Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω ενα watshup αριθμο που δεν τον χρησιμοποιω εδω και 3 μηνες , ομως τωρα αγορασα ipad και χριαζομαι ιντερνετ, μπορω να του βαλω καρτα και να αγορασω την προσφορα με τα 500Mb αξιας 5 ευρω? η δεν υπαρχει πια?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια εχω ενα watshup αριθμο που δεν τον χρησιμοποιω εδω και 3 μηνες , ομως τωρα αγορασα ipad και χριαζομαι ιντερνετ, μπορω να του βαλω καρτα και να αγορασω την προσφορα με τα 500Mb αξιας 5 ευρω? η δεν υπαρχει πια?

Άλλοι λένε ότι πήρε παράταση μέχρι τέλος Ιανουαρίου άλλοι λένε ότι τελικά η προσφορά έληξε με τη λήξη του προηγούμενου έτους.

Είχε ρωτήσει κι ένα ακόμη μέλος πιο πάνω και του είπα να δοκιμάσει να στείλει 500 στο 1313 να δούμε αν ενεργοποιηθεί αλλά δεν μας ενημέρωσε.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα!!! Επειδη ειμαι καινουργιος στον κοσμο των καρτοκινητων και δεν γνωριζω πολλα επι του θεματος ηθελα λιγο να με κατατοπισετε και ζητω εξαρχης συγγνωμη αν δεν γινομαι κατανοητος με τις διατυπωσεις μου.

 

Προσφατα εγινα μελος της What's Up παρεας αλλα με παλιο αριθμο. Σκοπος μου ηταν να επωφελειθω της προσφορας 1500' και 1500 SMS αλλα απ'οτι διαφαινεται εχω την δυνατοτητα να χρησιμοποιησω μονο την προσφορα των 600'. Γιατι; Υπαρχει κατι που μπορω να κανω γι'αυτο το θεμα; Τι αλλη συμβουλη θα μπορουσατε να μου δωσετε (πρωτα κατατοπιστηκα βηματα μετα την αποκτηση καρτοκινητου);

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα!!! Επειδη ειμαι καινουργιος στον κοσμο των καρτοκινητων και δεν γνωριζω πολλα επι του θεματος ηθελα λιγο να με κατατοπισετε και ζητω εξαρχης συγγνωμη αν δεν γινομαι κατανοητος με τις διατυπωσεις μου.

 

Προσφατα εγινα μελος της What's Up παρεας αλλα με παλιο αριθμο. Σκοπος μου ηταν να επωφελειθω της προσφορας 1500' και 1500 SMS αλλα απ'οτι διαφαινεται εχω την δυνατοτητα να χρησιμοποιησω μονο την προσφορα των 600'. Γιατι; Υπαρχει κατι που μπορω να κανω γι'αυτο το θεμα; Τι αλλη συμβουλη θα μπορουσατε να μου δωσετε (πρωτα κατατοπιστηκα βηματα μετα την αποκτηση καρτοκινητου);

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Πήρες το 1330 για να ενεργοποιήσεις την προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και παρ'ολα αυτα οταν στελνω μηνυμα ΥΠΟΛ στο 1313 αναφερει:

 

 

"ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ Η VIDEOΚΛΗΣΕΙΣ & SMS ΠΡΟΣ ΤΗΝ WHAT'S UP ΠΑΡΕΑ. ΣΤΕΙΛΕ 600 ΣΤΟ 1313 ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΕ 600' ΟΜΙΛΙΑΣ & VIDEOΚΛΗΣΕΩΝ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€".

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που πήρες του 1330, στην επόμενη ανανέωση θα σου δοθούν τα 1500 λεπτά ομιλίας. Όχι τώρα. Άρα βάζεις τα 600 να κάνεις την δουλειά σου και μετά είτε με 5ευρη κάρτα είτε με περισσότερη έως 30/01/2011 θα έχεις τα τσάμπα λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια 10 ευρω ειναι την πρωτη φορα.

 

μετα με καθε ανανεωση μπαινουν τα 1500.

 

που λογικα θα σταματησουν στις 31/1 και θα παμε παλι στα 600.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τπτ την πρώτη φορά. Αν έχει πχ μέσα η κάρτα 1 ευρώ, παίρνεις αμέσως το 1330 να ενεργοποιήσεις την προσφορά και μετά κάνεις ανανέωση με ότι κάρτα θέλεις κ κάθε κάρτα δίνει 1500 λεπτά και sms. Μετά τις 30/01/2011 ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τπτ, αλλά σίγουρα όλο και κάτι θα κάνουν. Σιγά μην αφήσουν τον ανταγωνισμό έτσι.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να επιβεβαιωσει καποιος αν η υσχυει ακομα η οχι η προσφορα με τα 500mb?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να επιβεβαιωσει καποιος αν η υσχυει ακομα η οχι η προσφορα με τα 500mb?

Αφού θέλεις να την ενεργοποιήσεις, δοκίμασε να στείλεις 500 στο 1313 για να δεις κιόλας αν τελικά πήρε και παράταση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μπορει να επιβεβαιωσει καποιος αν η υσχυει ακομα η οχι η προσφορα με τα 500mb?

 

Το είχα γράψει στην προηγούμενη σελίδα νομίζω.Έστειλα εγώ μήνυμα για ενεργοποίηση και δεν γίνεται,έχει λήξει η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει στην προηγούμενη σελίδα νομίζω.Έστειλα εγώ μήνυμα για ενεργοποίηση και δεν γίνεται,έχει λήξει η προσφορά.

 

κρίμα πάντος και ελπίζαμε να αλλάξει λίγο το τοπίο στο ιντερνετ...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ισχύει με 7 ευρώ να έχεις 1200 λεπτά και 1200 sms αλλά έχει ξεχαστεί.

Δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

κανεις κληση στο 1330 και πατας το 1 για να μπεις στην προσφορα...εφοσον μπεις κανεις ανανεωση με 5 ευρω τουλαχιστον....13838 και μετα πατας 9 για να μιλησεις με εξυπηρετηση αν εχεις αποριες η προβλημα...12 λεπτα ανα κληση
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αλλοι να λενε οτι την ενεργοποιησαν και αλλοι οτι δεν τους ενεργοποιητε? δηλαδη η κοσμοτε επιλεκτικα σε διαφορα νουμερα την ενεργοποιει και σε αλλα οχι?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει απενεργοποιησει η κοσμοτε το tethering ? εχω iphone 4 4.2 και δεν υπαρχει στο μενου η επιλογη για tethering....
Link to comment
Share on other sites

500mb internet με 5€ -> What's up

300sms με 5€ -> What's up

150' προς σταθερα -> What's up

2 ωρες προς ολα τα δικτυα -> μόνο στην Cosmokarta

 

έχω την εντύπωση ότι τα 3 πρώτα ισχύουν και για Cosmokarta χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος.

 

καλησπερα οταν ειχα παρει το νεο τηλ τις εξυπηρετησης πελατων 13838 και ρωτησα μου ειπανε οτι τα 500μβ με 5€ εχουνε παρει παραταση μεχρι τελος του μηνα ( 31/12/2011). για τις αλλες προσφορεσ δν ετυχε να ρωτησω. Κατι ακυρο παιδια παλι το 13838 δεν μπορουμε να το καλεσουμε απο κινητο vodafone , ουτε το 6971013838. ελεος!! για ποιον λογο το κανουνε αυτο ?. πρεπει να βαλουμε σταθερο για να τους καλουμε?. ή να τους πειρνουμε απο καρτοτηλεφωνο;. εαν δεν εχουμε κινητο κοσμοτε ή δεν εχουμε καρτα .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξαναπει, ειδικα για το internet. Μεχρις τις 31 Δεκεμβριου ηταν! Δεν ισχυει πλεον.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οταν ειχα παρει το νεο τηλ τις εξυπηρετησης πελατων 13838 και ρωτησα μου ειπανε οτι τα 500μβ με 5€ εχουνε παρει παραταση μεχρι τελος του μηνα ( 31/12/2011). για τις αλλες προσφορεσ δν ετυχε να ρωτησω. Κατι ακυρο παιδια παλι το 13838 δεν μπορουμε να το καλεσουμε απο κινητο vodafone , ουτε το 6971013838. ελεος!! για ποιον λογο το κανουνε αυτο ?. πρεπει να βαλουμε σταθερο για να τους καλουμε?. ή να τους πειρνουμε απο καρτοτηλεφωνο;. εαν δεν εχουμε κινητο κοσμοτε ή δεν εχουμε καρτα .

Δεν υπάρχει παράταση για τα 500. Από άλλη εταιρεία κάλεσε 6971001313 και περίμενε να ακούσεις το μήνυμα . Αμέσως μετά θα σε συνδέση .

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει παράταση για τα 500. Από άλλη εταιρεία κάλεσε 6971001313 και περίμενε να ακούσεις το μήνυμα . Αμέσως μετά θα σε συνδέση .

 

τώρα εννοείς που ο αριθμός άλλαξε. Δοκίμασα να καλέσω το 6971001313 από κινητό βοντα και μου είπε ο αριθμός άλλαξε και ότι να καλέσω για άμεση εξυπηρετση το13838. Και μετά συνδέει. Πως το παθανε. Όταν έπαιρνα παλιά από το κινητό βοντα το 6971001313 και τώρα το 6971013838 έλεγε ότι ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει. Πολύ σπαστικο.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξαναπει, ειδικα για το internet. Μεχρις τις 31 Δεκεμβριου ηταν! Δεν ισχυει πλεον.

 

όντως το ξανά τσεκαρα στο 13838 ενώ μου είχανε πει αλλά τώρα μου λένε ότι ισχύει μέχρι Την παραμονή τις πρωτοχρονιάς. Και μου είπανε ότι μέχρι την παραμονή τις πρωτοχρονιάς είναι και τα 300 Sms προς όλα τα δίκτυα, και τα 150 λεπτά προς σταθερά. Άρα συμπέρασμα όπως είχαμε πριν από καιρό ήτανε χριστουγεννιάτικες προσφορές οι οποίες δεν μπορούνε να ενεργοποιηθούν πια διότι απλά έληξαν

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

τώρα εννοείς που ο αριθμός άλλαξε. Δοκίμασα να καλέσω το 6971001313 από κινητό βοντα και μου είπε ο αριθμός άλλαξε και ότι να καλέσω για άμεση εξυπηρετση το13838. Και μετά συνδέει. Πως το παθανε. Όταν έπαιρνα παλιά από το κινητό βοντα το 6971001313 και τώρα το 6971013838 έλεγε ότι ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει. Πολύ σπαστικο.

μπορεις να καλεσεις απο σταθερο 13838 επιλεγεις 1 η 2(καρτα η συνδεση)και μετα 9 για να μιλησεις ...αστικη χρεωση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...