Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα μπερδεύτηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα είναι το ποια μέρα θα βάλω πακέτο ή ότι δε γίνεται γενικά να μεταφέρω ΜΒ για να τα έχω κάβα?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπερδεύτηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα είναι το ποια μέρα θα βάλω πακέτο ή ότι δε γίνεται γενικά να μεταφέρω ΜΒ για να τα έχω κάβα?

 

Αν έχεις μπόλικα μαζεμένα MB/GB που θέλεις να τα κρατήσεις, απλά δε μπορείς να βάλεις και τα 10GB. Και να τα βάλεις δε θα προλάβεις να καταναλώσεις σχεδόν τίποτα. Πάω στοίχημα ότι πολύς κόσμος ήδη έπεσε στην παγίδα κι έδωσε τσάμπα το 8ευρω. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τι του λες του ανθρώπου ρε φίλε... Αν βάλει πακέτο την 33η μέρα, ΠΑΠΑΛΑ τα μαζεμένα. Αν δεν ανανεώσεις πάνω στο μήνα, χάνεις όλα όσα μάζευες.
Εγώ απαντούσα σε άλλο ποστ αρχικά. Πιάσε από την αρχή την συζήτηση
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακομα αγοράσει κάρτα what's up, σκεφτομαι να αγοράσω και γι'αυτο ρωτάω τι ειναι το πιο συμφέρων να κάνω.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακομα αγοράσει κάρτα what's up, σκεφτομαι να αγοράσω και γι'αυτο ρωτάω τι ειναι το πιο συμφέρων να κάνω.

 

Τι χρηση σκοπευεις να κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακομα αγοράσει κάρτα what's up, σκεφτομαι να αγοράσω και γι'αυτο ρωτάω τι ειναι το πιο συμφέρων να κάνω.

Το πιο Συμφέρον σήμερα νομίζω είναι να περάσεις από ομόνοια να πάρεις την νέα προνομιακή πρόσφορα what's up με 1500 και 1.5gb

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Τι χρηση σκοπευεις να κανεις?

 

Mόνο για δεδομένα

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πιο Συμφέρον σήμερα νομίζω είναι να περάσεις από ομοβροντία να πάρεις την νέα προνομιακή πρόσφορα what's up με 1500 και 1.5gb

Μπορεις να πεις πως γινεται? Τι ενοεις ομοβροντία?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Mόνο για δεδομένα

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις να πεις πως γινεται? Τι ενοεις ομοβροντία?

Ομόνοια εννοεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακομα αγοράσει κάρτα what's up, σκεφτομαι να αγοράσω και γι'αυτο ρωτάω τι ειναι το πιο συμφέρων να κάνω.

 

Εφόσον είσαι υποψήφιος συνδρομητής Cosmote, σαφώς θα πας σε what's up και θα ψαχτείς για την προσφορά που λέει το παλικάρι πιο πάνω: 1500 λεπτά προς όλους και 1.5 GB με 8.5€. Απ' ό,τι έχει φανεί μέχρι τώρα είναι για νέους συνδρομητές που προέρχονται από άλλες εταιρείες. Ψάξου σε ένα Γερμανό ή μια Cosmote να δεις αν την έχουνε. Να τους πεις οπωσδήποτε ότι είσαι σε άλλη εταιρεία και θες να πας σε what's up. Μόνο προσοχή μη σε ψήσουν για συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο. ;)

 

Τη συγκεκριμένη προσφορά τη δίνουν και άτομα της Cosmote που είναι στημένα σε συγκεκριμένα σημεία στην Αθήνα, ήδη ειπώθηκε για Ομόνοια και Σύνταγμα.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ομόνοια εννοεί

Δε μένω Αθήνα

Εφόσον είσαι υποψήφιος συνδρομητής Cosmote, σαφώς θα πας σε what's up και θα ψαχτείς για την προσφορά που λέει το παλικάρι πιο πάνω: 1500 λεπτά προς όλους και 1.5 GB με 8.5€. Απ' ό,τι έχει φανεί μέχρι τώρα είναι για νέους συνδρομητές που προέρχονται από άλλες εταιρείες. Ψάξου σε ένα Γερμανό ή μια Cosmote να δεις αν την έχουνε. Να τους πεις οπωσδήποτε ότι είσαι σε άλλη εταιρεία και θες να πας σε what's up. Μόνο προσοχή μη σε ψήσουν για συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο. ;)

 

Ευχαριστώ φίλε μου θα το ψάξω!

Δε μένω Αθ'ηνα οπότε ακυρο ε?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δε μένω Αθήνα

Ευχαριστώ φίλε μου θα το ψάξω!

Δε μένω Αθ'ηνα οπότε ακυρο ε?

 

Ούτε εγώ μένω Αθήνα, απ' ό,τι λένε τα παιδιά εδώ μέσα ξέρω. Ψάξου σε Cosmote ή Γερμανό τότε. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσα αλλά με πρόλαβαν ήδη. Αν έχεις κάποιον συγγενή στην Αθήνα που θα μπορούσε να στο πάρει πιστεύω είναι πολύ καλή ευκαιρία
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μένω Αθήνα, απ' ό,τι λένε τα παιδιά εδώ μέσα ξέρω. Ψάξου σε Cosmote ή Γερμανό τότε. ;)

 

Το διόρθωσα αλλά με πρόλαβαν ήδη. Αν έχεις κάποιον συγγενή στην Αθήνα που θα μπορούσε να στο πάρει πιστεύω είναι πολύ καλή ευκαιρία

 

Ευχαριστώ! Θα το ψάξω σε καταστημα cosmote ή Γερμανος

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσα αλλά με πρόλαβαν ήδη. Αν έχεις κάποιον συγγενή στην Αθήνα που θα μπορούσε να στο πάρει πιστεύω είναι πολύ καλή ευκαιρία

 

Απλά δε θα είναι στο όνομά του, θα είναι στο όνομα του συγγενή/φίλου του. Ως γνωστό τα καρτοκινητά θέλουν ταυτοποίηση, δηλαδή αντιστοίχιση αριθμού τηλεφώνου σε αριθμό ταυτότητας.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ περίεργος αν όντως έβγαλαν τέτοιο πακέτο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ περίεργος αν όντως έβγαλαν τέτοιο πακέτο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς "αν"? Έχουν ανέβει τα πακέτα σε φωτογραφίες ως έχουν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θέλει μόνο ίντερνετ, γιατί να μην πάει φρογκ;

 

Κι αυτό σωστό. Παίζουν ακόμα τα 4 GB με 4.4€ ;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχω και εγώ συμβόλαιο Cosmote και θέλω να το γυρίσω σε κάρτα. Από ότι έχω διαβάσει εδώ η τάση είναι προς what's up. Εγώ μιλάω περίπου 150’ και τρώω περίπου 700ΜΒ το μήνα. Μπορώ να βασιστώ στο Reload IT ότι θα έχει την πρόσφορά για τα 1,2GB το μήνα? Παίζει να καταργήσουν τα λεπτά προς όλους γιατί κανένας άλλος στην οικογένεια δεν έχει what's up (αν και θα προσπαθήσω να πάω και τη γυναίκα μου προς τα εκεί). Τα ΜΒ μεταφέρονται εάν κάνεις ανανέωση πριν τη λήξη του? Και τέλος μπορώ να χρησιμοποιήσω το app και μέσω αυτού με κάρτα/paypall μπορώ να ανανεώνω ή θα πρέπει να πάω σε κατάστημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά το καινούριο πακέτο whatsup με τα 1500 λεπτά κ το 1,5 γιγα, αν έχει ρωτήσει κάποιος σε κατάστημα κ το βρήκε ας μας το πει για να ψάξουμε κ μεις από την επαρχία.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος τι μήνυμα στέλνω sτο προνομιακό whatsup για να ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 1500 ομιλία και 1,5gb ?

Ζ9 στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχω και εγώ συμβόλαιο Cosmote και θέλω να το γυρίσω σε κάρτα. Από ότι έχω διαβάσει εδώ η τάση είναι προς what's up. Εγώ μιλάω περίπου 150’ και τρώω περίπου 700ΜΒ το μήνα. Μπορώ να βασιστώ στο Reload IT ότι θα έχει την πρόσφορά για τα 1,2GB το μήνα? Παίζει να καταργήσουν τα λεπτά προς όλους γιατί κανένας άλλος στην οικογένεια δεν έχει what's up (αν και θα προσπαθήσω να πάω και τη γυναίκα μου προς τα εκεί). Τα ΜΒ μεταφέρονται εάν κάνεις ανανέωση πριν τη λήξη του? Και τέλος μπορώ να χρησιμοποιήσω το app και μέσω αυτού με κάρτα/paypall μπορώ να ανανεώνω ή θα πρέπει να πάω σε κατάστημα?
Για αυτά μου ζητάς με 10€ το μήνα είσαι καλυμμένος. Μεταφέρονται κανονικά τα mb αν ενεργοποιήσεις οποιοδήποτε πακέτο με mb πριν λήξουν αυτά που ήδη έχεις. Ανανεώνεις κανονικά μέσο του whatsup app είτε με πιστωτική, χρεωστική, PayPal.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς το καινούργιο πακέτο με τα 1500 από Γερμανό? Άσε μας πει αν είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω οτι πωλείται σε καταστήματα το προνομιακό αλλά μόνο απο εξωτερικούς πωλητές, το δικό μου το πήρα απο την Ομόνοια.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εμένα μου ήρθε ένα μήνυμα στο οποίο δυστηχώς δεν έδωσα μεγάλη σημασία καθώς η κάρτα μου βρισκόταν σε κινητό πελάτη το οποίο είχε φέρει για δοκιμή καθώς δεν λειτουργούσε σωστά. Επειδή το διάβασα πολύ γρήγορα νομίζω έγραφε να απευθυνθώ σε κάποιο κατάστημα cosmote/γερμανός και να του δείξω το μήνυμα (;) ώστε να επωφελειθώ κάποιας προσφοράς λέτε να έχει σχέση με τα 1500 λεπτά και 1,5GB; Είμαι από τους παλιούς συνδρομητές, 15+ χρόνια ο αριθμός, έχει έρθει σε κάποιον κάτι παρόμοιο; Στην εξυπηρέτηση θα μπορούσαν να με βοηθήσουν;
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...