Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη και χθες δεν μου ηρθε κατι εμενα,σε εσας τα εδωσαν κανονικα? Αννανεωση εκανα 2/6 μηπως πρεπει να βαλω παλι 10€ μετα τις 4/6 που αρχισε η νεα προσφορα?

 

Αν η ανανέωση έγινε στις 2/6 τότε είναι λογικό που δεν έλαβες την φοιτητική προσφορά μιας και θα έπρεπε να'χεις ανανεώσει μέχρι τις 31/5 (για να λάβεις τα bonus της παλιάς φοιτητικής προσφοράς), ενώ για να λάβεις τα bonus της νέας, θα πρέπει να ανανεώσεις από σήμερα και μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν η ανανέωση έγινε στις 2/6 τότε είναι λογικό που δεν έλαβες την φοιτητική προσφορά μιας και θα έπρεπε να'χεις ανανεώσει μέχρι τις 31/5 (για να λάβεις τα bonus της παλιάς φοιτητικής προσφοράς), ενώ για να λάβεις τα bonus της νέας, θα πρέπει να ανανεώσεις από σήμερα και μετά.

 

Ναι σωστα ειχα κανει αντιστοιχα και στις 2/5 απλα νομιζα οτι θα δωσουν κατευθειαν την καινουργια για αυτο δεν μου εβαλαν την παλια..τεσπα θα περασω αυριο απο κανενα γερμανο να δω τι παιζει,ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα,εχω ενα νουμερο που το εχω ενεργοποιησει πριν 3 χρονια και το ανανεωνω κανονικα.το bonus των 300 λεπτων ισχυει εαν βαλω μια καρτα 10 ευρω.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει κανείς άλλος να έχει προβλήματα με "κενά" στο internet? Εννοώ εκεί που έχει σύνδεση H+ να μην παίρνει ίντερνετ και να πρέπει να κλείσει και να ξανανοίξει το data στο κινητό; Ή εκεί που κλείνω το wifi απλά δεν παίρνει H+ και περιμένει χωρίς data!

 

Επίσης αυτές οι καινούριες ρυθμίσεις που έλεγαν, υπάρχουν κάπου να τις δούμε; Γιατί με μια πρώτη ματιά και μια γρήγορη αναζήτηση στο site τους δεν βρήκα κάτι! :mad:

 

Επόμενο βήμα είναι να κοιτάξω μήπως όντως φταίει η συσκευή μου:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η συσκευή σου, και εγώ έχω πρόβλημα (δεν συνδέεται με τίποτε) εδώ και κανένα δίωρο στα νότια προάστια...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιο πρόβλημα η Cosmote;;Γιατι έχω ένα reload it που λήγει αύριο και λέω να βάλω μερικά Mb.Αν είναι να βάλω λεπτά...θυμάμαι και πιο παλιά που έκανε έτσι το ίντερνετ με κολλήματα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ. Αναφέρουν αρκετοί προβλήματα με το internet.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ. Αναφέρουν αρκετοί προβλήματα με το internet.

 

Ναι τα διαβασα γιαυτο και ειδα οτι κατι συμβαινει...εχει κολλησει ασχημα η Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα κανείς είναι την ημέρα που θα γίνει η μεταφορά θα κλεισεις και θα ανοιξεις εκ νέου το τηλέφωνο σου. Μόνο αυτό. Είναι θέμα λίγων λεπτών για την ενεργοποίηση. Κάλεσε και το 1314 όταν ανοιξεις το τηλέφωνο για ποιο γρήγορα.

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Την ημερα που θα γινει η μεταφορα πως θα την γνωριζω? Θα στειλουν καποιο sms? Οταν λες "Είναι θέμα λίγων λεπτών για την ενεργοποίηση" αρα μπορει να μην μεινω χωρις σημα 1-2 μερες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η συσκευή σου, και εγώ έχω πρόβλημα (δεν συνδέεται με τίποτε) εδώ και κανένα δίωρο στα νότια προάστια...

 

ναι, γιατι συνδεεται στα βορεια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Την ημερα που θα γινει η μεταφορα πως θα την γνωριζω? Θα στειλουν καποιο sms? Οταν λες "Είναι θέμα λίγων λεπτών για την ενεργοποίηση" αρα μπορει να μην μεινω χωρις σημα 1-2 μερες?

 

Θα ξέρεις για παράδειγμα ότι η μεταφορά θα γίνει στις 15/6/2013. Στις 00:01 της 15/6/2013 θα γίνει η μεταφορά. Λογικά εκείνη την στιγμή θα φαίνεται ότι έχεις σήμα κανονικά αλλά δεν θα μπορείς ούτε να καλέσεις ούτε να σε καλέσουν. Κλείσε το τηλέφωνο και άνοιξέ το αμέσως. Μέχρι τις 09:00 το πρωί θα έχεις μεταφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Από κοσμοκαρτα αλλαγή σε what's up ποια είναι η διαδικασία; έχει κάποιο κόστος;

 

Στέλνεις την εντολή "ΑΛΠΑΚ" στο 1314. Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν, ενώ όλες οι υπόλοιπες κοστίζουν 3€.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Από κοσμοκαρτα αλλαγή σε what's up ποια είναι η διαδικασία; έχει κάποιο κόστος;

 

Στείλε ΑΛΠΑΚ η ALPAK στο 1314.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ... Τι κλέφτες που είναι... :what:

Για να λειτουργήσει η Android εφαρμογή πώς γίνεται η απόκτηση του κωδικού... Ψάχνω σαν χαζός μισή ώρα και δεν... Α ρε κοτε...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια ανανεωση 10αρας καρτας σημερα, και ελαβα κανονικα το 300λεπτο δωρεαν ομιλιας, με 1 μηνα ισχυ.

Αλλα το sms ελεγε οτι η προσφορα ισχυει μεχρι 16/6.

Τι εγινε ρε παιδια. Εκει που την 'ανανεωναν' καθε μηνα, τωρα την 'ανανεωνουν' καθε 15μερο?

Σε λιγο θα την ανανεωνουν καθε μερα σαν τις καθημερινες προσφορες των σουπερ μαρκετ!

Link to comment
Share on other sites

Θα ξέρεις για παράδειγμα ότι η μεταφορά θα γίνει στις 15/6/2013. Στις 00:01 της 15/6/2013 θα γίνει η μεταφορά. Λογικά εκείνη την στιγμή θα φαίνεται ότι έχεις σήμα κανονικά αλλά δεν θα μπορείς ούτε να καλέσεις ούτε να σε καλέσουν. Κλείσε το τηλέφωνο και άνοιξέ το αμέσως. Μέχρι τις 09:00 το πρωί θα έχεις μεταφερθεί.

Οκ ευχαριστω. Μου ειπαν οτι στις 12/6 θα γινει η αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να προσθέσω ένα δεύτερο καρτοκινητό στο mycosmote αλλά μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η καταχώρηση του συγκεκριμένου αριθμού. Τι μπορεί να παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να προσθέσω ένα δεύτερο καρτοκινητό στο mycosmote αλλά μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η καταχώρηση του συγκεκριμένου αριθμού. Τι μπορεί να παίζει;

 

Τελικά βρήκα τι παίζει.

Το συγκεκεριμένο νούμερο άνηκε σε άλλο πρόσωπο και το έκανα μεταβίβαση στο όνομά μου πριν κανα μήνα. Στα στοιχεία του τηλεφωνικού καταλόγου εμφανίζεται ότι το έχει ακόμα το άλλο πρόσωπο, έτσι βάζοντας το με το όνομά μου στο mycosmote, το βλέπει σαν σφάλμα. Δεν είμαι σίγουρος ότι συμβαίνει αυτό αλλά δεν μπορώ και να σκεφτώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Για να χεις σημα 4g ποιο πακετο πρεπει να ενεργοποιησεις απο whatsup; Ειναι μονο το SMS plus 120 mb; Και αν ναι, τα mb απο αλλα πακετα δεν χρησιμοποιουνται για 4g σημα; Δε βγαζεις ακρη απο τους ορους χρησης.

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα 16 Ιουνίου η κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών χρεώνεται με 0,190 ( προηγούμενη τιμή 0,123)
Link to comment
Share on other sites

αντε ρε! που κολλαει παρακαλω η αυξηση εν μεσω καρακρισαρας; παμε καλα; ειστε σοβαροι κυριοι εκει στην κοτε; αντι να κανουν μειωση αυξηση; ελεος πραγματικα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...