Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. εχω εναν αριθμος frog, αλλα γραφω εδω γιατι η πολίτικη και η λογικη ειναι η ιδια.

Αυτον τον αριθμο τον εχω για να το χρησιμοποιω κιριως στο χωριο οταν παω για να εχω μεσω αυτο ιντερνετ μιας και εκει η αλλη εταιρια που εχω, εχει ακομη GPRS και για να εχω στο ταμπλετ otetv go. εχω μεσα 4,46 €.

 

μου ηρθε ενα sms οπου λεει "εχεις 4,46 € που λυγουν σε 7 ημερες. ανανεωσε εντος 7 ημερων και το συνολικο σου υπολοιπο θα ισχυει για αλλες 90 ημερες"

 

εδω τι θελει να μας πει ?

θελει να βαλω χρηματα, ενεξαρτητα με το αν θα τα κανω χρηση μεσω καποιας υπηρεσιας πχ. sms, internet, τηλεφωνια

η θελει αυτα τα χρηματα να τα κανω χρηση ?

και αν ανεξαρτητα με το τι εννοει, αμα δεν κανω κατι τα χρηματα που εχει ηδη μεσα χανονται ?

 

Να ανανεώσεις βάζοντας κάποιο ποσό στη κάρτα σου γιατί θα τα χάσεις σε 7 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα. Προς αυτούς που έχουν πάρει το δώρο με τα 300' στο wu, η λήξη των λεπτών είναι ανάλογη της ώρας ενεργοποίησης ή λήγει όπως όλα τα λεπτά δηλαδή σε 3 ημέρες στις 12 το μεσημέρι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προς αυτούς που έχουν πάρει το δώρο με τα 300' στο wu, η λήξη των λεπτών είναι ανάλογη της ώρας ενεργοποίησης ή λήγει όπως όλα τα λεπτά δηλαδή σε 3 ημέρες στις 12 το μεσημέρι;

 

Δεν ξέρω αν έχει διαφορά, αλλά σε cosmokarta με ενεργοποίηση πρωί 27/01, λέει ότι λήγουν 31/01 13:00. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει διαφορά, αλλά σε cosmokarta με ενεργοποίηση πρωί 27/01, λέει ότι λήγουν 31/01 13:00. :confused:
Ευχαριστώ. Ένα περίεργο όμως.. 4 ημέρες βγαίνουν...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ότι να 'ναι...

Μόλις τώρα το ενεργοποίησα και λέει λήξη 1/2 ώρα 13:35...

 

Στα SMS υπολοίπου λέει 13:00, στο 1314 λέει 13:35, σε κάθε περίπτωση είναι 4 μέρες. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αποψε στις 19:40 την ενεργοποιησα αυτη των 300' προς ολους και ληγει 1/2 στις 12:00.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χτες τα ενεργοποίησα. 8c18fe6ea20a27c134a2499d6af426e4.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

απο 15 και πανω. Με λιγοτερα απο 15 παιρνεις 200 mb.
Ευχαριστώ πολυ.

Καλημέρα.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη βλακεία από το να λήγουν πακέτα στην μέση της ημέρας, δεν υπάρχει.

Στο CU το έλυσαν αυτό πριν χρόνια!

Τα πάντα λήγουν στις 12 τα μεσάνυχτα.

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση :

Έχετε παρατηρήσει εάν αργείς λίγο να ανανεώσεις τα χρήματα στέλνουν άλλες προσφορές ?

 

πχ. εγώ έχω 3 whatsup και πάντα τους βάζω 10άρα με τη λήξη του μήνα ,αυτή τη φορά επειδή είχανε μαζευτεί στη μια κάρτα ευρώ έβαλα μόνο χρόνο ομιλίας χωρίς να αγοράσω νέα κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι σήμερα στις 12 το βράδυ δεν είχαμε την δυνατότητα να ενεργοποιησουμε το δώρο με τα λεπτά προς όλους;; Γιατί δεν βλεπω πλέον την προσφορά πουθενά
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση :

Έχετε παρατηρήσει εάν αργείς λίγο να ανανεώσεις τα χρήματα στέλνουν άλλες προσφορές ?

 

πχ. εγώ έχω 3 whatsup και πάντα τους βάζω 10άρα με τη λήξη του μήνα ,αυτή τη φορά επειδή είχανε μαζευτεί στη μια κάρτα ευρώ έβαλα μόνο χρόνο ομιλίας χωρίς να αγοράσω νέα κάρτα..

 

Αυτοί το έχουν ρίξει στα δώρα,τέτοιου είδους προσφορές που εννοείς,κάνει πολλές η Wind/Q.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί το έχουν ρίξει στα δώρα,τέτοιου είδους προσφορές που εννοείς,κάνει πολλές η Wind/Q.

 

thanks ;)

θα περιμένω και θα δω χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι σήμερα στις 12 το βράδυ δεν είχαμε την δυνατότητα να ενεργοποιησουμε το δώρο με τα λεπτά προς όλους;; Γιατί δεν βλεπω πλέον την προσφορά πουθενά

 

Και όμως δοκίμασα πριν καμιά ώρα την προσφορά και την πήρε κανονικά σε whats up!Για δοκιμάστε μπας και...

 

Μέχρι χθες το βράδυ στις 12 ήταν να συμπληρώσω.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα λίγο περίεργο θέμα.

Ήρθε μήνυμα σε οικείο πρόσωπο πως του λήγει το τρίμηνο στις 31 του μηνός και θα του αφαιρεθούν τα λεφτά.

Έχει 6.5 ευρώ περίπου. Εάν στείλω τα 5 σε μένα και στο καπάκι βάλω άλλα 5 με χρεωστική, θα πάρω κωδικό reloadit;

Εννοείται πως θα ενεργοποιήσω απλά το promo4 και θα ξαναστείλω πίσω τα 5 για να ανανεωθεί η ημερομηνία στον άλλον.

Τι λέτε;

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Α) αν δεν εχεις βάλει 20 ευρω το τελευταίο τρίμηνο μεταφορά δεν γίνεται.

Β) αν δεχθεις μεταφορά δεν μπορεις να κάνεις μεταφορά αν δεν κάνεις πρώτα μια ανανέωση.

Με την μέθοδο αυτή reload it κωδικό δεν θα πάρεις .

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σ' ευχαριστώ.
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια 10άρα κάρτα και στο πεδίο του Reloadit έχει να διαλέξω από 3 διαφορετικούς κωδικούς. Γιατί τρεις και όχι έναν;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια 10άρα κάρτα και στο πεδίο του Reloadit έχει να διαλέξω από 3 διαφορετικούς κωδικούς. Γιατί τρεις και όχι έναν;

Τσίμπα τους τώρα που γυρνάει bug μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πηγαίνοντας σε Cosmote σταθερή τηλεφωνία πριν 3 μηνες μου είχαν κάνει δώρο και μια Cosmokarta με 120 λεπτά το μήνα δωρεαν προς όλους για ενα χρόνο. τους είχα ρωτήσει τότε αν έχω κάποια υποχρέωση για ανανέωση του χρόνου ομιλίας και κάθε ποσό χρονικό διάστημα, και μου απάντησαν πως Δεν έχω καμία τέτοια υποχρέωση και πως κάθε μήνα θα μπαίνουν τα 120 λεπτά ομιλίας προς όλους. Σήμερα βλέπω που έφτασε το τρίμηνο μου μηδενιστηκε το υπόλοιπο χρημάτων που είχα, λογικό με ότι ισχύει στην καρτοκινητή. Το ερώτημα είναι: θα μου βάλουν τα επόμενα 120 λεπτά μηνός χωρίς να κάνω ανανέωση σε 2 ημέρες που λήγουν τα προηγούμενα , ή θα πρέπει να ανανεώσω το υπόλοιπο για να συνεχίσει η συγκεκριμένη προσφορά; Με τα λεγόμενα τους τότε κανονικά θα πρέπει να συνεχίσει χωρίς ανανέωση, εσείς έχετε κάποια αντίστοιχη εμπειρία; πολλές φορές άλλα λένε και άλλα συμβαίνουν στο τέλος. Ευχαριστώ!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τσίμπα τους τώρα που γυρνάει bug μάλλον.

 

Ναι, όντως, πήρα ήδη δύο. Θα ρισκάρω για τον τρίτο σε λίγες μέρες γιατί θα με βολέψει να έχω 240 λεπτά σε What's up λίγο αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πηγαίνοντας σε Cosmote σταθερή τηλεφωνία πριν 3 μηνες μου είχαν κάνει δώρο και μια Cosmokarta με 120 λεπτά το μήνα δωρεαν προς όλους για ενα χρόνο. τους είχα ρωτήσει τότε αν έχω κάποια υποχρέωση για ανανέωση του χρόνου ομιλίας και κάθε ποσό χρονικό διάστημα, και μου απάντησαν πως Δεν έχω καμία τέτοια υποχρέωση και πως κάθε μήνα θα μπαίνουν τα 120 λεπτά ομιλίας προς όλους. Σήμερα βλέπω που έφτασε το τρίμηνο μου μηδενιστηκε το υπόλοιπο χρημάτων που είχα, λογικό με ότι ισχύει στην καρτοκινητή. Το ερώτημα είναι: θα μου βάλουν τα επόμενα 120 λεπτά μηνός χωρίς να κάνω ανανέωση σε 2 ημέρες που λήγουν τα προηγούμενα , ή θα πρέπει να ανανεώσω το υπόλοιπο για να συνεχίσει η συγκεκριμένη προσφορά; Με τα λεγόμενα τους τότε κανονικά θα πρέπει να συνεχίσει χωρίς ανανέωση, εσείς έχετε κάποια αντίστοιχη εμπειρία; πολλές φορές άλλα λένε και άλλα συμβαίνουν στο τέλος. Ευχαριστώ!

στους 4 μηνες μπαινει πλεον φραγη εξερχομενων οποτε σιγουρα θα θες ανανεωση. Δεν ξερω στους 3 μηνες αν μπαινει φραγη στις εξερχομενες,αν ισχυει,ακομα και αν σου δωσει τα 120' δεν θα μπορεις να τα χρησιμοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...