Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κανείς να εξηγήσει γιατί δεν υπάρχει αναγνώριση;

Για να εξαναγκασουν οποιον ταξιδευει και τη χρειαζεται τη μεταβαση σε συμβόλαιο;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ξέρει κανείς να εξηγήσει γιατί δεν υπάρχει αναγνώριση;

 

Oκ απλα ηθελα να μαθω αν ισχυει οτι ΔΕΝ υπαρχει αναγνωριση κλησης στα καρτοκινητα σε περιαγωγη.Το γιατι δεν μου φαινεται και παραξενο.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Oκ απλα ηθελα να μαθω αν ισχυει οτι ΔΕΝ υπαρχει αναγνωριση κλησης στα καρτοκινητα σε περιαγωγη.Το γιατι δεν μου φαινεται και παραξενο.Ευχαριστω

 

Να ξέρεις ότι wind & vodafone προσφέρουν κανονικά αναγνώριση στο εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι wind & vodafone προσφέρουν κανονικά αναγνώριση στο εξωτερικο

 

Ναι το ξερω παντα vodafone ειχα και απο ταξδια εξω αλλο τιποτα.Απλα ρωτησα για εναν φιλο που θα παει εξω και εχει κοσμοκαρτα αν ειχε αλλαξει κατι στο θεμα αυτο αλλα τελικα παραμενει ως εχει...

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα υπαρξει ανδροιδ application για την κοσμοκαρτα???

Κάτι τέτοιο εννοείς https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_mandonis3443.Cosmokarta_WhatsUp_manager

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα υπαρξει ανδροιδ application για την κοσμοκαρτα???

 

Ποτε!Δυστυχως δεν ασχολουνται με cosmoκαρτα!!!Μπορεις να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη της συνδεσης που μπορεις να δεις τα υπολοιπα σου και να κανεις ανανεωση μεσω πιστωτικης(οποτε εχει κεφια βεβαια).απο το τιποτα καλη ειναι και αυτην

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω να χρησιμοποιώ το φοιτητικό what's up που έχω, καθώς από το φοιτητικό CU και γενικά από την vodafone δεν έχω μείνει ευχαριστημένος από την κάλυψη δικτύου, ακόμα και στην Αθήνα σε μερικές μεριές.

Έχω μερικές ερωτήσεις:

1) Με ανανέωση 10+€ σου δίνει 600 ΜΒ και άλλα 600ΜΒ κάθε πρώτη του μήνα αν έχεις βάλει κάρτα τον προηγούμενο;

2) Το free spotify streaming ισχύει ακόμα στο what's up αν έχεις το Spotify premium από την cosmote?

 

Τέλος στο site γιατί αναφέρει πως τα πακέτα ισχύουν μέχρι 15/9/15; Θα αλλάξει τίποτα τότε;

Είμαι από αυτούς που με ληγμένο πάσο έχω ακόμα φοιτητικό αριθμό!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω να χρησιμοποιώ το φοιτητικό what's up που έχω, καθώς από το φοιτητικό CU και γενικά από την vodafone δεν έχω μείνει ευχαριστημένος από την κάλυψη δικτύου, ακόμα και στην Αθήνα σε μερικές μεριές.

Έχω μερικές ερωτήσεις:

1) Με ανανέωση 10+€ σου δίνει 600 ΜΒ και άλλα 600ΜΒ κάθε πρώτη του μήνα αν έχεις βάλει κάρτα τον προηγούμενο;

2) Το free spotify streaming ισχύει ακόμα στο what's up αν έχεις το Spotify premium από την cosmote?

 

Τέλος στο site γιατί αναφέρει πως τα πακέτα ισχύουν μέχρι 15/9/15; Θα αλλάξει τίποτα τότε;

Είμαι από αυτούς που με ληγμένο πάσο έχω ακόμα φοιτητικό αριθμό!

 

Για το πρωτο που ρωτας με 10 ανανεωση σου δινει 600mb αυτοματα συν 600mb την πρωτη τ επομενου μηνα συν 600' προς wu

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο που ρωτας με 10 ανανεωση σου δινει 600mb αυτοματα συν 600mb την πρωτη τ επομενου μηνα συν 600' προς wu

 

Σε ευχαριστώ Μάνο!

Γνωρίζεις επίσης μήπως αν το υπόλοιπο των MB προστίθεται στα νέα σε κάθε ανανέωση πριν τις 30 ημέρες ή κάθε πρώτη του μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Προστίθεται. Με χρήση ακριβώς ενός χρόνου στο φοιτητικό wu έχω αυτή τη στιγμή περίπου 7600mb. Άφησα το αντίστοιχο CU για τον ίδιο λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Αν βάλω μέχρι το τέλος Αυγούστου από 2 φορές τα 500ΜΒ να υποθέσω ότι θα μου ξεχωρίσει τα 500+500 συν αυτά που έχω ήδη και τα ΜΒ της προσφοράς 1000+1000 θα τα βάλει και αυτά ξεχωριστά και θα καταναλώνει πρώτα αυτά μιας και είναι το δώρο; Δε τα βάζει δλδ όλα μαζί άρα μετά από ένα μηνα πάλι αν βάλω τα 500 θα μπορώ να έχω (οπως τα υπολογίζω) κάνα 4 giga;
Link to comment
Share on other sites

Τα Mb της προσφοράς είναι για ένα μήνα και καταναλώνει πρώτα αυτά, αν δεν τα έχεις τελειώσει λήγουν και μένεις με αυτά που έχεις αγορασμένα
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή σε nano sim για να ξεκινήσω να χρησιμοποιώ το what's up που αναφέρω παραπάνω. Πρέπει να ενεργοποιήσω το όταν βάλω 10€ να μου δίνει τα 600 MB ή μπαίνουν αυτόματα χωρίς να κάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι φοιτητικό, θα μπουν αυτόματα τα 600 τη στιγμή που θα κάνεις ανανέωση, και άλλα 600 την 1η του επόμενου μήνα, μαζί με 600' προς what's up.
Link to comment
Share on other sites

Με το What's Up φοιτητικό, την έχω καταβρεί. Ο,τι καλύτερο υπάρχει στην αγορά. Μία ανανέωση κάθε 2 μήνες κάνω, οπότε έχω 1000' προς όλους κάθε μήνα (το εν λόγω πακέτο, κοστίζει 4 ευρώ) και τα MB μου παραμένουν (καταναλώνω λίγο ίντερνετ). Για παράδειγμα, ανανεώνω πρώτη Σεπτεμβρίου, παίρνω 600 MB και άλλα 600 παίρνω πρώτη Οκτωβρίου λόγω ανανέωσης τον προηγούμενο μήνα, οπότε όλα μαζί τα δεδομένα, λήγουν 2 Νοεμβρίου. Πρώτη Νοεμβρίου ξανα-ανανεώνω και πάει λέγοντας. Κρίμα που δεν το είχα ψάξει νωρίτερα και δεν είχα πάρει φοιτητικό πακέτο. Μακάρι όταν λήξει το πάσο μου να μη μου το κόψουν.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μάθω το υπόλοιπο mb χρόνου κλπ? Έβαλα την εφαρμογή what's up αλλά μάλλον επειδή είναι dual Sim το κινητό και η cosmote είναι στη Sim 2 μου λέει ότι δεν δίνει πληροφορίες σε άλλο δίκτυο
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μάθω το υπόλοιπο mb χρόνου κλπ? Έβαλα την εφαρμογή what's up αλλά μάλλον επειδή είναι dual Sim το κινητό και η cosmote είναι στη Sim 2 μου λέει ότι δεν δίνει πληροφορίες σε άλλο δίκτυο

 

Ναι για να λειτουργησει πρεπει να ειναι στην σιμ 1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μάθω το υπόλοιπο mb χρόνου κλπ? Έβαλα την εφαρμογή what's up αλλά μάλλον επειδή είναι dual Sim το κινητό και η cosmote είναι στη Sim 2 μου λέει ότι δεν δίνει πληροφορίες σε άλλο δίκτυο

Στείλε Υ στο 1330

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Αν βάλω την καλοκαιρινή προσφορά για ίντερνετ με το 1GB όταν περάσει ο μήνας θα μείνουν σαν υπόλοιπο σε αυτά του φοιτητικού ή θα αφαιρεθούν;

Επίσης πρώτα από ποια θα τρώει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Αν βάλω την καλοκαιρινή προσφορά για ίντερνετ με το 1GB όταν περάσει ο μήνας θα μείνουν σαν υπόλοιπο σε αυτά του φοιτητικού ή θα αφαιρεθούν;

Επίσης πρώτα από ποια θα τρώει;

Καλησπέρα. Δυστυχώς, το extra 1 GB της καλοκαιρινής προσφοράς, δεν αθροίζεται στα MB που ήδη έχεις, αλλά διατηρεί τη δική του ημερομηνία λήξης (ένας μήνας από την αγορά του πακέτου). Πρώτα καταναλώνεται το bonus και μετά τα "αγορασμένα" δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για να λειτουργησει πρεπει να ειναι στην σιμ 1

Το έχω στη 2η θέση και μου δείχνει κανονικά μέσα από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στη 2η θέση και μου δείχνει κανονικά μέσα από την εφαρμογή.

Και εμένα που το έχω στην 2η θέση δεν δείχνει πάντως

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια σε ποια θεση εχεις την σιμ, σημασια εχει ποια καρτα εχει τα data ενεργοποιημενα...
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, όταν είχα δίκαρτο Moto G, και με δεδομένα ανοιχτά και την κάρτα στο δεύτερο slot δεν δούλευε. Βέβαια μιλάω για 11 μήνες πριν που το είχα δοκιμάσει. Αν έχει αλλάξει κάτι σε κάποια αναβάθμιση του προγράμματος δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...