Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα μπορούσε να έδινε τα δωρεαν λεπτα του call them all ή reload προς όλη την cosmote. Τότε πιστεύω οχι μόνο δεν θα έχανε αλλά θα τραβούσε κι άλλους στο δίκτυό της. ;) Δεν λέω για 1500 αλλά τουλάχιστον 500.. Θα ήταν πολύ καλό...

 

εαν γινοταν αυτο, θα ειχαν κλεισει οι αλλες 2 εταιριες :up:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ελπίζω να είμαι στο σωστό τόπικ καθότι και νέος στο φόρουμ.Ερώτηση: Έχω whats up και η κοπέλα μου το ίδιο αλλά βρίσκεται εκτός Ελλάδας. Σε αναμεταξύ μας επικοινωνία ποιά είναι η χρέωση? Roaming ή ισχύει ακόμα το Whats Up πχ.600 ? Είτε κλήσεις είτε sms?
Link to comment
Share on other sites

Ολη η οικογενεια μου εχουμε whatsup.μιλαμε για περιπου 15 ατομα.Επειδη ομως δεν μου αρεσει να μας πιανουν μ....κες και να πληρωνουμε 5€ παραπανω που σημαινει 15*5=75€ περιμενω την προσφορα της Q και θα την κανουμε για εκει.και τα 7€ της CU μου φαινονται πολλα γιατι ειχαμε συνηθησει στην 5αρα καρτα.Υπομονη λοιπον μεχρι τις 7-2 που θα ανακοινωσει την καινουργια προσφορα η Q Edited by iox79
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Ελληναρας θέλει από την μια να τα έχει όλα τζάμπα και από την άλλη να μην κάνει η εταιρεία καμία απόλυση προσωπικού να μην αυξήσει τις τιμές. Τα θέλει όλα δικα του.

 

 

Όχι τόσο δεξιά, θα βρεις ...

Μακάρι να ήταν ο Ελληνάρας έτσι, να διάλεγε βάσει συμφέρον καταναλωτή ... Θα είχαμε γλιτώσει πάρα πολλά ....

 

 

Είσαι τυχερός στο δικό μου όλοι είναι πράσινοι και εγω εχω μπλε και γαλάζιο παλιά είχα κόκκινη αλλά αναγκαστικά να αλλάξω:mad:

 

Nαι είμαι όντως τυχερός ... Βασικά δεν με νοιάζει τόσο τι έχουν όλοι όσο τα ένα δύο άτομα με τα οποία μιλάω καθημερινά το ελάχιστο ένα μισάωρο .. Στους υπόλοιπους ας χρεωθώ, ούτως ή άλλως δεν είμαι καθόλου του να κάτσω και να μιλάω στο τηλέφωνο με τις ώρες ... Offtopic : Τώρα που λες για πράσινους, κόκκινους και μπλε, μου έρχονται άλλα στο μυαλό !!! WTF ??? :X

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

εαν γινοταν αυτο, θα ειχαν κλεισει οι αλλες 2 εταιριες :up:

 

Μα αυτο κανει το cu...με 10ε ανανεωση εχεις 1500(ομιλια και μηνυματα) προς OΛΗ τη vodadone

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Όχι τόσο δεξιά, θα βρεις ...

Μακάρι να ήταν ο Ελληνάρας έτσι, να διάλεγε βάσει συμφέρον καταναλωτή ... Θα είχαμε γλιτώσει πάρα πολλά ....

 

 

 

 

Nαι είμαι όντως τυχερός ... Βασικά δεν με νοιάζει τόσο τι έχουν όλοι όσο τα ένα δύο άτομα με τα οποία μιλάω καθημερινά το ελάχιστο ένα μισάωρο .. Στους υπόλοιπους ας χρεωθώ, ούτως ή άλλως δεν είμαι καθόλου του να κάτσω και να μιλάω στο τηλέφωνο με τις ώρες ... Offtopic : Τώρα που λες για πράσινους, κόκκινους και μπλε, μου έρχονται άλλα στο μυαλό !!! WTF ??? :X

 

Λες .....:lol:

 

 

Ποιο είναι το μικρότερο πακέτο λεπτών ?? γιατί και να θέλω να μιλήσω τα 200 με το ζόρι φτάνω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ολη η οικογενεια μου εχουμε whatsup.μιλαμε για περιπου 15 ατομα.Επειδη ομως δεν μου αρεσει να μας πιανουν μ....κες και να πληρωνουμε 5€ παραπανω που σημαινει 15*5=75€ περιμενω την προσφορα της Q και θα την κανουμε για εκει.και τα 7€ της CU μου φαινονται πολλα γιατι ειχαμε συνηθησει στην 5αρα καρτα.Υπομονη λοιπον μεχρι τις 7-2 που θα ανακοινωσει την καινουργια προσφορα η Q

 

με αφορμη το ποστ σου, εχει να πεσει αιτηση φορητοτητας απο ολες τις εταιριες που θα παει συννεφο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με αφορμη το ποστ σου, εχει να πεσει αιτηση φορητοτητας απο ολες τις εταιριες που θα παει συννεφο

 

Ελπίζω έτσι να το πάρουν το μήνυμά τους όλοι τους,και όχι να θεωρούν πως είμαστε γίδια που επειδή βαριόμαστε να πάμε μέχρι το κατάστημα για φορητότητα θα πάμε σε συμβόλαια κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ολη η οικογενεια μου εχουμε whatsup.μιλαμε για περιπου 15 ατομα.Επειδη ομως δεν μου αρεσει να μας πιανουν μ....κες και να πληρωνουμε 5€ παραπανω που σημαινει 15*5=75€ περιμενω την προσφορα της Q και θα την κανουμε για εκει.και τα 7€ της CU μου φαινονται πολλα γιατι ειχαμε συνηθησει στην 5αρα καρτα.Υπομονη λοιπον μεχρι τις 7-2 που θα ανακοινωσει την καινουργια προσφορα η Q

 

Εχεις καμιά πληροφορία;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω έτσι να το πάρουν το μήνυμά τους όλοι τους,και όχι να θεωρούν πως είμαστε γίδια που επειδή βαριόμαστε να πάμε μέχρι το κατάστημα για φορητότητα θα πάμε σε συμβόλαια κτλ...

 

συμφωνω. τα δεδομενα αλλαξαν. ο κοσμος ξυπνησε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω που μπορει να θεωρηθει και πατατια αλλα θα την κανω, εχω σε μια εταιρεια καρτοκινητο πχ Wind,Q,vodafone , μπορω να το γυρισω σε What'up με φορητοτητα ή πρεπει να κανω καινουργιο αριθμο???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Πείτε μου λιγάκι σας παρακαλώ εάν τα έχω καταλάβει σωστά.

Είμαι κάτοχος Whats Up και έως τώρα είχα το πρόγραμμα των 3€.

Τώρα με τα νέα δεδομένα έτσι όπως τα διαβάζω στο site τους, έχουμε τα εξής:

1. Αν αγοράσεις κάρτα των 20€, τότε παίρνεις δώρο το πρόγραμμα call them all plus που έχει 1200'+1200sms. Η ερώτησή μου είναι, αυτό το πρόγραμμα-δώρο θα έχει διάρκεια 1 μήνα ή θα κρατάει μέχρι να σου τελειώσει ο χρόνος ομιλίας και sms; Γιατί προσωπικά δεν έχω την πολυτέλεια κάθε μήνα να δίνω 20€ για το πρόγραμμα και επίσης τον χρόνο του προγράμματος τον καταναλώνω μέσα σε 2 μήνες.

2. Εάν έχεις ήδη λεφτά στην κάρτα σου και δεν χρειάζεσαι να αγοράσεις για ανανέωση, τότε αναγκαστικά θα πρέπει να δώσεις 7€ για να έχεις το πακέτο call them all plus με τα 1200'+1200sms; Το οποίο πρόγραμμα σε αυτή την περίπτωση, κρατάει για ένα μήνα;

 

Tα έχω καταλάβει σωστά; Νομίζω κάτι δεν πιάνω καλά.

 

Εγώ κλήσεις κάνω μόνο σε Whats Up, κλήσεις σε άλλα δίκτυα κάνω πολύ σπάνια, ίσως και 4-5 φορές τον μήνα και αυτές με διάρκεια max 1 λεπτό και για το internet δεν με νοιάζει μιας και έχω wifi.

 

Και κάτι άλλο: Υπάρχει κάποιο νούμερο στο οποίο μπορούμε να στείλουμε sms για να μάθουμε το υπόλοιπο του χρόνου και των sms για το πακέτο που έχουμε ενεργοποιήσει;

Edited by GreekCharmed
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω που μπορει να θεωρηθει και πατατια αλλα θα την κανω, εχω σε μια εταιρεια καρτοκινητο πχ Wind,Q,vodafone , μπορω να το γυρισω σε What'up με φορητοτητα ή πρεπει να κανω καινουργιο αριθμο???

 

γιατι να μην μπορεις; καλεσε 13897

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Πείτε μου λιγάκι σας παρακαλώ εάν τα έχω καταλάβει σωστά.

Είμαι κάτοχος Whats Up και έως τώρα είχα το πρόγραμμα των 3€.

Τώρα με τα νέα δεδομένα έτσι όπως τα διαβάζω στο site τους, έχουμε τα εξής:

1. Αν αγοράσεις κάρτα των 20€, τότε παίρνεις δώρο το πρόγραμμα call them all plus που έχει 1200'+1200sms. Η ερώτησή μου είναι, αυτό το πρόγραμμα-δώρο θα έχει διάρκεια 1 μήνα ή θα κρατάει μέχρι να σου τελειώσει ο χρόνος ομιλίας και sms; Γιατί προσωπικά δεν έχω την πολυτέλεια κάθε μήνα να δίνω 20€ για το πρόγραμμα και επίσης τον χρόνο του προγράμματος τον καταναλώνω μέσα σε 2 μήνες.

2. Εάν έχεις ήδη λεφτά στην κάρτα σου και δεν χρειάζεσαι να αγοράσεις για ανανέωση, τότε αναγκαστικά θα πρέπει να δώσεις 7€ για να έχεις το πακέτο call them all plus με τα 1200'+1200sms; Το οποίο πρόγραμμα σε αυτή την περίπτωση, κρατάει για ένα μήνα;

 

Tα έχω καταλάβει σωστά; Νομίζω κάτι δεν πιάνω καλά.

 

Εγώ κλήσεις κάνω μόνο σε Whats Up, κλήσεις σε άλλα δίκτυα κάνω πολύ σπάνια, ίσως και 4-5 φορές τον μήνα και αυτές με διάρκεια max 1 λεπτό και για το internet δεν με νοιάζει μιας και έχω wifi.

 

Και κάτι άλλο: Υπάρχει κάποιο νούμερο στο οποίο μπορούμε να στείλουμε sms για να μάθουμε το υπόλοιπο του χρόνου και των sms για το πακέτο που έχουμε ενεργοποιήσει;

 

-ολα τα πακετα κρατανε 1 μηνα

-τον πρωτο μηνα βαζεις 20 και εχεις δωρεαν 1200+1200. Το δευτερο και τριτο μηνα αφαιρεις απο τα 20 7+7 και εχεις παλι 1200+1200 (ανα μηνα). Με άλλα λογια, 3 μηνες με 20ε

-το πρωτο μηνα βαζεις 10 και εχεις δωρεαν 600 (χωρις sms). Το δευτερο μηνα αφαιρεις άλλα 5 και παλι εχεις 600. Με άλλα λογια 2 μηνες με 10ε

μπορεις να κανεις διαφορους συνδυασμους

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι καρτοκινητο και οχι αριθμος συνδεσης και απο wind,Q δεν γνωριζω αν γινεται Vodafone,cosmote κλπ..
Link to comment
Share on other sites

-ολα τα πακετα κρατανε 1 μηνα

-τον πρωτο μηνα βαζεις 20 και εχεις δωρεαν 1200+1200. Το δευτερο και τριτο μηνα αφαιρεις απο τα 20 7+7 και εχεις παλι 1200+1200 (ανα μηνα). Με άλλα λογια, 3 μηνες με 20ε

-το πρωτο μηνα βαζεις 10 και εχεις δωρεαν 600 (χωρις sms). Το δευτερο μηνα αφαιρεις άλλα 5 και παλι εχεις 600. Με άλλα λογια 2 μηνες με 10ε

μπορεις να κανεις διαφορους συνδυασμους

 

 

και άμα έχεις και κάνα euro στον λογαριασμό σου βάζεις μόνο μια φορά 20 euros και τα υπόλοιπα 7+7+7... μέχρι να φτάσει καλοκαίρι και να δούμε τι άλλο θα βγάλουν ....

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

-τον πρωτο μηνα βαζεις 20 και εχεις δωρεαν 1200+1200. Το δευτερο και τριτο μηνα αφαιρεις απο τα 20 7+7 και εχεις παλι 1200+1200 (ανα μηνα). Με άλλα λογια, 3 μηνες με 20ε

 

Πιστεύω αυτό είναι ό,τι πρέπει για την περίπτωσή μου. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια!

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

και άμα έχεις και κάνα euro στον λογαριασμό σου βάζεις μόνο μια φορά 20 euros και τα υπόλοιπα 7+7+7... μέχρι να φτάσει καλοκαίρι και να δούμε τι άλλο θα βγάλουν ....

 

τουλαχιστον 24 ευρω για το 7+7+7 (12% φορος κινητης = 23,52)

Link to comment
Share on other sites

Για να μη βρίζουμε μόνο την cosmote, να η καινούρια προσφορά της vodafone http://www.vodafonecu.gr/gr/paketa/cu-bonus-talk-4-free/ Είναι ίδια με του whats up. Αρά αν κάποιος ψάχνει διαφυγή πρέπει να περιμένουμε wind και Q για το τι θα κάνουνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ίδια. Το cu δίνει δωρεάν χρόνο,από μόλις 5 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ίδια. Το cu δίνει δωρεάν χρόνο,από μόλις 5 ευρώ

Και το whats up δίνει με το reload του. Κοίτα τα δώρα. Βάλανε στα 5ευρα 300 λεπτά ή 300 sms. Απλά διαλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

στο μπονους των 20ε, δε βλεπει κανενας τα 60ΜΒ; για το μπονους της βονταφον λεω. Βαλε και το στανταρ μπονους 100ΜΒ η 100 μηνυματα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι η διαφορά. Απλά εμένα δε με πολυνοιάζει γιατί όταν είχε βγει η προσφορά των 500Mbs με 5 ευρώ είχα ενεργοποιήσει 4 πακέτα και έτσι ακόμα έχω 1,8Gb και απλά βάζω 60Mb μία μέρα πριν λήξουνε χεχε :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Διαφυγή Η μόνη λύση είναι συμβιβασμός και Μείωση στο μπλα μπλα

Για ιντερνέτ ούτε λόγος για να βλέπεις 2-3 σίτε και 2-3 ονλινε εφημερίδες το μήνα χρειάζεσαι 1GB απο laptop και απο την cosmote για 30 μέρες είναι 50€ ούτε καν 30€ του συμβολαίου :mad:

 

Και το whats up δίνει με το reload του. Κοίτα τα δώρα. Βάλανε στα 5ευρα 300 λεπτά ή 300 sms. Απλά διαλέγεις.

 

Είναι πάντα αυτό γιατί δοκίμασα 2 φορές και έτυχα silver άλλα 300 είναι καλά για μένα . κανονικά τα 300 πόσο έχουν

Edited by moment_v
Χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...