Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν θυμαμαι να έχω εγγραφεί σε κάτι τέτοιο.....

 

Άμα δεν διαφήμιζε site με στοίχημα, δεν θα μου έκανε εντύπωση και απλά θα το αγνοούσα πάντως.... :worry:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

εγω δε καταλαβαινω, αφου wind+voda δινουν τα δωρεαν μπονους λεπτα ΚΑΙ προς συμβολαια, γιατι δεν το κανει και η κοσμοτε
Link to comment
Share on other sites

εγω δε καταλαβαινω, αφου wind+voda δινουν τα δωρεαν μπονους λεπτα ΚΑΙ προς συμβολαια, γιατι δεν το κανει και η κοσμοτε

 

να χαιρεσαι που δεν το κανει γιατο ειναι που ειναι χαλια αυτην τη στιγμη το δικτυο αν το κανει και αυτο δε θα βγαζεις κληση

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να το κάνει για αυτό τον λόγο...

Δεν την συμφέρει μάλλον!!

Πιστεύω η cosmote έχει την πιο χάλια προσφορά αυτήν την στιγμή..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου ήρθε ένα μυστήριο μήνυμα από το "Whats up" σήμερα....

 

 

 

Wtf έχω ξαναπάρει μουφα Cosmote μήνυμα αλλά πότε δεν έγραφε WΗATS UP (με κεφαλαία).Το κανονικό whats up στέλνει μηνύματα με όνομα αποστολέα WhatsUp πάντως. :confused:

 

Για scam μου φαίνεται, προσέξτε να μην την πατήσετε....

 

Μήπως έχεις εγγραφεί στο MORE4U??? Αν ναι, τότε είναι από τα διαφημιστικά που στέλνει.

 

Το more4u στελνει απο το 54102 .

.
Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμη το πακετο της whatsup ειναι απο τα χειροτερα που κυκλοφορουν.βλεπω την φορητοτητα να παιρνει ΄΄φωτια΄΄
Link to comment
Share on other sites

ολοι συμφωνουμε οτι η κοσμοτε εχει 1) την πιο χαλια προσφορα, 2) την πιο χαλια ποιοτητα δικτυου. Επισης, συμφωνουμε οτι το 50% (και βαλε) εχει what's up.. Μόνο στο ελλαδισταν τοσο καψιμο :lol: :stupid:
Link to comment
Share on other sites

είναι ελαφρώς για τον φέο η Cosmote, και εξηγούμε:

 

εκανα αζήμια διακοπή συμβολαίου και το έκανα Cosmokarta το νούμερο. Στελνω μηνυματάκι για να λάβω τα 60mb data... και γυρνάει πίσω πως δεν είναι διαέσιμη η υπηρεσια. Κλασσικά επειδή έχω Android δεν το αναγνωρίζει το κέντρο τους οπότε και μου στέλνει άκυρο μνμ πως η υπηρεσία δεν ειναι διαθέσιμη προσωρινά. Εφαγα 45 λεπτά με το CC και με 3 διαφορετικά άτομα προσπαθώντας να τους πω να μου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία και πως ΔΕΝ με νοιαζουν οι ρυθμίσεις. Είδα και έπαθα για να τους πείσω να ξεφύγουν απο τις τυπικές διαδικασίες και να ψαχτούνε να το ενεργοποιήσουν με αλλο τρόπο. Και αφου τους έπεισα να το κοιτάξουν... τα κατάφεραν... μου ηρθε μνμ πως ενεργοποιηθηκε η υπηρεσία... και μετα απο λίγο ξανα... και ξανα τρίτο μνμ... ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ? Ευτυχώς δεν είχα πάνω απο 10 ευρώ μέσα οπότε και γλυτωσα τα χειρότερα...

 

Τους είπα να διαχωρήσουν υπηρεσιά με ρυθμισεις, γιατί δεν πάει έτσι το πράγμα... αλλά μάλλον με γράψανε.

 

Τα είπα και ησύχασα... :O

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

αυτη την στιγμη το πακετο της whatsup ειναι απο τα χειροτερα που κυκλοφορουν.βλεπω την φορητοτητα να παιρνει ΄΄φωτια΄΄

 

Συμφωνω απόλυτα μαζι σου αλλα δεν βλεπω να γινεται τιποτα με τις φορητοτητες σε μεγαλο βαθμο..

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω ενα πολυ μεγαλο ποσοστο εχει whats up και δεν το αλλαζει.

Εγω ειχα χρονια vodafone και το γυρισα σε whats up γιατι σχεδον ολοι οι φιλοι μου κτλ ειχανε whats up..:mad:

Link to comment
Share on other sites

whats up i cosmocarta? ποιο ειναι πιο φθηνο παιδια?

 

Εξαρταται .. με τι μιλας περισσοτερο... αν εχουν οι φιλοι σου που μιλας αρκετα whatsup τοτε σε συμφερει χαλαρα ... αν μιλας γενικα με αλλα δικτυα .. σε συμφερει η κοσμοκαρτα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει απευθείας η αλλαγή από cosmoκάρτα σε frog mobile ή χρειάζεται φορητότητα σε άλλο πάροχο κι ακολούθως μετά από μήνα νέα φορητότητα προς cosmote frog;

 

Δεν γνωρίζει κανείς τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζει κανείς τίποτα;

 

Πρέπει να κάνεις φορητότητα στη Frog αν και'χα ακούσει ότι θα το άλλαζαν αυτό και η αλλαγή θα γινόταν μέσω μιας απλής κλήσης. Δεν ξέρω όμως αν αυτό έχει γίνει.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να μεταφερεω μοναδες απο το συμβολαιο μου στο κινητο του γιου μου (whats up) γιατι ειναι φανταρος και δεν νομιζω να παρει μονος του μοναδες :)

 

παιρνεις μια καρτα ανανεωσης και μετα καλεις 1314 απο την συνδεση σου....το μυνημα σου λεει να πληκτρολογησεις τον αριθμο του καρτοκινητου ...αφου το πληκτρολογησεις σου ζητα να βαλεις τον κωδικο της καρτας....και vouaaala τα λεφτα μπηκαν στην καρτα...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χαζή ερώτηση αλλά θα την κάνω: Οι προσφορές που στέλνει το plus4u ισχύουν για όλους ή μοναχά για όσους τους την στέλνει. Υποθέτω για όλους αλλά λέω μήπως κάποιος ξέρει σίγουρα να μου πει.
.
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ σχετικα με την νεα προσφορα....ΒΑΖΕΙΣ 10ευρω....μπαινουν τα 600 λεπτα σε whatsup για ενα μηνα-δωρεάν...οταν τελειωσουν...με τα λεφτα που μενουν(αν μενουν)μπορεις να ενεργοποιησεις αλλα 600 λεπτα με χρεωση 5 ευρω(απο αυτα που σου εχουν μεινει)στελνεις μυνημα....600 στο 1313....Η μπορεις να έχεις 1200λεπτα και 1200sms με 7 ευρώ...στελνεις sms ....PLUS ΣΤΟ 1313(ή 1314 δεν θυμαμαι),,,,ΑΡΑ με 10 ευρώ 2 μήνες...όσο γιαυτους που λένε για φορητότητες να ενημερώσω οτι τα ίδια ισχύουν και στη vodafone(πριν μιλησεις ψαξε)
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ σχετικα με την νεα προσφορα....ΒΑΖΕΙΣ 10ευρω....μπαινουν τα 600 λεπτα σε whatsup για ενα μηνα-δωρεάν...οταν τελειωσουν...με τα λεφτα που μενουν(αν μενουν)μπορεις να ενεργοποιησεις αλλα 600 λεπτα με χρεωση 5 ευρω(απο αυτα που σου εχουν μεινει)στελνεις μυνημα....600 στο 1313....Η μπορεις να έχεις 1200λεπτα και 1200sms με 7 ευρώ...στελνεις sms ....PLUS ΣΤΟ 1313(ή 1314 δεν θυμαμαι),,,,ΑΡΑ με 10 ευρώ 2 μήνες...όσο γιαυτους που λένε για φορητότητες να ενημερώσω οτι τα ίδια ισχύουν και στη vodafone(πριν μιλησεις ψαξε)

 

η μονη διαφορα των πακετων της κοσμοτε με τα πακετα voda+wind ειναι οτι η κοσμοτε δινει δωρεαν λεπτα ΜΟΝΟ προς what's up, ενω οι άλλες 2 εταιριες (απο 10ε και ανω) δινουν τα δωρεαν λεπτα προς ΟΛΟΥΣ τους αριθμους του δικτυου τους (και προς συμβολαια)..

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ σχετικα με την νεα προσφορα....ΒΑΖΕΙΣ 10ευρω....μπαινουν τα 600 λεπτα σε whatsup για ενα μηνα-δωρεάν...οταν τελειωσουν...με τα λεφτα που μενουν(αν μενουν)μπορεις να ενεργοποιησεις αλλα 600 λεπτα με χρεωση 5 ευρω(απο αυτα που σου εχουν μεινει)στελνεις μυνημα....600 στο 1313....Η μπορεις να έχεις 1200λεπτα και 1200sms με 7 ευρώ...στελνεις sms ....PLUS ΣΤΟ 1313(ή 1314 δεν θυμαμαι),,,,ΑΡΑ με 10 ευρώ 2 μήνες...όσο γιαυτους που λένε για φορητότητες να ενημερώσω οτι τα ίδια ισχύουν και στη vodafone(πριν μιλησεις ψαξε)

 

η μονη διαφορα των πακετων της κοσμοτε με τα πακετα voda+wind ειναι οτι η κοσμοτε δινει δωρεαν λεπτα ΜΟΝΟ προς what's up, ενω οι άλλες 2 εταιριες (απο 10ε και ανω) δινουν τα δωρεαν λεπτα προς ΟΛΟΥΣ τους αριθμους του δικτυου τους (και προς συμβολαια)..

ΝΑΙ ΑΛΛΑ οπως δειχνουν τα πιο πανω μπωρης με 10 € να περασης 2 μηνες !!!!!!!!!

Εκη που στις αλλες χρειαζεσε για 2 μηνες 20 € βεβαια εξαρτατε και ποσο μιλας και που .

ΚΑΙ σου μενουνε και 3€ υπολοιπο για οτι θελης !!!!!!!!

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΑΛΛΑ οπως δειχνουν τα πιο πανω μπωρης με 10 € να περασης 2 μηνες !!!!!!!!!

Εκη που στις αλλες χρειαζεσε για 2 μηνες 20 € βεβαια εξαρτατε και ποσο μιλας και που .

 

Γιατί το λές αυτό ;

Δηλαδή στην Vodafone και στην WIND δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτο τον δεύτερο μήνα , και μόνο στην Cosmote μπορείς ....

Μάλλον δεν στα είπαν καλά τα πράγματα. Εξάλου ο άνθρωπος είναι σαφής.

Όπως γράφει τα ίδια ακριβώς ισχύουν και στις άλλες εταιρείες, κατά λέξη γράφει "οτι τα ίδια ισχύουν και στη vodafone(πριν μιλησεις ψαξε) "

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λές αυτό ;

Δηλαδή στην Vodafone και στην WIND δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτο τον δεύτερο μήνα , και μόνο στην Cosmote μπορείς ....

Μάλλον δεν στα είπαν καλά τα πράγματα. Εξάλου ο άνθρωπος είναι σαφής.

Όπως γράφει τα ίδια ακριβώς ισχύουν και στις άλλες εταιρείες, κατά λέξη γράφει "οτι τα ίδια ισχύουν και στη vodafone(πριν μιλησεις ψαξε) "

 

Πρωφανος αετο πετας δεν εχης καταλαβη οτι εδω μιλαμε για ΜΟΝΟ 10 € ΤΟ 2ΜΗΝΟ και 3 € ΡΕΣΤΑ σε ποια αλλη εταιρεια υπαρχη αυτο ???? ( Εχω και τις 3 εταιρειες ) Που ειπα οτι δεν μπωρης να αγορασης πακετο τον 2 μηνα ? ειπα οτι με 10 € περνας 2 μηνες και εχης και 3 € ρεστα :p

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, το καταλάβαμε...απλά η κοσμοτέ δεν δίνει μηνύματα παρά μόνο με το reload και αυτό με ανανέωση των 10 ευρώ και πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Πρωφανος αετο πετας δεν εχης καταλαβη οτι εδω μιλαμε για ΜΟΝΟ 10 € ΤΟ 2ΜΗΝΟ και 3 € ΡΕΣΤΑ σε ποια αλλη εταιρεια υπαρχη αυτο ???? ( Εχω και τις 3 εταιρειες ) Που ειπα οτι δεν μπωρης να αγορασης πακετο τον 2 μηνα ? ειπα οτι με 10 € περνας 2 μηνες και εχης και 3 € ρεστα :p

 

Το λες στο μήνυμα 7045

 

ΝΑΙ ΑΛΛΑ οπως δειχνουν τα πιο πανω μπωρης με 10 € να περασης 2 μηνες !!!!!!!!!

Εκη που στις αλλες χρειαζεσε για 2 μηνες 20 € βεβαια εξαρτατε και ποσο μιλας και που .

ΚΑΙ σου μενουνε και 3€ υπολοιπο για οτι θελης !!!!!!!!

 

όπου ισχυρίζεσαι ότι στην cosmote αρκούν 10 ευρώ το δίμηνο ενώ στις άλλες ετιαρείες τάχα θέλεις 20 ευρώ

Μια και έχεις και τις 3 εταιρείες εξήγησεμου λοιπόν γιατί δεν ισχύουν τα ίδια στο f2g και στο cu.

και στο cu μπορείς να βάζεις 10 ευρώ τον ένα μήνα και τον δεύτερο να αγοράζεις πακέτο , τα ίδια και στο F2G με τα πακέτα non stop.

Τα ανωτέρω δεν αποτελούν προνόμια της Cosmote

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να μην καταντηση ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΣ εδω εχουμε και λεμε

http://www.wind.com.gr/Images/Kartokiniti/windf2g.aspx

http://www.vodafonecu.gr/gr/paketa/

ENΩ ΣΤΗΝ cosmote wup βαζωντας τον 1 μηνα 10 € αυτοματα περνης δωρεαν

600 λεπτά με κάθε ανανέωση 10€ + 300 sms Reload it KAI toν επομενο μηνα απο τα 10 € που ειχες βαλη περνης τα 7€ και εχης 1200 λεπτά ομιλίας και videoκλήσεων αλλά και 1200 SMS προς όλο τον κόσμο του What’s Up για ένα μήνα, μόνο με 7€

ΤΙ ΔΕΝ καταλαβες εχουνε περαση ηδη 2 μηνες και εχης και 3€ περισεμα τον 3 μηνα παλι βαζης 10€ kai ΠΑΛΙ απο την αρχη τωρα τα υπολοιπα κανε τις αριθμητικες πραξεις ΜΟΝΟΣ ΟΜΩΣ αυτη τη φορα και θα ΚΑΤΑΛΑΒΗΣ σε συνολο χρονου την διαφορα κοστους .

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...