Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις το πήρα και εγώ σε whatsup που δεν βάζω κάρτα...
Link to comment
Share on other sites

ΓIA NA ΠAPEIΣ TA 500MB ΠPEΠEI NA EXEIΣ ANANEΩΣEI TO XPONO OMIΛIAΣ ΣOY TIΣ TEΛEYTAIEΣ 60 HMEPEΣ.

 

:-(

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Για ολους τους ενδιαφερομενους

O OTE KAI H COSMOTE ENΩNOYN TIΣ ΔYNAMEIΣ TOYΣ ΓIA NA AΠOΛAMBANEIΣ ENAN OΛOKΛHPΩMENO KOΣMO EΠIKOINΩNIAΣ. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN EMΠIΣTOΣYNH ΣOY KAI ΣOY ΠPOΣΦEPOYME 500 MB ΓIA 7 HMEPEΣ. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH KAΛEΣE ΔΩPEAN ΣTO 13555 EΩΣ 25/11 KAI AΠOΛAYΣE TO AΠIΣTEYTA ΓPHΓOPO ΔIKTYO THΣ COSMOTE!"

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Για ολους τους ενδιαφερομενους

O OTE KAI H COSMOTE ENΩNOYN TIΣ ΔYNAMEIΣ TOYΣ ΓIA NA AΠOΛAMBANEIΣ ENAN OΛOKΛHPΩMENO KOΣMO EΠIKOINΩNIAΣ. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN EMΠIΣTOΣYNH ΣOY KAI ΣOY ΠPOΣΦEPOYME 500 MB ΓIA 7 HMEPEΣ. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH KAΛEΣE ΔΩPEAN ΣTO 13555 EΩΣ 25/11 KAI AΠOΛAYΣE TO AΠIΣTEYTA ΓPHΓOPO ΔIKTYO THΣ COSMOTE!"

 

Μια ακομη προσφορα.

Πακετα data της συμφορας, αλλα απο προσφορες-κραχτες αλλο τιποτε.

Εχουμε συνηθισει εδω στην Ελλαδα ομως.

Κυριαρχει η λογικη 'μα αφου ειναι προσφορα', αλλα κατα βαθος πιστευουν καποιοι οτι και το ξεροκομματο καλο ειναι (απο το τιποτε!).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Είμαι περιστασιακός χρήστης What's UP? και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

1. Πόση διάρκεια έχει ένα νούμερο, χωρίς ανανέωση χρόνου ομιλίας; 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση;

2. Πόση διάρκεια έχει το χρηματικό υπόλοιπο; 3 μήνες;

3. Μπορώ να δω κάπου στο internet το λογαριασμό μου, τι υπόλοιπο έχει, πότε λήγουν τα πακέτα κλπ (όχι από το κινητό μου, αλλά από το PC μου).

 

Ευχαριστώ.

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

1. 13 μήνες και 5 ημέρες.

2. 90 ημέρες και όχι 3 μήνες.

3. Μπορείς να δεις από το myaccount στο οποίο θα γραφτείς από την σελίδα wwww.cosmote.gr δυστυχώς μόνο το υπόλοιπο βλέεπεις και κάποια πακέτα αλλά όχι πότε λήγουν.

Link to comment
Share on other sites

1. 13 μήνες και 5 ημέρες.

2. 90 ημέρες και όχι 3 μήνες.

3. Μπορείς να δεις από το myaccount στο οποίο θα γραφτείς από την σελίδα wwww.cosmote.gr δυστυχώς μόνο το υπόλοιπο βλέεπεις και κάποια πακέτα αλλά όχι πότε λήγουν.

 

Στο my account (my cosmote έγινε τώρα) μπορείς να βλέπεις και πότε λήγουν τα πακέτα αρκεί να πατήσεις πάνω τους!!!!!!!!!

Επίσης μπορείς να δεις τις κινήσεις του λογαργιασμού σου (δηλαδή αναλυτική κατάσταση κλήσεων) αλλά αυτό έχει κάποιο πρόβλημα γιατί σου λέει ποια μέρα έκανες τη χρεώσιμη κίνηση αλλά δεν σου λέει την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατέβασα για πρώτη φορά την εφαρμογή my cosmote! Πολύ καλή και βολική μου φαίνεται αλλά έχω μια απορία..... Έχω την εφαρμογή εδώ και μισή ώρα περίπου και στο διάστημα αυτό μου έχουν έρθει 4 sms στο κινητό με αριθμό αποστολέα 1256 και γράφουν MYACCOUNTAPP και έναν κωδικο διπλα. Διαφορετικό κωδικό σε κάθε sms. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό και αν μου χρησιμεύει κάπου μέσα στην εφαρμογη;;;;;

Η εφαρμογή τα στέλνει αυτα!!!

 

 

Edit: Μέχρι τώρα έμπαινα στην εφαρμογή χωρίς λογαριασμό και κωδικούς. Ξαφνικά βγήκα και μου ζήτησε όνομα και κωδικό για να μπω ξανα. Δεν εδωσα τίποτα. Μετά βγήκα και ξαναμπηκα και με έβαλε μέσα χωρίς κωδικό. Κάτι κάνω λάθος σίγουρα......... Κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή μου έρχεται κ ένας κωδικός στο κινητό Όπως έγραψα πιο πάνω. Έχουν μαζευτεί καμία 15ρια Τώρα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι η χειροτερη εταιρεια σε παροχη υπηρεσιων δικτυου (εκτος απο ιντερνετ). Βρισκομαστε στο 2015 και ακομη η Cosmote δεν παρεχει αναγνωρισης κλησης σε καρτοκινητα στο εξωτερικο. Αισχος!!!! Η Vodafone κι η Wind εχουν εδω και χρονια ενεργοποιημενη την υπηρεσια. Υστερα κοκορευονται για το "μεγαλο βημα" ενοποιησης ΟΤΕ-COSMOTE....Ελλαδα αθανατη!
Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις του what's up application βάζω κάρτα μέσω της εφαρμογής με χρεωστικη κάρτα. Έχει από 5 ευρώ που στα περίπτερα δεν έχει. Τρελή ευκολία και μπορείς να βάλεις κάρτα σε ότι αριθμό θες όχι μόνο στο δικό σου.
Link to comment
Share on other sites

Μολις κατέβασα για πρώτη φορά την εφαρμογή my cosmote! Πολύ καλή και βολική μου φαίνεται αλλά έχω μια απορία..... Έχω την εφαρμογή εδώ και μισή ώρα περίπου και στο διάστημα αυτό μου έχουν έρθει 4 sms στο κινητό με αριθμό αποστολέα 1256 και γράφουν MYACCOUNTAPP και έναν κωδικο διπλα. Διαφορετικό κωδικό σε κάθε sms. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό και αν μου χρησιμεύει κάπου μέσα στην εφαρμογη;;;;;

Η εφαρμογή τα στέλνει αυτα!!!

 

 

Edit: Μέχρι τώρα έμπαινα στην εφαρμογή χωρίς λογαριασμό και κωδικούς. Ξαφνικά βγήκα και μου ζήτησε όνομα και κωδικό για να μπω ξανα. Δεν εδωσα τίποτα. Μετά βγήκα και ξαναμπηκα και με έβαλε μέσα χωρίς κωδικό. Κάτι κάνω λάθος σίγουρα......... Κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή μου έρχεται κ ένας κωδικός στο κινητό Όπως έγραψα πιο πάνω. Έχουν μαζευτεί καμία 15ρια Τώρα.

 

Η εφαρμογή τα χρησιμοποιεί, ώστε να σε βάζει χωρίς να είναι απαραίτητη εισαγωγή useranme/password. Το πρόβλημα είναι ότι εσένα δεν τα "υποκλέπτει" όπως θα έπρεπε, ώστε να κάνει την ταυτοποίηση. Δοκίμασες να την ξαναεγκαταστήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή τα χρησιμοποιεί, ώστε να σε βάζει χωρίς να είναι απαραίτητη εισαγωγή useranme/password. Το πρόβλημα είναι ότι εσένα δεν τα "υποκλέπτει" όπως θα έπρεπε, ώστε να κάνει την ταυτοποίηση. Δοκίμασες να την ξαναεγκαταστήσεις?

Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής και κάθε φορά που μπαίνω μέσα στην εφαρμογή συνεχίζει να μου στέλνει sms στο κινητό με κάτι κωδικούς. Αυτό το κάνει μόνο όταν μπαίνω στην εφαρμογή από wifi!! Την εφαρμογή την έχουν κ αλλά μέλη της οικογένειας αλλά μόνο σε μένα στέλνει αυτά τα sms και μου φαίνεται περίεργο. Άσε που στα συγκεκριμένα δεν μου χτυπάνε ειδοποίηση ότι εω sms. Ερχοντε αθόρυβα και για να τα δω πρέπει να μπω μέσα στα μηνύματα. Πολύ περίεργο..... Ο αριθμός αποστολέα είναι 1256

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση της εφαρμογής και κάθε φορά που μπαίνω μέσα στην εφαρμογή συνεχίζει να μου στέλνει sms στο κινητό με κάτι κωδικούς. Αυτό το κάνει μόνο όταν μπαίνω στην εφαρμογή από wifi!! Την εφαρμογή την έχουν κ αλλά μέλη της οικογένειας αλλά μόνο σε μένα στέλνει αυτά τα sms και μου φαίνεται περίεργο. Άσε που στα συγκεκριμένα δεν μου χτυπάνε ειδοποίηση ότι εω sms. Ερχοντε αθόρυβα και για να τα δω πρέπει να μπω μέσα στα μηνύματα. Πολύ περίεργο..... Ο αριθμός αποστολέα είναι 1256

Δεν σου έρχονται τα μηνύματα για αυτό δεν βλέπεις ειδοποίηση ότι έχεις εισερχόμενο μηνυμα. Τα μηνύματα είναι εξερχόμενα από την εφαρμογή για να γίνει η ταυτοποίηση του αριθμού σου.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έρχονται τα μηνύματα για αυτό δεν βλέπεις ειδοποίηση ότι έχεις εισερχόμενο μηνυμα. Τα μηνύματα είναι εξερχόμενα από την εφαρμογή για να γίνει η ταυτοποίηση του αριθμού σου.

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; αν είναι φυσιολογικό εντάξει.....

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα που έχω frog.

Απο data δεν ανοιγει καν η εφαρμογή,μονο wifi και συμβαινει αυτο που περιγραφεις με τα μηνύματα,τωρα τα ειδα και γω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ανοίγει κανονικά και με data η εφαρμογή, αλλά μόνο με wifi μου στέλνει τα sms. Η τα αξερχόμενα sms Τέλος πάντων. Εγώ έχω καρτοσυμβολαιο Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από ανανέωση των 5 ευρώ για 500 mb δεν μου μετέφερε τα mb που είχα και με άφησε μόνο με τα 500.

Σε επικοινωνια με την cosmote μου είπε ότι δεν μεταφέρει ποια τα προηγούμενα mb. Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό η μου έλεγαν @@ριες.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Εάν το κάνουν αυτό είναι πολύ φάουλ, χρησιμοποιώ περίπου 40-50md ανά μήνα, αλλά αγοράζω το πακέτο των 500ων έτσι για να υπάρχουν, αποτέλεσμα να έχω 2800md περίπου .
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω μέχρι σήμερα μου τα μετέφερε κανονικά.

Σήμερα πήρα το 13555 για τα 500 δώρο για 7 μέρες για να επεκταθούν μαζί με τα υπόλοιπα και δεν έγινε ούτε αυτό. Μου ήρθε αυτό τι μυνημα όταν έστειλα Υ στο 1256

" EXEIΣ ΣYNOΛIKA 1711 ΔΩPEAN MB ΓIA ΣEPΦAPIΣMA ΣTO INTERNET. ANAΛYTIKA: (1211 MB EΩΣ 08/11 12:07) (500 MB EΩΣ 15/11 11:30)"

Λέω μάλλον το δώρο δεν μεταφέρει και τα υπόλοιπα μαζί του ας κάνω και την ανανέωση με τα 5 ευρώ να μπει 1 gigabyte μαζί με τα υπόλοιπα.

Μετά το sms στο 1255

" EXEIΣ ΣYNOΛIKA 1000 ΔΩPEAN MB ΓIA ΣEPΦAPIΣMA ΣTO INTERNET. ANAΛYTIKA: (500 MB EΩΣ 15/11 11:30) (500 MB EΩΣ 09/12 12:07)"

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Τα δώρα δεν μπαίνουν μαζί με τα υπόλοιπα mb που έχεις αγορασμένα (πακετο). Είναι χωριστά κ έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης.

Δεν μπορείς να τα κρατήσεις για πέρα από την ημερομηνία που σου τα δίνουν.

Είναι για 5 μέρες το δώρο; σε 5 μέρες θα λήξει! Είναι για 7; σε 7 θα ληξει!!!

 

Είναι 2 διαφορετικά πράγματα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Και τα 1211 mb που είχα που πηγαν;

 

Σε προηγούμενα δώρα όπως το 1GB του καλοκαιριού όταν ανανεώνει μετά με τα 5 ευρώ τα μετέφερε κανονικά όσα είχες υπόλοιπο

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

ξαναπηρα τηλ και σημερα μου είπαν οτι δεν εχει αλλάξει η μεταφορά των mb που έχεις αμα κάνεις ανανέωση.

 

Μου είπε ότι εγώ άργησα να κάνω την ανανέωση για 7 λεπτά και για αυτό δεν μου τα μετέφερε.

Της είπα ότι στο μύνημα της cosmote μου έλεγε "(1211 MB EΩΣ 08/11 12:07)" ότι 12.07 λήγουν.

Η cosmote μου είπε ότι όλα τα προγραμματα της λήγουν στις 12.

Όταν ανέφερα ότι το δικό τους μύνημα μου έλεγε ότι λήγουν στις 12.07 μου είπε να έχω το μύνημα να πάω σε κατάστημα να κάνω αίτηση για να το εξετάσουν.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...