Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφαρμογή να κλειδώσουμε την αποστολή των sms χρειαζόμαστε πλέον, μόνο web2sms παιδιά κι αν με ξανά ρωτήσει κανένας/καμία τι και πώς θα φάει καλά :-D

 

Το χεις τσεκαρει;Ειναι ασφαλες;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα εφαγε πρωτα τα μβ που εληγαν νωριτερα και μετα απο τα 10 γιγα, αφου ληγουν σε 2 μηνες. Που το περιεργο;

Δεν είναι περίεργο, απεναντίας απόλυτα αναμενόμενο. Απλά πολύς κόσμος δεν το ξέρει και πάει αβέρτα να σκάσει το 8ευρω για τα 10 GB έχοντας ήδη αρκετά GB μαζεμένα.

Θα έπρεπε να δίνεται κατ' εξαίρεση η δυνατότητα να καταναλώνεις κατά προτεραιότητα από τα 10 GB και μετά από τα μαζεμένα.

Πέρσι δεν δημιουργήθηκε τέτοιο πρόβλημα γιατί το datakalokairo αφορούσε 8ωρα του 1GB τα οποία τα ξεκινούσες όποτε εσύ ήθελες, και μοιραία ως 8ωρα πακέτα έληγαν νωρίτερα απ' αυτά που είχες μαζεμένα.

 

Προσωπικά θεωρώ ότι υπάρχει δόλος στην εμμονή με την χωρίς εξαίρεση ισχύ του κανόνα της χρονολογικής προτεραιότητας και στο συγκεκριμένο πακέτο.

Κάποιος που έχει μαζεμένα π.χ. 10-15 GB, δε θα το σκεφτεί καν. Κάποιος όμως που έχει μαζεμένα 600-700 MB, βάζοντάς τα στη ζυγαριά με τα 10 GB, θα αφήσει τα λίγα να λήξουν ώστε να μπορέσει να αγοράσει τα πολλά. Κι έτσι θα πετάξει στα σκουπίδια τα €€€ που έδωσε για να τα μαζέψει. Συν ότι μετά τη λήξη των 10 GB, θα χρειάζεται νέα πακέτα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που τελειώνει το συμβόλαιό του με Cosmote και χρησιμοποιεί το κινητό για (λίγη) ομιλία μόνο, το καλύτερο να φανταστώ είναι να το γυρίσει σε what's up; Edited by elusive
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που τελειώνει το συμβόλαιό του με Cosmote και χρησιμοποιεί το κινητό για (λίγη) ομιλία μόνο, το καλύτερο να φανταστώ είναι να το γυρίσει σε what's up;

 

Και για λίγη και για πολλή ομιλία, ό,τι θες έχει το What's Up από πακέτα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που τελειώνει το συμβόλαιό του με Cosmote και χρησιμοποιεί το κινητό για (λίγη) ομιλία μόνο, το καλύτερο να φανταστώ είναι να το γυρίσει σε what's up;

 

Εγώ φίλε αυτό έκανα πάντως πριν δύο εβδομάδες περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει τώρα κοσμοτε; Θα πετάξεις κάποια σοβαρή καλοκαιρινή προσφορά για ίντερνετ ή θα το κλείσεις το μαγαζάκι; Αντε γιατί η πλακιτσα με τα 10gb παραπηγε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε αυτό έκανα πάντως πριν δύο εβδομάδες περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Ωραίος φίλε Θεόφιλε

 

Μεταξύ what's up και cosmoκάρτας τι θα λέγατε; (αν δεν κάνω λάθος οι περισσότεροι επιλέγουν το πρώτο)

Edited by elusive
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει τώρα κοσμοτε; Θα πετάξεις κάποια σοβαρή καλοκαιρινή προσφορά για ίντερνετ ή θα το κλείσεις το μαγαζάκι; Αντε γιατί η πλακιτσα με τα 10gb παραπηγε.

Χαχαχα δηλαδή άλλη εναλλακτική δεν έχει έ?

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα δηλαδή άλλη εναλλακτική δεν έχει έ?

 

Ή αυτό ή το κλείνει το μαγαζί χαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε Θεόφιλε

 

Μεταξύ what's up και cosmoκάρτας τι θα λέγατε; (αν δεν κάνω λάθος οι περισσότεροι επιλέγουν το πρώτο)

 

έμεναν με βόλεψαν περισσότερο τα πακέτα του whats up

Link to comment
Share on other sites

Ή αυτό ή το κλείνει το μαγαζί χαχα

Όχι απλά δεν το κλείνει, αντίθετα ανακοίνωσε και αυξήσεις στις χρεώσεις και λέμε και ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που τελειώνει το συμβόλαιό του με Cosmote και χρησιμοποιεί το κινητό για (λίγη) ομιλία μόνο, το καλύτερο να φανταστώ είναι να το γυρίσει σε what's up;

 

Ρίξε και μια ματιά στο Frog της Cosmote...

Link to comment
Share on other sites

To κλείνει; :worry: Πάνω που πήγα να καταλήξω θα με κάνετε ν' αλλάξω δρόμο και όπου φύγει φύγει :lol:

 

Ο φίλος χαριτολογώντας εννοεί ότι για κάποιους συνδρομητές είναι δώρο-άδωρο η συγκεκριμένη καλοκαιρινή προσφορά των 10GB. Κάποιοι έχουμε μαζεμένα MB/GB από τις ανανεώσεις πακέτων και μας υποχρεώνει να καταναλώσουμε πρώτα αυτά και έπειτα τα 10GB. Σε κάποιες περιπτώσεις αυτό είναι ανθρωπίνως αδύνατον, πχ. εγώ έχω μαζεμένα 18GB στο ένα νούμερο και 27GB στο άλλο. Πρέπει να φάω αυτά πρώτα και μετά τα 10GB της προσφοράς. :wacko: :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε Θεόφιλε

 

Μεταξύ what's up και cosmoκάρτας τι θα λέγατε; (αν δεν κάνω λάθος οι περισσότεροι επιλέγουν το πρώτο)

 

What's Up φίλε μου. Πιστεύω θα μείνεις ευχαριστημένος, μιλάς δεν μιλάς πολύ. Το What's Up κατά εμέ (αν και σε μερικά θα το ήθελα ακόμα πιο βελτιωμένο), βελτιώνεται σε βαθμό να καλύπτει όλες τις ανάγκες (οκ κενά υπάρχουν παντού), αλλά γενικά πιστεύω ότι η Cosmote το έχει βασική προτεραιότητα της ( σε σχέση με συμβόλαια κτλπ) για άντληση εσόδων, οπότε αυτό είναι καλό για ποικίλους λόγους, όπως και για ποικίλους λόγους το προμοταρει τελευταία δυναμικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά κρατάει 2 μήνες, σωστά; Άρα αν στις 31 μέρες από την ενεργοποίηση του δίμηνου πακέτου πάρεις πακέτο 3 ευρώ 120ΜΒ για ένα μήνα, τότε δε θα αρχίσει να τρώει από την προσφορά που θα λήγει πλέον νωρίτερα από τα υπόλοιπα ΜΒ σου;
Στην 33η καλύτερα (το πακέτο έχει ισχύ 62 μέρες)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 33η καλύτερα (το πακέτο έχει ισχύ 62 μέρες)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ετσι θα μεινει το υπόλοιπο που θα υπάρχει απο τα 10GB και μετά τις 62 μερες?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ετσι θα μεινει το υπόλοιπο που θα υπάρχει απο τα 10GB και μετά τις 62 μερες?
Προφανώς και όχι. Έχει 1000ειπωθει (αλλά να μην πω το γνωστό ψάξε και γίνομαι ο κακός) όχι, είναι ξεχωριστό πακέτο με ημερομηνία λήξης 2 μηνών. Απλά έτσι, αν βάλεις πακέτο στην 33η μέρα για να διατηρήσεις παλιά mb, τότε θα αρχίζει να τρώει από το καλοκαιρινό πακέτο (29 μέρες έναντι 31 του μηνιαίου που θα βάλεις)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγω στον κύκλο του what's up και έχω μερικές ερωτήσεις... Πρέπει να κάνω κάτι για να ενεργοποιηθεί το 4g? Εαν αυτό έχει extra χρέωση τότε μήπως συμφέρει το frog για ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος τι μήνυμα στέλνω sτο προνομιακό whatsup για να ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 1500 ομιλία και 1,5gb ? Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγω στον κύκλο του what's up και έχω μερικές ερωτήσεις... Πρέπει να κάνω κάτι για να ενεργοποιηθεί το 4g? Εαν αυτό έχει extra χρέωση τότε μήπως συμφέρει το frog για ίντερνετ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στείλε δωρεάν sms το λεκτικό 4G στο 1333 για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία 4G στη γραμμή σου.

Εντός 24 ωρών θα γίνει η ενεργοποίηση.

 

Δεν έχει έξτρα χρέωση το 4g

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και όχι. Έχει 1000ειπωθει (αλλά να μην πω το γνωστό ψάξε και γίνομαι ο κακός) όχι, είναι ξεχωριστό πακέτο με ημερομηνία λήξης 2 μηνών. Απλά έτσι, αν βάλεις πακέτο στην 33η μέρα για να διατηρήσεις παλιά mb, τότε θα αρχίζει να τρώει από το καλοκαιρινό πακέτο (29 μέρες έναντι 31 του μηνιαίου που θα βάλεις)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και όχι. Έχει 1000ειπωθει (αλλά να μην πω το γνωστό ψάξε και γίνομαι ο κακός) όχι, είναι ξεχωριστό πακέτο με ημερομηνία λήξης 2 μηνών. Απλά έτσι, αν βάλεις πακέτο στην 33η μέρα για να διατηρήσεις παλιά mb, τότε θα αρχίζει να τρώει από το καλοκαιρινό πακέτο (29 μέρες έναντι 31 του μηνιαίου που θα βάλεις)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τι του λες του ανθρώπου ρε φίλε... Αν βάλει πακέτο την 33η μέρα, ΠΑΠΑΛΑ τα μαζεμένα. Αν δεν ανανεώσεις πάνω στο μήνα, χάνεις όλα όσα μάζευες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...