Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως ρε παιδιά έβαλα κοσμοτε κάρτα για το καλό σήμα και όντως βρήκα την υγεία μου με το 3g! είμαι τώρα λουτρά ποζαρ καμία δεν έχει μόνο η κοτε φουλ!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω τρελαθει λιγο αυτες της μερες. Ειμαι voda και θα φυγω. Πσαχνω να δω που να παω. Διαβαζω για wind καλα πακετα καλυψη οχι τοσο καλη. Η κοτε παλι δεν δινει τπτ bonus. Τι να κανω

Ειμαι απο σπαρτη εχει κανενας δοκιμασει τις 2 εταιριες τη παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για frog ή Q..πολλοί πάνε εκεί κι είναι ευχαριστημένοι απ'ότι ακούγεται
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ίσως χαζή ερώτηση

είτε έχεις frog, what's up,cosmokarta η ποιότητα του σήματος της κοσμοτε είναι ίδια,ε; δεν "ρίχνει" τα καρτοκινητά εις βάρος των συμβολαίων;

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογία προς το παρόν δεν κάνει διαμερισμό του σήματος ανάμεσα σε συμβόλαια και μή.... :-)
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για frog ή Q..πολλοί πάνε εκεί κι είναι ευχαριστημένοι απ'ότι ακούγεται

 

το κακο ειναι οτι δεν εχουν χρονο ομιλιας προς τριτους ( ή εχουν ελαχιστο)

πρεπει να εχουν ολοι καποιο παρομοιο για να πεις οτι σε συμφερει....

μεχρι τωρα η μονη συμφερουσα ειναι η wind....αλλα απο σήμα.......αστα να πανε

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω τρελαθει λιγο αυτες της μερες. Ειμαι voda και θα φυγω. Πσαχνω να δω που να παω. Διαβαζω για wind καλα πακετα καλυψη οχι τοσο καλη. Η κοτε παλι δεν δινει τπτ bonus. Τι να κανω

Ειμαι απο σπαρτη εχει κανενας δοκιμασει τις 2 εταιριες τη παιζει?

φιλε εγω ήμουν whats up. παω f2g. φοβερη οικονομια και πολλες επιλογες σε πκετα αλλα απο 3g, τουλάχιστον στην επαρχία,δεν ικανοποιηθηκα.εκατσα 2 μηνες και μετα ξανα πισω κοσμοτε και κοσμοκαρτα.και τελος απο την Παρασκευή ειμαι frog μιας και με βολεύει η χρεωση ανα δευτερόλεπτο και με την 10αρα καρτα δινει 500mb.οσο για το 3g άψογο.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ίσως χαζή ερώτηση

είτε έχεις frog, what's up,cosmokarta η ποιότητα του σήματος της κοσμοτε είναι ίδια,ε; δεν "ρίχνει" τα καρτοκινητά εις βάρος των συμβολαίων;

Εννοείται ότι γίνεται αυτό.

Η τεχνολογία προς το παρόν δεν κάνει διαμερισμό του σήματος ανάμεσα σε συμβόλαια και μή.... :-)

 

Νομίζεις. Εννοείται ότι υπάρχει προτεραιότητα υπέρ των συμβολαίων.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι γίνεται αυτό.

 

 

Νομίζεις. Εννοείται ότι υπάρχει προτεραιότητα υπέρ των συμβολαίων.

και στο 3g?

εγώ έχω πάντως αποφασίσει την δεύτερη κάρτα μου να την έχω κοσμοτε μόνο για το 3g της που είναι πολύ καλό, και τώρα εδώ μπερδευτεί ποια καρτοκινητή να βάλω για ομιλία .μηνύματα δεν με νοιάζουν.

αν βάλω frog με καλύπτει και για το ότι είναι κοσμοτε και ότι έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο.αλλά της wind ,q έχουν πιο καλές προσφορές/ πακέτα!

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις χρεώσεις δεδομένων;

Υπάρχει καμμιά βελτίωση από τα 500ΜΒ/5 €;

 

Το 1ευρω την,μέρα. Τι όριο έχει σε 3G ταχύτητα;

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις χρεώσεις δεδομένων;

Υπάρχει καμμιά βελτίωση από τα 500ΜΒ/5 €;

για μένα είναι η μεγαλύτερη αλητεία των εταιρειών! σε όλο τον αναπτυγμένο κόσμο έχεις απεριόριστα data φτηνά εγώ μας κλέβουν με ψίχουλα 500mb !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μία ερώτηση. Η κοπέλα μου έχει καρτοκινητό Cosmote και δεν έχει εγγραφεί ακόμα στο My Cosmote, μέσω του διαδικτύου. Αξίζει να το κάνει ή είναι το ίδιο πράγμα με το app; Δηλαδή προσφέρει κάτι με την online ανανέωση όπως πχ. δώρο MB για ίντερνετ (κάτι που κάνει η Vodafone);
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μία ερώτηση. Η κοπέλα μου έχει καρτοκινητό Cosmote και δεν έχει εγγραφεί ακόμα στο My Cosmote, μέσω του διαδικτύου. Αξίζει να το κάνει ή είναι το ίδιο πράγμα με το app; Δηλαδή προσφέρει κάτι με την online ανανέωση όπως πχ. δώρο MB για ίντερνετ (κάτι που κάνει η Vodafone);

Δεν έχω δει ειδικές προσφορές και δώρα μέσω του app όσο καιρό το χρησιμοποιώ, ούτε μέσω του site, επομένως θεωρώ ότι είναι προτιμότερη η χρήση του app. Πάντως αν το καρτοκινητό της κοπέλας σου είναι What's up, να χρησιμοποιήσει καλύτερα το app για το What's up, που είναι απείρως καλύτερο από το Cosmote MyAccount.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω στο δικαρτο κινητό μου πρώτη φορά την κοσμοτε, και επιτέλους έχω 3g σχεδόν παντού! Τώρα είμαι σε δίλημμα.καρτοκινητή κοσμοτε και σαν βασικό νούμερο για ομιλία (ΠΡΟΣ ΌΛΟΥΣ ΘΈΛΩ), μηνύματα η μόνο για δεδομένα και βασικό νούμερο άλλης εταιρείας που έχει καλύτερες προσφορές για πακέτα; π.χ. wind/ q?
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48232[/ATTACH] να σημειώσω απλώς προς ενημέρωση ότι καταργήθηκαν και μέσω ίντερνετ μπανκινγκ οι ανανεώσεις των 5 ευρώ για όλες τις εταιρείες πλην της Q. το συγκεκριμένο είναι τις Πειραιώς.
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48232[/ATTACH] να σημειώσω απλώς προς ενημέρωση ότι καταργήθηκαν και μέσω ίντερνετ μπανκινγκ οι ανανεώσεις των 5 ευρώ για όλες τις εταιρείες πλην της Q. το συγκεκριμένο είναι τις Πειραιώς.

Αν δεν κάνω λάθος και παλιότερα δεν μπορούσες να βγάλεις κάρτα των 5€ από την Πειραιώς.

Τουλάχιστον για COSMOTE που είχα δει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind αλλά σκέφτομαι να βγάλω και 1 κάρτα Cosmote μόνο για χρήση σε 3g dongle.

Έχω τις παρακάτω απορίες:

1. Έχει πακέτο για ίντερνετ όπως οι άλλες εταιρείες με 5€ για 1gb;

2. Το 3g της παίζει χωρίς πρόβλημα με όλα τα στικακια;

3. Η εφαρμογή της για κινητά για να βλέπεις το υπόλοιπο των mb δουλεύει αν τρέξει σε κινητό με sim άλλης εταιρείας μέσα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος και παλιότερα δεν μπορούσες να βγάλεις κάρτα των 5€ από την Πειραιώς.

Τουλάχιστον για COSMOTE που είχα δει.

 

Επειδή ανανεώνω συχνά μέσω Πειραιώς ebanking (τελευταία με βολεύει PayPal /f2g), έκανα αρχές Ιουλίου ανανέωση σε cosmoκάρτα €5 κανονικότατα μέσω Πειραιώς. Αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πείτε μου που να βρω τις εντολές για αγορά πακέτων ομιλίας, sms, data σε κοσμοκαρτα.θέλω π.χ.τα 500 mb με 5 ευρώ και στο σάιτ λέει μόνο καλέστε στο 1330! εγώ θέλω ΌΧΙ με τηλέφωνο.νε μήνυμα Αφού είναι τόσο άχρηστοι και δεν γίνεται μέσα από την εφαρμογή my account!

ΜΗΝ μου πείτε μόνο ποια είναι η εντολή! θέλω που την λέει στο σάιτ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανανεώνω συχνά μέσω Πειραιώς ebanking (τελευταία με βολεύει PayPal /f2g), έκανα αρχές Ιουλίου ανανέωση σε cosmoκάρτα €5 κανονικότατα μέσω Πειραιώς. Αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία δεν ξέρω.

παρομοίως έδω και 3 χρόνια ανανεώνω πάντα μέσω internet banking το αλλάξανε Τώρα με την κατάργηση των καρτών!

Link to comment
Share on other sites

από ότι είδα τα δεδομένα που δεν καταναλώνω στον μήνα πάνε στον επόμενο αρκεί να αγοράσεις ένα παρόμοιο πακέτο δεδομένων.οι άλλες εταιρείες κάνουν το ίδιο;Η μόνο η κοσμοτε;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανανεώνω συχνά μέσω Πειραιώς ebanking (τελευταία με βολεύει PayPal /f2g), έκανα αρχές Ιουλίου ανανέωση σε cosmoκάρτα €5 κανονικότατα μέσω Πειραιώς. Αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία δεν ξέρω.

Έχεις δίκιο. Το μπέρδεψα με το viva, που έχει από 10 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πείτε μου που να βρω τις εντολές για αγορά πακέτων ομιλίας, sms, data σε κοσμοκαρτα.θέλω π.χ.τα 500 mb με 5 ευρώ και στο σάιτ λέει μόνο καλέστε στο 1330! εγώ θέλω ΌΧΙ με τηλέφωνο.νε μήνυμα Αφού είναι τόσο άχρηστοι και δεν γίνεται μέσα από την εφαρμογή my account!

ΜΗΝ μου πείτε μόνο ποια είναι η εντολή! θέλω που την λέει στο σάιτ!

 

Παίζει να μην το λέει πουθενά... ψάχνω εδω και πόση ώρα... όπως και να έχει στέλνεις 200 στο 1330.

 

Στο μέρος που θα έπρεπε να υπάρχει (στον αναλυτικό τιμοκατάλογο) δεν υπάρχει... γράφει μόνο για την ενεργοποίηση μέσω τηλεφώνου. ..

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μην το λέει πουθενά... ψάχνω εδω και πόση ώρα... όπως και να έχει στέλνεις 200 στο 1330.

 

Στο μέρος που θα έπρεπε να υπάρχει (στον αναλυτικό τιμοκατάλογο) δεν υπάρχει... γράφει μόνο για την ενεργοποίηση μέσω τηλεφώνου. ..

εδώ και δέκα μέρες έχω καρτοκινητό κοσμοτε για πρώτη φορά στην ζωή μου και όντως έχω βρει την υγειά μου με το 3g! ΑΛΛΆ στις εφαρμογές/ υποστήριξη των προσφορών είναι πολύ πίσω!

ούτε widget δεν έχει η εφαρμογή cosmote ούτε να αγοράσεις πακέτα μπορείς!

το μόνο που πρέπει να αποφασίσω είναι εάν για ομιλία θα έχω και εκεί κοσμοτε η να βάλω άλλη εταιρεία! εκεί έχω κολλήσει τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πείτε μου που να βρω τις εντολές για αγορά πακέτων ομιλίας, sms, data σε κοσμοκαρτα.θέλω π.χ.τα 500 mb με 5 ευρώ και στο σάιτ λέει μόνο καλέστε στο 1330! εγώ θέλω ΌΧΙ με τηλέφωνο.νε μήνυμα Αφού είναι τόσο άχρηστοι και δεν γίνεται μέσα από την εφαρμογή my account!

ΜΗΝ μου πείτε μόνο ποια είναι η εντολή! θέλω που την λέει στο σάιτ!

 

Η μόνη αναφορά είναι στο πακέτο των 120 ΜΒ http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Personal/COSMOTE_Internet_Monthly_Pass_60.pdf

Για τα άλλα δεν υπάρχει πια αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...