντως εφόσον είναι αποθηκευμένη σε 10 δεύτερα έχεις βάλει κάρτα όπου θέλεις. Αν δεν χρησιμοποιείς το πάρε μοίρασε αν θέλεις σου δίνω τον αριθμό μου να τα στείλεις μην πάνε χαμένα άδικα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα Whatsup & ένα frog. Επειδή το έχω χάσει λίγο τι κόλπα παίζουν με το 'πάρε δώσε', τις ανανεώσεις με τα 5€ και την μεταφορά υπολοίπου πακέτων, υπάρχουν μήπως κάπου μαζεμένα, παρακαλώ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα Whatsup & ένα frog. Επειδή το έχω χάσει λίγο τι κόλπα παίζουν με το 'πάρε δώσε', τις ανανεώσεις με τα 5€ και την μεταφορά υπολοίπου πακέτων, υπάρχουν μήπως κάπου μαζεμένα, παρακαλώ?

Τα έχουμε πει 200 φορές ρε συ. Βάζεις 5 κάνεις πάρε μοίρασε βάζεις 5 στο καπάκι πάλι το ίδιο έρχεται και 1200mb reload it. Πάντα με χρεωστική μέσω της εφαρμογής.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 1200 σε λίγες μερες θα είναι μόνο για 15 μέρες σωστά;

Ναι εκεί θα πάει η δουλειά. Το πάρε μοίρασε μην πειράξουν και ας κάνουν ότι άλλο θέλουν. Το 90% του κόσμου δεν το ξέρει οποιο what's up βρίσκω τα τσιμπαω δεν έχει ιδέα ο κόσμος για τις υπηρεσίες ούτε τους νοιαζουν τα MB προφανώς.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το paypal vs κάρτα, αφού πρέπει να χρησιμοποιήσεις την καρτα για να χρησιμοποιήσεις το paypal, γιατί να μην χρησιμοποιήσεις την καρτα απευθείας; Κάποιοι δεν έχουν χρόνο για παιχνίδια και να κάνουν 2πλασιο κόπο. Αυτό προς απάντηση κάποιων που με κατηγόρησαν ότι παραπληροφορώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι εκεί θα πάει η δουλειά. Το πάρε μοίρασε μην πειράξουν και ας κάνουν ότι άλλο θέλουν. Το 90% του κόσμου δεν το ξέρει οποιο what's up βρίσκω τα τσιμπαω δεν έχει ιδέα ο κόσμος για τις υπηρεσίες ούτε τους νοιαζουν τα MB προφανώς.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Πες σενάριο ότι παίρνω τα 1200 για 15 μέρες. Εάν την 14η ημέρα κάνω παρε-μοιρασε, τα 100 που θα μου δώσει θα παρατείνουν τα 1200 ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το paypal vs κάρτα, αφού πρέπει να χρησιμοποιήσεις την καρτα για να χρησιμοποιήσεις το paypal, γιατί να μην χρησιμοποιήσεις την καρτα απευθείας; Κάποιοι δεν έχουν χρόνο για παιχνίδια και να κάνουν 2πλασιο κόπο. Αυτό προς απάντηση κάποιων που με κατηγόρησαν ότι παραπληροφορώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες σενάριο ότι παίρνω τα 1200 για 15 μέρες. Εάν την 14η ημέρα κάνω παρε-μοιρασε, τα 100 που θα μου δώσει θα παρατείνουν τα 1200 ;

Όχι εκείνα μαζεύονται σε άλλο παραθυράκι είναι ξεχωριστά παρε μοίρασε ξεχωριστά το reloaid

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...