Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς στην παραπομπή που έστειλες στην 12 σειρά γράφει

1200 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 1200 δωρεάν SMS σε WIND F2G (κάλεσε 1265 )

7€/30 ημέρες.

Έτσι λοιπόν αυτό που λές -Ενω στην cosmote , βάζεις 10 ευρώ και τον επόμενο μήνα δίνεις 7 και σου μένουν 3 - ισχύει παντού.

Το πρόβλημα είναι ότι αυτό το -ΕΝΩ - αφήνει να ενοηθεί ότι στις άλλες εταιρείες δεν ισχύει

Πολύ καλά κάνεις λοιπον που στέλνεις παραπομπές , αλλά σε συμβουλεύω και να τις διαβάζεις πρώτα

Αν αυτό είναι δύσκολο απλά διάβασε την 12η σειρά στην παραπομπή σου .

Κοντολογής , και στην F2G δίνεις 10 ευρώ τον ένα μήνα και τον δεύτερο ξοδεύεις 7 και σου μένουν 3.

Κατάλαβες;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

και εγώ να προσθέσω ότι στην Q-Card με 1 ευρώ έχεις 300 λεπτά.

 

άρα με 5 ευρω έχεις 1500 λεπτά προς όλη τη wind (συμβόλαια και καρτοκινητά) + Q

 

ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό..

 

και αν βάλεις κάρτα με 20 ευρω σου χαρίζει το φόρο... και βάζεις εσύ τα 300 λεπτά ανά ευρω όποτε εσύ γουστάρεις.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

και εγώ να προσθέσω ότι στην Q-Card με 1 ευρώ έχεις 300 λεπτά.

 

άρα με 5 ευρω έχεις 1500 λεπτά προς όλη τη wind (συμβόλαια και καρτοκινητά) + Q

 

ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό..

 

και αν βάλεις κάρτα με 20 ευρω σου χαρίζει το φόρο... και βάζεις εσύ τα 300 λεπτά ανά ευρω όποτε εσύ γουστάρεις.

 

σωστο και αυτο. Αρκει βεβαια οι αριθμοι που μιλας περισσοτερο να ειναι wind ή q

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λές αυτό ;

Δηλαδή στην Vodafone και στην WIND δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτο τον δεύτερο μήνα , και μόνο στην Cosmote μπορείς ....

Μάλλον δεν στα είπαν καλά τα πράγματα. Εξάλου ο άνθρωπος είναι σαφής.

Όπως γράφει τα ίδια ακριβώς ισχύουν και στις άλλες εταιρείες, κατά λέξη γράφει "οτι τα ίδια ισχύουν και στη vodafone(πριν μιλησεις ψαξε) "

 

μιλησα για την νεα προσφορα,οτι ισχυει το ιδιο και στις αλλες εταιρειες....δε ξερω αν μπορεις να αγορασεις πακετο εφοσον εχεις προσφορα ενεργοποιημενη...στη cosmote παντως μπορεις....

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις 5 ευρώ κάρτα παίρνεις αυτόματα τα 600 ομιλίας και με το reload 300 sms προς whats up οπότε με 5 ευρώ 600' + 300 sms φτάνουν νομίζω:p

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

τελικα αμα εχω καταλαβει καλα η cosmokarta συμφερει περισσοτερο γιατι δινει 2 ωρες προς ολουσ και οχι μονο σε μια ομαδα οπως το whats up σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις 5 ευρώ κάρτα παίρνεις αυτόματα τα 600 ομιλίας και με το reload 300 sms προς whats up οπότε με 5 ευρώ 600' + 300 sms φτάνουν νομίζω:p

 

με την καρτα των 5€ παιρνεις μονο 300λεπτα μεσω reload με την καρτα των 10€ ισχυει αυτο που γραφεις παραπανω

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα 300λεπτά του reload για πόσο καιρό ισχύουν;

30 ημέρες.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ναι λάθος με 10 ευρώ κάρτα που είναι gold βάζεις τα 300 αλλά σου μένουν και πάλι τα 5 ευρώ

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

στην wind/vodafone επικοινωνείς με 10 ευρώ με όλα τα νούμερα συμβολαίου και καρτοκινητά.
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις παιδια, το 13838 ειναι για τον .....! Στο site γραφει http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_WHATSUPbillextension/section/Services_prepaid_WH να παρω τηλ στο 13838 για μεταφορα υπολοιπου what's up σε άλλο what's up και δεν υπαρχει καμμια επιλογη!

 

Ξερει κανεις άλλον τροπο να μεταφερω χρηματα απο το ενα what's up σε άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις 20 ευρω σου δινει δωρεαν τα 1200 λεπτα κ 1200 sms? δεν σου χρεωνει δλδ τα 7 ευρω??
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις 20 ευρω σου δινει δωρεαν τα 1200 λεπτα κ 1200 sms? δεν σου χρεωνει δλδ τα 7 ευρω??

 

ακριβως, τα οποια 1200+1200 ισχυουν για 30 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Kai to plus το στελνω πριν η μετα στο 1313? η αν βαλω 20 θα μου τα βαλει..? δεν το εχω βλει το plus παλια..ευχαριστωω
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην καταντηση ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΣ εδω εχουμε και λεμε

http://www.wind.com.gr/Images/Kartokiniti/windf2g.aspx

http://www.vodafonecu.gr/gr/paketa/

ENΩ ΣΤΗΝ cosmote wup βαζωντας τον 1 μηνα 10 € αυτοματα περνης δωρεαν

600 λεπτά με κάθε ανανέωση 10€ + 300 sms Reload it KAI toν επομενο μηνα απο τα 10 € που ειχες βαλη περνης τα 7€ και εχης 1200 λεπτά ομιλίας και videoκλήσεων αλλά και 1200 SMS προς όλο τον κόσμο του What’s Up για ένα μήνα, μόνο με 7€

ΤΙ ΔΕΝ καταλαβες εχουνε περαση ηδη 2 μηνες και εχης και 3€ περισεμα τον 3 μηνα παλι βαζης 10€ kai ΠΑΛΙ απο την αρχη τωρα τα υπολοιπα κανε τις αριθμητικες πραξεις ΜΟΝΟΣ ΟΜΩΣ αυτη τη φορα και θα ΚΑΤΑΛΑΒΗΣ σε συνολο χρονου την διαφορα κοστους .

 

 

δεν έχεις 3 ευρώ περίσσευμα.... δεν έχεις υπολογίσει το φόρο που σου αφαιρείται.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Kai to plus το στελνω πριν η μετα στο 1313? η αν βαλω 20 θα μου τα βαλει..? δεν το εχω βλει το plus παλια..ευχαριστωω

 

Δεν στέλνεις τιποτα ειναι προσφορά που ισχύει μεχρι 30/6/2011..

Βαζοντας 20 ευρω εχεις 1200+1200 προς whats up τα υπολοιπα 17,6 ευρω τα τρως οπως θελεις..

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις παιδια, το 13838 ειναι για τον .....! Στο site γραφει http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_WHATSUPbillextension/section/Services_prepaid_WH να παρω τηλ στο 13838 για μεταφορα υπολοιπου what's up σε άλλο what's up και δεν υπαρχει καμμια επιλογη!

 

Ξερει κανεις άλλον τροπο να μεταφερω χρηματα απο το ενα what's up σε άλλο;

 

Σ'εμένα μια χαρά δουλεύει το 13838 και με επιλογές.

Αλλά γιατί δεν αγοράζεις μια κάρτα και του λες τον αριθμό να τον περάσει αυτός στο δικό του κινητό;

Έτσι,ούτε μεταφορά , ούτε 13838.

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα μια χαρά δουλεύει το 13838 και με επιλογές.

Αλλά γιατί δεν αγοράζεις μια κάρτα και του λες τον αριθμό να τον περάσει αυτός στο δικό του κινητό;

Έτσι,ούτε μεταφορά , ούτε 13838.

 

νομίζω πρέπει να μιλήσει με κάποιον που θα κάνει τη μεταφορά του ποσού. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να πατήσει το 9 όταν καλέσει το 13838.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς στην Cosmote κάνουν ότι μπορούν για να μην μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών .

Μόνο όταν πατήσεις 9 μετά το For English press 9 Μόνο τότε θα σου μιλήσουν ......

Οι Έλληνες απλά παιδεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά! Έχω καρτοσυμβόλαιο και στις 15 Μάρτη κλείνω έναν χρόνο. Θέλω να το κάνω cosmokarta με διακοπή συμβολαίου! Πότε κάνω την αίτηση για να μην πληρώσω παραπάνω μήνα? Πόσες μέρες χρειάζεται για να γίνει η διακοπή?
Link to comment
Share on other sites

Αύριο να την κάνεις ( γιατί σήμερα δεν προλαβένεις) Η διακοπή γίνεται μετά από 30 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο να την κάνεις ( γιατί σήμερα δεν προλαβένεις) Η διακοπή γίνεται μετά από 30 ημέρες.

 

Άρα ένα σωρό βλακείες μου λέγανε στο Πλαίσιο! Έλεος! Τέλοσπάντων! Πάω αύριο! Μόνο ταυτότητα χρειάζομαι, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Άρα ένα σωρό βλακείες μου λέγανε στο Πλαίσιο! Έλεος! Τέλοσπάντων! Πάω αύριο! Μόνο ταυτότητα χρειάζομαι, σωστά?

σωστα. κι αν προτιμησεις εναν γερμανο ή ενα oteshop ακομα καλυτερα.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

σωστα. κι αν προτιμησεις εναν γερμανο ή ενα oteshop ακομα καλυτερα.

Καλύτερη εξυπηρέτηση θα έχεις σε κατάστημα Cosmote!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...