Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

Δεν είχε και επιλογή "εκκαθάριση προσωρινής μνήμης" ή κάτι τέτοιο;

δε το βρισκω με τιποτε. Αυριο απογευμα θα ξαναμπω και θα σας ξαναπω γιατι τωρα εχω μια εργασια

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα της συσκευής σου. Δεν γίνεται να οφείλεται στο internet που παρέχεται από what's up. Το ότι το έχουν και άλλοι είναι ίσως και σύμπτωση, ίσως και όχι. Αν όχι, ψάξε να βρεις ποιες κοινές εφαρμογές έχεις με τα αλλά τηλέφωνα που το παρουσιάζουν. Εάν έχεις εγκαταστήσει ή κολλήσει κάτι ύποπτο, είναι προφανές ότι θα δουλεύει με ειδοποιήσεις μόνο όταν έχεις σύνδεση δικτύου.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα το εχουμε 4 κινητα με what's up σε τρια διαφορετικα σπιτια. Καλα εσεις εχετε smartphone με what;s up και δεν εχετε το προβλημα με συνεχεις αναδυομενες διαφημισεις;

 

δυστυχως εκκαθαριση προσωρινης μηνμης δεν την εχει πουθενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και φυσικα βγαλεεεεεεεεεεεεε ολα τα αντιvirus και εφαρμογες τυπου clean master ειναι αχρειαστα και γεματα διαφημισεις !!!
,

 

τα αλλα τρια κινητα δεν εχουν τετοιες εφαρμογες και εχουν το διο προβλημα. Πιστευω οτι ειναι γενικοτερο προβλημα του what's up και αυτο μου ειπε και η cosmote! οι συνδεσεις δεν το εχουν!

 

 

Σας ευχαριστω όλους για τη βοηθεια, ελπιζω να βρουμε τιποτε να κανω αλλιως μαλλον όλοι πρεπει να παμε cu vodaphone

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και 5ο τηλεφωνο εταιρικο βρηκαμε με το ιδιο προβλημα και what's up. Φυσικα επειδη ειναι εταιρικο δεν εχει ουτε ενα επιπλεον προγραμμα ή αντιικο!!!!!!

Πρεπει να μαζευτουμε όλοι οι χρηστες what's up να κανουμε ομαδικη διαμαρτυρια!!!!

Edited by antonn
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, η γυναίκα μου και καμιά 10αρια άτομα που έχουμε το app είτε android είτε σε wp, τέτοιο πρόβλημα δεν έχουμε.

 

Αναδυόμενες διαφημίσεις είναι adware, νόμος εδώ και χρόνια. Πιστεύω πως κύριος παρανομαστης σε όλα αυτά είναι όποιος τους έχει βάλει χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ καμία απολύτως διαφήμιση στο app!!

Σίγουρα κάτι άλλο φταίει που σου βγάζει διαφημίσεις!! Κάτι άλλο σου "κολλάει" της διαφιμησεις εκεί μέσα!

 

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα το εχουμε 4 κινητα με what's up σε τρια διαφορετικα σπιτια. Καλα εσεις εχετε smartphone με what;s up και δεν εχετε το προβλημα με συνεχεις αναδυομενες διαφημισεις;

 

δυστυχως εκκαθαριση προσωρινης μηνμης δεν την εχει πουθενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

,

 

τα αλλα τρια κινητα δεν εχουν τετοιες εφαρμογες και εχουν το διο προβλημα. Πιστευω οτι ειναι γενικοτερο προβλημα του what's up και αυτο μου ειπε και η cosmote! οι συνδεσεις δεν το εχουν!

 

 

Σας ευχαριστω όλους για τη βοηθεια, ελπιζω να βρουμε τιποτε να κανω αλλιως μαλλον όλοι πρεπει να παμε cu vodaphone

 

Φίλε, μην το συνεχίζεις πολύ γιατί είσαι άσχετος και εκτίθεσαι.

Και 53 κινητά να είχες, από τη στιγμή που μπαίνετε σε ποιος ξέρει τι σαιτ και κατεβάζετε αβερτα-κουβερτα εφαρμογές έτσι θα είναι. Και σε άλλο δίκτυο να πας , άλλο κινητό να πάρεις το ίδιο θα είναι από τη στιγμή που το χρησιμοποιείς όπως το χρησιμοποιείς.

Η λυση για να μην έχεις διαφημίσεις είναι να ρουταρεις τη συσκευή σου.

Αν το ψάξεις θα καταλάβεις τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο λεω τα κινητα δεν ειναι δικα μου. Εταιρικο πως κολλησε;

 

Αλλα αφου δεν εχετε διαφημισεις και εχετε καρτοκινητο what's up, προφανως και θα εχετε δικιο. Πως θα βγαλω τα adware? Εσεις πως τα βγαλατε;

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που είχε πρόβλημα με διαφημίσεις (με παιχνίδι την πάτησε), προτίμησε την επαναφορά το εκ νέου φλασάρισμα.

Καλό θα ήταν, ανάλογα το λειτουργικό, να απευθυνθείς στην αντίστοιχη ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

https://malwaretips.com/blogs/remove-android-virus/

 

αυτο λεει τιποτε; Η πλακα ειναι ότι ειχα κανει επαναφορα του συστηματος και επειτα εβαλα το avast και μετα 15ημερο εχω τα προβληματα.

εδω λεει βγαλε ολα τα apps και βαλε μετα avast. Τα ιδια ειχα κανει και τιποτε δεν εγινε. Το δικο μου καθως και της φιλης μου ειναι galaxy s7 edge με android. όλα με android εχουν τα προβληματα 5 τηλεφωνα στο συνολο όλα samsung

 

Αμα υπαρχει κανα site με οδηγιες παρακληση δωστε μου διευθυνση

Edited by antonn
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα χρήστη και τι βάζει αυτός μέσα στο κινητό του. Το What's up δεν έχει καμία σχέση με αυτό. Είναι δύο πράγματα εντελώς αντίθετα. Απλά όταν ανοίξεις το ίντερνετ είτε What's up είτε με wifi θα σου πετάει διαφημίσεις. Κάποια εφαρμογή - παιχνίδι σου κάνει την ζημιά.
Link to comment
Share on other sites

https://malwaretips.com/blogs/remove-android-virus/

 

αυτο λεει τιποτε; Η πλακα ειναι ότι ειχα κανει επαναφορα του συστηματος και επειτα εβαλα το avast και μετα 15ημερο εχω τα προβληματα.

εδω λεει βγαλε ολα τα apps και βαλε μετα avast. Τα ιδια ειχα κανει και τιποτε δεν εγινε. Το δικο μου καθως και της φιλης μου ειναι galaxy s7 edge με android. όλα με android εχουν τα προβληματα 5 τηλεφωνα στο συνολο όλα samsung

 

Αμα υπαρχει κανα site με οδηγιες παρακληση δωστε μου διευθυνση

 

λοιπον αδερφε επειδη εχουμε ξεφυγει με το θεμα και εδω δεν ειναι το νημα που θα βρεις λυση αρχικα και χωρις αναλυση και δευτερολογιες δεν φταιει η εφαρμογη του WU δευτερον βγαλε μια φωτο τις εφαρμογες που εχεις στο τηλ πηγαινε στο νημα της συσκευης σου ανεφερε το προβλημα με την φωτο και αμεσως τα παιδια θα σου που τι το προκαλει....ειναι τοσο απλο....οτι και να σου πουμε εμεις απο εδω δεν θα εχε νοημα ειναι θεμα συσκευης και εφαρμογων της....υπαρχει το αναλογο νημα της δικιας σου και εκει τα παιδια ειναι τσακαλια αμεσως θα σε φτιαξουν....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ισχυει σε cosmokarta το 1gb δωρο με ανανεωση 10 ευρω μεσω internet?

μπορω να μεταφερω σε whats up χρονο ομιλιας?

ευχαριστω

Ισχυει και σε cosmokarta

Επίσης αν δεν έλαβες τον1Gb για 7 ημέρες του Αυγούστου στείλε 1000 στο 1256

Μπορείς να μεταφέρεις χρόνο σε what's up

Καλησπέρα υπαρχει δυνατότητα να κανω ονλινε παραγγελία καρτας σιμ νεο νούμερο whatsup απο ιντερνετ?

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=E05&catName=Prepaid_Devices&childCatNames=COSMOKARTA_Prs

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παντως σας ευχαριστω όλους σας με τις απαντησεις σας. Αφου εσεις δεν εχετε διαφημισεις δεν ειναι προβλημα της καρτοκινητης what's up.

 

Βρηκα τη μνημη cache στο internet exprorer την εσβησα τιποτε δεν εγινε. Βρηκα και το αντιστοιχο προσωρινης και στο Grome τιποτε παλι.

 

Θα κοιταξω στο νημα για Android αλλα φοβαμαι ακρη δε θα βρω. Να τα σβησω όλα απο την αρχη δε μπορω. Αφησα μονο τις ακρως απαραιτητες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σας ευχαριστω όλους σας με τις απαντησεις σας. Αφου εσεις δεν εχετε διαφημισεις δεν ειναι προβλημα της καρτοκινητης what's up.

 

Βρηκα τη μνημη cache στο internet exprorer την εσβησα τιποτε δεν εγινε. Βρηκα και το αντιστοιχο προσωρινης και στο Grome τιποτε παλι.

 

Θα κοιταξω στο νημα για Android αλλα φοβαμαι ακρη δε θα βρω. Να τα σβησω όλα απο την αρχη δε μπορω. Αφησα μονο τις ακρως απαραιτητες εφαρμογες.

 

Εκτός από την cache, διάγραψε και τα δεδομένα στους browsers που χρησιμοποιείς (clear cache + clear data).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο ιός δεν θα φύγει έτσι. Επειδή δεν είσαι έμπειρος χρήστης, αναγκαστικά factory reset. Με το Google restore θα είσαι πάλι με επαφές και εφαρμογές μέσα σε 30 λεπτά...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,αν βάλω 10άρα κάρτα στον γερμανό,ισχύει ακόμα το 1 GB για 15 ημέρες;
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,αν βάλω 10άρα κάρτα στον γερμανό,ισχύει ακόμα το 1 GB για 15 ημέρες;

 

ναι ισχυει αλλα οπως ειπες γα 15 μερες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει αλλα οπως ειπες γα 15 μερες!

 

Α ωραίος ευχαριστώ!Οπότε θα πεταχτώ να βάλω από εκεί να πάρω και το 1GB.Νόμιζα ότι είχε σταματήσει η προσφορά αυτή και ίσχυει μόνο για online ανανεώσεις.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Α ωραίος ευχαριστώ!Οπότε θα πεταχτώ να βάλω από εκεί να πάρω και το 1GB.Νόμιζα ότι είχε σταματήσει η προσφορά αυτή και ίσχυει μόνο για online ανανεώσεις.

 

δεν σταματησε απλα αλλαξε η χρονικη διαρκεια απο 1 μηνα σε 15 μερες....βεβαια αυτοι λενε μεχρι τις 31/8 ισχυει αλλα λογικα θα παρει και αλλες παρατάσεις οπως καθε μηνα απο τοτε που βγηκε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν σταματησε απλα αλλαξε η χρονικη διαρκεια απο 1 μηνα σε 15 μερες....βεβαια αυτοι λενε μεχρι τις 31/8 ισχυει αλλα λογικα θα παρει και αλλες παρατάσεις οπως καθε μηνα απο τοτε που βγηκε

 

15 μέρες ήταν ανέκαθεν.

Αυτό που άλλαξε είναι ότι δεν ενσωματώνεται με τα υπόλοιπα mb & ως εκ τούτου δεν επεκτείνεται πέραν των 15ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...