Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες "πακέτο" τι εννοείς;Αυτό λες;:confused:

Εννοω για wap internet. Υπαρχει τιποτα?

τωρα με την πενταρα την καρτα ποιος σε πιανει με τα πακετα

Δεν σε πιασα Κυριακο τι εννοεις?:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εννοω για wap internet. Υπαρχει τιποτα?

 

Δεν σε πιασα Κυριακο τι εννοεις?:)

 

με την καινουρια καρτα ανανεωσης των 5 ευρω θα μπορεις να ενεργοποιεις οτι πακετο θελεις. θα εχεις μεγαλυτερη απλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοω για wap internet. Υπαρχει τιποτα?

Το μόνο που υπάρχει είναι το μηνιαίο πάσο του Cosmote My View που σου προσφέρει 40Mb πλοήγηση σε mobile sites με 4 ευρώ.Η ενεργοποίηση του πάσου μπορεί να γίνει μέσα από το μενού του Cosmote My View.

 

Υ.Γ:Για τις πρώτες 15 ημέρες θα έχεις δωρεάν πλοήγηση σε mobile sites.Σου προτείνω να ενεργοποιήσεις το μηναίο πάσο μετά τις 15 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις απο σημερα που το ενεργοποιησα και για 15 μερες θα χω δωρεαν πλοηγηση?

Οταν λες mobile site εννοεις αυτες που εχουν μπροστα ενα m?

Για κανονικες σελιδες νομιζω δεν υπαρχει κατι ε?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις απο σημερα που το ενεργοποιησα και για 15 μερες θα χω δωρεαν πλοηγηση?

Οταν λες mobile site εννοεις αυτες που εχουν μπροστα ενα m?

Για κανονικες σελιδες νομιζω δεν υπαρχει κατι ε?

Όταν λέω "Mobile Sites" εννοώ τις σελίδες που έχουν φτιαχτεί για κινητά (π.χ: wap.myphone.gr).

 

Μπορείς να θέτεις τις ερωτήσεις σου για το Cosmote My View εδώ:"Τα πάντα για το Cosmote My View".

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα στις 17/9 sms

Η COSMOΚΑΡΤΑ ΣΑΣ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΕΙ! ΚΕΡΔΙΣΤΕ 4€ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ (2€/ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ)! ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕ 1 ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΞΙΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5€ ΕΩΣ 30/9/09

Ισχύει άραγε για όλες τις cosmoκαρτες ή επιλεκτικά για όσους έλαβαν το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα στις 17/9 sms

Η COSMOΚΑΡΤΑ ΣΑΣ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΕΙ! ΚΕΡΔΙΣΤΕ 4€ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ (2€/ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ)! ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕ 1 ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΞΙΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5€ ΕΩΣ 30/9/09

Ισχύει άραγε για όλες τις cosmoκαρτες ή επιλεκτικά για όσους έλαβαν το μήνυμα;

 

λογικα μονο οσους ενημερωνουν με sms

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λες; και μου ήρθε εμένα κατά συμπτωση και στις 2 κοσμοκαρτες που έχω;

μόνο στην 3η που εκανα αλπακ προχτες δεν έχει έρθει (ακόμα :-) )

Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα μου ήρθε το παραπάνω μήνυμα σε κοσμοκάρτα που χρησιμοποιώ ελάχιστα και που την ενεργοποίησα πρόσφατα (στο βασικό μου νούμερο που είναι κι αυτό κοσμοκάρτα δεν στείλανε)

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ειναι προσφορα γενικότερη.

Η ελάχιστη ανανέωση πλεον οριζεται στα 5 ευρω .

Για την ανανεώση χρονου μεσω αυλων καρτων η καρτοκινητη συνδεση λαμβανει επιπλέον bonus βασει του ποσου που θα ανανεωσει ως εξης

* Για ανανέωση αξίας 30,00 - 59,99 10% bonus

* Για ανανέωση αξίας 60,00 - 100,00 15% bonus

 

O φόρος 12% επιβάλλεται στην αξία της ανανέωσης πριν προστεθει το ποσό του bonus (προς οφελος του πελατη )

Παραδειγμα για ανανεωση αξίας 35 Ευρω λαμβανει η συνδεση bonus 10% Η τελικη αξία θα προκυψει 35-12% φόρος = 31,25 και το bonus θα ειναι 35+10% = 3,5 αρα η τελικη αξία 31,25 + 3,5 = 34,75 θα μπουνε στην καρτα του.

Link to comment
Share on other sites

Καταργείται δηλαδή των 3 και βγαίνει 5??

Ωρε γέλια... :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ειναι προσφορα γενικότερη.

Η ελάχιστη ανανέωση πλεον οριζεται στα 5 ευρω .

Για την ανανεώση χρονου μεσω αυλων καρτων η καρτοκινητη συνδεση λαμβανει επιπλέον bonus βασει του ποσου που θα ανανεωσει ως εξης

* Για ανανέωση αξίας 30,00 - 59,99 10% bonus

* Για ανανέωση αξίας 60,00 - 100,00 15% bonus

 

O φόρος 12% επιβάλλεται στην αξία της ανανέωσης πριν προστεθει το ποσό του bonus (προς οφελος του πελατη )

Παραδειγμα για ανανεωση αξίας 35 Ευρω λαμβανει η συνδεση bonus 10% Η τελικη αξία θα προκυψει 35-12% φόρος = 31,25 και το bonus θα ειναι 35+10% = 3,5 αρα η τελικη αξία 31,25 + 3,5 = 34,75 θα μπουνε στην καρτα του.

 

φιλε vavasi εισαι απαιχτος. να σε ρωτησω κατι. ανανεωση με αυλη καρτα κατω απο 5 ευρω δεν θα μπορουμε να κανουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ειναι προσφορα γενικότερη.

Η ελάχιστη ανανέωση πλεον οριζεται στα 5 ευρω .

Για την ανανεώση χρονου μεσω αυλων καρτων η καρτοκινητη συνδεση λαμβανει επιπλέον bonus βασει του ποσου που θα ανανεωσει ως εξης

* Για ανανέωση αξίας 30,00 - 59,99 10% bonus

* Για ανανέωση αξίας 60,00 - 100,00 15% bonus

 

O φόρος 12% επιβάλλεται στην αξία της ανανέωσης πριν προστεθει το ποσό του bonus (προς οφελος του πελατη )

Παραδειγμα για ανανεωση αξίας 35 Ευρω λαμβανει η συνδεση bonus 10% Η τελικη αξία θα προκυψει 35-12% φόρος = 31,25 και το bonus θα ειναι 35+10% = 3,5 αρα η τελικη αξία 31,25 + 3,5 = 34,75 θα μπουνε στην καρτα του.

Πω ρε γμτ στο τελος για να υπολογισεις ποσο καρτα θα βαλεις θα θελει να χει πτυχιο απο το μαθηματικο..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε γμτ στο τελος για να υπολογισεις ποσο καρτα θα βαλεις θα θελει να χει πτυχιο απο το μαθηματικο..:wacko:

 

τουλαχιστον η κοσμοτε συνεχιζει να δινει μπονους. μπραβο της

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον η κοσμοτε συνεχιζει να δινει μπονους. μπραβο της

 

Kαλα αλλο το ενα αλλο το αλλο. Να ρωτησω αυτο ισχυει μονο σε κοσμοκαρτα η και σε whats up?

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος βάλει λεφτά στο κινητό

μέσο κάποιου καταστήματος θα έχει

επιβάρυνση του φόρου ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Kαλα αλλο το ενα αλλο το αλλο. Να ρωτησω αυτο ισχυει μονο σε κοσμοκαρτα η και σε whats up?

 

λογικα πρεπει να ειναι το ιδιο και για τα δυο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το ιντερνετ στην συσκευή μου.Έχω κάνει άπειρες προσπάθιες αλλά τίποτα.H συσκευή είναι το Touch HD.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος βάλει λεφτά στο κινητό

μέσο κάποιου καταστήματος θα έχει

επιβάρυνση του φόρου ή όχι?

 

Αυτό που δεν θα έπρεπε να επιβαρύνεται με φόρο είναι η μεταφορά χρημάτων από συμβόλαιο σε καρτοκινητό, αφού εκεί ήδη επιβαρύνεται ο αποστολέας και με το 12% και με το 19%. Αν επιβαρύνεται και στην περίπτωση αυτή, τότε θα πρόκειται για διπλή φορολόγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν θα έπρεπε να επιβαρύνεται με φόρο είναι η μεταφορά χρημάτων από συμβόλαιο σε καρτοκινητό, αφού εκεί ήδη επιβαρύνεται ο αποστολέας και με το 12% και με το 19%. Αν επιβαρύνεται και στην περίπτωση αυτή, τότε θα πρόκειται για διπλή φορολόγηση.

Ε καλά δεν θα είναι και η πρώτη φορά που γίνεται αυτό.

Ο φορος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας γιατί υπόκειται σε ΦΠΑ 19%??? Αυτό δεν είναι διπλός φόρος? Ή καλύτερα φορολογηση του φόρου....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να ενεργοποιήσω το ιντερνετ στην συσκευή μου.Έχω κάνει άπειρες προσπάθιες αλλά τίποτα.H συσκευή είναι το Touch HD.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Για την ενεργοποιηση του wap ριξε μια ματια εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2924831#post2924831

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δεν θα είναι και η πρώτη φορά που γίνεται αυτό.

Ο φορος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας γιατί υπόκειται σε ΦΠΑ 19%??? Αυτό δεν είναι διπλός φόρος? Ή καλύτερα φορολογηση του φόρου....

 

ειναι απλα τραγικο. η μεταφορα μοναδων απο συμβολαιο σε καρτοκινητο ειναι ασυμφορη 100%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...