Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους, μπορεί να μου πει κάποιος με 5 ευρω ποσο ίντερνετ παίρνω σε what's up και κοσμοκαρτα; Υπάρχει μπόνους ανανέωσης σε μβ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους, μπορεί να μου πει κάποιος με 5 ευρω ποσο ίντερνετ παίρνω σε what's up και κοσμοκαρτα; Υπάρχει μπόνους ανανέωσης σε μβ; Ευχαριστώ.

 

500mb με 5€.Το ίδιο bonus που σου έγραψα στο Frog ισχύει και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως βρίσκουμε σε ποιανού το όνομα είναι ένας αριθμός Cosmote; Γιατί δεν ξέρουμε αν ο αριθμός που χρησιμοποιεί ο πατέρας μου, είναι στο δικό του όνομα ή στης μάνας μου. :O
Link to comment
Share on other sites

Πως βρίσκουμε σε ποιανού το όνομα είναι ένας αριθμός Cosmote; Γιατί δεν ξέρουμε αν ο αριθμός που χρησιμοποιεί ο πατέρας μου, είναι στο δικό του όνομα ή στης μάνας μου. :O

 

και με κλήση στο 13888 μπορούν να σου πουν...βασικά να σου κάνουν επιβεβαίωση!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Guys θυμίστε μου λίγο, για να γίνει ανανέωση ώστε να μην χαθεί το υπόλοιπο, σε καρτοκινητο, το πόσο που μπορώ να στείλω από άλλο νούμερο, πρέπει να είναι 5 ευρώ και άνω, η γίνεται και στα 2 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Guys θυμίστε μου λίγο, για να γίνει ανανέωση ώστε να μην χαθεί το υπόλοιπο, σε καρτοκινητο, το πόσο που μπορώ να στείλω από άλλο νούμερο, πρέπει να είναι 5 ευρώ και άνω, η γίνεται και στα 2 ευρώ;

 

Φίλε έχε το νου σου ότι η μεταφορά ποσού απο άλλο καρτοκινητό,καρτοσυμβόλαιο ΔΕΝ θεωρείται ανανέωση απλά μεταφορά ποσού!

 

Αναφέρεται στους όρους της συγκεκριμένης υπηρεσίας.

 

Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για ίντερνετ με δεδομένα στο εξωτερικό τι υσχυει μπορείς να προαγορασες δεδομένα; σε κόσμοκάρτα και συμβόλαιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Τραγικά τα βρίσκω..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Τοπικη καρτα και καθαρισες...ασε τις ελληνικες,ειδικα για δεδομενα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εξαρτάται αν θα πας κάπου στην Ε.Ε. ή όχι .

Στην Ε.Ε μάλλον δεν σε συμφέρουν τα πακέτα μια που το roaming είναι πλέον φτηνό.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εξαρτάται αν θα πας κάπου στην Ε.Ε. ή όχι .

Στην Ε.Ε μάλλον δεν σε συμφέρουν τα πακέτα μια που το roaming είναι πλέον φτηνό.

 

 

 

Και φτηνο να ειναι...αμα ειναι να δινω 15€ για 200MB αστο καλυτερα.Τοπικη και παλι τοπικη.Αμα ελεγες για συμβολαια ισως να συμφερε,ειδικα για λιγες μερες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για Ευρώπη.. Έχω συμβόλαιο με 600mb και κόσμοκάρτα. Και ψάχνω τι να κάνω για 5 μέρες ταξίδι... Θα έχω βέβαια το wifi από cosmote αλλά από άλλο ταξίδι δεν είναι εύχρηστο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχε το νου σου ότι η μεταφορά ποσού απο άλλο καρτοκινητό,καρτοσυμβόλαιο ΔΕΝ θεωρείται ανανέωση απλά μεταφορά ποσού!

 

Αναφέρεται στους όρους της συγκεκριμένης υπηρεσίας.

 

Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας.

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEEASYTRANSFERe90009b0-da64-4703-a509-d2ade2e909e5

 

Τα ποσά από μεταφορές χρόνου ομιλίας από 5€ & πάνω, επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου και την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού του συνδρομητή Καρτοκινητής που λαμβάνει το χρηματικό ποσό.

 

Σε μένα μια χαρά ανανεώνει την ημερομηνία λήξης. Απλά δε σου αποδίδει πχ τα 400 min αν κάνεις μεταφορά 10Ε

 

Υ.Γ. από το 1350 είναι άμεση η μεταφορά αλλά με ποσά 2,5,10Ε. Αν στείλεις με το δεύτερο τρόπο ( μήνυμα 1219 ) μπορείς να στείλεις και πχ 6, 7 ευρώ , αλλά προσοχή γιατί μπορεί η απόδοση του ποσού να γίνει την επόμενη μέρα και να χάσεις το υπόλοιπο σου.

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEEASYTRANSFERe90009b0-da64-4703-a509-d2ade2e909e5

 

Τα ποσά από μεταφορές χρόνου ομιλίας από 5€ & πάνω, επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου και την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού του συνδρομητή Καρτοκινητής που λαμβάνει το χρηματικό ποσό.

 

Σε μένα μια χαρά ανανεώνει την ημερομηνία λήξης. Απλά δε σου αποδίδει πχ τα 400 min αν κάνεις μεταφορά 10Ε

 

Υ.Γ. από το 1350 είναι άμεση η μεταφορά αλλά με ποσά 2,5,10Ε. Αν στείλεις με το δεύτερο τρόπο ( μήνυμα 1219 ) μπορείς να στείλεις και πχ 6, 7 ευρώ , αλλά προσοχή γιατί μπορεί η απόδοση του ποσού να γίνει την επόμενη μέρα και να χάσεις το υπόλοιπο σου.

 

δηλαδη μεσω του 1219 μπορω να στειλω και ποσα με δεκαδικα ?πχ 3,20 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί ποσά διαφορετικά από τα προκαθορισμένα, όπως 6 ή 7€ κλπ, και όχι δεκαδικά.
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα πλεον με what's up μετα απο συμβολαιο 8 χρονια....πηρα με καταθεση 20 ευρω μεσο χρεωστικης τα εξης.....

1gb+500mb(5ευρω)=1500GB

600λεπτα wu

1200sms wu

200λεπτα προς τριτους

100 sms προς τριτους(reload)

και μου τραβιξε μαζι με το φπα.....14 ευρω!!!και εχω υπολοιπο αλλα 6 ευρω!!!!!!!!

δηλαδη συνολο!!!χονδρικα με φπα 14 ευρω!!!!

μαααααα ποσο βλακας ειμαι τοσο καιρο με τα παλιο συμβολαια!!!και να δινω 40αρια!!!

και αν εκανα καταθεση 2 δεκαρικα με την χρεωστικη ειχα ενα reload ακομα να παρω και αλλα!!!

τελος μαγκιες αν μεινει ετσι και δεν τα κανουν σφηχτα καρτα μια ζωη!!!βεβαια το μονο κακο μεχρι τωρα ειναι οτι δεν εχω 4g αν ξερει καποιος ας μου πει τι παιζει γιατι δεν λεει να μην εχω πρεπει να παρω τηλ να το ενεργ. η δεν δικαιούμαι σε συγκεκριμένα πακετα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

...βεβαια το μονο κακο μεχρι τωρα ειναι οτι δεν εχω 4g αν ξερει καποιος ας μου πει τι παιζει γιατι δεν λεει να μην εχω πρεπει να παρω τηλ να το ενεργ. η δεν δικαιούμαι σε συγκεκριμένα πακετα??

 

4G στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

4G στο 1333.

 

ααα πρεπει να το ενεργοποιησουν???γιατι αυτο ειναι αυτοματο απο τι καταλαβα σημερα που πηρα

 

edit:λαθος στο 1330 πηρα οκ θα παρω να δω τι παιζει...βασικα λεει το 1333 δεν χρησιμοποιειτε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα πλεον με what's up μετα απο συμβολαιο 8 χρονια....πηρα με καταθεση 20 ευρω μεσο χρεωστικης τα εξης.....

1gb+500mb(5ευρω)=1500GB

600λεπτα wu

1200sms wu

200λεπτα προς τριτους

100 sms προς τριτους(reload)

και μου τραβιξε μαζι με το φπα.....14 ευρω!!!και εχω υπολοιπο αλλα 6 ευρω!!!!!!!!

δηλαδη συνολο!!!χονδρικα με φπα 14 ευρω!!!!

μαααααα ποσο βλακας ειμαι τοσο καιρο με τα παλιο συμβολαια!!!και να δινω 40αρια!!!

και αν εκανα καταθεση 2 δεκαρικα με την χρεωστικη ειχα ενα reload ακομα να παρω και αλλα!!!

τελος μαγκιες αν μεινει ετσι και δεν τα κανουν σφηχτα καρτα μια ζωη!!!βεβαια το μονο κακο μεχρι τωρα ειναι οτι δεν εχω 4g αν ξερει καποιος ας μου πει τι παιζει γιατι δεν λεει να μην εχω πρεπει να παρω τηλ να το ενεργ. η δεν δικαιούμαι σε συγκεκριμένα πακετα??

 

Επίσης αν έβαζες 2 φορές από 10€ θα είχες 2,5 GB Internet...απο 10€ και πάνω δίνει 1GB δώρο όπως σωστα το πήρες

Link to comment
Share on other sites

ααα πρεπει να το ενεργοποιησουν???γιατι αυτο ειναι αυτοματο απο τι καταλαβα σημερα που πηρα

 

edit:λαθος στο 1330 πηρα οκ θα παρω να δω τι παιζει...βασικα λεει το 1333 δεν χρησιμοποιειτε

 

Μήνυμα στο 1333. Γράφεις 4g και το στέλνεις στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...