Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θα γινει με την το 1313 που σε αποσυνδεει, και σε χρεωνει?

Καταγγελια στο ΙΝΚΑ και στις αλλες καταναλωτικες οργανωσεις θελουν?

 

Αυτό θέλουν, ακόμα να το πάρεις χαμπάρι εσύ? :lol:

 

Σαββατο βραδυ (2/5) απο τις 12 μεχρι τις 6 το πρωι να μη μπορεις να σταυρωσεις ενα μυνημα να δεις το υπολοιπο που εχεις (το δωρεαν απο τα 45').Eιτε να γραφουν η υπηρεσια δε λειτουργει αυτη τη στιγμη ειτε κενα μυνηματα απαντητικα!Ηξερα οτι δε μπορεις να κανεις τιποτα τελευταια μερα του μηνα.Τωρα και αλλες μερες;;

 

Έλα μωρέ, εδώ άλλοι δεν μπορούν να βγάλουν γραμμή για να μιλήσουν κι εσύ έχεις κι απαιτήσεις να σε ενημερώνουν για τα λεπτά ομιλίας... Απληστία! :lol:

 

Εγώ λέω να πάμε όλοι Μποτσουάνα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τσαντιστεί με το πακέτο των 1000λεπτών και 1000sms της whats up. Ενώ τον πρώτο μήνα μου τα έδωσαν ok, έκανα ανανέωση και τον προηγούμενο μήνα δεν μου τα έδωσαν. Το ίδιο και αυτό τον μήνα! Τώρα τι να κάνω; Να βάλω τα 600' και 600sms με 7€ ή να αλλάξω εταιρεία;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω τσαντιστεί με το πακέτο των 1000λεπτών και 1000sms της whats up. Ενώ τον πρώτο μήνα μου τα έδωσαν ok, έκανα ανανέωση και τον προηγούμενο μήνα δεν μου τα έδωσαν. Το ίδιο και αυτό τον μήνα! Τώρα τι να κάνω; Να βάλω τα 600' και 600sms με 7€ ή να αλλάξω εταιρεία;

 

Να έρθεις κι εσύ μαζί μας στην Μποτσουάνα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να έρθεις κι εσύ μαζί μας στην Μποτσουάνα! :lol:

 

Θα έρθω γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση!!!!

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω τσαντιστεί με το πακέτο των 1000λεπτών και 1000sms της whats up. Ενώ τον πρώτο μήνα μου τα έδωσαν ok, έκανα ανανέωση και τον προηγούμενο μήνα δεν μου τα έδωσαν. Το ίδιο και αυτό τον μήνα! Τώρα τι να κάνω; Να βάλω τα 600' και 600sms με 7€ ή να αλλάξω εταιρεία;

 

Καλό θα ήταν να στείλεις ένα email και αφού δουν ότι είναι έτσι όπως τα λες τα πράγματα θα σου ενεργοποιήσουν το πακέτο. Για τώρα μπορείς να έχεις τα ίδια ακριβώς στέλνωντας 1000 στο 1313 με κόστος 7,5 ευρώ. Στην περίπτωση που σε δικαιώσουν θα σου επιστρέψουν πίσω τα 7,5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να στείλεις ένα email και αφού δουν ότι είναι έτσι όπως τα λες τα πράγματα θα σου ενεργοποιήσουν το πακέτο. Για τώρα μπορείς να έχεις τα ίδια ακριβώς στέλνωντας 1000 στο 1313 με κόστος 7,5 ευρώ. Στην περίπτωση που σε δικαιώσουν θα σου επιστρέψουν πίσω τα 7,5 ευρώ.

 

Απελπίστηκα και τους έστειλα πριν email. Ελπίζω να μου απαντήσουν.

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Απελπίστηκα και τους έστειλα πριν email. Ελπίζω να μου απαντήσουν.

 

πάρε και στο 1313 για πιο άμμεση ενημέρωση (από μεριά σου πάντα!:p)

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Απελπίστηκα και τους έστειλα πριν email. Ελπίζω να μου απαντήσουν.

 

Αν πάντως ενεργοποιήσεις και το myaccount θα μπορείς να δεις, μέσα από την υπηρεσία ανάλυσης κλήσεων, τι ακριβώς έκανες και πότε έτσι ώστε να έχεις ποιο πολλά επιχειρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα. Μου έδωσαν τα 1000' και τα 1000sms. :D :lol: :D:lol:

 

Δηλαδή δεν ψήνεσαι για Μποτσουάνα?

 

Άλλος για Μποτσουάναααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κανένας από το forum που κέρδισε από το διαγωνισμό με τα iphone 3G και να το έχει πάρει στα χέρια του; Αν ναι, τελικά τι χρειάστηκε; Του ζήτησαν τίποτα άλλο;
Link to comment
Share on other sites

παντως να ξερετε πως αργουν λιγο να στειλουν τα δωρα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο:

Ενώ στο site υποστηρίζουν ότι γίνεται, η υπο όρους προώθηση κλήσεων *61, *62, *67 δεν είναι εφικτή (ο άλλος ακούει ότι η προώθηση έχει ενεργοποιηθεί σε λάθος αριθμό).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έδωσες λάθος αριθμό; Μήπως δεν έχεις αρκετές μονάδες; Μήπως δεν έδωσες το σωστό κωδικό προώθησης;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έδωσες λάθος αριθμό; Μήπως δεν έχεις αρκετές μονάδες; Μήπως δεν έδωσες το σωστό κωδικό προώθησης;

Όχι, όχι και όχι.

Μην ανησυχείς, γνωρίζω επακριβώς τη διαδικασία - είναι άλλωστε μέρος του προτύπου GSM και δουλεύει άψογα στο F2G μου. Η εξυπηρέτηση (ο Θεός να την κάνει) πελατών μου είπε ότι δεν υποστηρίζεται. Όταν την παρέπεμψα στη σελίδα της Cosmote που αναφέρει οτι γίνεται δεν ήξερε τι να μου πει.

Έστειλα mail διαμαρτυρίας και απάντηση δεν έχω λάβει. Και ούτε πρόκειται μάλλον.

 

Έκανα λάθος να πιστέψω ότι η Cosmote είναι καλύτερη από τη Wind. Τα ίδια ***** είναι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,αν ενεργοποιήσω το call them all 600 πρέπει να καταναλώσω αυτά τα λεπτά μέσα σε ένα μήνα;Και μετά να κάνω ανανέωση πάλι;'Η μπορώ να τα χρησιμοποιώ όσο καιρό θέλω;
Link to comment
Share on other sites

τα 600 ισχυουν για 30 μερες απο την ενεργοποιηση του πακετου και δεν μεταφερεται το υπολοιπο στον επομενο μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εντολή που απενεργοποιεί τον τηλεφωνητή μεν, αλλά θα απενεργοποιήσεις μαζί και την ειδοποίηση κλήσεων καθώς παρέχεται παράλληλα με τον τηλεφωνητή. Αν δεν σε ενδιαφέρει, όταν το κινητό σου είναι στη κεντρική οθόνη που δείχνει το σήμα της cosmote, πάτα ##002# και μετά το πλήκτρο της κλήσης. Αν θέλεις να έχεις ειδοποίηση κλήσεων αλλά όχι τηλεφωνητή, κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών ( 1313 ).
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εντολή που απενεργοποιεί τον τηλεφωνητή μεν, αλλά θα απενεργοποιήσεις μαζί και την ειδοποίηση κλήσεων καθώς παρέχεται παράλληλα με τον τηλεφωνητή. Αν δεν σε ενδιαφέρει, όταν το κινητό σου είναι στη κεντρική οθόνη που δείχνει το σήμα της cosmote, πάτα ##002# και μετά το πλήκτρο της κλήσης. Αν θέλεις να έχεις ειδοποίηση κλήσεων αλλά όχι τηλεφωνητή, κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών ( 1313 ).

 

Κάνε αυτό που αναφέρεται και μετά για να ενεργοποιήσεις μόνο την ειδοποίηση κλήσεων πάτα:

**62*+3069754ΧΧΧΧΧΧΧΧ#

Όπου Χ τα τελευταία 8 νούμερα του κινητού σου, αν πχ το κινητό σου είναι το 6971234567 τότε θα πληκτρολογήσεις:

**62*+306975471234567#

Link to comment
Share on other sites

Με εξέπληξε ευχάριστα σήμερα το δίκτυο της cosmote σήμερα (cosmocarta) δεν μου έβγαλε ούτε μια φορά δίκτυο κατελλείμενο και ειδικά άπο το μεσημέρι εώς τα μεσάνυχτα!!!! Αρχισε να εγκαθίσταται φένεται σταδιακά η νεα πλατφόρμα των καρτοκινητών
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

πράγματι... μάλιστα σήμερα έβγαλα και βίντεο κλήση γύρω στις 9:30 με την πρώτη, ενώ άλλη φορά, ήθελα τουλάχιστον 5 προσπάθειες!! Για να δούμε...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...