Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε τελικά και σε μένα με κούριερ το πακετακι με την προσφορά 1500' προς όλους και 1,5 GB με τα 8,50 ευρώ.Ρωτησα σε κατάστημα Γερμανός και μου είπαν να πάω με την ταυτότητα να το ενεργοποιήσω χωρίς κόστος.Υπενθυμιζω ότι μου είχαν τηλεφωνήσει από 13888 ως προωθητική ενέργεια αφού είμαι εδώ και ένα χρόνο Q.

Πρόσεξε καλά τι θα γράψω, έδωσες στοιχεία αυτού που σε πήρε ή τίποτα κωδικούς; ζήτησαν στον γερμανό κάποια στοιχεία για την ύπαρξη της συνομιλίας;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Χτυπάνε παντού την ειδική προσφορά άλλης εταιρίας στο What's up ακομα και στην επαρχία..Βρηκα κοπέλα που μοιράζει δωρεαν πακέτα Frog,Cosmoκαρτα και What's up (1500' και 1,5GB).Συγκεκριμένα μου είπε 1€ συμβολικά για τον καθε αριθμό!
Link to comment
Share on other sites

Άρα αν σου κάτσει τέτοια προσφορά δεν αξίζει να κάνεις τη διαδικασία για φοιτητικό αν κατάλαβα καλά ε?

Δίνει κάτι παραπάνω το φοιτητικό?

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν και στην επαρχία κοπέλες τέτοια με 1500΄ προς ολα τα δίκτυα, στα κτελ στο Λουτράκι απο την αρχή του μήνα και είδα τώρα και στην Κόρινθο. Το ερώτημα που τους έκανα είναι αν μπορούσα στο what’s up που έχω ηδη να λαμβάνω 1500΄ και δυστυχώς η απάντηση ήταν οχι. Όποιον δεν το νοιάζει όπως εμένα υποχρεωτικά θα πάει για νεο αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε καλά τι θα γράψω, έδωσες στοιχεία αυτού που σε πήρε ή τίποτα κωδικούς; ζήτησαν στον γερμανό κάποια στοιχεία για την ύπαρξη της συνομιλίας;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι θα πει " πρόσεξε καλά τι θα γράψω"; (εννοώ ως προς το ύφος)

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος χαριτολογώντας εννοεί ότι για κάποιους συνδρομητές είναι δώρο-άδωρο η συγκεκριμένη καλοκαιρινή προσφορά των 10GB.

 

Ναι βρε πλάκα κάνω, το κατάλαβα ότι δεν πάει για λουκέτο :p

 

Λοιπόν πήγα Γερμανό που είχα δίπλα μου και έκανα τη διαδικασία. Δεν μου ζήτησαν 10€ όπως μου είχαν πει στο τηλέφωνο

 

Τελικά τι γίνεται μ' αυτό το δεκάρικο; αλλού το ζητάνε κι αλλού όχι;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα πριν μια ώρα και δέκα λεπτά.

 

MHN ΞEXNAΣ! ΣE KAΘE ANANEΩΣH AΠO 10€ EXEIΣ ΔΩPO 1GB INTERNET ΓIA 1 MHNA. EΠIΠΛEON MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA: 600' ΠPOΣ WHAT'S UP & 200' ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΓIA 1 MHNA MONO ME 4€. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE promo4 ΣTO 1330.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χτυπάνε παντού την ειδική προσφορά άλλης εταιρίας στο What's up ακομα και στην επαρχία..Βρηκα κοπέλα που μοιράζει δωρεαν πακέτα Frog,Cosmoκαρτα και What's up (1500' και 1,5GB).Συγκεκριμένα μου είπε 1€ συμβολικά για τον καθε αριθμό!
Σου είπαν ότι ήταν η προσφορά με τα 1500? Γιατί και εγώ βρήκα επαρχία με 1 ευρώ που λες αλλά ήταν άσχετα Πακέτα από αυτό. Και τις ρώτησα για τα 1500 και δεν είχαν ιδέα. Μου έλεγαν ότι είναι το φοιτητικό και όταν τους είπα όχι, μου είπαν ότι μιλάω για την ειδική προσφορά της Wind.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

321cd68bd91d90b3b21be8c312a39978.jpg

 

Ασχετο. Ειπα να συειλω μετα απο καιρο το μηνυμα ενεργοποιησης τυχαια, και ενεργοποιηθηκε

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi calling τι είναι;

 

Edit : διάβασα λίγο τι είναι. Αλλά δεν κατάλαβα και πολλά.

 

Έχει κάποια έξτρα χρέωση όλο αυτό;

 

Στο σπίτι μου σχεδόν όλη τη μέρα ειμαι χωρίς σήμα κινητής. Αν το ενεργοποιήσω αυτό θα βοηθήσει κάπου στο να δέχομαι sms και κλήσεις με την βοήθεια του WiFi του σπιτιού;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το WiFi calling τι είναι;

 

Edit : διάβασα λίγο τι είναι. Αλλά δεν κατάλαβα και πολλά.

 

Έχει κάποια έξτρα χρέωση όλο αυτό;

 

Στο σπίτι μου σχεδόν όλη τη μέρα ειμαι χωρίς σήμα κινητής. Αν το ενεργοποιήσω αυτό θα βοηθήσει κάπου στο να δέχομαι sms και κλήσεις με την βοήθεια του WiFi του σπιτιού;

 

 

 

Χωρις χρεωση ειναι, αλλα θα πρεπει να εχεις κινητο που το υποστηριζει.

Ουσιαστικα μεσω του wifi θα εχεις και τηλεφωνο και sms, οποτε ναι θα σε βοηθησει

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Χωρις χρεωση ειναι, αλλα θα πρεπει να εχεις κινητο που το υποστηριζει.

Ουσιαστικα μεσω του wifi θα εχεις και τηλεφωνο και sms, οποτε ναι θα σε βοηθησει

Όντως θα βοηθήσει! Αλλά βλέπω ότι είναι μόνο για Samsung Galaxy s7 και s7 edge δυστυχώς....

 

Αλλά πείτε μου που στέλνω μήνυμα έτσι για δοκιμή. Θα με σώσει αυτό όταν επεκταθεί και σε άλλες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος το νέο reload it ; Αν βάλεις 600+600 MB για ένα μήνα και ανανεώσεις με αγορά πακέτου MB, μαζεύονται όλα μαζί ;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όντως θα βοηθήσει! Αλλά βλέπω ότι είναι μόνο για Samsung Galaxy s7 και s7 edge δυστυχώς....

 

Αλλά πείτε μου που στέλνω μήνυμα έτσι για δοκιμή. Θα με σώσει αυτό όταν επεκταθεί και σε άλλες συσκευές

 

 

 

Και για iPhone ειναι, απο την 10.3.2 αν δεν κανω λαθος και πανω. Απο 5s και μετα.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Και για iPhone ειναι, απο την 10.3.2 αν δεν κανω λαθος και πανω. Απο 5s και μετα.

Έχω Samsung Galaxy A5 2016.

Στο site της Cosmote λέει μονο για s7. Έχουν μπει κ άλλες συσκευές αλλά δεν έχουν ανανεώσει στο site τότε.

Αν ξέρει κάποιος για το sms ενεργοποίησης ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Και σορυ ξεχασα,

 

Wificall στο 1333

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζω τα γράμματα βρε παιδιά, λίγο πιο μεγάλες εικόνες αν γίνεται :p

Αυτή η φάση δεν λειτουργεί ουσιαστικά όπως και το viber, skype κλπ; Γιατί θέλουν συγκεκριμένες συσκευές; (και όχι απλά ας πούμε από μια συγκεκριμένη έκδοση λογισμικού και πάνω)

Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζω τα γράμματα βρε παιδιά, λίγο πιο μεγάλες εικόνες αν γίνεται :p

Αυτή η φάση δεν λειτουργεί ουσιαστικά όπως και το viber, skype κλπ; Γιατί θέλουν συγκεκριμένες συσκευές; (και όχι απλά ας πούμε από μια συγκεκριμένη έκδοση λογισμικού και πάνω)

Για να σε αναγκάσουν αν θες να έχεις την υπηρεσία, να το κάνεις σύνδεση η να αγοράσεις άλλη νεότερη συσκευή που το υποστηρίζει.... Κανονικά θα έπρεπε να μπορούν όλοι να το κάνουν αυτό!

 

Είναι κάτι σαν τύπου voip. Για ομιλία και sms. Δηλαδή ακόμα και αν είσαι με μόνο κλήσεις sos, θα μπορείς ανοίγοντας το WiFi η τα δεδομένα, να στέλνεις κανονικά sms και να παίρνεις /λαμβάνεις κλήσεις σαν να έχεις φουλ σήμα. Άσχετα που θα είσαι με μόνο κλήσεις σοσ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχω και εγώ συμβόλαιο Cosmote και θέλω να το γυρίσω σε κάρτα. Από ότι έχω διαβάσει εδώ η τάση είναι προς what's up. Εγώ μιλάω περίπου 150’ και τρώω περίπου 700ΜΒ το μήνα. Μπορώ να βασιστώ στο Reload IT ότι θα έχει την πρόσφορά για τα 1,2GB το μήνα? Παίζει να καταργήσουν τα λεπτά προς όλους γιατί κανένας άλλος στην οικογένεια δεν έχει what's up (αν και θα προσπαθήσω να πάω και τη γυναίκα μου προς τα εκεί). Τα ΜΒ μεταφέρονται εάν κάνεις ανανέωση πριν τη λήξη του? Και τέλος μπορώ να χρησιμοποιήσω το app και μέσω αυτού με κάρτα/paypall μπορώ να ανανεώνω ή θα πρέπει να πάω σε κατάστημα?

 

Ναι,μεσα απο το app

Combo Call them All με 7€ εχεις 400' σε Whats Up+300' προς ολους.

1,2GB απο το Reload It αν κανεις ανανεωση ονλαιν/καταστημα.

200MB απο το παρε μοιρασε για ενα μηνα αν ανταλλαζετε με τη γυναικα σου.Επισης μπορεις να ανταλλαξεις τα λεπτα σου με mb/sms απο το παρε δωσε.Με το παρε καβατζα 500Mb ή κλησεις προς whats up για μια ωρα.Μεχρι 2 φορες το μηνα η ενεργοποιηση του.

Συνολο με 10€ ανανεωση το μηνα εχεις: 700' (400 σε WU και 300' προς ολους) και 1.400MB.Χωρια οτι αν εχεις φιλους με Whats Up,μπορειτε να δινετε μεταξυ σας mb.Ανανεωση μπορεις με καρτα και paypal,δεν χρειαζεται να ψαχνεις καταστημα.Οσο για τα ψιλα που μενουν στη καρτα,μπορεις να παρεις προσφορες Deals 4 You.Εχει 1+1 στα everest,Goody's,Shell,Village Cinemas και αλλα.Και αν μια μερα ή ενα ΣΚ δεν εχεις wifi αλλα μονο δεδομενα εχει 1GB με 1€ και 3GB με 2€ αντιστοιχα.Επισης αν εχεις s7/s7 edge ή iPhone 5s/5c και πανω εχεις και δυνατοτητα κλησης μεσω wifi.Οταν δεν εχεις σημα κινητης αλλα εισαι σε wifi,μπορεις να δεχεσαι κλησεις και sms κανονικα.Για τη χρηση σου το Whats Up βολευει και επειδη πολλοι γυρνανε απο συμβολαιο πλεον,μετανιωνουν που δεν το εκαναν νωριτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...