Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είπα και εγώ (συστημικό πρόβλημα) και πήγαν να με φάνε! Εννοείται ότι όταν το διορθώσουν θα είναι αναδρομικά, αφου η επίσημη ανακοίνωση δεν έχει ακυρωθεί. Για να φτάνει η εταιρία σε τέτοιες τακτικές, σημαινει οτι οικονομικα καταρρεει...

Ειλικρινά, αδυνατώ να καταλάβω τη λογική σου. Λες δηλαδή, ότι πρώτη κατέρρευσε η Cosmote (αφού αυτή εφάρμοσε πρώτη το τρίμηνο), στη συνέχεια η Vodafone και τελευταία η Wind. Καμία εταιρεία φίλε μου δεν καταρρέει, μόνο οι δικές μας τσέπες καταρρέουν, εξαιτίας της αισχροκέρδειας των διαφόρων εταιρειών (όχι μόνο τηλεπικοινωνιών) εις βάρος μας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ειλικρινά, αδυνατώ να καταλάβω τη λογική σου. Λες δηλαδή, ότι πρώτη κατέρρευσε η Cosmote (αφού αυτή εφάρμοσε πρώτη το τρίμηνο), στη συνέχεια η Vodafone και τελευταία η Wind. Καμία εταιρεία φίλε μου δεν καταρρέει, μόνο οι δικές μας τσέπες καταρρέουν, εξαιτίας της αισχροκέρδειας των διαφόρων εταιρειών (όχι μόνο τηλεπικοινωνιών) εις βάρος μας.

 

δεν ειπα οτι καταρρεει καποιος επειδη το εκανε 3μηνο...ο καθενας καταλαβαινει οτι ναναι εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι καταρρεει καποιος επειδη το εκανε 3μηνο...ο καθενας καταλαβαινει οτι ναναι εδω μεσα

Αυτό είπες, πως οι εταιρείες καταφεύγουν σε τέτοιες τακτικές, επειδή καταρρέουν οικονομικά. Τέλος πάντων, δεν μου αρέσουν οι προσωπικές αντιπαραθέσεις. Το θέμα είναι ένα: Το τρίμηνο μας το "φόρεσαν" και οι τρεις εταιρείες, όπως ήταν αναμενόμενο. Αυτό πρακτικά σημαίνει, ότι όσοι έχουμε πολλά νούμερα, θα πρέπει να πετάξουμε κάποια στα σκουπίδια και να μείνουμε μέναν ή το πολύ δύο αριθμούς, διαφορετικά θα μας κοστίζει ακριβότερα από συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Οι 3 εταιρίες κινητής τηλεφωνίας είναι ίσως από τις πιο κερδοφόρες εταιρίες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα. Αυτό που θα έπρεπε να αναλογιστούμε είναι το αν τα προϊόντα που μας πωλούν, είναι ανάλογα με το κέρδος που τους αποφέρουν. Ή μήπως μας προσφέρουν το λιγότερο δυνατό που μπορούν στο...μεγαλύτερο δυνατό κόστος; Μήπως θα μπορούσαν και οι 3 να είναι αρκετά φθηνότερες, αλλά δεν το κάνουν για να μην μειώσουν τα κέρδη τους;
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό cosmoκάρτα και δεν χρησιμοποιώ καθόλου, και τον κρατάω γιατί είναι εύκολο νούμερο και έχει και τα 400 λεπτά/3€ με ανανέωση, μπας και χρειαστεί ποτέ.

 

Επειδή θυμόμουν πως λήγει τώρα σε λίγο ένα μικρό υπόλοιπο από ανανέωση που είχα κάνει πριν 6 μήνες, έβαλα την κάρτα σε μια συσκευή και καλώντας το 1314 ακούω αυτό :

"Τώρα, μόνο για εσένα, δώρο 400 λεπτά προς όλους με ανανέωση από 10€, και το ποσό της ανανέωσης μένει στην κάρτα σου χωρίς την χρέωση των 3€."

Υποψιάζομαι πως το κάνει μόνο για μια φορά επειδή έχω να ανανεώσω 6 μήνες. Έχω μόλις 2 λεπτά υπόλοιπο που λήγουν 7 ημέρες από τώρα. Έχει έρθει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο; Σκέφτομαι να βάλω 12€ σε γερμανό και να μου μείνουν 10€ να τα μεταφέρω στο what's up μου που κάνω χρήση έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Οι 3 εταιρίες κινητής τηλεφωνίας είναι ίσως από τις πιο κερδοφόρες εταιρίες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα. Αυτό που θα έπρεπε να αναλογιστούμε είναι το αν τα προϊόντα που μας πωλούν, είναι ανάλογα με το κέρδος που τους αποφέρουν. Ή μήπως μας προσφέρουν το λιγότερο δυνατό που μπορούν στο...μεγαλύτερο δυνατό κόστος; Μήπως θα μπορούσαν και οι 3 να είναι αρκετά φθηνότερες, αλλά δεν το κάνουν για να μην μειώσουν τα κέρδη τους;

Για πιο λόγο να το κάνουν? Όταν και 10 ευρώ να πάνε τα 200mb θα το αγοράσει ο άλλος γιατί να ρίξουν τις τιμές τους? Πουλάνε φύκια για μεταξωτες κορδέλες αλλά έτσι είναι τα καρτέλ. Ο κόσμος δεν τον νοιάζει εφόσον έχει χρήματα οποτε βλέπουμε αυτές τις αισχροκερδιες γενικά στα παντα στην Ελλάδα όχι μόνο στις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό cosmoκάρτα και δεν χρησιμοποιώ καθόλου, και τον κρατάω γιατί είναι εύκολο νούμερο και έχει και τα 400 λεπτά/3€ με ανανέωση, μπας και χρειαστεί ποτέ.

 

Επειδή θυμόμουν πως λήγει τώρα σε λίγο ένα μικρό υπόλοιπο από ανανέωση που είχα κάνει πριν 6 μήνες, έβαλα την κάρτα σε μια συσκευή και καλώντας το 1314 ακούω αυτό :

"Τώρα, μόνο για εσένα, δώρο 400 λεπτά προς όλους με ανανέωση από 10€, και το ποσό της ανανέωσης μένει στην κάρτα σου χωρίς την χρέωση των 3€."

Υποψιάζομαι πως το κάνει μόνο για μια φορά επειδή έχω να ανανεώσω 6 μήνες. Έχω μόλις 2 λεπτά υπόλοιπο που λήγουν 7 ημέρες από τώρα. Έχει έρθει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο; Σκέφτομαι να βάλω 12€ σε γερμανό και να μου μείνουν 10€ να τα μεταφέρω στο what's up μου που κάνω χρήση έτσι κι αλλιώς.

Τί μέρα είναι σήμερα? Πέμπτη? Δεν παίζεις κανένα τζόκερ για απόψε? Λέω εγώ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό cosmoκάρτα και δεν χρησιμοποιώ καθόλου, και τον κρατάω γιατί είναι εύκολο νούμερο και έχει και τα 400 λεπτά/3€ με ανανέωση, μπας και χρειαστεί ποτέ.

 

Επειδή θυμόμουν πως λήγει τώρα σε λίγο ένα μικρό υπόλοιπο από ανανέωση που είχα κάνει πριν 6 μήνες, έβαλα την κάρτα σε μια συσκευή και καλώντας το 1314 ακούω αυτό :

"Τώρα, μόνο για εσένα, δώρο 400 λεπτά προς όλους με ανανέωση από 10€, και το ποσό της ανανέωσης μένει στην κάρτα σου χωρίς την χρέωση των 3€."

Υποψιάζομαι πως το κάνει μόνο για μια φορά επειδή έχω να ανανεώσω 6 μήνες. Έχω μόλις 2 λεπτά υπόλοιπο που λήγουν 7 ημέρες από τώρα. Έχει έρθει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο; Σκέφτομαι να βάλω 12€ σε γερμανό και να μου μείνουν 10€ να τα μεταφέρω στο what's up μου που κάνω χρήση έτσι κι αλλιώς.

Αν το κάνεις από Γερμανό θα πάρεις και 250 ΜΒ .

Αν σε συμφέρει κάντο.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις από Γερμανό θα πάρεις και 250 ΜΒ .

Αν σε συμφέρει κάντο.

Cosmoκάρτα είναι, όχι What's Up. Επομένως, δεν παίρνει 250 MB.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν το ήξερα . Σε whats Up και FROG το δίνει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Το δίνει και σε Frog? Μόνο για What's Up το ήξερα. Τότε, μπορεί να το δίνει και σε Cosmoκάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Πάντα ήμουν σε συμβόλαιο αλλά πλέον χρειάζομαι άλλο ενα νουμερακι με καρτα (coamote) μονο για χρηση internet.Τι λέτε να βάλω; Whatsapp με 5 ευρώ 500mb ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Πάντα ήμουν σε συμβόλαιο αλλά πλέον χρειάζομαι άλλο ενα νουμερακι με καρτα (coamote) μονο για χρηση internet.Τι λέτε να βάλω; Whatsapp με 5 ευρώ 500mb ;

Frog. 500 MB με 5 ευρώ+1 GB bonus ανανέωσης, με την πρώτη κάρτα από 10 ευρώ και άνω κάθε μήνα+500 MB bonus με την πρώτη κάρτα 5 ευρώ κάθε μήνα. Πάρε What's Up ή Cosmoκάρτα και μετά κάνε αλλαγή πακέτου σε Frog. Μην πάρεις "καθαρόαιμο" Frog, γιατί πρώτον δε θα βρεις, αλλά ακόμη και αν το βρεις, δε θα μπορείς να βρεις κάρτα sim, αν χρειαστείς αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Οκκ ευχαριστώ πολύ!

Η frog είναι της cosmote ; Δεν εχει καμια αλλη εταιρία σημα στη δουλεια μου. .

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Οκκ ευχαριστώ πολύ!

Η frog είναι της cosmote ; Δεν εχει καμια αλλη εταιρία σημα στη δουλεια μου. .

 

ναι, το δίκτυο της cosmote χρησιμοποιεί

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό cosmoκάρτα και δεν χρησιμοποιώ καθόλου, και τον κρατάω γιατί είναι εύκολο νούμερο και έχει και τα 400 λεπτά/3€ με ανανέωση, μπας και χρειαστεί ποτέ.

 

Επειδή θυμόμουν πως λήγει τώρα σε λίγο ένα μικρό υπόλοιπο από ανανέωση που είχα κάνει πριν 6 μήνες, έβαλα την κάρτα σε μια συσκευή και καλώντας το 1314 ακούω αυτό :

"Τώρα, μόνο για εσένα, δώρο 400 λεπτά προς όλους με ανανέωση από 10€, και το ποσό της ανανέωσης μένει στην κάρτα σου χωρίς την χρέωση των 3€."

Υποψιάζομαι πως το κάνει μόνο για μια φορά επειδή έχω να ανανεώσω 6 μήνες. Έχω μόλις 2 λεπτά υπόλοιπο που λήγουν 7 ημέρες από τώρα. Έχει έρθει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο; Σκέφτομαι να βάλω 12€ σε γερμανό και να μου μείνουν 10€ να τα μεταφέρω στο what's up μου που κάνω χρήση έτσι κι αλλιώς.

 

Ναι,

μου έχει έρθει εμένα από τέλη Ιούλη σε sms.

Είμαι στους 2 μήνες με 0 υπόλοιπο (λήξη 6μήνου) και πήρα sms "ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΕ 10€ ΚΑΙ ΠΑΝΩ, ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΩΡΟ 400' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ 3€! ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 30/9."

 

Αρχές Ιούλη, στον 1 μήνα με 0 υπόλοιπο πήρα sms ""ΠΡΟΣΦΟΡΑ: ΔΩΡΟ 200΄ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟ 10€ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ. ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΕΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΔΩΡΟΥ"

 

Αν το κάνεις (ανανέωση 10€ ως 30/9) μην ξεχάσεις να απενεργοποιήσεις το 400΄με μείον 3€ γιατί

Και 400΄ θα πάρεις χωρίς -3€

Και άλλα 400΄με μείον -3€ (αφού είναι ενεργοποιημένη αυτή η "προσφορά").

 

Θα περιμένω τον Οκτώβρη νέα "προσφορά" από Cosmokarta (με χρεώσεις 1.0332€/ΜΒ μετά τη λήξη των ΜΒ εντός διάρκειας πακέτου) αν δεν το καταργήσω τελείως το Δεκέμβρη που λήγει το 12-13μηνο

3μηνη ανανέωση δεν "λέει" και ελπίζω και η Wind να μην το εφαρμόσει και να μείνει μόνη της η C-Ote.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό cosmoκάρτα και δεν χρησιμοποιώ καθόλου, και τον κρατάω γιατί είναι εύκολο νούμερο και έχει και τα 400 λεπτά/3€

Τα 400' με 3€ ειναι ειδικη προσφορα για σενα ή υπαρχει σαν πακετο?

Link to comment
Share on other sites

Τα 400' με 3€ ειναι ειδικη προσφορα για σενα ή υπαρχει σαν πακετο?

 

Ήταν προσφορά που γραφόταν κάποιος ως το 2013 (Είχε σε κάθε ανανέωση 10€ 300΄ προς όλους).

Αυθαίρετα πέρυσι το 2014 το άλλαξαν σε 400΄όλους με χρέωση -3€ (χωρίς τη δυνατότητα να κρατήσεις την προηγούμενη προσφορά που είχες γραφτεί).

Μόνο να ξεγραφτείς από το 400΄/-3€ χωρίς δυνατότητα επανεγγραφής.

Και τώρα;

Ο Θεός κι η ψυχή τους.

Τώρα το'δα: http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__paketo-300-pros-olous-article/section/COSMOKARTA_Services

Το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά ανανέωσης με την οποία λαμβάνουν, 400 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα για 1 μήνα για τις δυο πρώτες ανανεώσεις ανά μήνα από €10 και άνω, με αυτόματη χρέωση 3€ από το υπόλοιπο του συνδρομητή αμέσως μετά την ανανέωση χρόνου

 

300΄ με 7€.

Τέλος: Θα το καταργήσω.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα... δεν αξιζει καθολου πλεον να εχει καρτα. Με το ζορι να μας πανε στα συμβολαια!
Link to comment
Share on other sites

Ναι,

μου έχει έρθει εμένα από τέλη Ιούλη σε sms.

Είμαι στους 2 μήνες με 0 υπόλοιπο (λήξη 6μήνου) και πήρα sms "ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΕ 10€ ΚΑΙ ΠΑΝΩ, ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΩΡΟ 400' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ 3€! ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 30/9."

 

Αρχές Ιούλη, στον 1 μήνα με 0 υπόλοιπο πήρα sms ""ΠΡΟΣΦΟΡΑ: ΔΩΡΟ 200΄ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟ 10€ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ. ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΕΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΔΩΡΟΥ"

 

Αν το κάνεις (ανανέωση 10€ ως 30/9) μην ξεχάσεις να απενεργοποιήσεις το 400΄με μείον 3€ γιατί

Και 400΄ θα πάρεις χωρίς -3€

Και άλλα 400΄με μείον -3€ (αφού είναι ενεργοποιημένη αυτή η "προσφορά").

 

 

Έλεγα να βάλω 12 € για να μείνουν καθαρά 10 και κάτι να τα μεταφέρω στο what's up μου, και θα είχα πετύχει να έχω 400' που όλο και σε κάποιον θα χρειαστούν τώρα στις διακοπές και θα είχα παρατείνει την ημερομηνία λήξης του αριθμού μέχρι του χρόνου τον Αύγουστο. Μου λες ότι αν κάνω αυτήν την ανανέωση θα μου πάρει και 3€ δίνοντάς μου 800'; Το έχεις δοκιμάσει; Γιατί δεν έχει νόημα να σου λέει προσφορά χωρίς τα 3€ ή να μην λέει 800' στο μήνυμα αν αυτό σου κάνει στην ουσία.

 

Εγώ το κρατάω αυτό το νούμερο γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται στο μέλλον. Αν μου κοπεί το φοιτητικό και δε συμφέρει κάποιο άλλο πακέτο, μια χαρά περνάω με 400' και από τα υπόλοιπα 5,5€ που μένουν από 10€ ανανέωση να αγοράζω πακέτο internet με τα 5.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να βάλω 12 € για να μείνουν καθαρά 10 και κάτι να τα μεταφέρω στο what's up μου, και θα είχα πετύχει να έχω 400' που όλο και σε κάποιον θα χρειαστούν τώρα στις διακοπές και θα είχα παρατείνει την ημερομηνία λήξης του αριθμού μέχρι του χρόνου τον Αύγουστο. Μου λες ότι αν κάνω αυτήν την ανανέωση θα μου πάρει και 3€ δίνοντάς μου 800'; Το έχεις δοκιμάσει; Γιατί δεν έχει νόημα να σου λέει προσφορά χωρίς τα 3€ ή να μην λέει 800' στο μήνυμα αν αυτό σου κάνει στην ουσία.

 

Εγώ το κρατάω αυτό το νούμερο γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται στο μέλλον. Αν μου κοπεί το φοιτητικό και δε συμφέρει κάποιο άλλο πακέτο, μια χαρά περνάω με 400' και από τα υπόλοιπα 5,5€ που μένουν από 10€ ανανέωση να αγοράζω πακέτο internet με τα 5.

 

Γιατί; Διαγράφηκες από το 400΄/-3€? Σε διέγραψαν από μόνοι τους; Δε νομίζω που λέει και το ρητό.

Κι αν ξανακάνεις ανανέωση πχ το Νοέμβρη δε θα έχεις το 400΄/-3€? Μόνο τώρα δε θα το'χεις;

 

Όχι δεν το'κανα. Μάλλον το πάω για κατάργηση το Cosmoκάρτα sto 12-13μηνο.

 

Αν το κάνεις χωρίς να διαγραφείς από το 400΄/-3€ ως 30/9 πες τι σου έδωσε....

1) 400΄ χωρίς καμιά αφαίρεση;

ή 2) 800΄ με -3€;

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Διαγράφηκες από το 400΄/-3€? Σε διέγραψαν από μόνοι τους; Δε νομίζω που λέει και το ρητό.

Κι αν ξανακάνεις ανανέωση πχ το Νοέμβρη δε θα έχεις το 400΄/-3€? Μόνο τώρα δε θα το'χεις;

 

Όχι δεν το'κανα. Μάλλον το πάω για κατάργηση το Cosmoκάρτα sto 12-13μηνο.

 

Αν το κάνεις χωρίς να διαγραφείς από το 400΄/-3€ ως 30/9 πες τι σου έδωσε....

1) 400΄ χωρίς καμιά αφαίρεση;

ή 2) 800΄ με -3€;

Επειδή έχω κρατήσει το 400'/3€ λέει (προφανώς σαν προσφορά επειδή έχω καιρό να βάλω κάρτα) ότι αν βάλω από 10€ και πάνω θα μου δώσει το "bonus" των 400' χωρίς να αφαιρέσει τα 3€ από το ποσό της ανανέωσης. Το λογικό σε αυτό είναι ότι θα πάρω 400' και υπόλοιπο 8,80€. Με τη λογική αυτή αν βάλω 12€ θα έχω 10,50 τουλάχιστον ώστε να μου φτάνουν για μεταφορά στον άλλο μου αριθμό.

 

Αν είχε αθροιστικά άλλα 400' με επιπλέον 3€ χρέωση θα έπρεπε να λέει κάτι διαφορετικό. Του στυλ "επιπλέον εκτός των 400'/3€ άλλα 400' δώρο".

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κρατήσει το 400'/3€ λέει (προφανώς σαν προσφορά επειδή έχω καιρό να βάλω κάρτα) ότι αν βάλω από 10€ και πάνω θα μου δώσει το "bonus" των 400' χωρίς να αφαιρέσει τα 3€ από το ποσό της ανανέωσης. Το λογικό σε αυτό είναι ότι θα πάρω 400' και υπόλοιπο 8,80€. Με τη λογική αυτή αν βάλω 12€ θα έχω 10,50 τουλάχιστον ώστε να μου φτάνουν για μεταφορά στον άλλο μου αριθμό.

 

Αν είχε αθροιστικά άλλα 400' με επιπλέον 3€ χρέωση θα έπρεπε να λέει κάτι διαφορετικό. Του στυλ "επιπλέον εκτός των 400'/3€ άλλα 400' δώρο".

 

ΟΚ.

Βάλε 10 (ή 12)€ και πες τι σου έδωσε και αν σου αφαίρεσε -3€.

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Ναι,

μου έχει έρθει εμένα από τέλη Ιούλη σε sms.

Είμαι στους 2 μήνες με 0 υπόλοιπο (λήξη 6μήνου) και πήρα sms "ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΕ 10€ ΚΑΙ ΠΑΝΩ, ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΩΡΟ 400' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ 3€! ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 30/9."

 

Αρχές Ιούλη, στον 1 μήνα με 0 υπόλοιπο πήρα sms ""ΠΡΟΣΦΟΡΑ: ΔΩΡΟ 200΄ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟ 10€ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ. ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΕΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΔΩΡΟΥ"

 

Αν το κάνεις (ανανέωση 10€ ως 30/9) μην ξεχάσεις να απενεργοποιήσεις το 400΄με μείον 3€ γιατί

Και 400΄ θα πάρεις χωρίς -3€

Και άλλα 400΄με μείον -3€ (αφού είναι ενεργοποιημένη αυτή η "προσφορά").

 

Θα περιμένω τον Οκτώβρη νέα "προσφορά" από Cosmokarta (με χρεώσεις 1.0332€/ΜΒ μετά τη λήξη των ΜΒ εντός διάρκειας πακέτου) αν δεν το καταργήσω τελείως το Δεκέμβρη που λήγει το 12-13μηνο

3μηνη ανανέωση δεν "λέει" και ελπίζω και η Wind να μην το εφαρμόσει και να μείνει μόνη της η C-Ote.

 

Μην προτρεπεις τον κοσμο να κανει διαγραφη απο τα 400 γιατι πλεον δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο πακετο και δεν μπορεις να το επαναφερεις ξανα αν το καταργησεις!

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις (ανανέωση 10€ ως 30/9) μην ξεχάσεις να απενεργοποιήσεις το 400΄με μείον 3€ γιατί

Και 400΄ θα πάρεις χωρίς -3€

Και άλλα 400΄με μείον -3€ (αφού είναι ενεργοποιημένη αυτή η "προσφορά").

Δεν ισχύει αυτό και δεν είναι καλή η παραπληροφόρηση. 400 λεπτά παίρνεις χωρίς να αφαιρούνται τα 3€. Αν δε γνωρίζεις κάτι, απλά δεν το αναφέρεις.

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...