Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κάποιος ήδη εγγεγραμμένος στη φοιτητική προσφορά να ανανεώσει από τις 4/6 με κάρτα ανανέωσης από 10€ και άνω; Χρειάζεται εκ νέου εγγραφή σα φοιτητικό νούμερο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αντε ρε! που κολλαει παρακαλω η αυξηση εν μεσω καρακρισαρας; παμε καλα; ειστε σοβαροι κυριοι εκει στην κοτε; αντι να κανουν μειωση αυξηση; ελεος πραγματικα!

 

Μα τι λες ρε φίλε! Ποιά κρισάρα!

Έχουμε μπει στις αγορές, έχουμε ανάπτυξη! Τα λέει ο Σαμαράς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια παλιά cosmokarta αλλά λόγω απουσίας στο εξωτερικό δεν έβαλα κάρτα 10 ευρώ για να πάρω τα 300 λεπτά προς όλους, ούτε τηλ στο 1330 για να ενεργοποιήσω την προσφορά τότε που ίσχυε. Αν βάλω τώρα μια κάρτα 10 ευρώ θα πάρω τα 300 λεπτά ή όχι; Επισημαίνω ότι η κάρτα είναι παλιά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια παλιά cosmokarta αλλά λόγω απουσίας στο εξωτερικό δεν έβαλα κάρτα 10 ευρώ για να πάρω τα 300 λεπτά προς όλους, ούτε τηλ στο 1330 για να ενεργοποιήσω την προσφορά τότε που ίσχυε. Αν βάλω τώρα μια κάρτα 10 ευρώ θα πάρω τα 300 λεπτά ή όχι; Επισημαίνω ότι η κάρτα είναι παλιά.

 

Όχι, η προσφορά ισχύει πλέον μόνο για όσους έχουν ήδη εγγραφεί στην προσφορά.

 

Δοκίμασε κάποιος ήδη εγγεγραμμένος στη φοιτητική προσφορά να ανανεώσει από τις 4/6 με κάρτα ανανέωσης από 10€ και άνω; Χρειάζεται εκ νέου εγγραφή σα φοιτητικό νούμερο;

 

Απαντάω εγώ στον εαυτό μου. :p

Ανανέωσα πριν από λίγο με κάρτα αξίας 10€ και έχοντας ήδη εγγραφεί στο φοιτητικό πακέτο και έλαβα κανονικά τα 600mb. Πιο συγκεκριμένα, μου ήρθε το εξής μήνυμα, "Με την φοιτητική προσφορά του Whats up με κάθε ανανέωση από 10€ παίρνεις δώρο 600mb. Μόλις πήρες δώρο 600mb για ένα μήνυμα. Καλό σερφάρισμα!". :)

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η κοσμοτε εχει καποια προσφορα με ανανεωσ απο 10 και πανωοπως εχουν οι αλλες εταιριες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ρε πεδία πήρα το νέα κάρτα σιμιγδάλι και ζήτησα ναι είναι και microsim αλλά δεν έχει το πλαστικό για κανονική σιμ ενώ όταν είχα πάρει κανονικό αριθμό είχε
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε πεδία πήρα το νέα κάρτα σιμιγδάλι και ζήτησα ναι είναι και microsim αλλά δεν έχει το πλαστικό για κανονική σιμ ενώ όταν είχα πάρει κανονικό αριθμό είχε

 

Αν η υποδοχη δεν ειναι συρταρωτη τυπου iphone κλπ, που ειναι λιγο πιο δυσκολο, βαλτηνε προσεκτικα ν ακουμπησουν οι επαφες σωστα και εισαι ετοιμος.

Η παρε το κομμενο κομματι και χρησιμοποιησε το ως ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η κοσμοτε εχει καποια προσφορα με ανανεωσ απο 10 και πανωοπως εχουν οι αλλες εταιριες?

 

Ναι. Το whatsup έχει προσφορά και στην 5ευρη ανανέωση. Σου στέλνει ένα κωδικό τον οποίο τον περνάς σε μια συγκεκριμένη σελίδα μαζί με τον αριθμό σου και επιλέγεις ανάμεσα σε 3 δώρα (mb, sms, ομιλία) διάρκειας 7 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Ρε πεδία πήρα το νέα κάρτα σιμιγδάλι και ζήτησα ναι είναι και microsim αλλά δεν έχει το πλαστικό για κανονική σιμ ενώ όταν είχα πάρει κανονικό αριθμό είχε

Φιλε μην με παρεξηγήσεις αλλα κάρτα σιμιγδάλι πρότου φορά ακούω,:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην με παρεξηγήσεις αλλα κάρτα σιμιγδάλι πρότου φορά ακούω,:lol:

 

Χοντρό ή ψιλό το σιμιγδάλι;; ΧΑΧΑ. Την έχω πατήσει και εγώ πολλές φορές με το Swype!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το whatsup έχει προσφορά και στην 5ευρη ανανέωση. Σου στέλνει ένα κωδικό τον οποίο τον περνάς σε μια συγκεκριμένη σελίδα μαζί με τον αριθμό σου και επιλέγεις ανάμεσα σε 3 δώρα (mb, sms, ομιλία) διάρκειας 7 ημερών.

 

to reload it !! αυτο δεν ειναι προσφορα ακομα ισχυει σε ολες τις ανανεωσεις .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Τι στελνουμε και σε ποιο αριθμο για να αδουμε αν ενα νουμερο ειναι COSMOKAΡTA η WHAT'S UP?
Link to comment
Share on other sites

Τι στελνουμε και σε ποιο αριθμο για να αδουμε αν ενα νουμερο ειναι COSMOKAΡTA η WHAT'S UP?

 

Στέλνεις την εντολή "WU", κενό, τον αριθμό που θες να μάθεις αν είναι Whats up και στέλνεις το μήνυμα στο 1314.

Επίσης, μπορείς να μάθεις αν κάποιος είναι Whats up και μέσω της εφαρμογής για Android.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι απο περιέργεια πόσοι "τυχεροί" λάβατε το sms για το smart? :p
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Έτσι απο περιέργεια πόσοι "τυχεροί" λάβατε το sms για το smart? :p

 

χτες και σημετα απο 3 μηνυματα την ημερα. σβησιμο πριν διαβαστει οταν βλεπω τον αριθμο:kill:

Link to comment
Share on other sites

Με το που είχα λάβει τα πρώτα τρία μηνύματα, την έστειλα στοπ σε έναν αριθμό (δεν θυμάμαι πιο) και δεν ξανά έλαβα τίποτα χεχεχε

 

Μια απ τα ίδια. ..

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κέρδισα και κατέβασα τσάμπα το navigon by cosmote. Είχα δηλώσει δωρεάν συμμετοχή παλιότερα νομίζω στο Facebook στο κανάλι τους.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

 

Είμαι χρόνια συνδρομητής cosmote και πριν 1 εβδομάδα αποφάσισα να αλλάξω πάροχο και να πάω στη Vodafone εξαιτίας μια πολύ καλής προσφοράς που μου έκανε.

 

Κάνω αίτηση φορητότητας λοιπόν τηλεφωνικά,για να με καλέσει υπάλληλος της Vodafone μετά από 4 μέρες και να μου πει πως η cosmote ΑΠΈΡΡΙΨΕ το αίτημα με την δικαιολογία πως το όνομα που δήλωσα δεν συμπίπτει με τα στοιχεία που έχουν...

 

Περίπτωση τέτοια δεν υπάρχει.Πέραν όμως αυτού,με κάλεσε και η ίδια η cosmote να με ρωτήσει για ποιο λόγο θέλω να αλλάξω πάροχο.Τους απάντησα με πάσα ειλικρίνεια κ κλείσαμε...

 

Θέλω όμως να ρωτήσω.Τι μπορώ να κάνω ώστε ή cosmote να σεβαστεί την επιθυμία μου κ να δεχτεί το αίτημα φορητότητας?

Ουσιαστικά με κρατάει δέσμιο αυτή τη στιγμή και δεν σέβεται την επιθυμία μου να αλλάξω πάροχο.

Η κοπέλα που έκανε την αίτηση φορητότητας μου στη Vodafone,μου είπε πως αυτή η δικαιολογία είναι σύνηθης από την cosmote.

Προχωρήσαμε και σε δεύτερη υποβολή του αιτήματος.

 

Εάν και αυτή τη φορά απορριφθεί με την ίδια η άλλη δικαιολογία τι μπορώ να κάνω?Μπορώ να απευθυνθώ σε κάποια ανεξάρτητη αρχή ώστε να απαλλαγώ από έναν πάροχο που με κρατάει παρά τη θέληση μου?

 

Ευχαριστώ!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Η σύνηθης πρακτική έχει να κάνει με το να κερδίσουν χρόνο , για να μιλήσουν μαζί σου .

Πιθανόν δεν πρόλαβαν να σε πάρουν .

Τώρα που το ζήτησες δεύτερη φορά θα σε αφήσουν να φύγεις .

Αν παρ ελπίδα δεν συμβεί , κάνεις τρίτη αίτηση και την κοινοποιείς στην Ε.Ε.Τ.Τ.

τότε θα φύγεις οποσδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Aνανεώσεις με κάθε ανανέωση από 10€ (προσφορά ΔΩΡΟ 300' χρόνου ομιλίας προς Όλα τα Δίκτυα) έως 15/07/2013... Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

@nfeel, το ίδιο ακριβώς μου είχε συμβεί, αλλά στην ακριβώς αντίθετη περίπτωση, αίτηση φορητότητας από Vodafone σε Cosmote.

Αν τα στοιχεία σου είναι ίδια, κάλεσε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, πες του ότι ενώ τα στοιχεία σου είναι κανονικά, η Cosmote χωρίς δικαιολογία σε "κρατάει" και αν δεν προχωρήσουν κανονικά το αίτημα, θα προβείς σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Δοκίμασέ το, πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

φίλος πήρε ένα νούμερο από πλανόδιο και όταν έκανε την πρώτη κλήση άκουσέ το μήνυμα καλωσορίσματος και μετά λειτουργούσε κανονικά χωρίς να έχει γίνει η ταυτοποίηση. Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται??? θα πρέπει να το κάνει ταυτοποίηση ασχέτως και αν λειτουργεί??? πως γίνεται να λειτουργεί χωρίς να χει γίνει η ταυτοποίηση??
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...