Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

facebook; της cosmote; στο twitter μονο εγω τους εχω (και γιατι μονο εκει μπαινω), δεν θυμαμαι να πετυχα τπτ, μονο στο φουμπου τα βαζουν;

 

Το ειχαν ανεβασει στην σελιδα του Whats up στο Facebook...

 

φιλε John δεν ισχύει πια..

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5€

Αλλα γιατι δεν κοβεις την σιμ που εχεις?

Με το κόψιμο αν αυτο γίνει στις διαστάσεις της micro είμαι εξασφαλισμένος?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Με το κόψιμο αν αυτο γίνει στις διαστάσεις της micro είμαι εξασφαλισμένος?

 

Πηγαινε σε ενα Γερμανο που εχουν το αξεσουαρ για κοψιμο. Αλλα κ παλι εξασφαλισμενος δε θα εισαι. Αν δεις προβληματα στο σημα σου θα ξερεις σε τι οφειλονται

Link to comment
Share on other sites

αν πιανουν τα χερια σου το κανεις και μονος. Οδηγους θα βρεις στην google.

 

Αν οχι, πας γερμανο και στην κοβουν τσακ μπαμ! Και μη διανοηθεις να τους δωσεις ουτε 1 λεπτο για αυτη τη δουλεια. Τζαμπα το κανουν

Link to comment
Share on other sites

εαν ενεργοποιήσω το δωρεαν ιντερνετ για 15 μερες 8α μ περνει 1 ευρω από την υπηρεσια internet day pass για 15 μερες? καρτοκινητο εχω

 

Λογικά, όχι, αλλά για παν ενδεχόμενο, απενεργοποίησε τα δεδομένα, στείλε μήνυμα για να ενεργοποιήσεις το 1,5gb και όταν λάβεις το μήνυμα ενεργοποίησης, ενεργοποίησε πάλι τα δεδομένα.

 

Μπορείτε να συνδεθείτε στο δωρεάν facebook; Μέχρι τις 5 σήμερα το απόγευμα που δοκίμασα λειτουργούσε κανονικά, ενώ τώρα που προσπάθησα μου εμφανίζει μήνυμα ότι η εταιρεία μου δεν το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

εαν ενεργοποιήσω το δωρεαν ιντερνετ για 15 μερες 8α μ περνει 1 ευρω από την υπηρεσια internet day pass για 15 μερες? καρτοκινητο εχω

 

οχι δεν σε χρεωνει εγω το δοκιμασα σημερα πηρα ενα νεο νουμερο κοσμοκαρτα κια ειχε μεσα ενα ευρω και εστειλα το μυνημα ενεργοποιησης για το 1,5gb και δεν με χρεωσε ενα 1 ευρω και μπηκα κανονικα στο ιντερνετ και τωρα το εχω βαλει στο λαπτοπ και με αυτο σου μιλαω..

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν χρειάζεται να έχεις ενεργοποιημένο πακέτο internet όπως λένε στο site τους;

 

οχι δεν χρειάζεται εγώ που πήρα νέο νούμερό και είχε μέσα ένα ευρώ δεν με χρέωσε το ίντερνετ ολη μέρα και στέλνοντας το μυνημα για δωρεάν ίντερνετ για 15 μέρες ενεργοποιήθηκε αμέσως ! Και δεν το περίμενα! Ευτυχώς γλυτωσα την ανανέωση των 5ευρώ και την ενεργοποίηση του πακέτου με τα 3ευρώ 120 mb ίντερνετ.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειάζεται εγώ που πήρα νέο νούμερό και είχε μέσα ένα ευρώ δεν με χρέωσε το ίντερνετ ολη μέρα και στέλνοντας το μυνημα για δωρεάν ίντερνετ για 15 μέρες ενεργοποιήθηκε αμέσως ! Και δεν το περίμενα! Ευτυχώς γλυτωσα την ανανέωση των 5ευρώ και την ενεργοποίηση του πακέτου με τα 3ευρώ 120 mb ίντερνετ.

 

φυσικά δεν σε χρέωσε . Η πρώτη μέρα στο internet όλη μέρα είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίηση του πακέτου με τα 3ευρώ 120 mb ίντερνετ.

 

στα whatsup ειναι αυτο;

 

στην cosmocarta πληρωνουμε/πληρωναμε 3 ευρω για 60 mb ιντερνετ, αλλαξε;

Link to comment
Share on other sites

στα whatsup ειναι αυτο;

 

στην cosmocarta πληρωνουμε/πληρωναμε 3 ευρω για 60 mb ιντερνετ, αλλαξε;

 

οχι δεν άλλαξε !!! Έκανα λάθος με την vodafone και την wind που δίνει 120mb ίντερνετ !!! Κάτι άλλο δοκιμάζω το ίντερνετ της κοσμοτε ! Και παρατηρώ ότι μοιάζει με της wind . Βγάζει ένδειξη 3g και όταν μπαίνεις στο ίντερνετ το γυρίζει στο 3, 5g ! Γιατί γίνεται αυτό ; για εξοικονόμηση ενέργειας ; βέβαια σε πολλά σημεία είναι 3g ; και οχι 3,5g ! Γιατί έτσι; ενώ της vodafone οπότε το βάλω στο 3g πάντα 3,5g είναι ! !!! Παρά πολύ σπάνια έχω δει ένδειξη μόνο 3g ; άρα το γρηγορότερο είναι της vodafone ; για να καταλάβω ; επειδή έχει σχεδόν παντού 3,5g ;

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

vodafone και wind δεν ανανεωνονται οταν ληξει ο μηνας,ετσι δεν ειναι;

 

τι εννοείς ; τα πακέτα τους ; οχι !

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ναι, τα υπολοιπα mb αν μεταφερονται, στην κοτε μεταφερονται οσα δεν χρησιμοποιηθουν τον επομενο μηνα ;)
Link to comment
Share on other sites

vodafone και wind δεν ανανεωνονται οταν ληξει ο μηνας,ετσι δεν ειναι;

 

Cosmote , αν αγοράσεις οποιοδήποτε πακέτο πριν την λήξη του παλιού όλα τα ΜΒ ανανεώνονται (εξαιρούνται τα 1500 της καλοκαιρινής προσφοράς)

Vodafone ,αν αγοράσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο ανανεώνονται όλα τα ΜΒ

wind + Q τίποτα δεν ανανεώνετε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote , αν αγοράσεις οποιοδήποτε πακέτο πριν την λήξη του παλιού όλα τα ΜΒ ανανεώνονται (εξαιρούνται τα 1500 της καλοκαιρινής προσφοράς)

Vodafone ,αν αγοράσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο ανανεώνονται όλα τα ΜΒ

wind + Q τίποτα δεν ανανεώνετε ποτέ.

 

Αυτό μην το δένεις σκοινί-κορδόνι. Και πέρυσι τα ίδια λέγανε για τα 3GB της περυσινής καλοκαιρινής προσφοράς, και τελικά τα μεταφέραμε κανονικά και με το νόμο. Ευελπιστώ ότι και φέτος έτσι θα γίνει. Προσωπικά, σε λίγες μέρες που είναι να ανανεώσω, θα ξέρω και θα ενημερώσω το θρεντ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή αγόρασα πακέτο Mbs (λόγω του ότι θα μου έληγαν τα Mbs) τα 1500 δε μου τα πρόσθεσε. Μου τα έχει με διαφορετική ημερομηνία από τα άλλα. Το κάλο είναι ότι καταναλώνει πρώτα τα Mbs από την καλοκαιρινή προσφορά και ας λήγουν μετά την λήξη των αγορασμένων.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δίγραμμη συσκευή. Στη μία έχω Q και στην άλλη What's up.

Η εφαρμογή της What's up δεν δούλεψε ποτέ!

Μου κάνει εντύπωση, γιατί αντίστοιχα έχω περάσει τις επίσημες εφαρμογές της Wind F2G, Q και myVodafone και δουλεύουν κανονικά όλες.

Υπάρχει ανεπίσημη εφαρμογή της What's up;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω δίγραμμη συσκευή. Στη μία έχω Q και στην άλλη What's up.

Η εφαρμογή της What's up δεν δούλεψε ποτέ!

Μου κάνει εντύπωση, γιατί αντίστοιχα έχω περάσει τις επίσημες εφαρμογές της Wind F2G, Q και myVodafone και δουλεύουν κανονικά όλες.

Υπάρχει ανεπίσημη εφαρμογή της What's up;

 

Βάλε την SIM της cosmote στην θέση 1 και θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή αγόρασα πακέτο Mbs (λόγω του ότι θα μου έληγαν τα Mbs) τα 1500 δε μου τα πρόσθεσε. Μου τα έχει με διαφορετική ημερομηνία από τα άλλα. Το κάλο είναι ότι καταναλώνει πρώτα τα Mbs από την καλοκαιρινή προσφορά και ας λήγουν μετά την λήξη των αγορασμένων.

 

Δηλαδή αγόρασες πακέτο δεδομένων μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς του 1.5GB; Αν έκανες έτσι και παρόλα αυτά στην ενημέρωση σου τα έχει με διαφορετικές ημερομηνίες, τότε μάλλον δε μεταφέρονται.

Εγώ πάντως είναι να ανανεώσω περίπου την ίδια μέρα που λήγει η προσφορά. Έτσι κι αλλιώς θα βάλω ένα πακετάκι των 500ΜΒ για να μη μου λήξουν αυτά που μάζευα και θα δούμε τι θα γίνει. Αν μεταφερθούν καλώς.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αγόρασες πακέτο δεδομένων μετά την ενεργοποίηση της προσφοράς του 1.5GB; Αν έκανες έτσι και παρόλα αυτά στην ενημέρωση σου τα έχει με διαφορετικές ημερομηνίες, τότε μάλλον δε μεταφέρονται.

Εγώ πάντως είναι να ανανεώσω περίπου την ίδια μέρα που λήγει η προσφορά. Έτσι κι αλλιώς θα βάλω ένα πακετάκι των 500ΜΒ για να μη μου λήξουν αυτά που μάζευα και θα δούμε τι θα γίνει. Αν μεταφερθούν καλώς.

 

Ανανέωσα σήμερα και πήρα 600mb ως δώρο από τη φοιτητική προσφορά κι ενώ τα mb που είχα από προηγούμενες ανανεώσεις και πακέτα μεταφέρθηκαν, τα 1,5gb εξακολουθούν να έχουν διαφορετική ημερομηνία, έτσι το εμφανίζει και στην εφαρμογή της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα σήμερα και πήρα 600mb ως δώρο από τη φοιτητική προσφορά κι ενώ τα mb που είχα από προηγούμενες ανανεώσεις και πακέτα μεταφέρθηκαν, τα 1,5gb εξακολουθούν να έχουν διαφορετική ημερομηνία, έτσι το εμφανίζει και στην εφαρμογή της Cosmote.

 

Ε, τότε μάλλον δε μεταφέρονται. Καλά που μου το είπες, να φάω όσα περισσότερα μπορώ μέχρι 14/8 που λήγουν. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τα 1500 mb της προσφοράς αν τα ενεργοποιήσω 31/8 θα ισχύουν για 15 μέρες? ή όποια ημερομηνία και να τα ενεργοποιησω θα λήξουν 31/8? Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...