Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι 1 μηνα, για 2 βδομαδες ειπαμε ισχυουν και μπορεις να τα ενεργοποιησεις οποτε θελεις μεσα στον αυγουστο, αλλα θα κρατησουν 2 βδομαδες,

το αργοτερο μεχρι τελος αυγουστου, μετα καπουτ

Link to comment
Share on other sites

οχι 1 μηνα, για 2 βδομαδες ειπαμε ισχυουν και μπορεις να τα ενεργοποιησεις οποτε θελεις μεσα στον αυγουστο, αλλα θα κρατησουν 2 βδομαδες,

το αργοτερο μεχρι τελος αυγουστου, μετα καπουτ

 

ok,ναι 15 ειναι το ειδα και το διορθωσα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η εφαρμογή δούλεψε μόνο για λίγο στην αρχή. Μετά από κάποια ώρα μου γράφει ότι δεν είναι δυνατή η λειτουργία της σε περιαγωγή!

Η Q δουλεύει σε καθεστώς περιαγωγής ως προς τη Wind.

Γενικά οι εφαρμογές της Cosmote είναι ότι να ναι. Θα την αφαιρέσω. Πάντως στο ίδιο τηλ έχω εφαρμογές της Wind F2G, της Q και της Vodafone. Δουλεύουν ρολόι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο ποτε σταματησε το μπουνους εισερχομενων κλησεων; υπαρχει καποιο λινκ τησ κοσμοτε που να το γραφει;

επισης η κληση στην εξυπηρετηση πελατων εχει 0,19ευρω/κληση; αυξηθηκε; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο ποτε σταματησε το μπουνους εισερχομενων κλησεων; υπαρχει καποιο λινκ τησ κοσμοτε που να το γραφει;

επισης η κληση στην εξυπηρετηση πελατων εχει 0,19ευρω/κληση; αυξηθηκε; .

 

η εξυπηρέτηση πελατών αυξήθηκε εδώ και λίγο καιρό...για το μπόνους έχει αρκετό καιρό νομίζω αλλα επειδή ειμαι απο κινητό δεν μπορώ να βρω λινκ

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν μεταφέρονται θα γλύτωναμε πολλά ευρώ :-P

Ρε παιδιά να ρωτήσω...Για να πάρω νέο αριθμό cosmokarta πρέπει να πληρώσω 5 ευρώ;Γιατί στη wind το δίνουν τζάμπα και έχει μέσα και 1ευρω.Εγώ θέλω απλώς να πάρω την προσφορά για το 1,5 gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω...Για να πάρω νέο αριθμό cosmokarta πρέπει να πληρώσω 5 ευρώ;Γιατί στη wind το δίνουν τζάμπα και έχει μέσα και 1ευρω.Εγώ θέλω απλώς να πάρω την προσφορά για το 1,5 gb.

 

και θα μπεις στην διαδικασια ταυτοποιησης για 1.5 gb ιντερνετ 15ημερων?????? :confused:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω...Για να πάρω νέο αριθμό cosmokarta πρέπει να πληρώσω 5 ευρώ;Γιατί στη wind το δίνουν τζάμπα και έχει μέσα και 1ευρω.Εγώ θέλω απλώς να πάρω την προσφορά για το 1,5 gb.

Αν είσαι Αθήνα μπορώ να σου πω που θα το πάρεις δωρεάν , στ Ανταλακτήρια στην Ομόνοια και στο Σύνταγμα

Αλλά σε Γερμανό ή cosmote το πληρώνεις. Στην wind και τσάμπα που στο δίνουν προσφορά δεν έχει ...

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα μπορώ να σου πω που θα το πάρεις δωρεάν , στ Ανταλακτήρια στην Ομόνοια και στο Σύνταγμα

Αλλά σε Γερμανό ή cosmote το πληρώνεις. Στην wind και τσάμπα που στο δίνουν προσφορά δεν έχει ...

 

Που εννοείς στο σύνταγμα και στην Ομόνοια;;

Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε μάλλον δε μεταφέρονται. Καλά που μου το είπες, να φάω όσα περισσότερα μπορώ μέχρι 14/8 που λήγουν. :p

 

Και επίσημα δεν μεταφέρονται...

 

https://twitter.com/COSMOTE/status/366960045302349825

 

Οπότε, τσάμπα θα πάει 1GB... :cry::ooch:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα δεν μεταφέρονται...

 

https://twitter.com/COSMOTE/status/366960045302349825

 

Οπότε, τσάμπα θα πάει 1GB... :cry::ooch:

 

Δεν πειράζει, όσο φάγαμε, φάγαμε. Τουλάχιστον υπάρχει ακόμα το 500ΜΒ/5€. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Που εννοείς στο σύνταγμα και στην Ομόνοια;;

 

Οδός φιλελλήνων στο Σύνταγμα , και Ομόνοια μεταξύ Σταδίου και πανεπιστημίου ακριβώς πάνω στην πλατεία επίσης Αγίου Κωνσταντίνου 37

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής: υποτίθεται από 1η Ιουλίου μειώθηκαν οι χρεώσεις στο roaming. Έστειλα ένα μύνημα όχι mms σήμερα σε αγγλικό αριθμό και μου έφαγε από την κάρτα 0.79 λεπτά. Πώς εξηγήται αυτή η χρέωση??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής: υποτίθεται από 1η Ιουλίου μειώθηκαν οι χρεώσεις στο roaming. Έστειλα ένα μύνημα όχι mms σήμερα σε αγγλικό αριθμό και μου έφαγε από την κάρτα 0.79 λεπτά. Πώς εξηγήται αυτή η χρέωση??

δεν εχει σχεση με ροαμινγκ αυτό....:) θα ηταν μεγάλο και στα Ελληνικά και μέτρησε για 4

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση?Εχθές έκανα διακοπή καρτοσυμβολαιου και μου είπαν στις 12 το βράδυ θα γινει η διακοπή και αυριο κατά τις 3 το μεσημέρι θα γινει κάρτα.Το θέμα είναι ότι η διακοπή έγινε αλλα εγώ τώρα δεν έχω τηλέφωνο και όταν με παίρνει κάποιος λέει ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται.Ειναι φυσιολογικό αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση?Εχθές έκανα διακοπή καρτοσυμβολαιου και μου είπαν στις 12 το βράδυ θα γινει η διακοπή και αυριο κατά τις 3 το μεσημέρι θα γινει κάρτα.Το θέμα είναι ότι η διακοπή έγινε αλλα εγώ τώρα δεν έχω τηλέφωνο και όταν με παίρνει κάποιος λέει ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται.Ειναι φυσιολογικό αυτο??

 

Πριν από μερικές μέρες έκοψα σύνδεση. Έμεινα χωρίς σήμα για τουλάχιστον 7 ώρες. Και επειδή νόμιζα ότι η διαδικασία κάνει μόνο κάνα 10λεπτο, και είχα βγει και είχα πιει κιόλας, είχα πιστέψει ότι χάλασε το κινητό lol....

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικές μέρες έκοψα σύνδεση. Έμεινα χωρίς σήμα για τουλάχιστον 7 ώρες. Και επειδή νόμιζα ότι η διαδικασία κάνει μόνο κάνα 10λεπτο, και είχα βγει και είχα πιει κιόλας, είχα πιστέψει ότι χάλασε το κινητό lol....

 

Α έτσι πάει??Αρα ο αριθμός μου θα ξαναλειτουργήσει αυριο...τρομαξα και γω.Γιατι έχω και χρήματα μέσα αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Α έτσι πάει??Αρα ο αριθμός μου θα ξαναλειτουργήσει αυριο...τρομαξα και γω.Γιατι έχω και χρήματα μέσα αρκετά.

 

Κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό και θα λειτουργήσει. Εμένα έτσι μου είχαν πει

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό και θα λειτουργήσει. Εμένα έτσι μου είχαν πει

 

Εγω είχα κάνει αρκετές πάντως, και on off στο airplane mode κλπ αλλά τίποτα. Από περίπου τις 12 το βράδυ μέχρι και τις 6.30 το πρωί δεν είχα τίποτα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αρκετες επανεκκινήσεις αλλα και εναλλαγή σε προφίλ πτήσης και κανονικό αλλα τίποτα....μαλλον χρειάζεται κάποιες ώρες.

 

Edit:Όλα οκ...γύρισε σε κοσμοκαρτα και μου δώσαν και 3€ δωρο...δεν ξέρω γιατί,ίσως για την ταλαιπωρία που έμεινα χωρίς τηλ...μπράβο τους πάντως έστω και για 3€.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε λιγες μέρες τελειώνει η προσφορά του 1,5γβ ιντερνετ και θα ηθελα να το σταματησω, δε το χρειαζομαι προς το παρον. τη πρέπει να κάνω, στελνω κάπου μήνυμα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε λιγες μέρες τελειώνει η προσφορά του 1,5γβ ιντερνετ και θα ηθελα να το σταματησω, δε το χρειαζομαι προς το παρον. τη πρέπει να κάνω, στελνω κάπου μήνυμα?

 

Απλά κλείνεις το 3G και τα DATA από το κινητό σου .

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σχεση με ροαμινγκ αυτό....:) θα ηταν μεγάλο και στα Ελληνικά και μέτρησε για 4

 

Όχι βρε δυο λέξεις έγραψα "Θα σου πω αύριο" και με χρέωσε 0.79. Άλλες φορές με χρέωνε 0.11 λεπτά και είδα ότι μειώθηκαν στο 0.09. Μου φαίνεται η cosmote αντιγράφει τις άλλες εταιρείες με αυτές τις πρακτικές.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε δυο λέξεις έγραψα "Θα σου πω αύριο" και με χρέωσε 0.79. Άλλες φορές με χρέωνε 0.11 λεπτά και είδα ότι μειώθηκαν στο 0.09. Μου φαίνεται η cosmote αντιγράφει τις άλλες εταιρείες με αυτές τις πρακτικές.

 

Καπου κανεις λαθος.

Η κοσμο χρεωνει 0,22 νομιζω το σμς στο εξωτερικο.

Το ροαμινγκ ισχυει μονο οταν δεχεσαι κληση και εισαι σε αλλο δικτυο (του εξωτερικου για την ωρα) Στα μηνυματα δεν ισχυει εξτρα χρεωση.

Επομενως καπου εχεις μπερδευτει.

Link to comment
Share on other sites

Καπου κανεις λαθος.

Η κοσμο χρεωνει 0,22 νομιζω το σμς στο εξωτερικο.

Το ροαμινγκ ισχυει μονο οταν δεχεσαι κληση και εισαι σε αλλο δικτυο (του εξωτερικου για την ωρα) Στα μηνυματα δεν ισχυει εξτρα χρεωση.

Επομενως καπου εχεις μπερδευτει.

 

Ναι καλά λες, 0.19 με χρέωνε μπερδεύτικα. Απλώς με τα μειωμένα τέλη roaming έγραφε στο site ότι είναι 0.09 λεπτά. Αλλά τα 0.79 γιατί?? Ούτε το mms δεν χρέωνε τόσο. Όλες τα ίδια @@@τά είναι οι εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...