Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβάθμιση υπηρεσίας CALL THEM ALL 600

 

Από αύριο 20/09/2008 αναβαθμίζεται η υπηρεσία CALL THEM ALL 600 και μαζί με τις απλές φωνητικές κλήσεις θα παρέχονται και βιντεοκλήσεις στην τιμή των 5 ευρώ. Ακόμα από την ίδια μέρα παρέχεται και η υπηρεσία CALL THEM ALL 600 PLUS με την οποία παρέχονται 600 λεπτά φωνητικές κλήσεις, 600 βιντεοκλήσεις και 600 sms προς whats up με κόστος 7 ευρώ. Η ενεργοποίηση γίνεται με την αποστολή του μηνύματος plus στο 1313. Ο τρόπος χρέωσης του δωρεάν χρόνου ομιλίας παραμένει ίδιος δηλαδή ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο και μέχρι 4 ενεργοποιήσεις το μήνα.

Έτσι έχουμε τις παρακάτω επιλογές:

  1. CALL THEM ALL 600 με 5 ευρώ και δωρεάν 600 λεπτά φωνητικές και βίντεο κλήσεις προς whats up .
  2. SMS THEM ALL 600 με 5 ευρώ και δωρεάν 600 sms προς whats up.
  3. CALL THEM ALL 600 PLUS με 7 ευρώ και δωρεάν 600 λεπτά φωνητικές και βίντεο κλήσεις καθώς και 600 sms προς whats up.

 

Που το εμαθες βρε?Στη cosmote δουλευεις?:p Ουτε στο δελτιο τυπου δεν το εχει βγαλει.

Μια διευκρινηση:600 λεπτα βιντεοκληση συν 600 λεπτα ομιλιας ή 600 και τα 2 μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Που το εμαθες βρε?Στη cosmote δουλευεις?:p Ουτε στο δελτιο τυπου δεν το εχει βγαλει.

Μια διευκρινηση:600 λεπτα βιντεοκληση συν 600 λεπτα ομιλιας ή 600 και τα 2 μαζι?

 

Δεν δουλεύω στην cosmote.

Έστειλα για το υπόλοιπο στο call600 και μου έλεγε και για videoκλήσεις και έτσι μίλησα με το 1313 και έμαθα.

Μόλις τώρα έπαιξε και η διαφήμιση των νέων πακέτων στο mega.

Link to comment
Share on other sites

:up::up::up:

Επιτελους αναβαθμιστικε η υπηρεσια.

Το περιμεναμε πως και πως.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση υπηρεσίας CALL THEM ALL 600

 

Από αύριο 20/09/2008 αναβαθμίζεται η υπηρεσία CALL THEM ALL 600 και μαζί με τις απλές φωνητικές κλήσεις θα παρέχονται και βιντεοκλήσεις στην τιμή των 5 ευρώ. Ακόμα από την ίδια μέρα παρέχεται και η υπηρεσία CALL THEM ALL 600 PLUS με την οποία παρέχονται 600 λεπτά φωνητικές κλήσεις, 600 βιντεοκλήσεις και 600 sms προς whats up με κόστος 7 ευρώ. Η ενεργοποίηση γίνεται με την αποστολή του μηνύματος plus στο 1313. Ο τρόπος χρέωσης του δωρεάν χρόνου ομιλίας παραμένει ίδιος δηλαδή ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο και μέχρι 4 ενεργοποιήσεις το μήνα.

Έτσι έχουμε τις παρακάτω επιλογές:

  1. CALL THEM ALL 600 με 5 ευρώ και δωρεάν 600 λεπτά φωνητικές και βίντεο κλήσεις προς whats up .
  2. SMS THEM ALL 600 με 5 ευρώ και δωρεάν 600 sms προς whats up.
  3. CALL THEM ALL 600 PLUS με 7 ευρώ και δωρεάν 600 λεπτά φωνητικές και βίντεο κλήσεις καθώς και 600 sms προς whats up.

 

Μια χαρά την βρίσκω την αλλαγή της υπηρεσίας και αρκετά συμφέρουσα... Απλά δεν δίνει την επιλογή προς σταθερά όπως το F2G, αλλά την έκανε αρκετά φθηνότερη, οπότε μια χαρά...

 

Υ.Γ.: Κουνήσου Vodafone... Ελπίζω η αργοπορία να βγει σε καλό (όπως στο What's up), να μην κάνεις καμιά προσφορά βλακεία εντελώς. Προτείνω στο πακέτο να ανακατέψουν και μηνύματα προς όλους. Έτσι θα ήταν μια καλή ιδέα για να κάνουν την διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια βοηθηστε με λιγο να καταλαβω τι παιζει με ciao mobile.Εστω οτι φευγω για εξωτερικο και αφησω ενα ciao στην οικογενεια για να παιρνει.Θα ισχυει το 0.25/ανα λεπτο στον αριθμο που θα εχω στο εξωτερικο (Στο δικτυο που θα μου δωθει μεσω roaming Δηλαδη)?

 

Επειδη φευγωντας για εξωτερικο με ελληνικο καρτοκινητο,στην χωρα που πας αναλαμβανουν τα δικτυα της χωρας εκεινης.Θα ισχυει η χρεωση αυτη?

 

Εγω απο την αλλη αν θελω να καλεσω πισω πατριδα και να εχω καλη χρεωση τι κανω?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2in1 καρτοκινητα και τα 2 τηλεφωνα. Υπαρχει καποιος τροπος να τα φτιαξω ετσι ωστε να μιλαω με 0,1 λεπτο το λεπτο. Αυτο το οποιο κανω τωρα ειναι να εχω και δευτερο τηλεφωνο με καρτοκινιτο αριθμο και να μιλαω με 2 αριθμους.

Καπου διαβασα στο forum για το dual sim adapter αλλα δεν καταλαβα τι ειναι.

Καποια βοηθεια ?

Σας ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

H Απάντηση από την κοσμοτέ.

τώρα 600 λεπτά κήσεων και βιντεοκλήσεων προς WU και 600 sms με 7 ευρώ!

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια βοηθηστε με λιγο να καταλαβω τι παιζει με ciao mobile.Εστω οτι φευγω για εξωτερικο και αφησω ενα ciao στην οικογενεια για να παιρνει.Θα ισχυει το 0.25/ανα λεπτο στον αριθμο που θα εχω στο εξωτερικο (Στο δικτυο που θα μου δωθει μεσω roaming Δηλαδη)?

 

Επειδη φευγωντας για εξωτερικο με ελληνικο καρτοκινητο,στην χωρα που πας αναλαμβανουν τα δικτυα της χωρας εκεινης.Θα ισχυει η χρεωση αυτη?

 

Εγω απο την αλλη αν θελω να καλεσω πισω πατριδα και να εχω καλη χρεωση τι κανω?

 

Το Ciao Δεν καλεί με 0.25 στο εξωτερικό καλεί σε συγκεκριμένες χώρες.

Σε πια χώρα ακριβώς θα πάς?

Πάντως με Ελληνικό καρτοκινητό στο εξωτερικό η οικογένεια σου θα πληρώνει κλήση σε Ελληνικό νούμερο και εσύ θα πληρώνεις Roaming .

 

 

Εχω 2in1 καρτοκινητα και τα 2 τηλεφωνα. Υπαρχει καποιος τροπος να τα φτιαξω ετσι ωστε να μιλαω με 0,1 λεπτο το λεπτο. Αυτο το οποιο κανω τωρα ειναι να εχω και δευτερο τηλεφωνο με καρτοκινιτο αριθμο και να μιλαω με 2 αριθμους.

Καπου διαβασα στο forum για το dual sim adapter αλλα δεν καταλαβα τι ειναι.

Καποια βοηθεια ?

Σας ευχαριστω !!!!

Δυστυχώς η υπηρεσία 2 in1 δεν είναι συμβατή με το 0.01 σε καμμία Εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Το Ciao Δεν καλεί με 0.25 στο εξωτερικό καλεί σε συγκεκριμένες χώρες.

Σε πια χώρα ακριβώς θα πάς?

Πάντως με Ελληνικό καρτοκινητό στο εξωτερικό η οικογένεια σου θα πληρώνει κλήση σε Ελληνικό νούμερο και εσύ θα πληρώνεις Roaming .

 

Απο οσο ξερω για ολη την Ευρωπη δεν ειναι?Και επισης Αμερικη και Αλβανια με 0.21 αν θυμαμαι καλα.

 

Εγω Τσεχια/Ισπανια/Ελβετια, καποια απο αυτες σκοπευω (αν παω κιολας τελικα).

 

Καλα το καταλαβα δηλαδη,κληση σε ελληνικο αριθμο,αρα πρεπει να παρω καρτοκινητο απο εκει για να με παιρνουν ε?Και αναλογως αν θελω να παρω σπιτι εγω,πρεπει να ψαξω ξεχωιρστα τς προσφορες της χωρας αυτη προς αλλες του εξωτερικου.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μετα λοιπον απο την αναβαθμιση του πακετου call 600 αποφασισα να κανω και γω καμια βιντεοκληση.

Παω να κανω αλλα ακουω το χαρακτηριστικο ηχο κατειλειμενου.Ο αλλος ομως οταν μου εκανε βιντεοκληση ολα μια χαρα!!

Παιρνω 1313 για να ζητησω ενεργοποιηση αλλα μου ειπαν οτι ειναι ηδη ενεργοποιημενο:wacko:

Τελικα τι γινεται?Μηπως χρειαζεται η USIM?Παντως οταν μου κανουν βιντεοκληση δουλευουν ολα ρολοι.Αλλα δεν μπορω να κανω.Δεν μου αναφεραν κατι για USIM απο το 1313.

Πειτε καμια ιδεα.....Η συσκευη μου ειναι nokia 6233.Χρειαζεται καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

φταει η χωρητικοτητα του δικτυου της περιοχης σου. δοκιμασε να κανεις βιντεοκληση στις ωρες εκεινες με χαμηλη κινηση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Παντως ειναι σιγουρο οτι μπορω να κανω κλησεις και με απλη SIM? Η' ειναι απαραιτητη η USIM?

Link to comment
Share on other sites

εγω κανω κλησεις με μια απο το 2004!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

πολύ φοβάμαι όμως μήπως τώρα αρχίσουν σιγά σιγά να εμφανίζονται και προβλήμματα με την χωρητικότητα του 3G... Πάντως, μπράβο!! Πολύ καλή την έκαναν την υπηρεσία! Θα έπρεπε όμως να βγάλουν και πακέτο, ακόμα και με 10 ευρώ, που να έχει και σταθερά μέσα!!
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δυστυχώς η υπηρεσία 2 in1 δεν είναι συμβατή με το 0.01 σε καμμία Εταιρεία

 

Λάθος. Στην WIND γίνεται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ...

 

πολύ φοβάμαι όμως μήπως τώρα αρχίσουν σιγά σιγά να εμφανίζονται και προβλήμματα με την χωρητικότητα του 3G... Πάντως, μπράβο!! Πολύ καλή την έκαναν την υπηρεσία! Θα έπρεπε όμως να βγάλουν και πακέτο, ακόμα και με 10 ευρώ, που να έχει και σταθερά μέσα!!

 

Και γιατί να είναι 10 ευρώ αλλά 8 όπως στη WIND????:blink: By the way είναι μεγάλη διαφορά να έχει και τα σταθερά σε αυτό το πακέτο. Μπορείς να πάρεις τον οποιοδήποτε....:O

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να είναι 10 ευρώ αλλά 8 όπως στη WIND????:blink: By the way είναι μεγάλη διαφορά να έχει και τα σταθερά σε αυτό το πακέτο. Μπορείς να πάρεις τον οποιοδήποτε....:O

 

Το καλύτερο θα ήταν να δωθεί ξεχωριστό πακέτο για σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο θα ήταν να δωθεί ξεχωριστό πακέτο για σταθερά.

 

Ναι, θα ήταν καλύτερο. Αλλά δεν νομίζω ότι θα το κάνει στην παρούσα φάση. Θα χαντακώσει άλλα προγράμματα για σταθερά συμβολαίου αποκλειστικά με αυτόν τον τρόπο(cosmote at home, 200 λεπτά με 5 ευρώ κλπ)...

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση υπηρεσίας CALL THEM ALL 600

 

Από αύριο 20/09/2008 αναβαθμίζεται η υπηρεσία CALL THEM ALL 600 και μαζί με τις απλές φωνητικές κλήσεις θα παρέχονται και βιντεοκλήσεις στην τιμή των 5 ευρώ. Ακόμα από την ίδια μέρα παρέχεται και η υπηρεσία CALL THEM ALL 600 PLUS με την οποία παρέχονται 600 λεπτά φωνητικές κλήσεις, 600 βιντεοκλήσεις και 600 sms προς whats up με κόστος 7 ευρώ. Η ενεργοποίηση γίνεται με την αποστολή του μηνύματος plus στο 1313. Ο τρόπος χρέωσης του δωρεάν χρόνου ομιλίας παραμένει ίδιος δηλαδή ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο και μέχρι 4 ενεργοποιήσεις το μήνα.

Έτσι έχουμε τις παρακάτω επιλογές:

  1. CALL THEM ALL 600 με 5 ευρώ και δωρεάν 600 λεπτά φωνητικές και βίντεο κλήσεις προς whats up .
  2. SMS THEM ALL 600 με 5 ευρώ και δωρεάν 600 sms προς whats up.
  3. CALL THEM ALL 600 PLUS με 7 ευρώ και δωρεάν 600 λεπτά φωνητικές και βίντεο κλήσεις καθώς και 600 sms προς whats up.

 

Θεωρει η cosmote οτι κανει SUPER αναβαθμιση τωρα?Το F2G δινει αυτες τις επιλογες αλλα εχει και επιλογη ΠΡΟΣ ΣΤΑΘΕΡΑ: (1. 600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς WIND F2G με 5€

2. 600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς WIND F2G και προς σταθερά τηλέφωνα με 7,5€

3. 600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων και 600 SMS προς WIND F2G με 7€

4. 600’ ομιλίας και .βιντεοκλήσεων προς WIND F2G και προς σταθερά, και 600 SMS προς WIND F2G με 8€. -------------------------------- -------------------------------- 5.nonstop sms της παρεας με 600sms προς F2G με 5ευρώ.)Συμπερασμα αντεγραψε στο μισο τις επιλογες nonstop της παρεας του F2G.Λογικο θα ηταν αφου ερχεται δευτερη να εδινε κατι καλυτερο.......

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά να λέμε που έβαλε προσφορές αλλιώς η μόνη εταιρεία που θα είχε προσφορές θα ήταν η Wind.Ξέρω ότι αυτή τη στιγμή η Wind έχει την καλύτερη λύση για την καρτοκινητή,αλλά υπάρχουν και συνδρομητές καρτοκινητής στην COSMOTE οι οποίοι μπορεί να έχουν κάποιους λόγους για να μην φύγουν για τη Wind.Πάλι καλά όμως που έβγαλε και καθυστερημένα προσφορές γιατί έτσι όπως ήταν πρίν ''έδινε'' πελάτης της στην Wind.
Link to comment
Share on other sites

Εχω whats up και θελω να εχω ιντερνετ στο κινητο μου.

Πως παιρνω τις ρυθμισεις απο την cosmote?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις το μήνυμα wap το 1333 . Αν δεν ενεργοπιηθείς αυτόματα θα σου έρθει ένα μήνυμα που θα λέει να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Oκ ευχαριστω!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

quote Vasileios

"

Στην κοσμοκάρτα αρκεί να βάλεις μία κάρτα ανανέωσης (Minimum 3 Ευρώ από Γερμανό )

Μετά κάθε μήνα ακριβώς την μέρα που το ενεργοποίησες θα σου έρχεται από 1 ακόμα ευρώ μέχρι να γίνουν 5. Δεν χρειάζετε δεύτερη κάρτα.

....

Δεύτερη λεπτομέρεια

Αν αλλάξεις το πακέτο σου από Cosmokarta σε whats Up ή αντίστροφα, η προσφορά παύει να ισχύει , δεν πρόκειτε να πάρεις άλλο ευρώ.

"

Έχω ένα What's up από προσφορά με 12€ δωρεάν χρόνο ομιλίας (1€ το μήνα για 12 μήνες).

Αν το ενεργοποιήσω και αμέσως το κάνω Αλλαγή Πακέτου σε Cosmokarta θα τα πάρω ή όχι τα 12€?

Link to comment
Share on other sites

quote Vasileios

"

Στην κοσμοκάρτα αρκεί να βάλεις μία κάρτα ανανέωσης (Minimum 3 Ευρώ από Γερμανό )

Μετά κάθε μήνα ακριβώς την μέρα που το ενεργοποίησες θα σου έρχεται από 1 ακόμα ευρώ μέχρι να γίνουν 5. Δεν χρειάζετε δεύτερη κάρτα.

....

Δεύτερη λεπτομέρεια

Αν αλλάξεις το πακέτο σου από Cosmokarta σε whats Up ή αντίστροφα, η προσφορά παύει να ισχύει , δεν πρόκειτε να πάρεις άλλο ευρώ.

"

Έχω ένα What's up από προσφορά με 12€ δωρεάν χρόνο ομιλίας (1€ το μήνα για 12 μήνες).

Αν το ενεργοποιήσω και αμέσως το κάνω Αλλαγή Πακέτου σε Cosmokarta θα τα πάρω ή όχι τα 12€?

 

Ακριβώς αυτό λέει παραπάνω... Θα πάρεις μόνο το 1 ευρώ του πρώτου μήνα! :p

Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι! :mad:

 

Το ρώτησα γιατί είχα κάνει ακριβώς αυτό που περιγράφω τον Μάρτιο του 2007

-πήρα What's Up και το γύρισα σε Cosmokarta αμέσως-

και τα πήρα τα 12 ευρώ κανονικά, ένα το μήνα, και μάλιστα χωρίς καθόλου ανανέωση (αφού έτσι ήταν τότε).

 

Θα πάρω 1313 να το επιβεβαιώσω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...