Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός ο Μανώλης 77.

Αν ενεργοποίησεις το 1330, τα 5 ευρώ σου μένουν μέσα στην κάρτα?

Δηλαδή αυτή η προσφορά είναι ίδια με του CU?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ο Μανώλης έχει δίκιο. Εδώ με τα 10 ευρώ το μήνα το μήνα των άλλων εταιριών λέγαν ότι η προσφορά του whats up είναι μούφα και τώρα που με κάθε ανανέωση 5 ευρώ σου δίνουν δωρεάν 1500+1500 λένε ότι η προσφορά του whats up ήταν πολύ καλή και τη χάλασαν. Θα μας τρελάνουν!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πριν είχαμε 1500'+1500sms προς WU που σου έτρωγε τα 3 ευρώ και σου περίσσευαν 4.4-3=1.4 ευρώ ενώ τώρα έχουμε τα ίδια δωρεάν λεπτά και sms και σου μένουν όλα τα 4.4 ευρώ και χάλασε η προσφορά????!!!

Πού και να πλακώσουν οι ζέστες! :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πριν είχαμε 1500'+1500sms προς WU που σου έτρωγε τα 3 ευρώ και σου περίσσευαν 4.4-3=1.4 ευρώ ενώ τώρα έχουμε τα ίδια δωρεάν λεπτά και sms και σου μένουν όλα τα 4.4 ευρώ και χάλασε η προσφορά????!!!

Πού και να πλακώσουν οι ζέστες! :)

το λενε αυτο γιατι σου λεει ο αλλος εγω εχω στην καρτα χρηματα και δεν θα εβαζα αλλα.

αλλα δεν γινεται οτι θελει ο καθενας μας χωριστα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά και ξεκάθαρα.

Έχεις δύο επιλογές.

  1. Να παραμείνεις ως έχει και με 3€ θα έχεις 1500+1500 προς whats up με την αποστολή δωρεάν μηνύματος στο 1313 με το λεκτικό 1500.
  2. Να καλέσεις το 1330 να ενεργοποιήσεις την νέα προσφορά που με κάθε κάρτα θα έχεις 1500+1500 προς what up. Αν ενεργοποιήσεις την προσφορά αυτή δεν θα μπορείς να έχεις το πακέτο CALL THEM ALL 1500 (1500+1500) παρά μόνο τα άλλα πακέτα CALL THEM ALL δηλαδή το 250, 600 και 1200 με κόστος 2,5€, 5€ και 7€ αντίστοιχα.

 

το λενε αυτο γιατι σου λεει ο αλλος εγω εχω στην καρτα χρηματα και δεν θα εβαζα αλλα.

αλλα δεν γινεται οτι θελει ο καθενας μας χωριστα.

 

Αν θες καλείς το 1330 και ενεργοποιείς την προσφορά. Δεν καταργείται το CALL THEM ALL 1500.

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρήματα στην κάρτα Μανώλη, παίζεις σε άλλες κατηγορίες και κοιτάς και άλλες περιπτώσεις.

Έτσι όπως φτιάξανε τα πακέτα και τις προσφορές φέτος, δεν μπορούμε να τα βάλουμε όλα σε ένα τσουβάλι και να τα συγκρίνουμε.

Γι'αυτό κι εγώ επέμενα οτι το F2G2 χάλασε γιατί δεν σου δίνει δωρεάν Non-Stop.

Φέτος έχουμε πακέτα προσφορές για όλα τα βαλάντια:

0-5ευρώ: F2G2+Frog.

5-10ευρώ: WU+CU.

10-20ευρώ: Νέα Wind+Cote 10-15.(+Νέο Voda)

20+: Νέο Voda.

Ο καθένας διαλέγει αυτό που του βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Απλά και ξεκάθαρα.

Έχεις δύο επιλογές.

  1. Να παραμείνεις ως έχει και με 3€ θα έχεις 1500+1500 προς whats up με την αποστολή δωρεάν μηνύματος στο 1313 με το λεκτικό 1500.
  2. Να καλέσεις το 1330 να ενεργοποιήσεις την νέα προσφορά που με κάθε κάρτα θα έχεις 1500+1500 προς what up. Αν ενεργοποιήσεις την προσφορά αυτή δεν θα μπορείς να έχεις το πακέτο CALL THEM ALL 1500 (1500+1500) παρά μόνο τα άλλα πακέτα CALL THEM ALL δηλαδή το 250, 600 και 1200 με κόστος 2,5€, 5€ και 7€ αντίστοιχα.

 

http://www.whatsup.gr/services/call-them-all-1500 Eiσαι σιγουρος?Το 1 παει ....:X

Edited by sideras1985
Link to comment
Share on other sites

http://www.whatsup.gr/services/call-them-all-1500 Eiσαι σιγουρος?Το 1 παει ....

 

@Sideras Μόλις το είδα. Πάντως τόσο το 1313 όσο και το ηχητικό μήνυμα στο 1330 αυτό λέει ότι αν δεν ενεργοποιήσεις την προσφορά θα μπορείς να έχεις τα 1500+1500 με 3 ευρώ.

Πιστεύω ότι έτσι θα παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

@Sideras Μόλις το είδα. Πάντως τόσο το 1313 όσο και το ηχητικό μήνυμα στο 1330 αυτό λέει ότι αν δεν ενεργοποιήσεις την προσφορά θα μπορείς να έχεις τα 1500+1500 με 3 ευρώ.

Πιστεύω ότι έτσι θα παραμείνει.

Δεν νομίζω να παραμείνει η προσφορά με τα 3 ευρώ διότι όταν εστειλα το μήνυμα δεν μου το ενεργοποίσησε αντιθέτως μου εστειλε μήνυμα ότι η προσφορά άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχουμε 2 ολόιδιες προσφορές.

1500 vs 1500. (ισοπαλία)

ίδιες βασικές χρεώσεις. (ισοπαλία)

sms choice vs cu sms130. (ισοπαλία)

Οπότε μας μένει η μεγαλύτερη συνδρομητική βάση του wu αλλά με χειρότερης ποιότητας υπηρεσία (robocop, γραμμή θα πιάνεις πάλι με την 20η κλπ) vs cu allday.

Ο καθένας διαλέγει ότι του ταιριάζει.

 

Το F2Go δεν βλέπω πάντως πουθενά! :(

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλα η vodafone που τους ξυπναει!!!!

 

Οι άλλοι δε σου δίνουν...σου παίρνουν 3 ΕΥΡΩ!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

επειδη μπερδευτηκα. υπαρχει νεα προσφορα της cosmote που με καθε ανανεωση σου δινει 1.500' & 1.500sms προς ολα τα what's up αρκει να γραφτεις στο 1330;

 

το πακετο που εδινε μεχρι χθες(ή σημερα; ) με τα 3€ ισχυει ακομα;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτήση κάτι.

Πες οτι καλούμε το 1330 και ενεργοποιούμε την νέα υπηρεσία που με κάθε ανανέωση δείνει τα 1500αρια.

1)Αυτα τα 1500αρια τα δείνει σε κάθε ανανέωση κάρτας ή μόνο μία ανανέωση το μήνα;

2)Αν έχω υπόλοιπο λεπτών απο το παλιό call them all 1500 και ενεργοποιήσω την νέα υπηρεσία, τα λεπτά τα χάνω;

Link to comment
Share on other sites

επειδη μπερδευτηκα. υπαρχει νεα προσφορα της cosmote που με καθε ανανεωση σου δινει 1.500' & 1.500sms προς ολα τα what's up αρκει να γραφτεις στο 1330;

 

το πακετο που εδινε μεχρι χθες(ή σημερα; ) με τα 3€ ισχυει ακομα;

 

Το πακέτο άλλαξε και τώρα σου προσφέρει 1500' και 1500 sms προς όλα τα Whats up κινητά εντελώς δωρεάν με κάθε ανανέωση αρκεί να εγγραφείς μέσω του 1330. Το πακέτο με την χρέωση των 3 ευρώ δεν υφίσταται πλέον.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πριν είχαμε 1500'+1500sms προς WU που σου έτρωγε τα 3 ευρώ και σου περίσσευαν 4.4-3=1.4 ευρώ ενώ τώρα έχουμε τα ίδια δωρεάν λεπτά και sms και σου μένουν όλα τα 4.4 ευρώ και χάλασε η προσφορά????!!!

Πού και να πλακώσουν οι ζέστες! :)

 

Αυτή είναι η δική σου άποψη και δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να τη συμμεριστεί. Κάποιος ο οποίος είχε π.χ. χρήματα απ'την προσφορά του 2009 μπορεί εύκολα να την πατήσει και να ενεργοποιήσει τη νέα προσφορά, ενώ στην πραγματικότητα μπορεί να μην του κάνει. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να λέμε μπράβο σε ό,τι βγάζουν οι εταιρίες κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Η what's up απάντησε πολύ γρήγορα στη Vodafone...

 

Χωρις να θελω να γινω αρνητικος δεν το θεωρω απαντηση αυτο σε wind και vodafone.

 

Καθως αυτες με 10 ευρω ανανεωση προσφερουν απεριοριστα προς ολους τους αριθμους του δικτυου τους.

 

What's up ειναι καλο για παρεες αμα γνωριζεις πολλα ατομα που το χουν, αλλα σαν προσφορα για επαγγελματικη χρηση δεν λεει και τιποτα, καθως δεν προκειται να βρεις πολλους επαγγελματιες με whatsup.

 

Δεν θελω να προκαλεσω αντιδρασεις, απλα λεω την γνωμη μου.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτήση κάτι.

Πες οτι καλούμε το 1330 και ενεργοποιούμε την νέα υπηρεσία που με κάθε ανανέωση δείνει τα 1500αρια.

1)Αυτα τα 1500αρια τα δείνει σε κάθε ανανέωση κάρτας ή μόνο μία ανανέωση το μήνα;

2)Αν έχω υπόλοιπο λεπτών απο το παλιό call them all 1500 και ενεργοποιήσω την νέα υπηρεσία, τα λεπτά τα χάνω;

 

1. Σε κάθε ανανέωση απλά ανανεώνεται ο χρόνος και τα λεπτά με διάρκεια ένα μήνα πάλι. Δεν θα έχεις 3.000 λεπτά με δύο κάρτες.

 

2. Όχι λειτουργούν κανονικά :)

 

@ Therock, έχεις απόλυτο δίκαιο για τους επαγγελματίες. Οι περισσότεροι έχουν συμβόλαιο ενώ άλλοι cosmoκάρτα για φθηνότερες χρεώσεις (π.χ προνομιακή) γεγονός που κάνει την προσφορά της cosmote να υπολείπεται του ανταγωνισμού και ας έχει η what's up μεγάλη πελατειακή βάση. Ακόμα και για τους πιτσιρικάδες δεν είναι η καλύτερη γιατί μπορεί οι κολλητοί να έχουν what's up, αλλά οι περισσότεροι γονείς έχουν συμβόλαιο γεγονός που τους αναγκάζει να ξοδεύουν πολλά χρήματα έτσι. Και μην μου πείτε ότι οι Έλληνες teenager είναι τόσο χειραφετημένοι που δεν μιλάνε με τη μαμά και το μπαμπά στο τηλέφωνο! Πολλοί μιλάνε περισσότερο με αυτούς παρά με φίλους! Ξέρω γονείς που έχουν δεύτερη συσκευή με what's up για να μιλάνε μόνο με τα παιδιά τους. Και όντως όπως παρατήρησε και ο student εννοούσα απάντηση στην cu με το "αυτοί σου παίρνουν 3 ευρώ δεν σου δίνουν". Συνολική απάντηση πάντως δεν αποτελεί.

 

Παρά τις ενστάσεις είναι καλύτερη προσφορά από πριν αλλά και πάλι θα περιμέναμε αν όχι 1500 τουλάχιστον 150 (300 καλύτερα) λεπτά και προς όλη την Cosmote, έστω και με ανανέωση κάρτας των 10 ευρώ. Και μια προσφορά για το ίντερνετ (δεν είπαμε δωρεάν), όμως η cosmote φοβάται ότι θα χάσει συμβόλαια αν το κάνει. Αλλιώς μας αναγκάζει να έχουμε και μια q ή κάτι άλλο καβάτζα αν τη χρειαστούμε.

Edited by Luci
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να γινω αρνητικος δεν το θεωρω απαντηση αυτο σε wind και vodafone.

 

Καθως αυτες με 10 ευρω ανανεωση προσφερουν απεριοριστα προς ολους τους αριθμους του δικτυου τους.

 

What's up ειναι καλο για παρεες αμα γνωριζεις πολλα ατομα που το χουν, αλλα σαν προσφορα για επαγγελματικη χρηση δεν λεει και τιποτα, καθως δεν προκειται να βρεις πολλους επαγγελματιες με whatsup.

 

Δεν θελω να προκαλεσω αντιδρασεις, απλα λεω την γνωμη μου.

 

Σεβαστή η γνώμη σου και προς Θεού κανείς δεν θα σε κρίνει.

Εμένα μου φαίνεται πιο πολύ ως απάντηση προς τα δωρεάν λεπτά ομιλίας και sms που δίνει η Vodafone με κάθε ανανέωση προς τη Cu παρέα.

 

Φαίνεται πως την πήραξε πολύ την Cosmote το : «Οι άλλοι δεν σου δίνουν, σου παίρνουν 3 ευρώ».

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

1. Σε κάθε ανανέωση απλά ανανεώνεται ο χρόνος και τα λεπτά με διάρκεια ένα μήνα πάλι. Δεν θα έχεις 3.000 λεπτά με δύο κάρτες.

 

Δηλαδη τι σημαινει αυτο? εγω χρειαζομουν πριν να ενεργοποιω 2 φορες το μηνα προγραμμα με τα 3 ευρω για να εχω 1500'+1500 sms προς whats up.τωρα για να εχω τα ιδια πως μπορω να το κανω?απλα να ανανεωσω με 2 5ευρες το μηνα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι σημαινει αυτο? εγω χρειαζομουν πριν να ενεργοποιω 2 φορες το μηνα προγραμμα με τα 3 ευρω για να εχω 1500'+1500 sms προς whats up.τωρα για να εχω τα ιδια πως μπορω να το κανω?απλα να ανανεωσω με 2 5ευρες το μηνα?

 

Ξοδεύεις 1500 λεπτά τόσο γρήγορα; Αν ναι δυστυχώς πρέπει βάλεις νέα κάρτα των 5 ευρώ αν τα τελειώσεις σε λιγότερο από 30 μέρες. Εντάξει αν μιλάς μια ώρα την ημέρα τότε θα σου τελειώσει η κάρτα σε 25 μέρες.

Edited by Luci
Link to comment
Share on other sites

Η 1h ειναι σχετικη διοτι μπορει με 20 κλησεις διαρκειας =<3' να χαθει 1h ολοκληρη χωρις καν να την εχει μιλησει.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που βάλαμε το πακετο με τα 3 ευρώ, τι γίνεται;

Που καλουμε να μάθουμε αν ισχύει ακόμα αυτο το πακέτο; Δηλαδη πόσος χρονος από τα 1500 + 1500 έχει μείνει;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που βάλαμε το πακετο με τα 3 ευρώ, τι γίνεται;

Που καλουμε να μάθουμε αν ισχύει ακόμα αυτο το πακέτο; Δηλαδη πόσος χρονος από τα 1500 + 1500 έχει μείνει;

 

Τιποτα δε κανεις, εφοσον παρεις το 1330 και γραφτεις οποτε βαλεις καρτα θα εχεις τα 1500. ''Υ'' στελενεις στο 1313 και μαθαινεις τι υπολοιπο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...