Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω ηδη κανει....τωρα ξανακοιταξα τις σημειωσεις....50 mb 370 ευρω λιγο πανω απο 7 ευρω/mb ....τους προειδοποιησα οτι δεν προκειται να πληρωσω τετοιο λογαριασμο...και αυτοι ειπαν οτι θα εκδοθει κανονικοτατα...δηλαδη η συμβουλη σου ειναι να κοψω τη συνδεση πριν καν εκδοθει ο λογαριασμος??(εντωμεταξυ οχι μονο δεν ενημερωθηκα με σμσ για τη χρεωση....αλλα ωρες μετα ηρθε μηνυμα οτι ο αριθμος κινδυνευει με φραγη λογω υψηλων χρεωσεων..πραγματικα απατεωνες)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ευθύνεται η Wind για τις χρεώσεις αυτές. Ο τιμοκατάλογος της εταιρίας είναι αναρτημένος στην ιστοσελίδα της και από εκεί μπορεί να ενημερώνεται ο καθένας. Δεν αποτελεί ευθύνη της εταιρίας, αλλά του συνδρομητή. Εν πάση περιπτώσει, το αν θα το πληρώσεις ή όχι είναι δικό σου θέμα. Το ζήτημα είναι ότι αν καταστεί ληξιπρόθεσμος ο λογαριασμός δεν πρόκειται να σε αφήσουν να φύγεις αν δεν εξοφληθεί μέχρι τελευταίου σεντς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ευθύνεται η Wind για τις χρεώσεις αυτές. Ο τιμοκατάλογος της εταιρίας είναι αναρτημένος στην ιστοσελίδα της και από εκεί μπορεί να ενημερώνεται ο καθένας. Δεν αποτελεί ευθύνη της εταιρίας, αλλά του συνδρομητή. Εν πάση περιπτώσει, το αν θα το πληρώσεις ή όχι είναι δικό σου θέμα. Το ζήτημα είναι ότι αν καταστεί ληξιπρόθεσμος ο λογαριασμός δεν πρόκειται να σε αφήσουν να φύγεις αν δεν εξοφληθεί μέχρι τελευταίου σεντς.

 

Ευθυνεται και παραευθυνεται, αυτες ειναι λιστρικες χρεωσεις, κ δικαστικα να παει παλι κερδισμενος θα βγει ο πελατης!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δικαστικά αν πάει ο πελάτης , δεν πρόκειται να καθαρίσει με λιγώτερο από 1200 ευρώ , και επιπλέον δεν είναι σίγουρο .

Μπορεί να βγεί ο λογαριασμός , αυτό δεν είναι πρόβλημα .

Πρόβλημα είναι αν παρέλθει η ημερομηνία εξόφλησης του ( αυτό το λέμε λήξιπρόθεσμο )

Link to comment
Share on other sites

Και τα επιτόκια των πιστωτικών καρτών, ληστρικά είναι. Αλλά αν κάνεις σωστή χρήση και δεν χρειαστεί να τοκιστεί το ποσό, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Πριν χρησιμοποιήσουμε κάτι, καλό είναι να μαθαίνουμε τι θα μας κοστίσει.
Link to comment
Share on other sites

πραγατικα ειναι γελοιο για μιση ωρα ιντερνετ δηλαδη 5 τραγουδια στο youtube να ερθει λογαριασμος 300+ ευρω...δεν ξερω τί να πω..

 

Είναι άλλα τι να γίνει η χρεώσεις στην Ελλαδα είναι ίδιες με rooming σην ΕΕ

Δεν ευθύνεται η Wind για τις χρεώσεις αυτές. Ο τιμοκατάλογος της εταιρίας είναι αναρτημένος στην ιστοσελίδα της και από εκεί μπορεί να ενημερώνεται ο καθένας. Δεν αποτελεί ευθύνη της εταιρίας, αλλά του συνδρομητή. Εν πάση περιπτώσει, το αν θα το πληρώσεις ή όχι είναι δικό σου θέμα. Το ζήτημα είναι ότι αν καταστεί ληξιπρόθεσμος ο λογαριασμός δεν πρόκειται να σε αφήσουν να φύγεις αν δεν εξοφληθεί μέχρι τελευταίου σεντς.

 

Το intrnet day pas δεν έπρεπε να του υπάρχει ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω 2 κάρτες ανανέωσης OTG Πού λήγουν αυτό το μήνα επειδή τις είχα ξεχάσει άλλα με τη κάρτα σιμ είχα κάνει πείραμα κόβοντας με το χέρι ώστε να γίνει μικρισιμ βεβαίως δεν πέτυχε άλλα την έχω , πόσο κάνει αντικατάσταση και γίνεται να ανανεωσο

αλλιώς

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες ONTHE Go μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να γεμίσει την SIM από εκεί και πέρα μπορείς να περιμένεις και ένα χρόνο για να κάνεις χρήση

Η αντικατάσταση κάνει 5 αλλά δεν σε συμφέρει

με 15 πέρνεις νέα Microsim με 20 ευρώ μέσα προσφορά καλοκαιριού , και αφού δεν σε ενδιαφέρει ο αριθμός , πάρε μια καινούρια

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που ενεργοποίησα το πακέτο των 120ΜΒ με 3€ στις 20/08 , μου έδωσε το 1,5GB και ως ημερομηνία λήξης των 1626ΜΒ αναφέρει την 20/09 . Προφανώς και δε θα χρειαστεί στις 31/08 να πάρω κι άλλο πακέτο 120ΜΒ προκειμένου να μεταφερθεί το 1,5GB της προσφοράς.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam
Εγώ πάντως που ενεργοποίησα το πακέτο των 120ΜΒ με 3€ στις 20/08 , μου έδωσε το 1,5GB και ως ημερομηνία λήξης των 1626ΜΒ αναφέρει την 20/09 . Προφανώς και δε θα χρειαστεί στις 31/08 να πάρω κι άλλο πακέτο 120ΜΒ προκειμένου να μεταφερθεί το 1,5GB της προσφοράς.

 

 

 

εγω μαλλον θα βάλω 4€ για να πάρω το πακέτο για 100SMS και τα 120mb που δίνει σαν δώρο.

 

Μαζι με τα 120gb, Λέτε να μου δώσουν το 1,5GB της προσφοράς ?

Edited by kvargiam
Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον θα βάλω 4€ για να πάρω το πακέτο για 100SMS και τα 120mb που δίνει σαν δώρο.

 

Μαζι με τα 120gb, Λέτε να μου δώσουν το 1,5GB της προσφοράς ?

Αν το ενεργοποιήσεις μέχρι 31/08 , θα το πάρεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πολυ το ελπίζω.

 

Γιατί είχα αμφιβολίες ότι το 1.5gb σου το δίνουν με το πακέτο των 120ΜΒ με 3€ .

 

Στα δινουνε, εχω cosmocarta. Χθες το βραδυ τα ενεργοποιησα.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, παιδια, διεγραψα κατα λαθος το μηνυμα με τον κωδικο του reload it....

πως μπορω να το ανακτησω ????

σε ποιον αριθμο καλω για to customer service ???

ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, παιδια, διεγραψα κατα λαθος το μηνυμα με τον κωδικο του reload it....

πως μπορω να το ανακτησω ????

σε ποιον αριθμο καλω για to customer service ???

ευχαριστωωω

 

Σε περίπτωση που δεν έχεις κρατήσει τον κωδικό σου ή τον έχεις διαγράψει, στείλε SMS «CODES» στο 1313 χωρίς χρέωση και θα λάβεις απαντητικό SMS με τους κωδικούς που δεν έχεις παίξει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν έχεις κρατήσει τον κωδικό σου ή τον έχεις διαγράψει, στείλε SMS «CODES» στο 1313 χωρίς χρέωση και θα λάβεις απαντητικό SMS με τους κωδικούς που δεν έχεις παίξει ακόμα.

σε ευχαριστω πολυ πολυ !!!!!

να σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, παιδια, διεγραψα κατα λαθος το μηνυμα με τον κωδικο του reload it....

πως μπορω να το ανακτησω ????

σε ποιον αριθμο καλω για to customer service ???

ευχαριστωωω

Για Customer Service καλείς το 13838 .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία καλημέρα.Στο whats up με ποια πακέτα δίνει το δωρεάν 1,5g για ένα μήνα μόνο με το monthly pass 60 η και με ποιο άλλο πακέτο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το λευκό Huawei 1552 (το είχα αγοράσει από το ebay.com 2.5 χρόνια πριν) και το οποίο έως τώρα χρησιμοποιώ (περιστασιακά πια) με κάρτα wind f2g. Η κάρτα του What's up θα μπορεί να λειτουργεί σε αυτό???:blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το λευκό Huawei 1552 (το είχα αγοράσει από το ebay.com 2.5 χρόνια πριν) και το οποίο έως τώρα χρησιμοποιώ (περιστασιακά πια) με κάρτα wind f2g. Η κάρτα του What's up θα μπορεί να λειτουργεί σε αυτό???:blink:

 

εαν δεν ειναι κλειδωμένο θα μπορέσει να λειτουργεί αλλά θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την κοσμοτε να σου πουν τις ρυθμίσεις . Ποσο το είχες πάρει ;.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν ειναι κλειδωμένο θα μπορέσει να λειτουργεί αλλά θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την κοσμοτε να σου πουν τις ρυθμίσεις . Ποσο το είχες πάρει ;.

 

Σ' ευχαριστώ! Το είχα αγοράσει $47.50 USD από πωλητή από την Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...