Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. Προσπαθω να ενεργοποιησω το mycosmote στο whatsup της μητερας μου(που δεν μενει μαζι μου),επειδη ομως δυσκολευόταν να βρει και να ανοιξει τα sms αναγκαστηκα και εστειλα αρκετες φορες το αιτημα κωδικου pin. Τώρα βαζω τον τελευταιο κωδικο που ερχεται (μου τον δινει ο αδελφος μου) αλλα εξακολουθει να μην το δεχεται στο site. Παίζει να εχει μπλοκάρει το account και να πρεπει να μιλήσω με cosmote? Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

η cosmokarta

στέλνει μηνυμα ( δεν ξερω αν ειναι επιλεκτικα ) που λεει

1GB με 5€ ( 500 + 500)

ενεργοποιηση μεχρι 30 ΝΟΕ

 

:)

 

Και εγω το ελαβα αυτο το μηνυμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλω χρήματα σε whats up αριθμό ενώ στο κινητό μου έχω sim από q?

Το ρωτάω γιατί το whats up app δεν λειτουργεί όταν έχω μέσα την κάρτα sim της q.

Ευχαριστώ

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης ώστε να μην χάσω τα mb που ήδη έχω;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 καρτοκινητά Cosmokarta έχω κάθε μήνα αυτόματα 200min προς όλα τα δίκτυα από προσφορά σε πακέτο Double Play. Πώς μπορώ να μαθαίνω κάθε φορά το υπόλοιπο των 200 αυτών λεπτών; Όταν καλώ στο 1314 δεν το λέει και επίσης με sms ΥΠ που έστειλα στο 1313 πάλι δεν το ανέφερε.

 

Υγ: Χρησιμοποιούνται σε feature phone τα νούμερα οπότε δεν γίνεται μέσω app.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Το Σαββατοκύριακο θα πάω Ρώμη και θέλω να έχω Ίντερνετ εκεί. Υπάρχει πακέτο σαν το Vodafone Passport όπου να μπορώ να μεταφέρω τα πακέτα μου έξω για όσες μέρες θα είμαι;

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητά δεν μπορεις να μεταφέρεις τα δικά σου ΜΒ έξω , σε καμμία εταιρεία.

Θα πληρώσεις 2 ευρώ για 10 ΜΒ μία ημέρα ή 15 ευρώ για 150 ΜΒ και μετά αργή ταχύτητα και διάρκεια 7 ημέρες.

Θα σου ανοίξει παράθυρο μόλις πας να μπεις στο Internet.

Link to comment
Share on other sites

3€ τα 100ΜΒ τα έχει το cu και το wu 15€ τα 150?

Τραγικό

 

 

 

Παρε τοπικη καρτα αλλα αφου θα σαι για δυο μερες,χαλαρωσε.Δεν θα γινει και τιποτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αν βαλω 10€ σε γερνανο θα παρω τα 500mb για 7 μερες η ισχυη μονο σε καταστηματα cosmote shop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σημεία συνειδητοποίησα κάτι που με χάλασε, έχουμε στην γιαγιά ένα κινητό Cosmote για να το έχει μαζί της όποτε βγαίνει έξω ή πάει στο χωριό και σήμερα είδα πως η cosmote μείωσε τον χρόνο που πρέπει να ανανεώσεις το υπόλοιπο σου σε 3 μήνες, και μιας και δεν το χρησιμοποιεί, έχασε το νούμερο της. Είναι λίγο απαράδεκτος ο τρόπος που σπρώχνουν τους πελάτες προς συμβόλαια.
Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο χάνεται μόνο όταν περάσουν 13 μήνες.

Οι 3 μήνες είναι για το υπόλοιπο και όχι για το νούμερο.

Εν πάσει περιπτώσει .

Μία κλήση στο 13838

Θα δώσεις τον αριθμό της SIM και το νούμερο της γιαγιάς και σε λιγώτερο από 24 ώρες θα το ενεργοποιήσουν

Μόνη προϋπόθση να μην έχουν περάσει 6 μήνες από την ακύρωση της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Υπολοιπο = Χρηματα που εχουν πιστωθει στο καρτοκινητο.

Αν βαλεις 5 ευρω και δεν τα χρησιμοποιησεις μεσα σε 3 μηνες, αυτα χανονται, αλλα το νουμερο μενεις και μπορεις να το καλεις. Σε 12 μηνες θα χαθει εντελως το νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Υπολοιπο = Χρηματα που εχουν πιστωθει στο καρτοκινητο.

Αν βαλεις 5 ευρω και δεν τα χρησιμοποιησεις μεσα σε 3 μηνες, αυτα χανονται, αλλα το νουμερο μενεις και μπορεις να το καλεις. Σε 12 μηνες θα χαθει εντελως το νουμερο.

Μπορείς να μεταφέρεις από 2 ευρώ και πάνω σε άλλο νούμερο για να μην χαθούν τα χρήματα της κάρτας μετά το τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Ή να μεταφέρεις πάνω από 2 ευρώ από άλλο κινητό για να ανανεωθεί. (δηλαδή 5)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως μπορώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας σε κοσμοκαρτα; Σήμερα πήρα νούμερο και έχω χαθεί στο σαιτ της κοσμοτε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αν βαλω 10€ σε γερνανο θα παρω τα 500mb για 7 μερες η ισχυη μονο σε καταστηματα cosmote shop.

 

Εγω απο Γερμανο εβαλα και μου εδωσε τα 500mb.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως μπορώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας σε κοσμοκαρτα; Σήμερα πήρα νούμερο και έχω χαθεί στο σαιτ της κοσμοτε.

Τηλέφωνο στο 1314

Η με μήνυμα γράφοντας:

ΑΝΑ (κενο) και τον 16ψηφιο κωδικό και το στελνεις στο 1314

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά εγώ θέλω να κάνω ονλαιν ανανέωση με χρεωστική κάρτα. Γίνεται μέσα από το σαιτ της κοσμοτε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...