Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα πριν 2 μερες το νούμερο με την ειδική προσφορά με 10 ευρώ απο κοπέλα στην ομόνοια και ολα καλά..Το ενεργοποιω και εχει υπόλοιπο 9.10..Μου δίνει και 500 mb δώρο σαν ενεργοποίηση..Το κλείνω και το ανοιγω σήμερα για να ενεργοποιήσω την προσφορά..Με το που το ανοίγω βροχή μηνύματα απο ενα πενταψηφιο 54600 που μου έλεγε να κατεβασω κατι παιχνιδια..δεν προλάβαινα να δέχομαι..κοιτάζω το υπόλοιπο 2,90..Τηλεφωνώ στην κοσμοτε τους λεω τι παίζει μου λεει ειναι χρεωσιμα μηνύματα.Τους λέω εγω δεν εχω κάνει τίποτα..Το νούμερο ειναι καινούργιο..ουτε κλήση,ουτε ίντερνετ,ουτε μήνυμα..Δεν μπορεί να μου φάτε τα χρήματα έτσι..Μου λέει το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι να στείλεις STOP για να σταματήσεις να δεχεσαι να μην χρεωθείς άλλο..Τους ζητησα να επιστρέψουν τα χρήματα αλλα εννοείται μου ειπαν δεν γίνεται..Έτσι τωρα πρέπει να βαλω πάλι κάρτα για να ενεργοποιήσω πρόγραμμα..Ωραια η ειδική προσφορά αλλα τελικά εκρυβε και μια λαμογια απο πίσω..Αν και πιστεύω αλλα αυτό ειναι δική μου εκτίμηση οτι δεν φταίει η κοσμοτε αλλα η εταιρία που συνεργάζεται και προωθεί τα νούμερα..Έγραφε πάνω το πακετάκι για μια εταιρία στο Μεταξουργείο..Ισως αυτοί που μοιράζουν και ξέρουν το νούμερο να στέλνουν αυτα τα μηνύματα με χρέωση..Οπως και να έχει εγω την πάτησα..Όποιος δει μηνυμα απο πενταψηφιο αμεσως STOP στο 54600 τουλάχιστον για περίπτωση παρομοια με την δικια μου!!!

Είχα το ίδιο θέμα σε f2g 10€ έτσι έφυγαν σε 1 δευτερόλεπτο ήρθαν μαζεμένα 5-6 μηνύματα. Μίλησα με wind από fb και μου τα επέστρεψαν άμεσα!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις ανακάλυψα κάτι που πιστεύω θα σας αρέσει. Όπως ξέρουμε με το νέο reload it η 5αρα δεν δίνει reload it και η 10αρα δίνει κανονικά. Σε κινητό που δεν έχει internet βάζω 2 5αρες ώστε να πάρω 2 πάρε μοίρασε δηλαδή 600mb που θα χρησιμοποιηθούν. Έτσι λοιπόν έκατσα πριν 5 λεπτά και έβαλα μια 5αρα στέλνω το πάρε μοίρασε και βάζω στο καπάκι και ακόμα μια 5αρα. Μου έδωσε κανονικά reload it με 1200mb για 1 μηνα η 2gb για 1 βδομάδα ή 240 λεπτά προς what's up. Οπότε δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να βάζετε 10αρες κάρτες. Με 2 5αρες θα πάρετε και reload it 1200mb και 200mb και ακόμα 600mb για 6 φίλους σας ή μπορείτε και να τα στείλετε όλα μαζί σε έναν. Ωραία ανακάλυψη πιστεύω και κάποια στιγμή πρέπει να γίνουν sticky αυτά που γράφουμε και πρέπει να τα ξέρουν όλοι ώστε να τα αξιοποιούν και να επωφελούνται απο όπου μπορούνε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Κοιτα να δεις...εγω με τη προσφορα δηλαδη φτανω 1.200+500 απο το παρε data.Οσο για το παρε μοιρασε μπορω να τα στειλω ολα σε μενα ή οχι;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις...εγω με τη προσφορα δηλαδη φτανω 1.200+500 απο το παρε data.Οσο για το παρε μοιρασε μπορω να τα στειλω ολα σε μενα ή οχι;

Από το πάρε μοίρασε περνεις 200 εσύ με τις 2 5αρες και στέλνεις και 6 100αρια όπου αλλού θες σε φίλο συγγενή κτλ. Εφόσον δίνουν reload it σε 2 5αρες δεν αξίζει η 10αρα σε καμία περίπτωση.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Από το πάρε μοίρασε περνεις 200 εσύ με τις 2 5αρες και στέλνεις και 6 100αρια όπου αλλού θες σε φίλο συγγενή κτλ. Εφόσον δίνουν reload it σε 2 5αρες δεν αξίζει η 10αρα σε καμία περίπτωση.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Καλησπέρα φίλε,online ανανέωση έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα κάτι που πιστεύω θα σας αρέσει. Όπως ξέρουμε με το νέο reload it η 5αρα δεν δίνει reload it και η 10αρα δίνει κανονικά. Σε κινητό που δεν έχει internet βάζω 2 5αρες ώστε να πάρω 2 πάρε μοίρασε δηλαδή 600mb που θα χρησιμοποιηθούν. Έτσι λοιπόν έκατσα πριν 5 λεπτά και έβαλα μια 5αρα στέλνω το πάρε μοίρασε και βάζω στο καπάκι και ακόμα μια 5αρα. Μου έδωσε κανονικά reload it με 1200mb για 1 μηνα η 2gb για 1 βδομάδα ή 240 λεπτά προς what's up. Οπότε δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να βάζετε 10αρες κάρτες. Με 2 5αρες θα πάρετε και reload it 1200mb και 200mb και ακόμα 600mb για 6 φίλους σας ή μπορείτε και να τα στείλετε όλα μαζί σε έναν. Ωραία ανακάλυψη πιστεύω και κάποια στιγμή πρέπει να γίνουν sticky αυτά που γράφουμε και πρέπει να τα ξέρουν όλοι ώστε να τα αξιοποιούν και να επωφελούνται απο όπου μπορούνε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Όταν λες ότι βάζεις 5άρες εννοείς με online ανανέωση μέσω πιστωτικής / χρεωστικής / PayPal μέσα από το What's up application ???

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα κάτι που πιστεύω θα σας αρέσει. Όπως ξέρουμε με το νέο reload it η 5αρα δεν δίνει reload it και η 10αρα δίνει κανονικά. Σε κινητό που δεν έχει internet βάζω 2 5αρες ώστε να πάρω 2 πάρε μοίρασε δηλαδή 600mb που θα χρησιμοποιηθούν. Έτσι λοιπόν έκατσα πριν 5 λεπτά και έβαλα μια 5αρα στέλνω το πάρε μοίρασε και βάζω στο καπάκι και ακόμα μια 5αρα. Μου έδωσε κανονικά reload it με 1200mb για 1 μηνα η 2gb για 1 βδομάδα ή 240 λεπτά προς what's up. Οπότε δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να βάζετε 10αρες κάρτες. Με 2 5αρες θα πάρετε και reload it 1200mb και 200mb και ακόμα 600mb για 6 φίλους σας ή μπορείτε και να τα στείλετε όλα μαζί σε έναν. Ωραία ανακάλυψη πιστεύω και κάποια στιγμή πρέπει να γίνουν sticky αυτά που γράφουμε και πρέπει να τα ξέρουν όλοι ώστε να τα αξιοποιούν και να επωφελούνται απο όπου μπορούνε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Με 5αρα είσαι σίγουρος ότι δεν έχει reload it? Πριν ένα μήνα είχε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,online ανανέωση έκανες;

Με χρεωστικη κάρτα μέσω της εφαρμογής.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με 5αρα είσαι σίγουρος ότι δεν έχει reload it? Πριν ένα μήνα είχε

Το άλλαξαν δεν έχει αλλα με 2 5αρες μου έδωσε κανονικά 1200mb για 1 μηνα συν τα 2 πάρε μοίρασε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν λες ότι βάζεις 5άρες εννοείς με online ανανέωση μέσω πιστωτικής / χρεωστικής / PayPal μέσα από το What's up application ???

Ναι πάντα έτσι ανανεώνω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάνα τηλ από τα παιδιά που μοιράζουν το προνομιακό whatsup? δευτέρα θα είμαι Αθήνα οπότε ευκαιρία να τσιμπήσω ένα!! στείλτε μου σε p.m.
Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξαν δεν έχει αλλα με 2 5αρες μου έδωσε κανονικά 1200mb για 1 μηνα συν τα 2 πάρε μοίρασε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Με τι χρονική απόσταση τις έβαλες; Πρώτα τη μία και αμέσως στο καπάκι τη δεύτερη;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με τι χρονική απόσταση τις έβαλες; Πρώτα τη μία και αμέσως στο καπάκι τη δεύτερη;

Έβαλα την πρώτη έκανα το πάρε μοίρασε και στο καπάκι βάζω και τη δεύτερη. Πάω στο reload it και με είχε κωδικό σαν να έβαλα 10αρα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το θέμα είναι πότε ήρθε το reloadit; μετά την 2η; εκτος απο το app,έρχεται και μήνυμα με το κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το θέμα είναι πότε ήρθε το reloadit; μετά την 2η; εκτος απο το app,έρχεται και μήνυμα με το κωδικό.

Μετά την δεύτερη ήρθε και δεν ήρθε μήνυμα μόνο στην εφαρμογή ήρθε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενεργοποίησαν το volte για καρτοκινητα Cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Ήρθε μήνυμα "Η σύνδεσή σου λήγει αύριο. Για να την ενεργοποιήσεις ξανά για ακόμα 12 μήνες ανανέωσε το χρόνο ομιλίας μεσα σε 30 ημέρες"

...αλλά το είχα κλειστό και δεν το πρόλαβα. Μπορώ να κάνω ενεργοποίηση με μια απλη "κάρτα";

Υπ όψιν δε ξέρω τον τηλεφωνικό αριθμό αυτής της κάρτας (καθώς τον χρησιμοποιώ σπάνια).

Έστειλα στο 1219 να ζητήσω χρήματα από άλλον αριθμό αλλά γράφει "η αποστολή απέτυχε" ...

 

Υπάρχει τρόπος να το σώσω ή πάω για άλλο νούμερο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Ήρθε μήνυμα "Η σύνδεσή σου λήγει αύριο. Για να την ενεργοποιήσεις ξανά για ακόμα 12 μήνες ανανέωσε το χρόνο ομιλίας μεσα σε 30 ημέρες"

...αλλά το είχα κλειστό και δεν το πρόλαβα. Μπορώ να κάνω ενεργοποίηση με μια απλη "κάρτα";

Υπ όψιν δε ξέρω τον τηλεφωνικό αριθμό αυτής της κάρτας (καθώς τον χρησιμοποιώ σπάνια).

Έστειλα στο 1219 να ζητήσω χρήματα από άλλον αριθμό αλλά γράφει "η αποστολή απέτυχε" ...

 

Υπάρχει τρόπος να το σώσω ή πάω για άλλο νούμερο;

Ευχαριστώ.

 

Καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα κοσμοτε με τη σιμ, μηπως και σου βρουν λυση. Στη χειρότερη αγοράζεις νέο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

ισως βοηθησει το παρακατω,αν και μπορει να ειναι και ολιγον μεσω...Καπερναουμ: επειδη πολλοι δεν δινουμε σημασια σε λεπτομερειες οταν ταυτοποιουμε εναν αριθμο,συνηθως "αφηνουμε" τους υπαλληλους (ειδικα στην κοσμοτε συμβαινει πιο πολυ) να καταχωρουν τους αριθμους σε τηλεφωνικούς καταλόγους.

Βαζοντας λοιπον σε android την εφαρμογη "ελληνικο caller id" (τελευταια εκδοση φυσικα) μπορουμε με αναζητηση στοιχειων να βρουμε τον αριθμο.Με την προυποθεση φυσικα οτι εχει περαστει στους καταλογους. Συνηθως αν δεν πουμε τιποτα,η κοσμοτε τους περναει στον καταλογο αποσο εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ανανέωση κανονικά με 10 ευρώ από περίπτερο.

Αλλιώς πρέπει να βρεις το νούμερο για να κάνεις μόνο 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ανανέωση κανονικά με 10 ευρώ από περίπτερο.

Αλλιώς πρέπει να βρεις το νούμερο για να κάνεις μόνο 5 ευρώ.

 

Οι περιπτεραδες στα Ιωαννινα χρεωνουν και ενα πενηνταλεπτο επιπλεον σε κοσμοτε και βοντα ανανεωσεις. Ειχε τυχει να μην εχω την χρεωστικη μαζι μου , αλλα με αναγκασαν να παω σπιτι και να κανω την δουλεια μου. Σιγα μην τους εδινα. Εντωμεταξυ ηταν κυριακη ή απογευμα τεταρτης.

Πραγματικα κινγκ , στικερ πρεπει να γινει το συμπερασμα σου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι περιπτεραδες στα Ιωαννινα χρεωνουν και ενα πενηνταλεπτο επιπλεον σε κοσμοτε και βοντα ανανεωσεις. Ειχε τυχει να μην εχω την χρεωστικη μαζι μου , αλλα με αναγκασαν να παω σπιτι και να κανω την δουλεια μου. Σιγα μην τους εδινα. Εντωμεταξυ ηταν κυριακη ή απογευμα τεταρτης.

Πραγματικα κινγκ , στικερ πρεπει να γινει το συμπερασμα σου.

Δεν χρειάζεται αγορές από περίπτερα. Μόνο με χρεωστικη να βάζετε κάρτα κερδίζετε αρκετά πράγματα. Sticky έπρεπε να γίνει και το άλλο με το πάρε μοίρασε που είχα γράψει ένα κατεβατό αλλά χάθηκε και αυτό στις σελίδες και βλέπεις άτομα να μην έχουν ιδέα για το πάρε μοίρασε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται αγορές από περίπτερα. Μόνο με χρεωστικη να βάζετε κάρτα κερδίζετε αρκετά πράγματα. Sticky έπρεπε να γίνει και το άλλο με το πάρε μοίρασε που είχα γράψει ένα κατεβατό αλλά χάθηκε και αυτό στις σελίδες και βλέπεις άτομα να μην έχουν ιδέα για το πάρε μοίρασε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Τώρα αυτό που λες με το πάρε-μοίρασε, μπορώ να βάλω το ίδιο νούμερο και στα τρία 100άρια; Σ' αφήνει η εφαρμογή;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις εταιρίες κινητής θα εχουν καταγκρεμιστεί τα έσοδα, για να έκοψαν την προμήθεια στα περίπτερα/ψιλικατζίδικα. Προσπαθούν να κόψουν από παντού, νομίζοντας ότι θα καταφέρουν να επιστρέψουν στα έσοδα εποχής αστακομακαρονάδων, που ο Ελληνας, μη ξέροντας πως να διαχειριστεί τον εύκολο πλούτο, πετούσε λεφτά απο δω κ απο κει. Ολα στο τέλος θα γίνονται ονλάιν. Ουτε τα franchises πια συμφερουν.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό που λες με το πάρε-μοίρασε, μπορώ να βάλω το ίδιο νούμερο και στα τρία 100άρια; Σ' αφήνει η εφαρμογή;

Εννοείται εγώ αυτό κάνω και έχω 5gb τρώω κιόλας καθημερινά και έχω να βάλω πακέτο 6 μήνες. Μόνο για ομιλία βάζω. Χθες έβαλα 2 5αρες στον πατέρα. 6 100αρια δηλαδή 600mb που προστέθηκαν με τα άλλα ππυ είχα και ανανεώθηκαν όλα για 1 μηνα. Κάθε μήνα ανανεώνονται όλα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Sticky έπρεπε να γίνει και το άλλο με το πάρε μοίρασε που είχα γράψει ένα κατεβατό αλλά χάθηκε και αυτό στις σελίδες και βλέπεις άτομα να μην έχουν ιδέα για το πάρε μοίρασε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Μια φορα δεν ειχα χρεωστικη μαζι μου και βλεπεις πως πηγε να γινει η χαζομαρα. Οι mods πρεπει να αρχισουν να κανουν stickers καθε χρησιμο ποστ. Αυτο προτεινω και γω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα δεν ειχα χρεωστικη μαζι μου και βλεπεις πως πηγε να γινει η χαζομαρα. Οι mods πρεπει να αρχισουν να κανουν stickers καθε χρησιμο ποστ. Αυτο προτεινω και γω.

Να μαζέψουμε όλα τα χρήσιμα σε ένα ποστ να γίνει sticky και lock σε νέο θέμα. Είναι κρίμα να μην ξέρει ο κόσμος πως να επωφεληθει στο έπακρο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς, αν ενεργοποιήσω το ίδιο πακέτο (ομιλίας) πριν τη λήξη του, αν θα μεταφερθούν τα λεπτά; Δεν το δοκίμασα ποτέ. Μόνο στο CU μου, που ήξερα ότι θα μεταφερθούν με τα καινούρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα αυτό που λες με το πάρε-μοίρασε, μπορώ να βάλω το ίδιο νούμερο και στα τρία 100άρια; Σ' αφήνει η εφαρμογή;

 

Ναι φίλε γίνεται κανονικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...