Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερώτηση: σε κατάστημα oteshop μπορούμε να βάλουμε 7 ευρώ ακριβώς (με το φπα κ.τ.λ) για να αγοράζω το πακέτο με τα 1200'+1200sms ή θα μου λέει ότι δεν μπήκαν ακριβώς 7 ευρώ ?
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: σε κατάστημα oteshop μπορούμε να βάλουμε 7 ευρώ ακριβώς (με το φπα κ.τ.λ) για να αγοράζω το πακέτο με τα 1200'+1200sms ή θα μου λέει ότι δεν μπήκαν ακριβώς 7 ευρώ ?

Ο Φ.Π.Α. περιλαμβένετε στην τιμή . Στην τιμή δεν περιλαμβάνετε το τέλος κινητής τηλεφωνίας 12% . Άρα πρέπει να βάλεις 8 ευρώ για να μπούν 7,14.

Δεν είναι όμως καλύτερα να βάλεις 10 ώστε να κερδίσεις ταυτόχρονα και άλλα 600 λεπτά ομιλίας , και δώρο κατηγορίας Gold από το reload ;

Link to comment
Share on other sites

Πρωφανος αετο πετας δεν εχης καταλαβη οτι εδω μιλαμε για ΜΟΝΟ 10 € ΤΟ 2ΜΗΝΟ και 3 € ΡΕΣΤΑ σε ποια αλλη εταιρεια υπαρχη αυτο ???? ( Εχω και τις 3 εταιρειες ) Που ειπα οτι δεν μπωρης να αγορασης πακετο τον 2 μηνα ? ειπα οτι με 10 € περνας 2 μηνες και εχης και 3 € ρεστα :p

 

Μπορείς στην Q με 1 ευρω χρέωση να έχεις 300 λεπτά προς όλη τη wind.

άρα με 5 ευρώ παίρνεις 1500 λεπτά προς όλη τη wind.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα 10€ σήμερα μου έδωσε 600' λεπτά ομιλίας κ στο reload μου έδωσε 100sms προς όλα τα δίκτυα,η απόλυτη κλεψιά

 

To whatsup δε συμφέρει πια είναι πανάκριβο....

 

Φύγετε με φορητότητες για άλλα δίκτυα ... μόνο έτσι θα βάλει μυαλό η cosmote και θα

ρίξει τις τιμές ... μην τους πληρώνετε 10ευαρα ...

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Φύγετε με φορητότητες για άλλα δίκτυα ... μόνο έτσι θα βάλει μυαλό η cosmote και θα

ρίξει τις τιμές ... μην τους πληρώνετε 10ευαρα ...

 

Από την στιγμή που οι περισσότεροι έχουμε πάνω από μια sim σε διαφορετικές εταιρίες δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε φορητότητα το νούμερο μας για να «τρομάξει» η cosmote. Απλά δεν θα βάζουμε κάρτες όπως παλαιότερα. Θα βάζουμε λιγότερά χρήματα στο κινητό μας και απλά θα κάνουμε κλήσεις από την φθηνότερη sim που έχουμε.

.
Link to comment
Share on other sites

κ εγώ μαζί σου αλλα και που να πάς,η CU δεν αφήνει να γραφτείς στο unlimited πλεον

 

Σωστός. Εγώ πρόλαβα και έκανα unlimited τελος Ιανουαρίου πριν λήξει. Έχω κρατήσει το νούμερο του what's up, αλλά δε θα ξαναδει euros :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το μικρότερο ποσό που μπορούμε να βάλουμε σε Cosmoκάρτα για ανανέωση;

 

Στη Wind/Q μπορούμε να βάλουμε ακόμα και 1 ευρώ σε κατάστημα, υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το μικρότερο ποσό που μπορούμε να βάλουμε σε Cosmoκάρτα για ανανέωση;

 

Στη Wind/Q μπορούμε να βάλουμε ακόμα και 1 ευρώ σε κατάστημα, υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην Cosmote;

 

απο 5€ και ανω πηρα το νεο καταλογο του φεβρουαριου του γερμανο απο το καταστημα εχτες και γραφει απο 5€ και ανω μεχρι 100€ μπορεις να βαλεις ηλεκτρονικα. επισης στο σιτε http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?currentCMSArticleId=185&id=185 δεν το εχουνε αλλαξει γραφει ακομα 3€ και πανω...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ μαζί σου αλλα και που να πάς,η CU δεν αφήνει να γραφτείς στο unlimited πλεον

 

Ειναι ο υγειης ανταγωνισμος.. ολοι το ιδιο .. καμια διαφορα οπου και να πας .. σχεδον..

το καρτελ σε ολο του το μεγαλειο... ας δωσουν αλλες 2-3 αδειες για κινητη τηλεφωνια ..να δεις τι θα γινει.. αλλα εχουν τα κοτσια??

Link to comment
Share on other sites

απο 5€ και ανω πηρα το νεο καταλογο του φεβρουαριου του γερμανο απο το καταστημα εχτες και γραφει απο 5€ και ανω μεχρι 100€ μπορεις να βαλεις ηλεκτρονικα. επισης στο σιτε http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?currentCMSArticleId=185&id=185 δεν το εχουνε αλλαξει γραφει ακομα 3€ και πανω...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πήγα στο link του Γερμανού που παραθέτεις αλλά δεν κατάφερα να βρω πώς γίνεται η "ευέλικτη ανανεωση". Είναι κάτι που γίνεται online ή πρέπει να πάω σε κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πήγα στο link του Γερμανού που παραθέτεις αλλά δεν κατάφερα να βρω πώς γίνεται η "ευέλικτη ανανεωση". Είναι κάτι που γίνεται online ή πρέπει να πάω σε κατάστημα;

Αναφέρεται σε κατάστημα.

Όσον αφορά μέσω τραπέζης-ΑΤΜ τα ποσά ανανέωσης που προσφέρονται είναι της τάξης των 15€ και άνω αν θυμάμαι καλά και επίσης δεν θυμάμαι αν δίνεται η δυνατότητα online ανανέωσης και στις 3 εταιρείες.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς στην Q με 1 ευρω χρέωση να έχεις 300 λεπτά προς όλη τη wind.

άρα με 5 ευρώ παίρνεις 1500 λεπτά προς όλη τη wind.

 

αυτο το ολη...ειναι οσα ειναι τα whats up μονο στην cosmote φιλε μου.....cosmote 49%....wind 20%

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

Ναι, αλλά η Cosmote δεν κάνει κάτι ανάλογο...

Link to comment
Share on other sites

λογικο δεν ειναι;;; οταν κατεχεις πανω απο το μισο της αγορας στην κινητη, οπως η κοσμοτε, αν εκανε την ιδια προσφορα με τις αλλες εταιριες,[δηλ, προς ολη την κοσμοτε και φρογκ]

τοτε θα κατερρεε σιγα σιγα οικονομικα...αφου ολοι θα ειχαν καρτοκινητα πλεον μονο....

και γιαυτο εχει το κοσμοτε απεριοριστα με ελαχιστο παγιο 15 ε..

ισως γιατι θεωρει οτι αυτο ειναι το μινιμουμ ποσο που μπορει απο αυτο να εχει κερδοφορια....συν ολες τις αλλους παεαμετρους που αυτη γνωριζει..

οσο για την Q σου δινει μεχρι 4 φορες στο μηνα το δικαιωμα για αγορα των 300λκαι των 300σμς

αρα αν θες 300σμσ και 300λ ομιλια κοστιζει 1+1 ευρω=2 επι 4 φορες το μηνα 8ευρω προς ολη την wind +Q..

..... ΑΡΑ 1200ΣΜΣ+1200ΟΜΙΛΙΑΣ=8Ε.. νομιζω οτι συμφερει ετσι κυριως γιατι διαλεγεις τι θα πληρωσεις....

.. αλλα το προβλημα ειναι ο μικρος αριθμος χρηστων , εναντι του WHATS-UP...

δεν νομιζω οτι ολοι θα κανουν φορητοτητα...εκει πονταρει νομιζω η κοσμοτε...

ασε που υποψιαζομαι οτι τελικα κατι παρομοιο θα κανει και αυτη

[εστω και μονο προς WHATS-UP], βλεποντας τις αντιδρασεις.....

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

Tα πραγματα ειναι απλα τι μπερδευεστε;οποιος εχει το παλιο unlimited που το κρατησε η βονταφον ειναι το καλυτερο.απο εκει και περα αν διαλεξεις τωρα καλυτερα whats up γιατι σου δινει και sms μεσω του reload,εκτος απο ομιλια.καλα για wind δεν συζηταω.αντι να κρατησει τα 1500+1500 μπας και δει ανοδο..μου ακολουθαει το whats up..:)
Link to comment
Share on other sites

και γιαυτο εχει το κοσμοτε απεριοριστα με ελαχιστο παγιο 15 ε..

ισως γιατι θεωρει οτι αυτο ειναι το μινιμουμ ποσο που μπορει απο αυτο να εχει κερδοφορια....συν ολες τις αλλους παεαμετρους που αυτη γνωριζει..

Ακόμα και τα 15 ευρώ, σε μια περίοδο κρίσης..δεν είναι εύκολη...το πάγιο κάθε μήνα, είναι πάλι πάγιο.

.. αλλα το προβλημα ειναι ο μικρος αριθμος χρηστων , εναντι του WHATS-UP...

δεν νομιζω οτι ολοι θα κανουν φορητοτητα...εκει πονταρει νομιζω η κοσμοτε...

ασε που υποψιαζομαι οτι τελικα κατι παρομοιο θα κανει και αυτη

[εστω και μονο προς WHATS-UP], βλεποντας τις αντιδρασεις.....

Εγώ νομίζω ότι θα κάνουν πάλι...γιατί θα είναι πιο συμφέρουσα η χρήση και για ΠΕΡΑ από συγκεκριμένα πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να τρομάξει η cosmote?

Δεν το πιστέυω..

 

 

Αν δεν βάζουμε κάρτες όλοι μαζί και την κάνουμε για άλλα δίκτυα φυσικά και θα τρομάξει... αλλά εδώ στην ελλάδα ο καταναλωτής ακόμη δεν έχει συνειδητοποιήσει τη δύναμή του..

Edited by knaison

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote αυτο ήθελε, να κάνουμε σαν τα κοκόρια.Μας εδωσε κάτι , καλομάθαμε και τωρα δε μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτο.Εμείς το επιλέξαμε να φτάσουμε εδώ.Οπως και να χει με λίγα χρήματα & πάλι την βγάζουμε καθαρή.Δεν γίνεται να τα έχουμε ολα τζάμπα.Μας τα εδωσαν , γλυκαθήκαμε τώρα θα πληρώσουμε! Αν δεν θέλει κάποιος δεν κάνει ανανεώσεις & κάνει αναπάντητες ν τον πάρουν δε μπορώ να καταλάβω γιατι τοσος ντόρος.Με τα 3€ να έδινε τα 2πλάσια mb απο οσα προσφέρει μονο θα ταν καλά.

Για κοσμοκάρτα τι προσφορά παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Άρα παιδιά, για να καταλάβω, με τις νέες τιμές του whatsup δεν ισχύουν τα παλιά τα κόλπα που απλά έβαζες λεφτά, μιλούσες απεριόριστα και σου ΈΜΕΝΑΝ τα χρήματα στην κάρτα.

 

Τώρα υπάρχει άλλη στρατηγική. Βάζεις το Μάρτιο ας πούμε 25 ευρώ και τους υπόλοιπους δύο μήνες τρως από τα 25. Και τον Ιούνιο ξαναβάζεις κάρτα κλπ κλπ σωστά;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Άρα παιδιά, για να καταλάβω, με τις νέες τιμές του whatsup δεν ισχύουν τα παλιά τα κόλπα που απλά έβαζες λεφτά, μιλούσες απεριόριστα και σου ΈΜΕΝΑΝ τα χρήματα στην κάρτα.

 

Τώρα υπάρχει άλλη στρατηγική. Βάζεις το Μάρτιο ας πούμε 25 ευρώ και τους υπόλοιπους δύο μήνες τρως από τα 25. Και τον Ιούνιο ξαναβάζεις κάρτα κλπ κλπ σωστά;

 

25ε/3 μηνες = 8,3ε/μηνα. δεν ειναι ασχημο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...